مهاجرت

وکیل مهاجرت به سوئیس

وکیل مهاجرت به سوئیس

امروزه مهاجرت به کشور سوئیس با هدف ارتقا و پیشرفت افراد در زمینه‌های تحصیلی، کاری و … بسیار موردتوجه افراد قرارگرفته است. با توجه به تغییرات مداوم قوانین و مقررات مهاجرتی در کشورهای حوزه اروپا، الزامی است افراد قبل از هر اقدامی از یک وکیل مهاجرت به سوئیس یاری بگیرند تا در مواجه با پیچیدگی‌های مسیر اخذ اقامت و شهروندی این کشور پیشرفته با مشکلی مواجه نشوند.

سوئیس

کشور سوئیس با مساحتی حدودی ۴۱.۲۹۰ کیلومترمربع و جمعیتی بالغ‌بر ۷.۵ میلیون نفر، در غرب قاره اروپا واقع‌شده و با کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین، فرانسه و ایتالیا هم‌مرز می‌باشد. پایتخت سوئیس شهر برن نام دارد و شهرهای زوریخ و ژنو دارای جایگاه برجسته سیاسی و اقتصادی در جهان هستند.

مردم این کشور به زبان‌های آلمانی، رومانیایی، فرانسوی و ایتالیایی مکالمه می‌کنند و دین رسمی آن‌ها مسیحیت است. واحد پولی رایج در این کشور فرانک می‌باشد که در میان ارزهای موجود در جهان دارای ارزش بسیار بالایی است. سوئیس ازلحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند است.

ثبات سیاسی و امنیتی سوئیس نیز در جهان مشهور است؛ به‌نحوی‌که این کشور را مقر بسیاری از نشست‌های سیاسی و بین‌المللی قرار داده اند. مقر اصلی سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهان و سازمان صلیب سرخ همگی در کشور سوئیس واقع‌شده‌اند. همچنین این کشور یکی از اعضای معاهده شینگن می‌باشد، لذا افراد می‌توانند با اخذ ویزای این کشور با مشاوره وکیل مهاجرت به سوئیس، امکان سفر به ۲۷ کشور اروپایی عضو این پیمان را اخذ نمایند.

وکیل مهاجرت به سوئیس در سایت ویزانیو

مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس به دلیل دارا بودن ثبات سیاسی، اقتصاد قدرتمند، امنیت اجتماعی و امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای که از طرف دولت به مردم ارائه می‌شود، جاذبه‌های گردشگری و خدمات درمانی مطلوب، هرساله مهاجران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. در مهاجرت به این کشور موارد مهمی وجود دارد که فرد در خصوص آن‌ها می‌بایست از وکیل مهاجرت به سوئیس مشاوره و راهنمایی بگیرد.

 • روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت سوئیس
 • انتخاب بهترین روش مهاجرتی با توجه به شرایط متقاضی
 • شرایط زندگی سوئیس
 • شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی، کاری و … در این کشور
 • هزینه زندگی در سوئیس

روش‌های مهاجرت به کشور سوئیس

علاقه‌مندان از سراسر جهان می‌توانند جهت رشد و پیشرفت  تحصیلی، کاری و … با بهره‌گیری از کمک یک وکیل مهاجرت به سوئیس به این کشور مهاجرت کنند تا از شرایط و امکانات ایده‌آل آن بهره‌مند شوند و آینده درخشانی را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند. راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت سوئیس به شرح زیر می‌باشد.

 • مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی
 • مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری
 • مهاجرت از طرق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
با توجه به نکات ارائه‌شده، بهره‌گیری از مشاوره‌های وکیل مهاجرت به سوئیس به افراد کمک می‌کند تا از آخرین تغییرات قوانین این کشور آگاه شده و به سهولت مسیر مهاجرت را طی کنند.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

سوئیس با دارا بودن دانشگاه‌های معتبر در میان کشورهای اروپایی بسیار مشهور بوده و امکان تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا را برای مهاجران از سراسر جهان فراهم می‌کند. متقاضیان می‌بایست قبل از اخذ ویزای تحصیلی که در کشور سوئیس تحت عنوان ویزای نوع  Bصادر می‌شود، از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرند و در ادامه مسیر از یک وکیل مهاجرت به سوئیس یاری بگیرند.

