آموزش های مهاجرت ویژه نمایندگان ویزا نیو

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

با سلام و احترام

بسیار خرسندیم امروز شما را در جمع خانواده ویزا نیو می بینیم. ما در تلاش هستیم بتوانیم همواره شرایط ارائه اطلاعات را برای شما سروران گرامی آزادانه و بهتر در دسترس قرار دهیم. از این رو این صفحه برای شما تهیه شده است تا بتوانید بهتر از آپدیت ها و تغییرات آگاه شوید. هر زمانی که در این صفحه تغییری ایجاد شود بلافاصله به شماره همراه شما یک پیامک ارسال می شود تا با مشاهده مجدد بخش های همین صفحه که تغییر رنگ داده ایم از آپدیت این صفحه به راحتی مطلع شوید.

صفحه در حال بروزرسانی است.

۱- ست اداری

در اینجا میتوانید فایل نهایی برای چاپ کارت ویزیت، پاکت ملخی، پاکت A4 و سربرگ به صورت A4 و A5 را دانلود نمائید.

دانلود ست اداری

دانلود ست اداری ورژن ۲

دانلود تصاویر استوری اینستاگرام به زودی…

دانلود تصاویر پست اینستاگرام

۲- تراکت تبلیغاتی

در اینجا میتوانید فایل نهایی یک تراکت تبلیغاتی و فایل های تبلیغاتی را دانلود نمائید.

دانلود تراکت تبلیغاتی A5

۳- نمونه قراداد ها

دانلود نمونه قراداد ویزای توریستی

دانلود نمونه قراداد ویزای کاری

۴- لیست خدمات

در اینجا می توانید لیست خدمات ما را که شامل، نام خدمت، قیمت، زمان و میزان حق پورسانت است را دانلود نمائید.

دانلود لیست خدمات

۵- آموزش های اصلی

لطفا آموزش ها را به ترتیب گوش بدهید یا بخوانید.

روش های مهاجرت کدامند؟

راهنمای مهاجرت کاری + سوالات متداول

راهنمای مهاجرت توریستی + سوالات متداول

راهنمای مهاجرت تمکن مالی + سوالات متداول

سوالات متداول نیز به روز در لینک https://visanew.com/faq اپدیت و بروزرسانی می شود. در حال ساماندهی این بخش هستیم.

در آپارات ویزانیو به آدرس https://www.aparat.com/visanewcom اطلاعت ویدیویی زیادی وجود دارد.

۶- فایل نمایش ویدیو برای تلویزیون

این فایل دانلودی با پاورپوینت طراحی شده است. که پس از باز کردن آن در پاورپوینت از منو اصلی روی  EXPORT کلیک نمائید و سپس خروجی MP4 بگیرید تا به ویدیو تبدیل نمائید و روی تلویزیون مجموعه شما پخش شود.

دانلود فایل نمایش ویدیو برای تلویزیون

۷- نیاز به یک ساعت مشاوره تلفنی یا حضوری دارم که کامل تر آموزش ببینم.

با هماهنگی با ما میتوانیم کارشناس مشاوره در اختیار شما قرار دهیم که یک ساعت کلا در اختیار شما باشد و تمامی روش ها را یک به یک توضیح و آموزش بدهد. اگر نیاز به حل سوالات خود دارید میتوانید درخواست مشاور مستقیم بدهید که ارتباط مستقیم با ما داشته باشید و هر زمانی مشکل و سوالی پیش آمد با وی در میان بگذارید.

۸-اولین مشتری با من ارتباط برقرا کرده باید چی بگم:

در ویزای توریستی: باید روش، قیمت و نحوه پرداخت هزینه، مدت زمان انجام کار را بگویید و اعتماد وی را جلب کنید تا پای قراداد بیاد.

در ویزای کاری: باید روش، قیمت و نحوه پرداخت هزینه، مدت زمان انجام کار را بگویید. رزومه کسی که سابقه مهارت، تجربه، گواهینامه و سابقه کار دارد را بگیرید، رزومه اش را برای ما ارسال کنید تا بعد از ۲۰ روز جواب آن را بدهیم.

در ویزای تمکن مالی، سرمایه گذاری، خرید ملک، فرانچیاز:  مطمن شوید مبالغ تمکن مالی را دارد. هزینه و زمان را به وی بگویید و بر اساس آموزش های بالا پاسخگو باشید. مشتری های این تیپ زیاد حرف میزنن و مشتری که سرش به تنش بیارزه کمه.

در ویزای ثبت شرکت: باید روش، قیمت و نحوه پرداخت هزینه، مدت زمان انجام کار را بگویید. گزارشی از آنچه می خواهد را مکتوب اعلام نماید و به ما بدهید تا ببینیم بیزینس پلن کار او چیست و چه مجوزهایی لازم است بگیرد و هزینه آن مجوزها چقدر است.

