مهاجرت از راه کارآفرینی

مهاجرت از راه کارآفرینی

Immigration Through Entrepreneurship

303 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۴/۱۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۲۲ در ۶:۰۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

پذیرش مهاجر در بسیاری کشورها با توجه به ایجاد چند فرهنگی، به‌خصوص مهاجرت از راه کارآفرینی نقشی حائز اهمیت در پیشرفت کشورها دارد. برنامه کارآفرینی نیز راهی جدید برای افراد علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار خود در کشورهای خارجی است.

مهاجرت و کارآفرینی

معمولاً به کسی که کسب‌وکار و تجارت خود را با سرمایه‌گذاری شخصی آغاز می‌کند، کارآفرین گفته می‌شود. حقیقتاً شروع تجارت و کسب‌وکاری جدید به‌منظور سودآوری، کسب درآمد، تأمین نیازهای اجتماعی و ایجاد شغل می‌باشد و این مهاجرت از راه کارآفرینی یکی از روش‌های مطمئن برای اخذ ویزا است.

کارآفرین برای راه‌اندازی و توسعه یک کسب‌وکار جدید، از سرمایه‌های فیزیکی و انسانی استفاده می‌کند و مسئولیت موفقیت و شکست کار را بر عهده دارد. از خصوصیات و ویژگی‌های کارآفرین در راه‌اندازی شرکت جدید، نوآوری، خلاقیت، ریسک‌پذیری، ابتکار عمل، ارائه ایده‌های موفق برای ایجاد تغییرات در بازار است.

مهاجرت از راه کارآفرینی

هدف از مهاجرت از راه کارآفرینی برای کشور مقصد، جذب افراد باسابقه درزمینهٔ تجارت به‌منظور ایجاد شغل و فرصت‌های شغلی در کشور و توسعه وضعیت اقتصادی آن به‌عنوان یک مهاجر است. بر اساس شرایط در نظر گرفته‌شده در هر کشور، یک کارآفرین واجد شرایط می‌تواند از این طریق اقامت دائم آن کشور را کسب کند.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، وضعیت دو استان پرنس ادوارد و نیوبرانزویک کانادا ازنظر مهاجرت از راه کارآفرینی نسبت به سایر نقاط بهتر هستند. از ویژگی‌های مشترکی که این دو استان دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تا قبل از ورود به کانادا نیازی به سرمایه‌گذاری نیست.
 • درصد تائید درخواست اقامت بالا
 • دریافت اقامت دائم از این طریق
 • سرعت‌بالای پردازش پرونده‌ها

مهاجرت از راه کارآفرینی به کانادا

در مهاجرت از راه کارآفرینی به کبک کانادا، فرد متقاضی ملزم به داشتن مدرک تحصیلی و یا حتی مهارت خاصی درزمینهٔ زبان انگلیسی نیست. بلکه تنها با داشتن برنامه‌ای کامل برای کارآفرینی می‌تواند به صورت دائمی اقامت کانادا با کارآفرینی برای خود، همسر و فرزندانش را اخذ نماید.

بر اساس قوانین وضع‌شده، کارآفرین متقاضی در این روش می‌بایست بر اساس برنامه مشخص کارآفرینی خود، کسب‌وکاری در کشور راه‌اندازی نماید به‌طوری‌که مالک بیش از ۲۵% از سهام آن باشد و ارزش سهم وی بیش از ۱۰۰.۰۰۰ دلار کانادا باشد.

حداقل دارایی کارآفرین می‌بایست ۳۰۰.۰۰۰ دلار کانادا بوده، فرد کارآفرین بایست در ۵ سال گذشته سابقه حداقل ۲ سال مدیریت در تجارت خودش را داشته باشد و حداقل یک نیروی کار تمام‌وقت با شهروندی کانادا را در تجارت خود استخدام نماید.

شرایط لازم برای تشکیل پرونده مهاجرت از راه کارآفرینی

شرایط موردنیاز جهت تشکیل پرونده مهاجرت از راه کارآفرینی د ادامه موردبررسی قرار می‌گیرند.

  • کارآفرینان متقاضی برای اقدام به مهاجرت از طریق کارآفرینی باید حداقل ۳ الی ۵ سال گذشته سابقه اداره کردن مدیریت و کسب‌وکار خود را داشته باشند.
  • حداقل ارزش دارایی‌های کارآفرین متقاضی باید ۶۰۰.۰۰۰ دلار کانادا باشد.
  • داشتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی با نمره ۴ یا ۵ و یا حتی داشتن توانایی اخذ آن در آینده (داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا می‌تواند امتیاز محسوب گردد).
  • ارائه طرح کارآفرینی و تعهد برای انجام سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۵۰.۰۰۰ دلار الی ۲۰۰.۰۰۰ دلار پس از اخذ اقامت به اداره مهاجرت
نکاتی در مورد انتخاب مشاور مهاجرت

Immigration through entrepreneurship 1 - مهاجرت از راه کارآفرینی

دریافت اقامت کارآفرینی کانادا

اگر سرمایه مناسب برای آغاز و راه‌اندازی کسب‌وکار خود را دارید، همچنین سابقه مدیریت و اداره تجارت این‌چنینی را دارید، می‌توانید مهاجرت از راه کارآفرینی به کانادا را روشی مطمئن برای اخذ اقامت دائم خود ببینید. بسته به منطقه‌ای که در آن می‌خواهید کسب‌وکار خود را آغاز نمایید، ممکن است نیاز به مدرک آیلتس با نمره ۴ و ۵ باشید و یا خیر.