سوئیس دارای دانشگاه‌های معتبر بسیاری در رنکینگ جهانی است که با توجه به رشته تحصیلی انتخابی می‌توانید از وکیل مهاجرتی معتبر در زمینه انتخاب دانشگاه و گرفتن نامه تائید پذیرش، کمک بگیرید. سه مورد از برترین دانشگاه‌های این کشور عبارت‌اند از:

لازم به ذکر است که امکان کار در حین تحصیل، از شش‌ماه پس از اقامت و تحصیل در کشور سوئیس مجاز می‌باشد. از دیگر شرایط استثنایی تحصیل در سوئیس، تضمین اشتغال در رشته تخصصی محسوب می‌شود به‌طوری‌که حدود ۸۰ درصد دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به‌راحتی وارد دنیای کار با درآمد ایده آل شوند.

مهاجرت به سوئیس از طریق اخذ ویزای کاری

در حال حاضر اخذ ویزای کاری برای شهروندان غیراروپایی در سوئیس با دشواری‌های زیادی روبه‌رو است که مهم‌ترین علت آن کاهش سهمیه کار اتباع خارجی از سوی دولت می‌باشد؛ بنابراین متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند بایستی قبل از هر اقدامی با وکیل مهاجرت به سوئیس مشورت کنند تا از تغییرات قوانین مهاجرت کاری آگاه شوند و بتوانند به بهترین نحو عمل کنند.

بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی در کشور سوئیس، افراد برای کسب ویزای کاری بایستی پیشنهاد کار از کارفرمای سوئیسی یا جاب آفر دریافت کنند. البته کارفرمای سوئیسی هم به‌منظور صدور دعوت‌نامه کاری برای شهروندان غیراروپایی ملزم به رعایت قوانین خاصی است.

به‌طورکلی شهروندان اروپایی و افرادی که از دانشگاه‌های اروپا خصوصاً کشور سوئیس فارغ‌التحصیل شده باشند، از شانس بیشتری برای اخذ ویزا و مجوز کار در این کشور برخوردار خواهند بود. افراد به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری کافی است با وکیل مهاجرت به سوئیس مشورت کنند و یا از موسسات آموزشی معتبر مانند ویزا نیو کمک بگیرند.

انتخاب وکیل مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری

کشور سوئیس به دلیل دارا بودن اقتصاد قدرتمند و پیشرفته، امنیت بالا و نظام بانکداری مستحکم بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاران خارجی به شمار می‌رود. سرمایه‌گذاران از سراسر جهان به‌منظور رشد سرمایه و چندبرابر شدن کسب درآمد خود این کشور را انتخاب می‌کنند.

مهم‌ترین روش سرمایه‌گذاری در کشور سوئیس، ثبت شرکت است که بر اساس آن فرد ملزم می‌گردد تا برای ۱۰ شهروند سوئیسی اشتغال ایجاد کند. سرمایه‌گذاران برای آگاهی از شرایط لازم، پیچیدگی‌های روند کار و حفظ سرمایه خود ملزم به یاری‌گرفتن از وکیل مهاجرت به سوئیس هستند تا از هدررفت وقت و سرمایه خود جلوگیری نمایند.

خدمات وکیل مهاجرت در اخذ ویزای توریستی سوئیس

سوئیس ازجمله کشورهای عضو معاهده شینگن می‌باشد که اخذ ویزای توریستی آن در حال حاضر دارای شرایط خاصی می‌باشد. اطلاع از قوانین روز کشور سوئیس و شرایط و مدارکی که روند اخذ ویزای توریستی سوئیس نیاز دارد، به کمک وکیل مهاجرت معتبر امری ضروری به شمار می‌رود؛ هرچند در اخذ ویزای توریستی الزامی به یاری‌گرفتن از وکیل مهاجرت وجود ندارد.

همان‌طور که می‌دانید ویزای توریستی سوئیس برای مقاصد مختلفی چون گردشگری، دیدار از اقوام و یا شرکت در همایش‌های بین‌المللی اتخاذ می‌گردد. جهت دریافت این ویزا نیز دعوت‌نامه معتبر سوئیسی، گردش مالی ۶ ماه اخیر به‌منظور اثبات تمکن مالی و پاسپورت قدیم و جدید به‌منظور ارزیابی سابقه سفر متقاضی الزامی است.

کوچک‌ترین نقصی در هریک از مدارک فوق می‌تواند امکان ریجکتی درخواست ویزای افراد را به همراه داشته باشد؛ لذا در صورت یاری‌گرفتن از وکیل مهاجرت به سوئیس نه‌تنها می‌توان با اطلاع کامل از مدارک موردنیاز خطر ریجکتی ویزا را کاهش داد، بلکه می‌توان در صورت ریجکتی دوباره با تکمیل مدارک، درخواست را تکرار کرده و رفع ریجکتی ویزا نمود.

