در این بخش، تمامی مشاغل به گروه های تخصصی تقسیم بندی شده اند و هر گروه شامل چند شغل می گردد. سپس به ازای هر شغل مشخصات کامل آن شغل تعریف شده است. تعریف شغل، مهارت های مورد نیاز برای تصدی شغل، رشته های تحصیلی مرتبط، وضعیت بازار کار و استخدام از جمله موضوعات مطرح شده درباره هر شغل می باشند.

مهاجرت مشاغل یکی از برنامه‎های مهاجرتی است که از طریق اقدام برای کار انجام می‎گردد. دسته ‎بندی سطوح مشاغل به این منظور به شرح زیر می‎باشد.

مهاجرت مشاغل مالی، اداری و بازرگانی

مهاجرت کاری مشاغل مختلف

مهاجرت کاری حسابدار

یک حسابدار معمولا اطلاعات مالی را طبق اصول و قوانین حسابداری ثبت و گزارشات مالی را تهیه و به مدیریت شرکت یا مراجع قانونی ارائه می کند.

مهاجرت کاری تحلیل گر مالی

برای موفقیت در این شغل باید علم اقتصاد و کسب و کار را شناخته و در ارتباطات و ریاضیات مسلط بوده و توان تحمل فشار کاری زیاد را داشته باشید.

مهاجرت کاری کارشناس / مدیر فروش

تعیین اهداف فروش، تحلیل داده های بدست آمده از بازار، توسعه برنامه های آموزشی برای نمایندگان فروش سازمان، از وظایف این مدیران است.

مهاجرت کاری کارشناس / مدیر کنترل پروژه

او با بكارگیری دانش، مهارتها، ابزار و تكنیك‌های لازم در اداره جریان اجرای فعالیتها، به رفع نیازها و انتظارات ذی نفعان از اجرای پروژه کمک می‌کند.

مهاجرت کاری مشاور حقوقی

او به مدیران سازمان کمک می‌کند تا ضمن توجه به مسئولیت‌های كیفری، حقوقی و جزایی تصمیمات‌شان، تصمیمات صحیح‌تری اتخاذ نمایند.

مهاجرت کاری کارشناس بیمه

او به عنوان نماینده اصلی شرکت بیمه محسوب می شود و به ارائه خدمات بیمه ای مطابق با مقررات و شرایط مربوطه می پردازد.

مهاجرت کاری رئیس بانک

مدیریت کارکنان شعبه خود و افزایش کمیت و کیفیت خدمات مالی بانک به مشتریان از مهمترین وظایف رئیس شعبه بانک است.

مهاجرت کاری کتابدار

او در کتابخانه های عمومی و یا کتابخانه سازمانها مانند دانشگاه ها، مدارس و بیمارستانها کار می کند و به مراجعین برای انتخاب کتاب کمک می نماید.

مهاجرت کاری مدیر امور اداری

او برنامه ریزی، هدایت و هماهنگی خدمات اداری و پشتیبانی به منظور آماده کردن بستر لازم برای فعالیت های اصلی سازمان را برعهده دارد.

پزشکی و سلامت

مهاجرت کاری پزشک

مهاجرت کاری پزشک

پزشک کسی است که به حرفهٔ پزشکی یا طبابت، که برگرداندن سلامت انسان به وسیلهٔ مصاحبه با بیمار، مطالعه، تشخیص و درمان بیماری یا آسیب دیدگی می‌باشد، می‌پردازد.

مهاجرت کاری چشم پزشک

او در تشخیص و درمان بیماریهای طبی وجراحی چشم انسان مهارت دارد.چشم انسان می‌تواند دچار حوادث و بیماریهای مختلف از جمله مانند نزدیک بینی،پیرچشمی و… گردد

مهاجرت کاری دندان پزشک

مهاجرت کاری دندان پزشک

او پزشکی است که در زمینه پیشگیری، بررسی علائم و درمان بیماری های دهان و دندان تخصص دارد. او به درمان بیماری های دهان و دندان ، جلوگیری از پیشرفت این نوع بیماری‌ها می پردازد.

مهاجرت کاری جراح

او در اتاق عمل جراحی ای که در تخصصش است را انجام می دهد. جراحی ها انواع مختلفی دارند از جمله جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، جراحی زنان و زایمان و …

مهاجرت کاری داروساز

داروساز شخصی است که اطلاعات زیادی دربارهٔ داروهای مؤثر، کم ضرر و پر‌اثر دارد. یکی از زمینه های شغلی داروساز فعالیت در داروخانه های شخصی و بیمارستانی است.

مهاجرت کاری ماما

کار ماما آموزش بهداشت و ارائه خدمات بهداشتي و مامايي گسترده به جامعه زنان در سنين باروري، مشاوره و راهنمايي خانواده در مورد بهداشت ازدواج و بهداشت نسل و … می باشد.

مهاجرت کاری دامپزشک

دامپزشکان مراقب سلامت حیوانات هستند. آنها به تشخیص، درمان و تحقیق روی بیماریهای حیوانات خانگی، دام ها و حیوانات باغ وحش ها می پردازند

مهاجرت کاری روانپزشک

روانپزشک متخصص تشخیص و درمان بیماری های روانی یا روان درمانی می باشد.آنها تنها کسانی هستند که مرجعیت تجویز دارو برای درمان بیماری های روانی را دارند.

مهاجرت کاری پرستار

او در زمینه اصول علمی و مهارتهای حرفه‌ای مراقبت، درمان و آموزش بیماران تحصیل کرده و در آن مهارت داشته باشد. پرستار عضوی از تیم درمانی در بیمارستان ها و درمانگاه ها می باشد.

مهاجرت کاری متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که از علم تغذیه آگاهی کامل دارد. او از دانش خود برای کمک به افراد در تصمیم گیری در مورد سبک زندگی و تغذیه شان استفاده می کند.

مهاجرت کاری میکروبیولوژیست

او میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و جلبک ها را در آزمایشگاه ها مطالعه کرده و به شناسایی و کشف راه های استفاده بهینه از آنها می پردازد.

مهاجرت کاری فیزیوتراپیست

او به تنظيم ستون فقرات و ساير مفاصل بدن جهت اصلاح ناهنجاري هاي غير طبيعي، معاينه بيمار براي تشخيص ماهيت و ميزان اختلال، به كارگيري اقدامات تكميلي می پردازد.

مهاجرت کاری متخصص بیهوشی

کارشناس بیهوشی با نحوه استفاده از دستگاه های مختلف مرتبط با بیهوشی از جمله دستگاه اندازه گیری گاز خون و … آشنا بوده و در طول عمل علائم حیاتی بیمار را مرتبا کنترل می کند.

مهاجرت کاری کارشناس آزمایشگاه

کارشناس آزمایشگاه به انجام انواع آزمایشات تخصصی مولکولی، سلولی، بافت شناسی، قارچ شناسی و … به منظور تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ها می پردازد.

مهاجرت کاری بینایی سنج

او با کمک ابزارهای موجود به بررسی و شناسایی مشکلات بینایی افراد می پردازد. پس از تشخیص نوع و میزان مشکلات بینایی، با تجويز وسايل کمک بينايی به بیماران کمک می کند.

speech therapist

مهاجرت کاری گفتار درمانگر

گفتار درمانگر به شناسایی مشکلات ارتباطی و گفتاری مراجعان پرداخته و به کمک شیوه ها و روش های گفتار درمانی (بدون دارو) این مشکلات را درمان می کند.

audiologist

مهاجرت کاری شنوایی شناس

او در زمینه تشخیص و درمان مشکلات شنوایی یا تعادلی تخصص دارد و از ابزار و روش های مختلفی از جمله سمعک، وسایل کمک ارتباطی و … برای درمان استفاده می کند.‌

radiology technician

تکنسین رادیولوژی

تکنسین رادیولوژی (کارشناس پرتوشناسی) با کمک انواع فن آوری های تصویربرداری از قسمت های مختلف بدن بیمار (مطابق با دستور پزشک معالج) تصویربرداری می کند.

operating room technician

تکنسین اتاق عمل

او کمک های لازم را در اتاق عمل به جراحان کرده و دستیار جراحان در هنگام عمل جراحی است.وظیفه آماده کردن وسایل جراحی و استریل و اداره اتاق عمل بر عهده او می باشد.

emergency medical specialist

متخصص فوریت های پزشکی

او معمولاً همراه آمبولانس برای ارائه خدمات اولیه درمانی به کمک بیمار یا شخص مصدوم می‌شتابد یا در بخش اورژانس برای ارائه کمک‌های اولیه حضور دارد.

environmental health engineer

مهندس بهداشت محیط

او به شناسایی و رفع مشکلات مربوط به بهداشت مواد غذایی، بهداشت آب آشامیدنی،دفع زباله ها،بهداشت اماکن عمومی ،مبارزه با حشرات و ناقلین بیماری و …می پردازد.

دستیار دندان پزشک

دستیار دندان پزشک علاوه بر انجام امور دفتری مطب، با تنظیم وقت بیماران، آماده‌سازی و ضدعفونی کردن لوازم دندان‌پزشکی و… به دندانپزشک متخصص کمک می‌کند.

آموزش و پژوهش

university professor

استاد دانشگاه

استاد دانشگاه به آموزش و تحقیق در امور علمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می پردازد.اساتید دانشگاه به دو گروه آموزشی و پژوهشی تقسیم بندی می شوند.

researcher

پژوهشگر

پژوهشگر به کارهای تحقیقاتی و مطالعات گسترده در یک حوزه خاص می پردازد. او ممکن است به صورت فردی یا گروهی و به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کند.

translator

مترجم

مترجم کسی است که متن های مختلف عمومی و تخصصی را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می کند. او فردی است که به همه موارد و اجزای دو زبان مبدا و مقصد تسلط کامل دارد.

physicist

فیزیک دان

فیزیکدان در حوزه فیزیک به تحقیق و پژوهش می پردازد. او پدیده های مختلف از ذرات بنیادی تا کهکشان ها را بررسی می کند و قوانین حاکم بر جهان را کشف می کند.

chemists

شیمی دان

شیمیدان کسی است که بر دانش شیمیتسلط داشته و یا روی آن مطالعه می‌کند. شیمیدان انواع مواد، خواص ، عکس العمل و رفتار آنها را تحت شرایط مختلف بررسی می کند.

consultant

مشاور

او زمان زیادی را صرف صحبت کردن با دیگران و کمک به آنها در بیان احساساتشان می کند و باید در دیگران اعتماد و احساس راحتی ایجاد کند.

psychologist

روانشناس

او رفتار، شخصیت، روابط بین فردی، یادگیری و انگیزش را در انسان به شکل حرفه ای مورد بررسی قرار داده و نیازمند صداقت و گشاده رویی است.

مهاجرت کاری برای مربی مهدکودک

مربی مهدکودک

او یکسری فعالیت ها را در فضای داخلی مهدکودک و برخی را در فضای بیرونی برای بچه ها برنامه ریزی و سازماندهی می کند.

social worker

مددکار اجتماعی

کار او مشاوره دادن و حمایت از افراد در معرض خطر، خانواده ها و افراد حاشیه نشین جامعه می باشد. او مسئول کمک به افراد برای . . .

پرستار کودک

او معمولا در خانه های شخصی افراد از کودکان آنها مراقبت می کند. میزان و نوع مسئولیت پرستار بر اساس سن کودک و تعداد آنها متفاوت است.

kindergarten manager

مدیر مهدکودک

او مسئول فعالیت های روزانه مربیان مهدکودک است. وظیفه برنامه ریزی فعالیت های آموزشی نیز بر عهده مدیر مهدکودک می باشد.

مهاجرت کاری راننده لیفتراک

راننده لیفتراک

رانندگی بر روی دستگاه‌هایی که در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها جهت جابه‌جایی ابزار آلات، پالت‌ها، کارتن‌ها و وسایل از آن استفاده می‌شود از وظایف راننده لیفتراک است. اشتغال در این شغل، نیازمند مهارت و تخصص می‌باشد.

حمل و نقل

pilot

خلبان هواپیما

وظیفه رساندن مسافران و بارها به مقصد آنها از راه هوایی بر عهده خلبان هواپیماست. البته او می تواند خلبان هواپیماهای نظامی بوده و . . .

stewardess

مهماندار هواپیما

او باید در زبان خارجی مسلط باشد. البته برخی از شرایط استخدام در بین شرکت های هواپیمایی تفاوت دارند. مهماندار در برخورد با مسافران . . .

driving instructor

مربی آموزش رانندگی

او شخصی است ماهر در امر تعلیم رانندگی که فنون‌، قوانین و مقررات و اصول ایمنی مربوط به رانندگی صحیح را به هنرآموز آموزش می‌دهد.

flight control tower

متخصص مراقبت پرواز

او فردی است که اطلاعات‌ لازم‌ را در زمينه‌ نحوه‌ وزش‌ باد، نوع‌ هوا و سمت‌ باند پروازي‌ را به خلبان هواپيما می دهد.

truck driver

مهاجرت کاری راننده

مهاجرت کاری راننده مترو – کامیون – اتوبوس و … 

لوکوموتیوران (راننده قطار)

او وظیفه جابجایی مسافران و بارها در شبکه ریلی را برعهده دارد. همچنین با بخش تعمیرات و سوخت رسانی ارتباط نزدیکی دارد تا از صحت . . .

دولت، بخش حقوقی و نظامی

judgement

قاضی

قاضی به تنهایی یا به عنوان عضوی از هیئت قضات، مدیریت دادگاه را بر عهده دارد و به قضاوت می‌پردازد .او از قوانین در دادگاه ها استفاده و بر روند قانونی دادگاه نظارت دارد.

lawyer

وکیل

وکیل به مشتریان خود مشاوره حقوقی داده و در برخی موارد به عنوان نماینده آنها عمل می کند. این مشتریان می توانند افراد، گروهی از افراد و یا شرکت ها و اشخاص حقوقی باشند.

in charge of the court

دادیار

دادیار مقام قضایی است که در دادسرا تحت نظارت دادستان انجام وظیفه کرده و عهده‌دار امور سرپرستی، تحقیقات مقدماتی، اجرای احکام و سایر وظایفی است که به عهده دادستان خواهد بود.

notary

سردفتر

سردفتر شخصی است که اداره امور دفاتر اسناد رسمی یا دفاتر ازدواج و طلاق را بعهده دارد.دفتر اسناد رسمی نهاد مدنی وابسته به قوه قضائیه ایران برای تنظیم و ثبت رسمی اسناد است .

police force

پلیس نیروی انتظامی

افسران پلیس نیروی انتظامی، افرادی مهربان، صادق و قابل اعتمادند. همچنین افرادی اجتماعی و مسئول بوده و در شرایط خطرناک هم می توانند آرامش خود را حفظ کنند.

کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مهاجرت کاری برنامه نویس کامپیوتر

برنامه نویس کامپیوتر

تمام آن چیزی را که از طریق کامپیوتر می توان دید از بازی های کامپیوتری گرفته تا برنامه های کاربردی، محصول کار برنامه نویسان کامپیوتر است.

مهاجرت کاری طراح وب

طراح وب

طراحی زیبای وب سایت ها و جذابیت های بصری آنها محصول کار طراح وب است. طراح وب، برنامه نویسی و طراحی را بطور همزمان می داند.

web master

وبمستر

وب مستر یا مدیر سایت مسئول اصلی توسعه و نگهداری وب سایت است. او بطور شبانه روزی و البته از هر جای دنیا از خدمات سایت خود مراقبت میکند.

database expert

کارشناس پایگاه داده

او مدیریت داده های وارد شده در بانک اطلاعاتی، حفظ امنیت آنها و اخذ گزارش از داده ها و اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی را بر عهده دارد.

Analyst and software designer

تحلیل گر و طراح نرم افزار

عملیات طراحی و تولید نرم افزارهای مختلف از برنامه های مالی و حسابداری گرفته تا نرم افزارهای تلفن همراه بر عهده طراح نرم افزار است.

کارشناس شبکه

طراحی، پیاده سازی و نگهداری شبکه های کامپیوتری بر عهده اوست. برقراری ارتباط بین کامپیوترهای مختلف از مهمترین وظایف کارشناس شبکه است

 

متخصص امنیت اطلاعات

حفظ امنیت کامپیوترها، اطلاعات، رمزها و هر چیزی که در فضای مجازی وجود دارد و مبادله می شود بر عهده متخصص امنیت اطلاعات است.

 

مهندس سخت افزار

او به تحقیق، طراحی، توسعه، تعمیر و آزمایش تجهیزات کامپیوتر مانند چیپ ها، صفحه مدارها، مونیتورها یا روترها می پردازد.

 

کارشناس پشتیبانی نرم افزار

ارائه خدمات پشتیبانی از نرم افزارهای تخصصی به مشتریان از طریق تلفن، چت و یا حضوری توسط کارشناس پشتیبانی صورت می گیرد.

انیماتور

انیماتور به نقاشی ها و مدل ها روی صفحه جان می بخشد و برای این کار از روش های زیادی از جمله انیمیشن کامپیوتری و… استفاده می کند.

ورزش و سرگرمی

 

فوتبالیست

یک فوتبالیست حرفه ای عضو یکی از تیم های داخلی و یا خارجی می باشد.او باید از نظر بدنی قوی و پرانرژی باشد. او فردی است که بر پایهٔ قوانین فوتبال٫ فوتبال بازی می‌کند.

 

بسکتبالیست

مهارت‌هایی فردی مانند شوت‌کردن دریبل‌زدن و ریباند توپ به همراه کارهای تیمی مثل حمله و دفاع، شروط لازم برای موفقیت شرکت‌کنندگان در این ورزش می‌باشد.

مربی ورزشی

او مهارت های ورزشی را به افراد و تیم ها ورزشی آموزش می دهد. او افراد مبتدی را به حرفه ای تبدیل کرده و به افراد کمک کرده تا حداکثر توانایی بالقوه خود را به کار گیرند.

غواص

کار غواص شنا در زیر آب با داشتن وسایل تنفس مصنوعی (اسکوبا) یا بدون آنها در زیر دریا، رودخانه، دریاچه ها و سدها می باشد. غواصی کاربردهای مختلف دارد.

مهندسی و صنعت

مهاجرت کاری مهندس برق

مهندس برق

داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک از الزامات ورود به شغل مهندسی برق می باشد. در کشور ما گرایش های تخصصی مختلفی برای مهندسی برق تعریف شده است.

مهندس عمران

او به طراحی و مدیریت انواع پروژه های ساختمانی از تعمیر پل گرفته تا ساخت یک استادیوم ورزشی جدید می پردازد. او باید در ریاضیات و مهارت های فناوری اطلاعات, عالی باشد.

مهندس مکانیک

مهندس مکانیک، اصول اساسی نیرو، انرژی، حرکت و گرما را می‌آموزد و با دانش تخصصی خود، سیستم‌های مکانیکی و دستگاه‌ها و فرایندهای گرمایی را طراحی کرده و می‌سازد

مهاجرت کاری مهندس معماری

مهندس معماری

او نقشه های ساختمان های جدید، بازسازی و محافظت از ساختمان های قدیمی را طراحی کرده و به طرح ریزی ترکیب و نحوه قرار گیری ساختمان ها و فضاهای اطراف می پردازد.

مهندس صنایع

او به طراحی، پیاده سازی و بهبود سیستم‌های یکپارچه‌ای از انسان، مواد، اطلاعات، تجهیزات و انرژی می پردازد و به دنبال حذف و کاهش منابع تلف شده می باشد.

مهاجرت کاری مهندس مواد

مهندس مواد (متالورژی)

مهندس مواد دست اندر كار استخراج، عمل آوری، و امتحان موادی است كه در تولید فراورده های گوناگون، از چیپهای كامپیوتری و صفحات تلوزیون گرفته تا فلز بکار رفته در خودروها به كار می روند.

مهاجرت کاری مهندس شیمی

مهندس شیمی

او فردی است که یافته های شیمیدان ها را به صورت عملی و کاربردی درآورده و در صنایع مختلف آنها را بکار می گیرد. در واقع مهندسی شیمی، فرآیند بکارگیری علم شیمی است.

مهاجرت کاری مهندس نفت

مهندس نفت

مهندس نفت روش های استخراج نفت و گاز از زیر زمین را طراحی کرده و توسعه می دهند.محل کار او در دفاتر کاری، پالایشگاه ها، محل های حفاری و یا آزمایشگاه می باشد.

مهندس پلیمر

مهندس پلیمر محصولاتی را طراحی، تولید و یا اصلاح می کند که در همه جا وجود داشته و همه ما تا حد زیادی به آنها وابسته هستیم و شاید در دنیای امروز زندگی بدون آنها سخت باشد.

 

مهندس سخت افزار

او به تحقیق، طراحی، توسعه، تعمیر و آزمایش تجهیزات کامپیوتر مانند چیپ ها، صفحه مدارها، مونیتورها یا روترها می پردازد.او اغلب با توسعه دهندگان و طراحان نرم افزار در ارتباط است.

مهندس رباتیک

او فردی است که پاسخگوی نیاز صنعت در تحقیق و توسعه، طراحی، تولید، نگهداری و تعمیرات ربات ها می باشد.پیش بینی می شود که رباتیک یکی از 10 صنعت برتر آینده باشد.

مهندس هسته ای

او به مسایل مربوط به ایجاد انرژی هسته ای، کنترل و استفاده از آن می پردازد. این حوزه ارتباط زیادی با تکنولوژی راکتورهای هسته ای، نحوه ساخت و استفاده از آنها دارد.

 

مهندس هوا فضا

او به طراحی هواپیما، فضاپیما، ماهواره، ماهواره برها و مسائل و موضوعات وابسته به آن‌ها، طراحی سیستم های با تکنولوژی بالا و تجهیزات نفت و گاز می پردازد.

ممهجرت کاری برای مهندس دریا

مهندس دریا

مهندسی دریا چندین تخصص را در بر می گیرد که هر کدام حیطه وظایف مجزایی دارند. این تخصص ها شامل مهندس کشتی، مهندس کشتی سازی و مهندس دریانوردی می شود.

مهندس معدن

مهندسی معدن مجموعه علوم، روش ها و فنونی است که از اکتشاف یک معدن آغاز و تا فرآوری آن ادامه دارد.کار او شامل مراحل پی جویی، اکتشاف، استخراج و فرآوری است.

مهندس نساجی

او مسئولیت تولید انواع منسوجات اعم از انواع پوشاك، كف‌پوش ها مثل فرش و موكت و منسوجات مورد استفاده در صنایع دیگر را بر عهده دارد.اين صنعت یكی از قدیمی‌ترین صنایع كشور است.

مهندس الکترونیک

مهندسی الکترونیک به دلیل توسعه و گسترش مداوم سیستم‌های الکترونیکی در جهان و نیاز بازار کار کشورهای اروپایی و کانادا، دارای فرصت‌های شغلی بسیاری است.

