Immigration to Canada - روش های مهاجرت به کانادا
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خبر خوب برای علاقه‌مندان مهاجرت به کانادا این است که این کشور در سال 2019 ظرفیت خود برای پذیرش مهاجرین را افزایش داده است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط خود، روش مناسب را برای اخذ ویزای کانادا انتخاب نماید. در این مطلب به بررسی روش‌های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.

روش‌های مهاجرت به کانادا

همان‌طور که گفتیم روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد، دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین از هریک از روش‌های موجود قوانین و شرایط متفاوتی را تنظیم نموده است.

به‌طور کلی گروه‌های مهاجر کانادا در سه دسته قرار می‌گیرند:

– گروه فدرال: این افراد می‌توانند در تمامی استان‌های کانادا به جز کبک اقامت داشته باشند

– گروه استانی: این گروه می‌توانند در یکی از استان‌های کانادا که از قبل مشخص نموده‌اند اقامت داشته باشند، البته به‌جز استان کبک

– گروه کبک: این افراد برای اخذ اقامت استان کبک در کانادا درخواست می‌دهند.

بطور کلی روش‎های مهاجرت کانادا در این سه دسته قرار می‎گیرند، هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می‎تواند از یکی از روش‎های موجود اقدام نماید. سعی کنید قبل از هرگونه اقدام حتما بررسی و تحقیق کرده و با یک مشاور متخصص صحبت نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کشور کانادا دارای 26 دانشگاه با رتبه‌های بین‌المللی بسیار بالا می‌باشد، بنابراین تحصیل در این کشور یکی از گزینه‌های مناسب برای علاقه‌مندان به تحصیل در کشورهای خارجی است. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌شوند می‌توانند در مدت زمان تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند.

Immigration to Canada 1 - روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت از طریق گرفتن پیشنهاد شغلی

افراد دارای مدرک تحصیلی در هر یک از رشته‌های معماری، عمران، برق، مکانیک، کامپیوتر و همچنین افراد متخصص در زمینه‌های فنی مانند تعمیرات، جوشکاری، لوله‌کشی، کاشی‌کاری و… می‌توانند با داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا، اقامت این کشور را به دست آورند.

ازجمله شرایط مورد نیاز برای این روش یادگیری زبان در حد ابتدایی است. یکی از مزایای اخذ اقامت از این روش نیز این است که فرد می‌تواند برای افراد خانواده‌اش نیز اقامت بگیرد.

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک سیستم جمع‌آوری و دسته‌بندی میزان امتیاز است که بر اساس توانایی‌ها و مهارت‌های متقاضیان مهاجرت به این کشور راه‌اندازی شده است. امتیازات مورد نظر جمع بندی می‎شوند و افرادی که موفق به اخذ امتیاز بالا شده‎اند شانس بیشتری برای اخذ اقامت کانادا خواهند داشت.

مهاجرت از طریق حرفه و تخصص فدرال

افراد تحصیل‌کرده که سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلی خود داشته باشند می‌توانند از این طریق برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. داشتن مدرک زبان ازجمله شرایط اصلی برای این روش است.

مهاجرت از طریق حرفه و تخصص کبک

افراد تحصیل کرده با داشتن سابقه کار حداقل 6 ماه می‌توانند به استان کبک مهاجرت نمایند؛ برای برخی از رشته مانند زبان انگلیسی و زبان نیاز به داشتن مدرک زبان نیز نمی‌باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مدیران و کارفرمایان دارای وضعیت مالی مناسب می‌توانند از طریق سرمایه گذاری وارد کانادا شوند. از مزیت‌های این روش عدم نیاز به داشتن مدرک تحصیلی و مدرک زبان می‌باشد، همچنین افراد از طریق سرمایه گذاری در کانادا می‌توانند در مدت زمان کوتاهی اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سالشان را نیز دریافت نمایند.

مهاجرت از روش خوداشتغالی فدرال

افراد فعالی و متخصص در زمینه‌های ترجمه، گرافیک و همچنین هنرمندان و نویسندگان می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان، اقامت کانادا را به دست آورند

مهاجرت از روش خود اشتغالی کبک

افراد تحصیل کرده که دارای بیزینس های کوچک هستند می‌توانند از این روش وارد خاک کانادا گردند، از جمله شرایط لازم برای این روش اداره بیزینس توسط خود شخص به‌تنهایی است

مهاجرت از روش خویشاوندی

افرادی که اقامت دائم و یا موقت کانادا را دارند می‌توانند برای اخذ اقامت همسر و فرزندانشان نیز درخواست دهند. شرایط دقیق برای اخذ اقامت هر یک از افراد خانواده متفاوت است.

مهاجرت از روش ثبت شرکت

این روش برای افرادی که توانایی ثبت شرکت کانادایی را دارند مناسب است. با استفاده از این روش فرد می‎تواند در مدت زمان کوتاهی اقامت کانادا را برای خود و اعضای خانواده‎اش بدست آورد.

ویزای کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید از یکی از روش‌های موجود ویزای این کشور را دریافت نمایید، در این خصوص می‌توانید مقاله چگونه ویزای کانادا بگیریم؟ را مطالعه نمایید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه برای “روش های مهاجرت به کانادا”

  1. به‌واسطه اجرای یک نمایش در کانادا ویزای کاری چهارساله گرفتم. یک سال از زمان تاریخ اکسپت من گذشته و من هنوز به خاک کانادا ورود نداشته‌ام.اگر ظرف چند ماه آینده وارد خاک کانادا شوم مشکلی خواهم داشت؟
    در صورت این صورت چطور باید موضوع را حل کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *