مقالات

مهاجرت از راه کارآفرینی و اخذ ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ کانادا برای کارآفرینانی است که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و داشتن پروژه‌های نو و سازنده و یا در پی دریافت کارت اقامت دائم برای خود و خانوادشان هستند. ویزای استارتاپ کانادا نیازمند شرایط، مدارک و مراحلی است که در این مقاله سعی داریم شما را با آن آشنا کنیم.

کارآفرینی راهی جدید برای افراد علاقمند به راه اندازی کسب و کار خود در کشورهای خارجی است. مهاجرت از طریق کارآفرینی نقشی حائز اهمیت در پیشرفت کشورها دارد. ویزای استارتاپ مستقیما منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می‌شود.

طبق اعلام سایت رسمی اداره‌ی مهاجرت کانادا کسانی که از طریق استارتاپ اقامت دائم دریافت می ‌کنند حتی اگر استارتاپ آن‌ها ادامه پیدا نکند اقامت دائم آن‌ها تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. ویزا نیو در این مقاله سعی دارد به تمام سوالات شما در زمینه‌ی استارتاپ، کارآفرینی، مراحل، شرایط، هزینه و… پاسخ دهد.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

کارآفرینان و افراد دارای ایده‌های تجاری که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، ویزای استارتاپ بهترین روش برای مهاجرت آن‌ها است. آن‌ها می‌توانند از طریق پیدا کردن شرکت معتبر سرمایه گذاری، کسب و کار خود را حمایت و راه اندازی کنند.

کارآفرینان با ویزای استارتاپ می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند. اداره‌ی مهاجرت کانادا موسساتی را برای حمایت از کسب و کارهای کوچک تعیین کرده تا در دریافت ویزای استارتاپ به شما کمک کنند و شما را در این راه حمایت کنند.

ویزای استارتاپ

 

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

در ابتدا باید صلاحیت کسب و کار متقاضی بررسی گردد. در صورت تائید، می‌تواند درخواست ویزا دهد. اولین مرحله برای اخذ ویزای استارتاپ برای کارآفرینان این است که بتوانند ثابت کنند ایده و طرح تجاری آن‌ها توسط یک شرکت و سازمان قابل حمایت است.

در این حالت شرکت پشتیبان نامه‌ای مبتنی بر پذیرش ایده‌ی شما به اداره‌ی مهاجرت کانادا ارسال خواهد کرد. پس از اعلام نامه‌ی شرکت سرمایه گذار با محتوای پذیرش ایده‌ی متقاضی، می‌توانند روند کار اخذ اقامت خود را از طریق استارتاپ شروع کنند.

 

شرایط و ملزومات اخذ ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

  • داشتن سرمایه‌ی اولیه‌ی کافی
  • استطاعت مالی برای 6 ماه ابتدایی ورود به کانادا
  • داشتن برنامه زندگی
  • گذراندن و قبولی در تست‌های امنیتی و پزشکی مورد نیاز
  • ادائه‌ی مدارک اثباتی مبتنی بر حمایت یک شرکت معتبر از ایده متقاضی
  • مدارک اثبات دارا بودن ملزومات مالکیت کار

زبان در ویزای استارتاپ کانادا چقدر تاثیر دارد؟

داشتن دانش زبان انگلیسی، یکی از اصلی ترین الزامات مهاجرتی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا است. زبان انگلیسی و فرانسوی از زبان‌های رایج در کانادا هستند. حداقل نمره‌ی قابل قبول برای آزمون زبان در هر 4 مهارت خواندنی، گفتاری، شنیداری و نوشتاری حداقل نمره‌ی 5.5 می‌باشد. در صورت عدم موفقیت در کسب نمره، پرونده‌ی متقاضی بررسی نمی‌شود.

اخذ ویزای استارتاپ

مدارک اثبات تعهد چه مدارکی هستند؟

متقاضی برای اینکه نشان دهد از یکی از صندوق‌ها یا گروه‌های سرمایه گذاری یا شرکت‌های حمایت از کسب وکارها حمایت مالی دریافت خواهد کرد، ملزم است از سرمایه گذار بخواهد گواهینامه‌ی تعهد را مستقیما به اداره‌ی مهاجرت ارسال نماید.

این سند شامل اطلاعاتی از توافق بین متقاضی و شرکت سرمایه گذار است. هدف از این کار داشتن خلاصه‌ای از تعهدات بین شرکت سرمایه گذار و متقاضی است. همچنین متقاضی نامه‌ای از شرکت سرمایه گذار دریافت می‌کند که نیاز است برای دریافت اقامت دائم آن را ارائه دهد.

 

شرایط کاری برای کسب و کارها با دو متقاضی یا بیشتر 

اگر در یک تجارت دو متقاضی یا بیشتر وجود داشته باشند، تعهد شرکت سرمایه گذار می تواند مشروط به دریافت اقامت دائم یک یا تعداد بیشتری از افراد ضروری باشد. شخص ضروری به فردی گفته می‌شود که به طور خاص توسط شرکت سرمایه گذار برای یک تجارت ضروری شمرده می‌شود.

سرمایه گذاری که هزینه‌ی بیشتری سرمایه گذاری می‌کند نقش اصلی را دارد. اگر دو سرمایه گذار معتبر انجل بخواهند بر روی ایده‌ی شما سرمایه گذاری کنند جمعا باید 75.000 دلار سرمایه گذاری کنند. اگر یک سرمایه گذار انجل و یک سرمایه گذار ونتور قصد سرمایه گذاری بر روی ایده‌ی شما را داشته باشند، باید 200.000 دلار سرمایه گذاری کنند.