مهندس پزشکی

او در حوزه های طراحی و ساخت انواع دستگاه های آزمایشگاهی،الکتریکی، بخش های مکانیکی دستگاه ها، اندام مصنوعی و تعمیر و نگهداری و بهینه سازی آنها کار می کند.

مهندس شهرسازی

او با مطالعه‌ و بررسی‌ روابط‌ اجتماعی‌، اقتصادی‌، سیاسی‌ و فرهنگی‌ حاکم‌ در شهر، برنامه‌ای‌ بسامان‌ و مطبوع‌ برای‌ یک‌ شهر ارائه‌ می‌دهد، برنامه‌ای‌ که‌ تصویرگر سیمای‌ شهر در آینده‌ است‌

مهندس کشاورزی

او روش ها و فن آوری های مختلف را به منظور افزایش محصول، بهبود استفاده از زمین و مراقبت از منابع و مواد اولیه مثل بذر، کود ، آب ، آفت کش ها و سوخت تجزیه و تحلیل و بررسی می کند.

خاک شناس

او خاک را به عنوان یک ترکیب مطالعه و کاربردهای آن را مد نظر قرار نمی‌دهد. و با بررسی مواد و شرایط مورد نیاز زندگی گیاهان، امکان رشد گیاه در محیط‌های بدون خاک را فراهم می‌کند.

 

گیاه پزشک

او عوامل زیان آور و مؤثر بر رشد و نمو گیاهان را به طور علمی بررسی کرده و به کاهش میزان خسارت کمی و کیفی آفات، بیماری های گیاهی و علف های هرز کمک می کند.

زمین شناس

زمین شناس به مطالعه علمی ساختار، تحولات و حرکات زمین و همچنین منابع طبیعی می پردازد. او فرآیندهای داخلی و خارجی شکل دهنده زمین در تاریخ گذشته آن را بررسی می کند.

مهندس راه آهن

وی به برنامه ریزی، طراحی، مدیریت، ساخت و نگهداری خطوط ریلی، انواع ماشین های ریلی و سیستم حمل و نقل ریلی می پردازد. هر یک از آنها دارای تخصص ویژه ای می باشند.

فنی و خدماتی

برق کار

برق کار متخصص در امر سیم‌کشی الکتریکی ساختمان‌ها، ماشین‌های ایستگاهی و تجهیزات مرتبط به آن‌ها است. برق کارها معمولا برق کار عمومی یا برق کار صنعتی هستند.

 

برق کار خودرو

برق کار خودرو باید به نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی و الکترونیکی خودرو ها بپردازید.البته در ایران فردی که برق کاری خودرو را انجام می دهد به نام باتری ساز نیز می شناسند.

مکانیک خودرو

مکانیک خودرو فردی است که به صورت عملی یا علمی با انواع تعمیرات خودرو در بخش های مکانیکی و الکتریکی آشنایی داشته و به تعمیر و سرویس انواع خودروها مسلط است.

مهاجرت کاری جوشکار

جوشکار

جوشکار به برش دادن، شکل دادن و متصل کردن قطعات فلزی با روش های مختلف جوشکاری در صنایع گوناگون مانند ساخت و مهندسی، حمل و نقل، هوا فضا، نفت و گاز و … می پردازد.

مهاجرت کاری تاسیساتی

تاسیساتی

متخصص تاسیسات وظیفه طراحی، پیاده سازی، نصب و تعمیر تاسیسات بهداشتی، حرارتی، برودتی، فاضلاب، تهویه مطبوع و گازرسانی ساختمان های مختلف را برعهده دارد.

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور

نصاب و تعمیرکار آسانسور

نصاب و تعمیرکار آسانسور به نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیر انواع آسانسورها می پردازند. افرادی که به آن وارد می شوند، باید آموزش های لازم را ببینند.

آتش نشان

او فردی است که انواع مهارت های اطفاء حریق و عملیات امداد و نجات را دارد و از افراد و اموال در برابر آتش و سایر خطرات محافظت کرده و در شرایط اضطراری به آنان کمک می کند.

آرایشگر

آرایشگر زنانه به کوتاه کردن، مدل دادن، رنگ کردن موها، آرایش صورت، پاکسازی پوست و در آرایشگاه مردانه کوتاه کردن، حالت دادن و رنگ موها و اصلاح صورت انجام می شود.

مهاجرت کاری خیاط

خیاط

خیاط فردی است که بر اساس سفارشات مشتریان به دوخت انواع لباس، پرده و … می پردازد. برخی از خیاط ها به صورت فردی و برخی در گروهی کار می کنند.

