مهاجرت

وکیل مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه شباهت‌های فرهنگی زیادی با ایران دارد، به همین دلیل همواره موردتوجه علاقه‌مندان به مهاجرت قرار گرفته است. سالانه افراد زیادی برای رسیدن به زندگی و شرایط بهتر تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. وکیل مهاجرت به ترکیه می‌تواند به افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند کمک شایانی کند. در این مقاله راه‌های مهاجرت به ترکیه و الزام وجود وکیل مهاجرت را شرح می‌دهیم.

ترکیه

کشور ترکیه به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور ایران و همچنین اختلاف فرهنگی و مذهبی کمی با جامعه ایرانی، گزینه مناسب و پرطرفداری برای مهاجرت ایرانی‌ها می‌‌باشد. برای اینکه پروسه‌ی مهاجرت سریع‌تر و راحت‌تر طی شود، بهتر است از وکیل مهاجرت به ترکیه در این امر کمک بگیرید.

این مقاله به شما کمک خواهد کرد که علاوه بر آشنایی با کشور ترکیه با شرایط مهاجرت به این کشور و چگونگی همیاری وکیل در این فرآیند نیز آشنا شوید.

ترکیه کشوری اوراسیایی با نام رسمی جمهوری ترکیه، پس از سرنگونی امپراتوری بزرگ عثمانی به رهبری مصطفی کمال آتاتورک، دولتمرد و بنیان‌گذار جمهوری ترکیه در ناحیه ترک‌زبان عثمانی تشکیل شد. پس از شکل‌گیری کشور ترکیه، آتاتورک به ریاست جمهوری برگزیده شد و با اصلاحاتی از جمله مبارزه در برابر روحانیون، ترویج ملی‌گرایی ترک، جدا کردن دین از سیاست، قانونی کردن حق رأی زنان و تغییر خط عربی زبان ترکی به خط لاتین ترکیه‌ای نوین را شکل داد.

ترکیه در بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرارگرفته است. جمعیت کشور ترکیه تا سال ۲۰۱۸ حدود ۸۲ میلیون نفر بوده است که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. و پایتخت آن شهر آنکارا است.

شهر استانبول در سایت ویزانیو

اقتصاد

اقتصاد آزاد و متنوع ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و نوین است که اکثراً توسط بازار آزاد و بخش‌های صنعتی و خدماتی این کشور هدایت می‌شود که پیوسته درحال توسعه و پیشرفت است؛ کشاورزی سنتی نیز حدود ۲۵ درصد از اشتغال را به خود اختصاص داده است. بخش خصوصی اقتصاد ترکیه نیز قوی و به‌سرعت در حال رشد است و نقش مهمی در بانکداری، حمل‌ونقل و ارتباطات دارد. در سال‌های اخیر اقتصاد ترکیه رشد خوبی داشته است به‌طوری‌که تولید ناخالص داخلی آن ۷۷۱٫۴ میلیارد دلار آمریکا با رشد ۲/۸ درصد بوده است.

صادرات

صنایع ترکیه مدرن و همچون اقتصاد آن گسترده و روبه‌جلو است و توانسته‌ است علاوه بر کشورهای اروپایی، بسیاری از کشورهای منطقهٔ خاورمیانه را هدف صادرات قرار دهد؛ به‌نحوی‌که در کنار کشورهای اروپایی پیشرفته مانند آلمان، کشورهایی از خاورمیانه ازجمله ایران و عراق، واردات بسیار بالایی از ترکیه داشته‌اند.

مزایای مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

کشور ترکیه از سمت غرب هم‌مرز کشور ایران است؛ همسایگی دو کشور باعث شده هم ازنظر فرهنگی و هم آب و هوایی و همین‌طور مذهبی تقریباً مشابه هم باشند. مهم‌ترین سیاست کشور ترکیه در حال حاضر تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا می‌باشد که در صورت به وقوع پیوستن این امر، مزیت قابل‌توجهی برای افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، خواهد بود.

