مهاجرت

وکیل مهاجرت به نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای حوزه شینگن می‌باشد که به دلیل جمعیت کم و شرایط ایده‌آل برای زندگی، کار و تحصیل موردتوجه بسیاری از مهاجرین قرارگرفته است. با توجه به شرایط حال‌حاضر جهان و تغییر مداوم قوانین مهاجرتی در حوزه اروپا، وکیل مهاجرت به نروژ می‌تواند متقاضیان را در تمامی مراحل اخذ اقامت این کشور و به دنبال آن کسب ویزای شینگن یاری نماید.

کشور نروژ

کشور نروژ در شمال اروپا و غرب شبه‌جزیره اسکاندیناوی، در همسایگی کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه واقع شده‌است و جزو کشورهای کوهستانی با آب‌وهوای سردسیر می‌باشد. این کشور در نیمکره شمالی واقع است؛ درنتیجه در بسیاری از مناطق شمالی آن ۶ ماه‌روز و ۶ ماه شب می‌باشد.

کشور نروژ دارای ۱۹ استان و ۴۴۸ شهرستان است. از شهرهای مهم این کشور می‌توان به اسلو، ترونهایم، استاونگر و … اشاره کرد. زبان رسمی این کشور نروژی است که شامل زبان‌های بوکمال و نی نورسک است.

کشور نروژ با مساحت حدودی ۳۸۵.۰۰۰ مترمربع و جمعیتی معادل با ۵.۳۵۷ میلیون نفر دارای فرصت‌های بی‌شماری برای یک زندگی عالی است. این کشور با دارا بودن خاک حاصلخیز ازنظر کشاورزی بسیار پررونق است و هم‌چنین چاه‌های نفتی بسیار مرغوبی دارد که زمینه اشتغال را برای بسیاری از افراد فراهم می‌کند.

حرفه ای ترین وکیل مهاجرت به نروژ

مهاجرت به کشور نروژ

نروژ به‌عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا، با دارا بودن موقعیت‌های فراوان برای اشتغال، امکانات مناسب تحصیلی و هم‌چنین شرایط ایده آل برای زندگی مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت می‌باشد. متقاضیان می‌توانند جهت دریافت ویزا و اقامت کشور نروژ از راه‌های زیر اقدام کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل

امکان تحصیل رایگان، برخورداری از امکانات و شرایط رفاهی بسیار عالی و … از عوامل مهم علاقه‌مندی مهاجران برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کشور نروژ به شمار می‌رود. با توجه به اینکه در مراکز آموزشی این کشور فقط به زبان نروژی تدریس می‌شود، افراد برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدرک زبان نروژی در سطح B1 را به سفارت نروژ ارائه دهند.

هم‌چنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی نمره ۵.۵ آیلتس و در مقاطع بالاتر نمره ۶ آیلتس موردنیاز است.

مزایای تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ

یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور نروژ، تحصیل در مقطع دکتری می‌باشد. دوره دکتری در دانشگاه‌های این کشور سه سال به طول می‌انجامد و دارای مزایا و امکانات فراوانی است که به شرح زیر می‌باشند.

 • تحصیل رایگان در مقطع دکترا
 • دریافت حقوق ماهانه ۲۲.۰۰۰ کرون نروژ
 • امکان تحصیل رایگان و اخذ اقامت برای همسر و فرزندان
 • اخذ ویزای شینگن برای متقاضی و خانواده
 • برخورداری از امکانات خدماتی و درمانی
 • اشتغال به‌کار در حین تحصیل
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از تحصیل

اخذ اقامت در کشور نروژ از طریق ازدواج

یکی از راه‌های اخذ اقامت نروژ، ازدواج با یک شهروند نروژی است. بر اساس قوانین مهاجرتی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، افراد می‌توانند از طریق ازدواج با یک تبعه اروپایی اقامت دریافت کرده و پس از گذشت مدت‌زمانی مشخص تابعت بگیرند.

البته کسب اقامت نروژ از این روش نسبت به سایر کشورهای اروپا کمی پیچیده‌تر است؛ به‌نحوی‌که شهروند نروژی بایستی از تمکن مالی کافی برای طی کردن مراحل اخذ اقامت و تابعیت همسر خود برخوردار باشد؛ لذا بهتر است از یک وکیل خبره در این مورد مشاوره بگیرید.