مهاجرت کاری نجار

نجار

نجار انواع وسایل چوبی را ساخته و نصب می کند، این وسایل می تواند انواه درب و پنجره، مبلمان، کابینت و … باشد. او از ابزارهای مختلف در کار خود استفاده می کند.

مهاجرت کاری برای نقاش ساختمان

نقاش ساختمان

نقاش از رنگ های مختلف برای پوشش دادن سطوحی مانند دیوارهای داخلی (و گاهی بیرونی)، سقف ها، درب ها و پنجره های ساختمان، بعد از صاف کردن سطوح، استفاده می کند.

متخصص خشکشویی

متخصصان خشکشویی بوسیله انواع مواد شوینده، مواد شیمیایی و ماشین ها و تجهیزات مربوطه به تمیز کردن لباسها، پرده ها و سایر منسوجات و اتوکشی آنها می پردازند.

گچ کار

گچ کار انواع گچ و سیمان و … را آماده و روی سطوح می مالد و آنها را برای رنگ زدن و یا سایر پوشش ها آماده می کند. یکی از کارهای او ، انجام گچ کاری های تزئینی یا گچ بری می باشد.

 

کاشی کار

کاشی کار سطح دیوارها و کف اتاق ها را با کاشی می پوشاند. این کار می تواند کاشی کردن یک آشپزخانه یا حمام یا یک مغازه، هتل و رستوران باشد.

سنگ کار

سنگ کار از مهارت خود در ایجاد نقش روی سنگ ها و یا سنگ کاری در پروژه های ساخت و ساز استفاده می کند. سنگ کاری در پروژه های ساختمانی شامل کارهای مختلفی می شود.

مهاجرت کاری لوله کش

لوله کش

ضمن شناخت انواع لوله و اتصالات می توانند متناسب با الگوی ساختمان لوله ها را بوسیله ابزار و تجهیزات مناسب برای آب رسانی و یا تخلیه فاضلاب ساختمان و همچنین در موضوعات متفاوت دیگر مانند آتش نشانی ، گرمایش و سرمایش و … اجرا کنند.

آشپز

آشنایی کامل با طبخ غذاهای بین‌المللی، خواص مواد غذایی مختلف، توانایی تشخیص مواد به کار رفته در غذاها، تهیه سس‌های مختلف، دسر، انواع خورش، کباب‌ها و… از کارهایی است که آشپز ها می‌بایست بلد باشند.

شیرینی پز و کیک پز

توانایی پخت کیک و شیرینی با طعم دلچسب، شناخت بهترین مواد برای پخت انواع کیک، تسلط بر پخت مدل‌های مختلف شیرینی و کیک و… از اساسی ترین نیازهای یک شیرینی پز و کیک پز است.

ماساژور

حرکت اصولی و علمی روی بافت‌های نرم بدن که نوعی درمان پرطرفدار به حساب می‌آید. شناخت شریان‌های اساسی بدن، نقاط حساس به درد و موثر در تسکین و همچنین توانایی تشخیص مناطقی که نیاز به ماساژ دارند، از اموری است که ماساژور باید بتواند از پس انجام آن برآید.

هنر، ارتباطات و رسانه

 

کارگردان

کارگردان کسی است که بیشترین مسئولیت را در قبال تصویر و صدای فیلم دارد. او کسی است که ساخت فیلم را بر عهده دارد و معمولا فکر نهفته در فیلم و شکل نهایی اثر از اوست.

 

تهیه کننده

در سینما تهیه کننده مسئول تامین مالی پروژه بوده ولی در تلویزیون معمولا برنامه ها به صورت سفارشی ساخته می شود و تامین مالی از وظایف اصلی تهیه کننده نیست.

 

بازیگر

کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند.

 

فیلم بردار

کار فیلم بردار ضبط تصاویر فیلم های سینمایی، برنامه های تلویزیونی، تبلیغاتی ، موزیک ویدئو ها، جشن ها و… می باشد.فیلم بردار در حوزه های مختلف فعالیت می کند.

 

صدابردار

او علاوه بر شناخت کیفیت هنری صدا،با نحوه استفاده از دستگاه ها و سیستم های صوتی آشنایی کامل دارد.او یکی از مهمترین عوامل در تهیه فیلم های حوزه های مختلف می باشد.

 

منشی صحنه

منشی صحنه همه موارد فنی و عملی تمرین ها و اجراها را سازماندهی کرده و بر اینکه همه بازیگران و عوامل در مکان و زمان درست خود قرار دارند،کنترل دارد.

 

تدوین گر

تدوین گر جزء گروه پس از فیلم برداری بوده و فیلم های خام و صداهای ضبط شده را با افکت ها، تصاویر گرافیکی و جلوه های ویژه ترکیب کرده و فیلم نهایی را تولید می کند.