[typed string0=”اگر به هر دلیلی درخواست یکی از متقاضیان توسط افسر مهاجرت رد شود، درخواست تمام افرادی که در گواهینامه‌ی تعهد حضور دارند رد خواهد شد. تنها کسب و کارهایی شامل اخذ ویزای استارتاپ برای چند کارآفرین می‌شوند که پتانسیل رشد بالا داشته باشند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

کارآفرین کیست؟

معمولا به کسی که کسب وکار و تجارت خود را با سرمایه گذاری شخصی آغاز می‌کند، کارآفرین گفته می‌شود. شروع تجارت و کسب و کار جدید برای سود آوری، کسب درآمد، تامین نیازهای اجتماعی و ایجاد شغل است. مهاجرت از راه کارآفرینی یکی از روش‌های مطمئن برای اخذ ویزا است.

کارآفرین در راه اندازی شرکت جدید، نوآوری، خلاقیت، ریسک پذیری، ابتکار عمل و ارائه‌ی ایده‌های موفق را برای ایجاد تغییرات در بازار به کار می‌گیرد. کار آفرین برای راه اندازی و توسعه کسب و کار خود، از سرمایه‌های فیزیکی و انسانی استفاده می‌کند و همینطور مسئولیت موفقیت و شکست پروژه را بر عهده می‌گیرد.

 

مهاجرت از راه کارآفرینی

هدف از مهاجرت از راه کارآفرینی برای کشور مقصد، جذب افراد با سابقه در زمینه‌ی تجارت به منظور ایجاد شغل و فرصت‌های شغلی در کشور و توسعه وضعیت اقتصادی آن به عنوان یک مهاجر است. بر اساس شرایط در نظر گرفته شده در هر کشور، یک کارآفرین واجد شرایط می‌تواند از این طریق اقامت دائم آن کشور را کسب کند.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، وضعیت دو استان پرنس ادوارد و نیوبرانزویک کانادا از نظر مهاجرت از طریق کارآفرینی نسبت به سایر استان‌ها بهتر هستند. از ویژگی‌های مشترکی که این دو استان دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تا قبل از ورود به کانادا نیازی به سرمایه گذاری نیست.
  • درصد بالای تائید درخواست اقامت
  • دریافت اقامت دائم از این طریق
  • سرعت بالای پردازش پرونده‌ها

برای مهاجرت به کبک از طریق کارآفرینی، فرد متقاضی ملزم به داشتن مدرک تحصیلی یا تسلط به زبان انگلیسی نیست. فقط با داشتن برنامه‌ای کامل برای کارآفرینی می‌تواند اقامت دائم کانادا را برای خود، همسر و فرزندانش اخذ نمایند. بر اساس قوانین وضع شده، شخص کارآفرین باید مالک بیش از 25% از سهام کسب و کار راه اندازی شده باشد، همینطور ارزش سهم وی باید از 100.000 دلار کانادا بیشتر باشد.

 

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

رشد اقتصادی بالا
مالیات نسبتا پایین
هزینه‌های مناسب زندگی
عدم نیاز به مدرک تحصیلی
عدم نیاز به تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
اخذ اقامت دائم متقاضی و خانواده اش
درصد قبولی بالا
استرداد هزینه‌ها در صورت عدم پذیرش متقاضی
اعلام نتیجه طی 6 الی 12 ماه
عدم نیاز به سرمایه گذاری قبل از ورود به کانادا

شرایط لازم برای تشکیل پرونده‌ی مهاجرت کارآفرینی به کانادا 

کارآفرین متقاضی باید حداقل 3 الی 5 سال گذشته سابقه‌ی اداره کردن مدیریت کسب و کار خود را داشته باشد.
حداقل ارزش دارایی‌های کارآفرین متقاضی باید 600.000 دلار کانادا باشد.
داشتن مدرک آیلتس با نمره‌ی 4 یا 5 و یا توانایی اخذ آن در آینده
ارائه‌ی طرح کارآفرینی و تعهد برای انجام سرمایه گذاری به مبلغ 150.000 الی 200.000 دلار کانادا پس از اخذ اقامت به اداره‌ی مهاجرت

 

آیا اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی ممکن است؟

اگر سرمایه‌ی مناسب و سابقه‌ی مدیریتی و اداره‌ی تجارت دارید، می‌توانید کارآفرینی را روشی مطمئن برای اخذ اقامت دائم کانادا ببینید. با توجه به منطقه ای که می‌خواهید کسب و کار خود را آغاز نمایید، ممکن است نیاز به مدرک آیلتس با نمره 4 و 5 داشته باشید و یا خیر.

کارآفرین متقاضی مهاجرت برای شروع کار باید ثابت کند دارایی خود را از راه قانونی کسب نموده و حداقل 3 سال سابقه‌ی مدیریتی کسب و کار شخصی خود را داشته است. تعهد فرد متقاضی در اداره‌ی مهاجرت مبنی بر سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار بر اساس قانون کانادا با ذکر مشخصات و آدرس آن در مدت 3 سال الزامی بوده و انجام هرگونه تخلف در این مدت، منجر به باطل شدن ویزا خواهد شد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی چه شرایطی دارد؟

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی، جزو برنامه‌های استانی آن می‌باشد. این امر بدین معناست که متقاضیان جهت تشکیل پرونده باید از طریق اداره‌ی مهاجرت استان انتخابی خود اقدام به مهاجرت کنند. با وجود شباهت در شرط اصلی مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی که تاسیس بیزینیس در کانادا است، جزئیات و موارد حقوقی بسیاری در هر روش وجود دارد که برای هر استانی مختص به همان استان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.