افراد می‌بایست تنها از وکلایی که دارای پروانه رسمی حقوقی هستند کمک بگیرند زیرا اطمینان به افراد فاقد صلاحیت می‌تواند سبب ایجاد مشکلاتی مانند ممنوعیت مهاجرت حتی تا پایان عمر شوند.

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار

 کشور نروژ ازنظر اقتصادی بسیار ثروتمند می‌باشد زیرا دارای منابع عظیم نفت و گاز است؛ لذا ازلحاظ کسب موقعیت شغلی مناسب دارای موقعیت بسیار خوبی است. افراد اگر موفق به دریافت ویزای کاری از روش جاب آفر شوند، می‌توانند پس از ۳ سال کار و پرداخت به‌موقع مالیات به دولت این کشور اقامت دائم دریافت کنند.

لازم به ذکر است که با توجه به لغو شدن کسب ویزای کاری از روش جاب سیکر از سوی دولت نروژ، بهترین روش جهت اخذ ویزای کاری روش جاب آفر یا اشتغال به کار پس از تحصیل در کشور نروژ است.

بنابراین با توجه به‌تمامی روش‌های مهاجرت به این کشور و همین‌طور تغییر مداوم مقررات مربوط به کسب اقامت در این کشور، افراد برای تسهیل درروند پروسه مهاجرت باید با یک وکیل مجرب و آگاه به قوانین روز اروپا مشورت کنند.

لازم به ذکر است که افراد بسته به نوع مهاجرت خود باید از وکلای مختلف مهاجرت به نروژ که شامل وکیل مهاجرت کاری، وکیل مهاجرتی تحصیلی، وکیل مهاجرت از طریق پناهندگی و … کمک بگیرند.

مزایای اقامت در کشور نروژ چیست؟

کسب اقامت نروژ که یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و با دارا بودن شرایط ایده‌آل به‌منظور رشد و پیشرفت افراد در تمامی زمینه‌ها برای مهاجرت بسیار مناسب است، دارای مزایای دیگری نیز می‌باشد که به شرح زیر است:

 • دریافت ویزای شینگن و به دنبال آن اقامت، تحصیل و اشتغال به کار در ۲۷ کشور اروپایی عضو اتحادیه اروپا
 • برخورداری از تمامی حقوق سرمایه‌گذاری مالی در اروپا
 • ارائه امکانات تحصیلی رایگان
 • برخورداری از خدمات پزشکی و درمانی رایگان
 • سهولت در تمامی مراحل خرید ملک در نروژ
 • انتقال تابعیت به همه فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی در کشور نروژ

تمامی موارد ذکر شده از طریق کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به نروژ قابل اخذ است. جهت گرفتن هرگونه مشاوره از وکیل مهاجرت به نروژ می‌توانید با کارشناسان ویزا نیو تماس حاصل فرمایید.

حرفه ای ترین وکیل مهاجرت به نروژ در سایت ویزانیو

خدمات حقوقی وکیل مهاجرت به نروژ

عدم آشنایی افراد با قوانین مهاجرتی جهان خصوصاً کشورهای اروپایی سبب ایجاد مشکلات بزرگ و جبران‌ناپذیری برای متقاضی مهاجرت خواهند شد. ناآگاهی از قوانین روز کشور نروژ، تشکیل پرونده قضایی، سردرگمی در مراکز قانونی و قضایی می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به سرمایه افراد بزنند.

لذا دریافت مشاوره و یاری از یک وکیل مهاجرت به نروژ مجرب در تمامی مراحل بسیار توصیه می‌شود. به‌طورکلی یک وکیل مناسب می‌بایست افراد را در این زمینه‌ها یاری دهند.

 • مشاوره در جهت کسب انواع ویزا (تحصیلی، کاری، خرید ملک و …)
 • تعیین وقت برای مراجعه به سفارت نروژ
 • کمک به تسهیل روند دریافت ویزای شینگن
 • مشاوره جهت حل مشکل ابطال ویزای افراد
 • کمک به افراد اخراج شده از کشور نروژ
 • کمک به تسهیل روند تأسیس شرکت، خرید مسکن، املاک اداری و تجاری در کشور نروژ
 • ارائه اطلاعات مربوط به خدمات بانکی و تبادلات ارزی در نروژ
 • تقبل کردن وکالت افراد در زمینه پرونده‌های حقوقی و قضایی
 • ارائه اطلاعات موردنیاز در زمینه قوانین بازرگانی و تجاری مانند قراردادهای اینترنشنال، امور گمرکی و ترخیص کالا، صادرات و … در کشور نروژ

تفاوت وکیل و مشاور مهاجرت به نروژ

مشاور مهاجرت کسی است که با گذراندن دوره‌های تخصصی با تمامی قوانین مهاجرتی و شرایط کشور نروژ آشنا شده و درنهایت موفق به دریافت گواهینامه رسمی از اداره امور مهاجرتی می‌شوند.