در ویزای تحصیلی: ابتدا باید بپرسید بورسیه یا شهریه محور. اگر بورسیه است ما انجام نمیدهیم. اگر شهریه محور است باید بدان سالی بین ۵ تا ۱۰ هزار فقط هزینه شهریه دانشگاه است و توان پرداخت دارد یا نه. اگر دارد باید بداند هزینه زندگی شامل خوابگاه، تغذیه، حمل و نقل و… را باید نیز داشته باشد. که متوسط ماهی ۲ هزار دلار نیاز دارد. اگر تمکن مالی لازم را دارد باید گزارش آخرین وضعیت تحصیلیش تهیه شود و ارسال نمائید تا بر اساس آن پیشنهاد داده شود. در حال حاضر خدمات تحصیلی مگر موارد خاص انجام نمیدهیم.

هرگونه فایل یا مستنداتی که میخواهید برای ما ارسال نمائید فقط و فقط از طریق واتس آپ مشاوره تان پیگیری کنید و با دیگر کارمندان مجموعه در هر رده اداری کاری نداشته باشید. مشاور تمامی کارهای مالی و اداری شما را انجام میدهند.

۹- مشتری من میخواهد قراداد ببندد چکار کنم؟

درخواست فایل اورجینال قراداد شرکتی را به ما ارسال می نمائید. فایل اصلی WORD برای شما ارسال می شود. سپس فقط اطلاعات نفر قراداد را به عنوان طرف دوم وارد می کنید. و قرارداد را در ۴ نسخه چاپ و امضاء می شود. و یک نسخه از آن را به مشتری میدهید. یک نسخه به نمایندگی تعلق دارد. دو نسخه به موسسه ویزا نیو ارسال می شود.

در صورتی که به مهر نیاز دارید باید به موسسه اعلام نمائید تا مجوز ساخت مهر و فایل آن برای شما ارسال شود تا بتوانید مهر را بسازید و روی قرارداد ها استفاده کنید.

پرداخت هزینه ها بر اساس شیوه ای که از قبل میدانید باید پرداخت شود. اگر مشتری نیاز به تعامل بیشتری برای پرداخت هایش دارد با موسسه در میان بگذارید. این تعامل برای همه مشتریان نیست.

۱۰- آیا میتوانیم مبلغی بابت حق بررسی پرونده از مشتری دریافت نمائیم؟

بله شما می توانید مبلغی تا سقف ۵۰ یورو از متقاضی برای خودتان دریافت نمائید. مبالغ بیشتر باید مسترد گردد و یا موسسه از حق الزحمه پرونده های شما نزد موسسه به همان میزان کسر مینماید و به متقاضی شاکی مسترد می نماید و در صورتی که مجدد تکرار شود، موسسه میتواند یک طرفه تصمیمی مناسب به عمل شما اتخاذ نماید. تصویه شرکت این است که مشاوره رایگان ارائه دهید.

۱۱- مشتری های من چگونه مانیتور می شوند؟

متقاضی ورودی از سمت شما در پنل CRM ما با نام نمایندگی شما ثبت می شود و قابل کنترل و پیگیری است. ارتباط با مشتری فقط از کانال شما برای موسسه انجام می شود مگر با نمایندگی هماهنگی لازم صورت گرفته باشد. پرونده های خود را در سامانه CRM ما ثبت نمایید و پیگیری کنید و از آخرین وضعیت آنها آگاه باشید. سامانه indeed.ir هم برای مشاغل آماده می شود و مشخصات اکانت های نمایندگی برایتان ارسال می شود تا با دسترسی نامحدود خدمات جاب آفر را انجام دهید.

۱۲- مشتری قرارداد در شرکت ما میبندد یا شرکت ویزانیو؟

فرقی نمیکند چون هزینه های دریافتی ما یکسان است. بستگی به سلیقه متقاضی صورت می گیرد. اگر متقاضی در دفتر نمایندگی قصد عقد قرارداد داشت باید قبل تر مهر نمایندگی و فایل ورد آماده قرارداد را درخواست بدهید تا روز عقد قراداد به مشکلی برخورد نکنید. قراداد باید از قبل هماهنگی صورت بگیرد. دریافت مبالغ بیشتر ممنوع است. مبالغ پرداختی مستقیما به حساب شرکت واریز می شود و نمایندگی حق ارائه شماره کارت و حساب و… را به متقاضی ندارد.

۱۳- مبلغ پورسانت چگونه پرداخت می شود؟

بر اساس مبالغ پرداخت مشتری بر اساس درصد پرداختی، معادل همان درصد نیز از پورسانت ظرف ۴۸ ساعت به حساب نمایندگی واریز می شود.