وجود تجارت آزاد در این کشور و نرخ صعودی اقتصاد در حوزه‌های مختلف باعث شده بسیاری از مهاجران ازجمله هم‌وطنان ما بتوانند با سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ترکیه، موفق به اخذ اقامت این کشور شوند.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه در سال ۲۰۲۰ فرصتی ایده آل در خصوص اخذ اقامت و تابعیت این کشور می‌باشد و سالانه درصد قابل‌توجهی از افراد تمایل به مهاجرت به آن را دارند. راه‌های مهاجرت به ترکیه متنوع است؛ ازجمله مهاجرت از طریق کار، خرید ملک، تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، پناهندگی و … . بیشترین متقاضیان مهاجرت به ترکیه و همچنین بیشترین تعداد مهاجران مستقر در ترکیه، از کشور ایران، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان هستند.

در ادامه به بررسی چند روشی که از طریق آن می‌توان به راحتی و با کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت به ترکیه مهاجرت کرد، خواهیم پرداخت.

مهاجرت با وکیل مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

به دلیل ارزان و مقرون‌به‌صرفه تر بودن قیمت ملک در کشور ترکیه نسبت به کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و یا حتی اروپا افراد زیادی اقدام به خرید ملک در این کشور می‌کنند. در قانون جدید ترکیه برای کسانی که خواهان اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک هستند، نسبت به قوانین قبل آسان‌تر شده است و ارزش ملک از یک‌میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش‌یافته است.

متقاضیان بعد از خرید ملک و پس از تکمیل مدارک با مراجعه به اداره ثبت‌اسناد رسمی کشور ترکیه (نوتر) ملک را معامله‌ می‌کنند و فرایند انتقال کامل می‌شود. در ادامه متقاضی می‌بایست به اداره مهاجرت کشور ترکیه مراجعه نموده نوبت دریافت نماید و پس از حضور در این اداره به سؤالات مصاحبه پاسخ دهد. بعد از گذشت چند ماه، کارت اقامت یک‌ساله کشور ترکیه برای فرد ارسال خواهد شد؛ که باید هرسال آن را تمدید کند. بعد از گذشت ۵ سال فرد می‌تواند بدون شرط پاسپورت ترکیه یا شهروندی ترکیه را دریافت نماید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه فرد باید از یکی از دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی این کشور پذیرش بگیرد؛ به این ترتیب که بعد از دریافت پذیرش متقاضی باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به کنسولگری ترکیه در محل زندگی خود مراجعه کرده و فرم درخواست ویزا را تکمیل نماید. بعد از دریافت ویزا می‌تواند آن را به کنسولگری ترکیه ارسال کند و یا اینکه برای انجام این امور به یک وکیل مهاجرت به ترکیه وکالت دهد.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

شرایط کار در ترکیه به‌گونه‌ای است که ترک‌ها معمولاً بیش از سایر افراد حتی در اروپا کار می‌کنند؛ ۴۵ ساعت کار در هفته گواه این موضوع می‌باشد. تسلط بر زبان ترکی یکی از شرایط اولیه دریافت کار از کارفرمای ترکی خواهد بود. حداقل دستمزد ماهانه دریافتی بابت کار در کشور ترکیه ۱۱۳۴ لیر معادل ۳۰۰ یورو و متوسط دریافتی ماهانه برای بیشتر افراد حدود ۵۸۰ یورو می‌باشد. آمار بیکاری در سال ۲۰۲۰ در ترکیه ۱۳/۸ درصد گزارش شده است.

استانبول و مکان های گردشگری در سایت ویزانیو

چالیشما ایزنی (Çalışma izni) یا اجازه کار در ترکیه مجوزی است که متقاضیان کار در این کشور می بایست نسبت به دریافت آن از وزارت کار کشور ترکیه اقدام نمایند. اشتغال به کار در این کشور بدون داشتن مجوز کاری غیرقانونی است. این مجوز نیز از طریق یافتن کارفرمای ترکیه‌ای و عقد قرارداد با وی امکان‌پذیر است؛ البته می‌توان کلیه امور مربوط به اخذ ویزا را به یک وکیل مهاجرت به ترکیه سپرد.

خرید فرانچایز در ترکیه

فرانچایز یک مدل تجاری برای سرمایه‌گذاری و آغاز کسب‌وکار جدید است که جنبه‌های مثبت و منفی خاص خود را دارد. فرانچایز به تعریف ساده یک فرصت تجاری است که به شما این امکان را می‌دهد تا با پرداخت هزینه‌ای مشخص، بتوانید به‌صورت قانونی از تخصص، ایده‌ها و فرآیندهای شخص دیگری استفاده کنید.

با توجه به ارزیابی‌هایی که تاکنون صورت گرفته است، خرید فرانچایز در ترکیه برای افرادی مناسب است که برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار برنامه مطمئن و مشخص تجاری نداشته، اهل ریسک نیستند، با بازار کار آشنایی نداشته و تجربه‌ای در مورد سرمایه‌گذاری ندارند.

چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم؟

به‌طورکلی برای مهاجرت به هر کشوری روش‌های متفاوتی وجود دارد، برای مهاجرت به کشور ترکیه می‌توانید از طریق کاری، تحصیلی یا دانشجویی و سرمایه‌گذاری اقدام کنید. مقاله‌ شرایط اقامت ترکیه برای ایرانیان می‌تواند اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما بگذارد.

مهاجرت با وکیل مهاجرت به ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد برای مهاجرت به یک کشور خارجی، اطلاع از هزینه‌های مسکن، اقلام ضروری، غذا، حمل‌ونقل و… می‌باشد. برخلاف دیگر کشورها پایتخت ترکیه شهر آنکارا گران‌ترین شهر نیست، بلکه استانبول و ازمیر ازجمله شهرهایی هستند که هزینه مسکن و حمل‌ونقل در آن‌ها بسیار گران‌تر از پایتخت این کشور است. می‌توانید برای اطلاع بیشتر مقاله‌ی هزینه زندگی در ترکیه در سال ۲۰۲۰ را بخوانید.

وکیل مهاجرت به ترکیه

با توجه به شرایط متقاضی، تخصص، مهارت و رشته تحصیلی و همچنین هدف از مهاجرت؛ یک وکیل مجرب و با سابقه می تواند نوع ویزای مناسب را برای فرد تشخص دهد و بهترین راه را برای مهاجرت پیشنهاد دهد. وکیل مهاجرت با تجربه در رابطه با قوانین بین‌الملل دانش کافی دارد. کمک گرفتن از یک وکیل می تواند میزان بروز مشکلات و سردرگمی‌های شما را کاهش ‌دهد.

اگر ملک خریداری شده توسط شما، کمتر از 250 هزار دلار ارزش‌گذاری شود؛ بعد از گذشت 5 سال می‌توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید ولی ممکن است به شما پاسپورت ترکیه‌ای تعلق قرار نگیرد.

وکیل مهاجرت به ترکیه چه کمکی به ما می‌کند؟

وکیل مهاجرت با تجربه با قوانین کشورها و سفارت‌خانه‌ها آشنایی کامل دارد و می‌تواند بر اساس قوانین، اقدام به تشکیل پرونده و اجرای قوانین مهاجرت کند و شما را به‌خوبی از روندهای قانونی انجام کار، شرایط و قوانین جدید آگاه سازد. توجه داشته باشید همان طور که یک وکیل مشاوره خوب می‌تواند سکوی پرواز شما را فراهم کند یک وکیل غیر حرفه ای می‌تواند به میزان بسیار زیادی در هدر دادن زمان و سرمایه سهیم باشد.

یک وکیل مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا فرآیند کاری مربوط به مهاجرت‌تان راحت‌تر، سریع‌تر و از همه مهم‌تر قانونی انجام شود. وی به دلیل آشنایی با روش‌های گوناگون مهاجرتی، مناسب‌ترین روش با شرایط شما را پیشنهاد داده و اقدامات لازم برای اخذ اقامت کشور موردنظر شما را به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد.