انتخاب وکیل مهاجرت به سوئیس مقاله ای در سایت ویزانیو

خدمات حقوقی وکیل مهاجرت به سوئیس

در حال حاضر به دلیل سودجویی‌های فراوان برخی افراد در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی، مهاجران بایستی یک وکیل مهاجرتی را ازنظر دارا بودن پروانه موسسه حقوقی، پروانه وکالت دادگستری و مجوز پیگیری حقوقی بین‌المللی بررسی کنند. در صورت دارا بودن تمامی شرایط، می‌توانند به وکیل اعتماد نمایند. خدمات حقوقی که وکیل مهاجرت به سوئیس موظف است به متقاضیان ارائه دهد، شامل موارد زیر است:

 • ارائه مشاوره‌های لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی، کاری و …
 • معرفی بهترین روش مهاجرتی متناسب با شرایط متقاضی
 • تعیین وقت مراجعه و مصاحبه با سفارت سوئیس در ایران
 • کمک به سهولت در اخذ ویزای شنگن
 • کمک به افراد در خصوص ابطال یا ریجکت شدن ویزا
 • تسهیل پروسه سرمایه‌گذاری در کشور سوئیس
 • ارائه اطلاعات موردنیاز در خصوص نظام بانکی سوئیس
 • پیگیری حقوقی و قضایی افراد در مواجه با پیچیدگی‌های روند مهاجرت

برخی از وکیل های مهاجرت به سوئیس

نام وکیل شهر دفتر وب سایت
Rayan Houdrouge سوئیس, ژنو www.lenzstaehelin.com
Jehona Islami سوئیس, زوریخ www.fragomen.com
 
توجه داشته باشید که موسسه مهاجرتی ویزانیو هیچکدام از وکلای بالا را تایید و یا نقض نمی کند.

سؤالات متداول

چرا باید از یک وکیل مهاجرت به سوئیس کمک بگیریم؟

یاری‌گرفتن از یک وکیل مهاجرت یا وکیل حقوقی در روند مهاجرت به سوئیس ازنظر قانونی الزامی نیست؛ اما با توجه به تغییرات مداوم قوانین مهاجرتی، مشاوره و بهره‌گیری از وکیل مهاجرت به سوئیس سبب سهولت و اطمینان از صحت روال انجام کار در روند اخذ ویزا و اقامت در این کشور می‌گردد.

خدمات حقوقی وکیل مهاجرت به سوئیس در خصوص اخذ ویزای تحصیلی چگونه است؟

وکیل مهاجرت به سوئیس موظف است پس از ترجمه مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی، تأییدیه لازم از دانشگاه مدنظر را کسب کند. همچنین بایستی اطلاعات لازم درباره شهریه دانشگاهی، زمان ثبت‌نام و شروع ترم تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

چگونه می‌توان تابعیت کشور سوئیس را اخذ نمود؟

مهاجرانی که قصد دارند تابعیت و شهروندی سوئیس را دریافت کنند، می‌بایست از طریق اخذ اقامت دائم یا ویزای نوع c به مدت ۱۰ سال در این کشور زندگی کنند. لازم به ذکر است که این مدت‌زمان برای افرادی که از طریق ازدواج با تبعه سوئیسی اقدام به مهاجرت می‌کنند به ۵ سال کاهش می‌یابد.

کم‌هزینه‌ترین روش مهاجرت به کشور سوئیس کدام است؟

هزینه زندگی درسوئیس برای مهاجران در سال ۲۰۲۰ نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. با توجه به انواع روش‌های مهاجرت به این کشور، ازدواج با یک شهروند سوئیسی و یا مهاجرت از داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی، هزینه‌های کمتری خواهند داشت. البته مهاجرت تحصیلی از طریق بورسیه نیز یکی از این روش‌هاست.

2 دیدگاه در “وکیل مهاجرت به سوئیس

 1. فرانک گفت:

  سلام ببخشید امکانش هست که من وقتی خودم رسیدم سوییس و اعلام پناهندگی کردم نامزد خود را که هنوز ازدواج نکردیم و ثبت نشده ظرف مدت چند ماه بخواهم ؟!…یا حتما باید عقد نامه باشد؟!…و آیا اگر عقد نامه لازم باشد چون ما از هم دوریم امکانش هست تلفنی عقد کنیم و تصویری یا حتما باید دو طرف کنار هم باشند؟!..چون من خیلیا رو دیدم که از هم دورن و تلفنی عقد کردن و کاراشون زودتر انجام شده،و یا غیر از این راه راهی دیگر وجود داره که در کمترین زمان ممکن من نامزد خود را کنارم بخواهم و بعد از چند سال میتونیم باهم به ایران سفر کنیم،!؟ممنون از پاسخگوییتون./

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقت بخیر خیر شما براتون این امکان وجود نداره شما باید با نامزد خود عقد کنید و سند ازدواج داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.