 

فیلمنامه نویس

او به ایجاد ایده ها و زندگی بخشیدن به داستان ها در قالب فیلمنامه می پردازد. فیلمنامه ها برای انواع فیلم های سینمایی و تلویزیونی، انیمیشن ها و … نوشته می شود.

 

چهره پرداز (گریمور)

کسی که کار گریم را انجام می دهد، گریمور یا چهره پرداز نامیده می شود. در واقع گریمور آرایش چهره بازیگران برای حضور در نمایش‌های تلویزیونی، سینمایی یا تئاتری را بر عهده دارد

مهاجرت کاری طراح صحنه

طراح صحنه

طراح صحنه خالق اصلي فضاي بصري فيلم یا نمایش و مسئول و ناظر ساخت و اجراي دكور و همچنين تهيه لباس بر اساس طرح هاي از پيش تهيه شده است.

 

نوازنده

نوازنده کسی است که ساز موسیقی می نوازد. نوازنده ها معمولا در گروه های مختلف موسیقی در تلویزیون، رادیو ، استودیو های ضبط DVD ها و… کار می کنند.

 

آهنگساز

او آثار موسیقی را تألیف می‌نماید و در حقیقت نویسندهٔ موسیقی است که با احاطهٔ کامل به علم موسیقی، ایده‌های فکری خود را در قالب موسیقی به رشتهٔ تحریر در می‌آورد.

 

انیماتور

او به نقاشی ها و مدل های روی صفحه جان می بخشد. او می تواند انیمیشن های سینمایی ، کارتون های تلویزیونی ، تیزرهای تبلیغات، بازی های کامپیوتری و… را بسازد.

مهاجرت کاری گرافیست

گرافیست

او بر مینای سفارشی که می گیرد و با تکیه بر هنر خود، پیام یا ایده ای را به کمک تصویر و حروف به مخاطب انتقال می دهد. کار طراحی گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی دارد.

مهاجرت کاری عکاس

عکاس

او باید دارای مهارت های فنی و هنری لازم برای عکس گرفتن از چهره های افراد (پرتره)، اشیاء، مکان ها و وقایع باشد. عکاسی زمینه های مختلفی هم دارد.

 

طراح داخلی

طراح داخلی بوسیله مجموعه‌ای از طرح‌های به هم پیوسته و متنوع محیط داخلی یک ساختمان را به فضایی که برای یک فعالیت انسانی خاص مناسب است، تبدیل می‌کند.

 

طراح صنعتی

طراح صنعتی به تغییر و توسعه موارد مربوط به محصولات تولیدی مانند خودرو، لوازم خانگی و اسباب بازی می پردازد و آنها را طوری طراحی می کند که برای مصرف کننده مناسب تر و بهتر باشد.

مهاجرت کاری طراح مد و لباس

طراح مد و لباس

طراح مد و لباس مدل های لباسها، کفش ها، کیف ها و … را طراحی می کند. طرح های او یا بدیع و نو بوده و یا اینکه با تغییر در طرح های موجود در بازار بوجود آمده است.

 

روزنامه نگار (خبرنگار)

روزنامه نگار به تحقیق و نوشتن برای روزنامه های ملی و یا محلی می پردازد. او هر خبر و رویدادی که برای گروه های مختلف مخاطبان جذاب باشد را پوشش می دهد،

 

مدیر انتشارات (ناشر)

ناشر با مجموعه‌اي از امكانات و اقدامات فني و تخصصي نسبت به چاپ و توزيع اثر چاپي اقدام مي‌نمايد. کلیه مراحل لازم برای چاپ یک اثر توسط ناشر یا زیر نظر او انجام می شود.

 

نویسنده

نویسنده آثار خلاقانه ای مانند رمان ها، داستان های کوتاه، کتاب های کودک، نمایشنامه ها و اشعار را می آفریند. او همچنین گاهی مقالات خاص و مطالب غیر داستانی می نویسد.

 

مترجم

مترجم کسی است که متن های مختلف عمومی و تخصصی را از یک زبان به زبان دیگر ترجمه می کند. او فردی است که به همه موارد و اجزای دو زبان مبدا و مقصد تسلط کامل دارد.

 

نقاش

نقاش با آگاهی از اصول هنر نقاشی و زیبایی شناسی به آفرینش اثری هنری می پردازد. محتوای این اثر می تواند چهره افراد، مناظر طبیعی، زندگی روزمره مردم و… باشد.

 

مجری رادیو و تلویزیون

مجری به شخصی گفته می‌شود که مسئولیت اجرا و ارائه برنامه های مختلف را بر عهده دارد. این برنامه ها شامل برنامه های رادیو، تلویزیون، همایش ها، جشن ها و … می شود.