اهمیت وجود وکیل مهاجرت

حضور وکیل مهاجرت برای انجام کارهای اداری و حقوقی مهاجرت به‌قدری ضروری و مهم است که در بعضی از کشورها، استفاده نکردن از دانش و مهارت‌های وی و کمک گرفتن از افراد فاقد صلاحیت و مجوزهای قانونی، جرم تلقی می‌شود و برای دو طرف مجازاتی در نظر گرفته خواهد شد. همچنین ممکن است به دلیل عدم آگاهی دقیق از قوانین و امور صحیح، منجر به از دست دادن سرمایه و زمان خود شوید.

مهاجرت با وکیل مهاجرت به ترکیه از سایت ویزانیو

برخی از وکیل های مهاجرت به ترکیه

نام وکیل شهر دفتر وب سایت
Ilker Atamer ترکیه, استانبول atamerlawfirm.com
Mehmet Ketenci ترکیه, استانبول www.ketencilaw.com
Gönül Ketenci ترکیه, استانبول www.ketencilaw.com
 
توجه داشته باشید که موسسه مهاجرتی ویزانیو هیچکدام از وکلای بالا را تایید و یا نقض نمی کند.

سوالات متداول

وکیل مهاجرت چه کسی است؟

وکیل مهاجرت یا نماینده مهاجر فردی است که وکالت شما را برای مهاجرت به کشورهای خارجی بر عهده می‌گیرد. امروزه، در تمام قسمت‌های جهان و در کشورهای مختلف قوانین بسیار گسترده و پیچیده‌تر شده است؛ این پیچیدگی به‌قدری است که افراد غیرمتخصص به‌تنهایی توانایی مهاجرت از کشور مبدأ به کشور مقصد را ندارند؛ به همین دلیل بهتر است به یک وکیل مهاجرت مراجعه کنند.

وکیل مهاجرت به ترکیه در خرید ملک چه کمکی به ما می‌کند؟

وکیل مهاجرت برای خرید ملک در ترکیه به افراد کمک می کند که با اطلاع از شرایط و قوانین بهترین انتخاب را داشته باشند. در چند وقت اخیر کلاه‌برداری‌های زیادی صورت گرفته برای مثال یک ملک به چندین نفر فروخته شده یا ارزش ملک خریداری شده از ارزش واقعی آن کم‌تر بوده است. داشتن یک وکیل قانونی از وقوع این قبیل اتفاقات جلوگیری خواهد کرد.

آیا برای مهاجرت به ترکیه باید حتما از طریق وکیل اقدام کنیم؟

کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت یا وکیل حقوقی در روند مهاجرت ازنظر قانونی الزامی نیست؛ اما با توجه به تغییرات مداوم قوانین مهاجرتی، مشاوره و بهره‌گیری از وکیل مهاجرت به ترکیه سبب سهولت و اطمینان از صحت روال انجام کار در روند اخذ ویزا و اقامت در این کشور می‌گردد.

آیا استفاده از وکیل مهاجرت به پرونده مهاجرتی من سرعت می‌بخشد؟

پرونده‌هایی که توسط وکلای مهاجرتی پیگیری می‌شوند، به دلیل این‌که دقیقاً بر اساس قوانین روز مهاجرتی واستانداردهای اداره مهاجرت می‌باشند، از هرگونه ریجکتی پرونده جلوگیری می‌شود و همین امر موجب تسریع در پرونده خواهد شد.

چگونه و کجا با وکیل مهاجرتی حرفه‌ای آشنا شویم؟

یک موسسه مهاجرتی معتبر، دارای وکلای تخصصی در حوزه مهاجرت‌ می‌باشد. با مراجعه به این مؤسسات می‌توانید با گرفتن مشاوره از وکیل متخصص، فرآیند مهاجرت خود را از روشی قانونی و مطمئن آغاز نمایید.

 موسسه مهاجرتی ویزا نیو به دلیل جلوگیری از ایجاد هرگونه سوءاستفاده احتمالی، از قرار دادن اطلاعات وکیل مهاجرت به ترکیه معذور است. جهت ارتباط با وکیل مهاجرت می‌توانید با مشاورین ویزا نیو تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.