اما وکیل مهاجرتی توانایی پیگیری پرونده‌های مهاجرتی به‌طور قانونی در سطح بین‌الملل را دارا می‌باشد؛ لذا اگر در روند مهاجرت افراد پرونده‌ای با شکست مواجه شود، یک وکیل مهاجرتی حقوقی می‌تواند درخواست پیگیری قضایی کند و به نتیجه اعتراض قانونی کند.

درحالی‌که مشاوران مهاجرتی این توان قانونی را ندارند؛ بنابراین مطمئن‌ترین راه اقدام برای مهاجرت به این کشور، از طریق یک وکیل مهاجرت به نروژ است.

ویژگی‌های مهم یک وکیل مهاجرت به نروژ

ویژگی‌های مهم یک وکیل مهاجرت به نروژ

با توجه به تغییرات قوانین مهاجرتی به کشور نروژ، افراد باید با یک وکیل مجرب و قانونی مشورت کنند. امروزه به دلیل سودجویی افراد و کلاهبرداری‌ها در زمینه مهاجرت، افراد می‌بایست وکلای حقوقی را از نظر دارا بودن ویژگی‌های زیر بررسی نمایند.

 • دارا بودن پروانه موسسه حقوقی
 • دارا بودن پروانه وکالت دادگستری
 • مجوز پیگیری حقوق افراد در سطح بین‌الملل

چرا باید از یک وکیل برای مهاجرت به نروژ کمک بگیریم؟

امروزه باتوجه به قوانین و مقررات ویژه مهاجران، امکان مهاجرت و اخذ اقامت به‌صورت فردی نیز وجود دارد و درواقع داشتن یک وکیل مهاجرت به کشور نروژ ازلحاظ قانونی لازم نیست.

اما یاری‌گرفتن متقاضیان از یک وکیل قانونی در تسریع روند اخذ اقامت در این کشور بسیار مهم است زیرا نگرانی افراد را در تمامی مراحل کاسته و مانع از بین رفتن سرمایه و وقت افراد می‌شوند.

برخی از وکیل های مهاجرت به نروژ

نام وکیل شهر دفتر وب سایت
Lars Albert Jøstensen نروژ, اسلو norway.dlapiper.com
Anette Plassen نروژ, اسلو www.kvale.no
 
توجه داشته باشید که موسسه مهاجرتی ویزانیو هیچکدام از وکلای بالا را تایید و یا نقض نمی کند.

سوالات متداول

در صورت کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به نروژ پروسه مهاجرت چقدر طول خواهد کشید؟

مدت‌زمان پروسه مهاجرت به نروژ بسته به روش مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، ممکن است از شش ماه الی ۱۲ ماه متغیر باشد.

مزایای کمک گرفتن از وکیل مهاجرتی چیست؟

کمک گرفتن از وکیل مهاجرتی موجب تسریع در امور می‌گردد. دریافت راهنمایی‌های مربوطه در زمان سفر و نحوه خروج از کشور، بدین‌صورت که با پرداخت مبلغ کلی به وکیل مهاجرت، نیازی به پرداخت مبالغ متعدد به افراد مختلف نخواهید داشت.

آیا استفاده از وکیل مهاجرت به پرونده مهاجرتی من سرعت می‌بخشد؟

پرونده‌هایی که توسط وکلای مهاجرتی پیگیری می‌شوند، به دلیل این‌که دقیقاً بر اساس قوانین روز مهاجرتی واستانداردهای اداره مهاجرت می‌باشند، از هرگونه ریجکتی پرونده جلوگیری می‌شود و همین امر موجب تسریع در پرونده خواهد شد.

 موسسه مهاجرتی ویزا نیو به دلیل جلوگیری از ایجاد هرگونه سوءاستفاده احتمالی، از قرار دادن اطلاعات وکیل مهاجرت به نروژ معذور است. جهت ارتباط با وکیل مهاجرت می‌توانید با مشاورین ویزا نیو تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.