مهاجرت

اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا

Importance-of-Japanese-visa-in-passport-validity

یکی از موارد مهمی که در زمان اخذ ویزا از سفارت کشور موردنظر نقش مهمی دارد، سوابق سفر شما است. سفر به کشورهایی مانند ژاپن، انگلیس یا استرالیا می‌تواند تأثیر به سزایی در جلب نظر آفیسر در زمان صدور ویزا داشته باشد. Travel History یا سابقه سفر با بررسی مهر ورود و خروج به کشورهایی که پاسپورت آن‌ها دارای اعتبار فراوانی است، مشخص می‌شود. اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا قابل‌توجه است؛ به‌نحوی‌که احتمال موفقیت افراد را در پرونده‌های مهاجرتی به‌طور مؤثری بالا خواهد برد.

اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا

یک سفر توریستی به کشور ژاپن و ثبت مهر ورود و خروج به این کشور، ارزش و اعتبار بالایی را به پاسپورت می‌بخشد. سابقه سفر به کشورهای درجه‌یک دنیا تبدیل به یک قانون نانوشته شده که سابقه سفر ما را درخشان‌تر می‌کند؛ لذا می‌توانید اطمینان داشته باشید که افسر ویزا با نگاهی به پاسپورت شما، ویزای کشور موردنظرتان را صادر خواهد کرد. موسسه مهاجرتی ویزا نیو با یاری وکلای معتبر بین‌المللی و مشاوران مجرب، پاسخ گوی سؤالات شما هم‌وطنان در این مسیر خواهد بود.

امروزه بسیاری از افراد که قصد اخذ ویزای شینگن یا کانادا را دارند، سعی می‌کنند یک سفر توریستی به ژاپن داشته باشند تا به‌این‌ترتیب شانس موفقیت خود را در این پروسه افزایش دهند.

سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چرا ویزای کشورهای برتر مانند ژاپن در پاسپورت، شانس شما را در اخذ ویزای شینگن و کانادا بالا خواهد برد؟ پاسخ به این سؤال راحت است. در پرونده درخواست ویزای کانادا یا شینگن، وجود سابقه سفر به کشورهای درجه‌یک دنیا، این اطمینان را به افسر ویزا خواهد داد که هدف شما از سفر به این کشورها، توریستی است؛ درواقع افسر ویزا با بررسی سوابق خوب سفر شما در گذشته، مطمئن می‌گردد که مانند سفرهای پیشین، شما قصد اقامت طولانی و غیرقانونی در کشور مقصد را نخواهید داشت و پس از اتمام تاریخ ویزا، به کشور خود باز خواهید گشت. اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا با بالا بردن موفقیت افراد در این مسیر خود را نشان خواهد داد.

سفر به ژاپن

بر اساس رتبه‌بندی بهترین پاسپورت‌های جهان توسط موسسه هنلی و سازمان اینترنشنال حمل‌ونقل هوایی یا IATA، پاسپورت کشور ژاپن برای دومین سال پیاپی به‌عنوان قوی‌ترین و معتبرترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۰ انتخاب شده است. با استناد به این رده‌بندی اهمیت بالای اخذ تابعیت و شهروندی این کشور آسیایی مشخص می‌گردد. شهروندان ژاپنی با در اختیار داشتن پاسپورت معتبر و قدرتمند خود می‌توانند به 191 کشور جهان بدون نیاز به اخذ روادید یا ویزا سفر کنند. می‌توان گفت ارزش و اعتبار پاسپورت یا حتی سفر به کشور ژاپن به‌قدری است که مهر ویزای آن در هر پاسپورتی، به آن ارزشی خاص می‌بخشد. اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا شاید بیشتر مرهون این قضیه است.

سفارت ژاپن در ایران در حال حاضر در استان تهران به آدرس زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 162 می‌باشد. نکته مهم در خصوص اخذ ویزای توریستی این کشور این است که برخلاف بسیاری از کنسولگری‌ها، نیاز به تعیین وقت سفارت نخواهید داشت؛ لذا باید به‌صورت حضوری یا از طریق آژانس مهاجرتی معتبر، امور پرونده ویزای خود را پیگیری نمایید.

ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزای ژاپن از طریق فکس یا ایمیل موردقبول نیست؛ لذا متقاضیان باید به‌صورت حضوری مدارک لازم را به سفارت این کشور ارائه کنند. در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، هیچ‌گونه پاسخی از سوی سفارت داده نخواهد شد؛ هم‌چنین امکان درخواست مجدد ویزا، تنها 6 ماه بعد از این تاریخ امکان‌پذیر خواهد بود.

معرفی انواع ویزای ژاپن

خدمات سفارت ژاپن در تهران بنا بر اعلامیه مسئولان آن، شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دیدار از اقوام و آشنایان، ویزای شرکت در همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی و ویزای شرکت در مسابقات ورزشی می‌باشد. قوانین و مقررات سخت ژاپن در ارائه ویزای کاری یا تحصیلی و امکان اخذ اقامت دائم این کشور به ایرانیان، سبب شده تا هم‌وطنان تنها از طریق ویزای توریستی به کشور ژاپن سفر کنند. در حال حاضر ویزای توریستی این کشور که خوشبختانه نیازی هم به دریافت دعوت‌نامه ندارد، با توجه به اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا، پرطرفدارترین و البته در دسترس‌ترین راه برای سفر به این کشور درجه‌یک آسیایی است.

لازم به ذکر است که بر اساس بیانیه صادرشده از سوی سفارت ژاپن، از سپتامبر 2019، اتباع 68 کشور جهان که قصد تجارت، گردشگری، دیدار از اقوام یا شرکت در همایش‌ها را دارند، می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به این کشور سفر کنند؛ البته باید بدانید که کشور ایران جزو این لیست نیست؛ اما هم‌وطنانی که اقامت دائم ترکیه را دارند، با توجه به وجود نام این کشور در لیست ذکرشده، می‌توانند بدون اخذ ویزا به ژاپن سفر توریستی داشته باشند. بااین‌حال تنها راه برای هم‌وطنان عزیز اخذ ویزای توریستی ژاپن است تا با ثبت مهر ورود و خروج به این کشور، بتوانند سوابق سفر خود را در نزد آفیسر پرونده موردقبول سازند.

Importance-of-Japanese-visa-in-passport-validity_1

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ژاپن

ازآنجایی‌که بهترین و مؤثرترین راه برای سفر به ژاپن، اخذ ویزای اقامت موقت یا توریستی است، باید دید چه مدارکی برای اخذ آن موردنیاز است. شایان‌ذکر است که تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه و مورد تائید دادگستری در سه ماه گذشته باشد؛ هم‌چنین این مدارک باید به‌صورت حضوری به سفارت ژاپن در تهران تحویل داده شوند.

  • پاسپورت معتبر با تاریخ انقضای حداقل 6 ماه
  • مدارک شناسایی
  • فرم درخواست ویزای ژاپن
  • یک قطعه عکس رنگی برای 6 گذشته
  • تاریخ دقیق ورود و خروج و برنامه دقیق سفر
  • واچر هتل و بلیت رفت‌وبرگشت
  • گواهی تمکن مالی (با موجودی حداقل 70 میلیون تومان)
  • گردش حساب بانکی سه ماه اخیر
  • گواهی اشتغال به کار
  • گواهی اشتغال به تحصیل

بررسی درخواست ویزای ژاپن، به‌طورکلی 7 الی 10 روز کاری طول می‌کشد. در صورت تائید درخواست متقاضیان، از آن‌ها ضمانت مالی اخذ خواهد شد. ویزای توریستی ژاپن بر مبنای صلاح‌دید آفیسر پرونده، با اعتبار 7 الی 14 روزه برای متقاضی صادر خواهد شد. احتمال ریجکتی درخواست ویزا برای متقاضیان جوان خصوصاً سنین 20 تا 25 بالاتر است. به‌طورکلی مواردی مانند سن کم متقاضی، نقص مدارک و نداشتن سابقه سفر، احتمال ریجکتی درخواست ویزا ژاپن را افزایش می‌دهد.

سؤالات متداول

تلاش برای داشتن سابقه سفر خوب و موردقبول، پیش‌نیاز دریافت ویزاهای مهم و درجه‌یک دنیا مانند شینگن، آمریکا و کانادا است. با توجه به این‌که سن کم و خالی بودن پاسپورت افراد تأثیر زیادی در ریجکتی درخواست ویزای شینگن یا کانادا داشته است، می‌توان گفت مؤثرترین راه ایجاد سابقه سفر به کشورهایی مانند ژاپن است. البته ممکن است بدون داشتن سابقه سفر و تنها با ارائه مدارک کامل تحصیلی، شغلی، مالی، توصیه‌نامه و … ، شانس اخذ ویزا شینگن یا کانادا را داشت.

 سابقه سفر به کشورهای مهمی نظیر ژاپن، این اطمینان را به آفیسر پرونده خواهد داد که متقاضی تنها به دنبال گردشگری در کشور مقصد بوده و پس از اتمام مهلت ویزا، به کشور خود بازمی‌گردد و قصد اقامت طولانی‌مدت و غیرقانونی در خاک آن کشور را نخواهد داشت. بالا بودن اهمیت ویزای ژاپن در اعتبار پاسپورت و اخذ ویزای شینگن و کانادا نیز به همین علت می‌باشد.

ارائه گواهی اشتغال به کار برای کارمندانی که دارای شغل ثابتی در کشور خود هستند، به‌منظور اخذ ویزای توریستی ژاپن مهم است. این گواهی باید شامل برگه معتبر و رسمی مرخصی با تاریخ، شرح شغلی و میزان حقوق باشد. این گواهی به آفیسر پرونده این اطمینان را خواهد داد که متقاضی در زمان مقرر به کشور خود بازمی‌گردد.

بر اساس رتبه‌بندی بهترین پاسپورت‌های جهان توسط موسسه هنلی و سازمان اینترنشنال حمل‌ونقل هوایی یا IATA، پاسپورت کشور ژاپن برای دومین سال پیاپی به‌عنوان قوی‌ترین و معتبرترین پاسپورت‌ جهان در سال ۲۰۲۰ انتخاب شده است. شهروندان ژاپنی با در اختیار داشتن پاسپورت معتبر و قدرتمند خود می‌توانند به 191 کشور جهان، بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.