از مزایای این روش می‌توان به درصد قبولی بسیار بالا، استرداد هزینه‌ها در صورت عدم پذیرش متقاضی، سرعت‌بالای بررسی پرونده و اعلام نتیجه طی ۶ الی ۱۲ ماه، اعطای ویزا از نوع اقامت دائم، سرمایه‌گذاری برگشت‌پذیر و عدم نیاز به انجام سرمایه‌گذاری تا قبل از ورود به کشور مقصد اشاره کرد.

مزایای و معایب کارآفرینی در کانادا

مهاجرت از راه کارآفرینی در کانادا نقاط مثبت زیادی دارد. به‌عنوان‌مثال رشد اقتصادی بالا، مالیات نسبتاً پایین و همچنین هزینه‌های مناسب زندگی توجه هر کارآفرینی را به خود جلب می‌کند. مهاجرت از این طریق نیازی به مدرک تحصیلی و همچنین مهارت زبان فرانسوی و انگلیسی ندارد. در این روش به کارآفرین و اعضای خانواده وی اقامت دائم اعطا می‌گردد.

کارآفرینی در کانادا باوجود نقاط مثبت و مزایای فراوانی که برای کارآفرینان دارد، دارای معایبی نیز هست. شرایط سخت برای اعطای وام به کارآفرینان و سرمایه‌گذاران توسط دولت این کشور ازجمله معایب آن است.

اخذ ویزا دائم با مهاجرت از راه کارآفرینی

این روش مهاجرتی نسبت به سایر پرونده‌های مهاجرت، سرعت‌بالایی در رسیدگی دارد.

در روش مهاجرت از راه کارآفرینی تا قبل از ورود به کشور مقصد نیازی به انجام سرمایه‌گذاری نیست. پس از ورود در بازه زمانی ۶ الی ۱۲ ماه می‌توانید روند کاری تجارت خود را آغاز نمایید.

کارآفرین متقاضی مهاجرت برای شروع کار باید اثبات نماید دارایی خود را از راه قانونی کسب نموده و حداقل سه سال سابقه مدیریت شخصی در بخش خصوصی را داشته است.

تعهد فرد متقاضی مهاجرت کارآفرینی در اداره مهاجرت مبنی بر سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار بر اساس قانون کشور موردنظر در مکان مشخص با ذکر مشخصات و آدرس آن در مدت ۳ سال، الزامی بوده و انجام هرگونه تخلف در این مدت، منجر به باطل شدن ویزا خواهد شد.

مهاجرت کارآفرینی به نیوبرانزویک (New Brunswick)

یکی از ایالت‌های شرق کانادا، نیوبرانزویک با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت است. این ایالت سه شهر بزرگ با نام‌های سنت جان، مونکتون و فردریکتون دارد که هرکدام تقریباً ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. زبان مرسوم بین مردم این ایالت انگلیسی بوده و نزدیک به ۶۷% ساکنان نیوبرانزویک را شامل می‌شود. مابقی افراد به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

پررونق‌ترین صنایع در این ایالت کشاورزی، شیلات، جنگل‌داری و معدن است. این در حالی است که در چندین سال اخیر در شهرهای بزرگ این ایالت صنایع مدرن بهداشت، مالی، بیمه و آموزش عالی طرفداران خاص خود را پیداکرده‌اند.

immigration through entrepreneurship 2 - مهاجرت از راه کارآفرینی

مهاجرت از راه کارآفرینی به نیوبرانزویک

از سال ۲۰۱۷ دولتمردان نیوبرانزویک باهدف ایجاد رونق اقتصادی، تصمیم به ایجاد برنامه جدید مهاجرت از راه کارآفرینی گرفته‌اند. برای اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی حداقل شرایط لازم به شرح زیر هستند:

 • سن فرد متقاضی کارآفرینی مابین ۲۲ تا ۵۵ سال باشد.
 • داشتن مدرک آیلتس زبان انگلیسی یا فرانسه با نمره ۵
 • داشتن مدرک تحصیلی حداقل کاردانی
 • داشتن دارایی به میزان حداقل ۶۰۰ هزار دلار کانادا
 • داشتن سابقه مدیریتی در قسمت خصوصی حداقل ۵ سال یا سابقه حداقل ۳ سال مالکیت کسب‌وکار شخصی
شرایط زندگی در نروژ در سال 2020

موارد ذکرشده در بالا حداقل شرایط بوده و داشتن آن‌ها الزاماً به معنای قبولی کامل نیست. داشتن شرایط بالا بدین معناست که شما دارای حداقل ۶۵ امتیاز برای شرکت در برنامه مهاجرت از راه کارآفرینی هستید و موارد دیگری نیز موردبررسی قرار می‌گیرند.

امتیازبندی برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک

قبل از ارسال نامه ابراز علاقه‌مندی متقاضی مهاجرت از راه کارآفرینی امتیاز خود را بررسی نماید و تنها متقاضیانی می‌توانند نامه ابراز علاقه‌مندی برای استان ارسال نمایند که در مرحله حداقل شرایط، همه موارد را دارا بوده و حداقل ۶۵ امتیاز را کسب کرده باشند. امتیازبندی به فاکتورهای گوناگونی وابسته است که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

 • سن متقاضی
 • سطح زبان
 • تحصیلات
 • طرح توجیهی کسب‌وکار
 • انطباق‌پذیری همسر با استان (کسب نمره آیلتس ۵، سابقه حداقل ۶ ماه کار در استان موردنظر یا حداقل یک سال تحصیل در یکی از مؤسسات مورد تائید استان)

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *