مهاجرت

۵ کاری که باید قبل از رفتن به کانادا انجام دهید

قبل از قدم گذاشتن در مسیر سرنوشت‌ساز مهاجرت به کانادا باید موارد مختلفی ارزیابی شود. از شرایط و هزینه‌های زندگی گرفته تا آب‌وهوا و وضعیت حمل‌ونقل، همگی از مواردی هستند که کیفیت زندگی در این کشور خارجی اما مهاجرپذیر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در ادامه به بررسی ۵ کاری که باید قبل از رفتن به کانادا انجام دهید خواهیم پرداخت.

مطالعه در خصوص شرایط زندگی در کانادا

کانادا با وسعت تقریبی 9 میلیون مترمربع و جمعیت 34 میلیون نفری در قاره آمریکا واقع‌شده و کشوری است که تنها با ایالات‌متحده امریکا مرز مشترک زمینی دارد. این کشور به سبب وسعت پهناور و جمعیت کم، همواره با آغوشی باز پذیرای مهاجران از سراسر جهان بوده و هست. رشد و ارتقای بیش‌ازپیش کانادا در حوزه‌های مختلف از اقتصادی گرفته تا سیاسی، همگی مرهون مهاجرانی بوده که با تحصیل و کار شکوفایی این کشور را میسر ساخته‌اند. مطالعه و تحقیق برای آشنایی با شرایط زندگی در کانادا یکی از ۵ کاری که باید قبل از رفتن به کانادا انجام دهید است.

پایتخت این کشور شهر اتاوا است. این کشور مجموعاً متشکل از 3 قلمرو نانووات، شمال غربی و یوکان و 10 ایالت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، کبک، ساسکاچوان و پرنس ادوارد، ایالات مهم کانادایی محسوب می‌شوند. واحد پولی این کشور دلار کانادایی و زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است. غالب مردمان کانادا یعنی حدود 90 درصد مسیحی کاتولیک و پروتستان هستند. این کشور ازنظر آب‌وهوایی تقریباً در شرایط مطلوبی قرار دارد. به‌طورکلی کانادا به دلیل نزدیک به قطب شمال، کشوری سردسیر است؛ بااین‌حال دو ایالت بریتیش کلمبیا و انتاریو شرایط آب‌وهوایی معتدل‌تری نسبت به بقیه دارا می‌باشند.

آشنایی با هزینه‌های زندگی در کانادا

آشنایی با هزینه‌های زندگی در کشوری مانند کانادا از ضرورت‌های مهم قبل از مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. هزینه مسکن، خوردوخوراک، تحصیل، حمل‌ونقل و … همگی از مواردی است که باید در تک‌تک شهرها و ایالات کانادا بررسی شود؛ برای مثال تورنتو و ونکوور از گران‌قیمت‌ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود.

در پاسخ به این سؤال که بالاترین درآمد سالیانه در کانادا چقدر است باید گفت از میان 34 میلیون نفر جمعیت کانادا، 800 هزار نفر درآمد 100 الی 150 هزار دلاری، 333 هزار نفر درآمد 150 تا 250 هزار دلاری و 174 هزار نفر درآمد بالاتر از 250 هزار دلار را در سال دریافت می‌کنند. به‌طورکلی می‌توان گفت درآمدها در کانادا به نحوی تدوین‌ شده‌اند که در ابتدای مهاجرت به این کشور بتوان با آن یک زندگی متوسط را مدیریت کرد؛ یعنی میان هزینه‌ها و دستمزدها تعادل وجود دارد. در ادامه به بررسی متوسط هزینه برخی موارد مهم خواهیم پرداخت.

مسکن

در قیمت مسکن موارد مختلفی مؤثر است؛ برای مثال در برخی شهرها مانند تورنتو بالاتر است؛ هم‌چنین هزینه مسکن در مرکز شهر نسبت به حومه شهر به‌تبع بالاتر است. با توجه به هزینه نسبتاً بالای مسکن در شهرهای کانادا، مهاجران معمولاً اقدام به اجاره مسکن می‌کنند. متوسط اجاره‌بهای یک آپارتمان در مرکز شهر از 850 تا 2300 دلار و در حومه شهر از 700 الی 1500 دلار متغیر است. از سوی دیگر هزینه خرید آپارتمان در مرکز شهر 6000 و در حومه شهر 4000 دلار به ازای هر مترمربع می‌باشد.

حمل‌ونقل

استفاده از حمل‌ونقل عمومی نقش مهمی در کاهش هزینه‌های زندگی در کشور کانادا دارد. دسترسی به سیستم حمل‌ونقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و … با توجه به هزینه بالای تاکسی، به‌منظور دسترسی به محل کار و تحصیل اهمیت بالایی دارد. می‌توان گفت در کانادا شهر تورنتو از سیستم حمل‌ونقل گسترده‌تری نسبت به بقیه شهرها برخوردار است.

 یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی

یکی از ۵ کاری که باید قبل از رفتن به کانادا انجام دهید یادگیری زبان است. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است. در کشور کانادا حدود 60 درصد به زبان انگلیسی، 24 درصد به زبان فرانسوی و مابقی به سایر زبان‌ها صحبت می‌کنند. تسلط به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی بسته به محل اقامت شما در کانادا، برای زندگی، کار و تحصیل لازمه اساسی است. کسب نمره موردقبول در آزمون آیلتس برای مهاجرت کاری و تحصیلی امری ضروری است.

کبک تنها استان در کانادا است که غالب مردم آن تنها به زبان فرانسوی می‌توانند صحبت کنند. با توجه به وجود فرصت‌های بی‌شماری شغلی و امکانات تحصیلی فوق‌العاده، بسیاری این ایالت را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند؛ درنتیجه یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از سفر به کانادا مخصوصاً ایالت کبک این است که زبان فرانسوی یاد بگیرید.

آشنایی با بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا

به‌طورکلی 5 راه اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. یکی از ۵ کاری که باید قبل از رفتن به کانادا انجام دهید این است که بهترین و راحت‌ترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید. مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد، روش‌های قانونی و معتبر برای کسب اقامت کانادا محسوب می‌شود. قوانین مهاجرت برای هرکدام از این روش‌ها متغیر است؛ درنتیجه باید ببینید کدام روش با شرایط شما بیش‌ترین تناسب را خواهد داشت یا به عبارتی احتمال موفقیت شما را در این مسیر سرنوشت‌ساز بالا خواهد برد.

در شرایط حال حاضر مهاجرت کاری از طریق جاب آفر یا دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی، آسان‌ترین راه ممکن برای اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود. مهم‌ترین مزیت اقدام از این روش، امکان به همراه بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال به کانادا می‌باشد. این در حالی است که مهاجرت تحصیلی، به‌تنهایی اقامت افراد در کانادا را تضمین نخواهد کرد؛ مگر این‌که پس از فارغ‌التحصیلی، با دریافت پیشنهاد شغلی، ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت سفارت کانادا مراجعه نمایید.

یادگیری زبان، آشنایی با شرایط و هزینه‌های کانادا و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت از مهم‌ترین اقدامات قبل از رفتن به کانادا می‌باشد که تنها با مطالعه، تحقیق و مشورت با وکلا و مشاوران حقوقی و آگاه به قوانین روز امکان‌پذیر است.

آگاهی از مشکلات زندگی در کانادا

یکی از ۵ کاری که باید قبل از رفتن به کانادا انجام دهید کسب آگاهی از مشکلات زندگی در این کشور است. شاید یکی از معایب و مشکلات زندگی در کانادا برای شما اهمیت بالایی داشته و زندگی در این کشور را مختل کند. ازآنجایی‌که کانادا کشوری مهاجرپذیر است و افراد از سراسر جهان به این کشور مهاجرت می‌کنند، تنوع بالایی از فرهنگ‌های مختلف در شهرهای این کشور به چشم می‌خورد؛ بااین‌حال می‌توان گفت جمعیت ایرانیان در کانادا بسیار زیاد است. مهم‌ترین مشکلات زندگی در کانادا به شرح زیر است.

  • وسعت بیش‌ازحد اقلیم کانادا به‌منظور سفر
  • مسافت طولانی میان کانادا و ایران
  • سردسیر بودن برخی شهرهای کانادا
  • هزینه زیاد تحصیل
  • بالا بودن هزینه زندگی در برخی شهرها
  • عدم تسلط شهروندان در برخی شهرها مانند کبک و مونترال به زبان انگلیسی

سؤالات متداول

فاکتورهای متعددی بر بالا بردن درآمد شغلی افراد در کانادا مؤثر خواهد بود؛ به‌طورکلی سابقه شغلی تا 36 درصد، تحصیلات تا 29 درصد و جنسیت تا 5 درصد سطح درآمد افراد را در آینده بالا خواهند برد.

وجود فرصت‌های شغلی فراوان، هزینه زندگی متناسب، وضعیت حمل‌ونقل در کنار شرایط ایده آل آب‌وهوایی از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین شهر برای کار و زندگی محسوب می‌شود. به‌طورکلی بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی، ونکوور، تورنتو، مونترال و کلگری می‌باشند.

سیستم مالیات بر درآمد در دولت کانادا توسط آژانس درآمد کانادا مدیریت شده و میزان آن در ایالات مختلف کانادا بسته به درآمد افراد متفاوت بوده و تصاعدی افزایش می‌یابد. به‌طورکلی ایالت‌های بریتیش کلمبیا و تورنتو نسبت به بقیه شهرها و ایالت‌ها نرخ مالیاتی پایین‌تری دارا می‌باشند.

یادگیری زبان، آشنایی با شرایط و هزینه‌های کانادا و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت از مهم‌ترین اقدامات قبل از رفتن به کانادا می‌باشد. آگاهی کامل از این موارد تنها با مطالعه، تحقیق و مشورت با وکلا و مشاوران حقوقی و آگاه به قوانین روز امکان‌پذیر است. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ویزانیو تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.