Initial Immigration Terms - شرایط اولیه مهاجرت را بشناسید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با افزایش درخواست برای مهاجرت قاعدتاً شرایط پذیرش کشورها نیز سخت‌تر می‌گردد. این که برای مهاجرت به چه شرایطی نیاز دارید و یا شرایط اولیه مهاجرت ، کاملاً به هدف شما از مهاجرت و نیز روش مهاجرت انتخابی بستگی دارد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت در هریک از روش‌ها خواهیم پرداخت.

داشتن تحصیلات کافی

داشتن تحصیلات یکی از شرایط مهم مهاجرت است. چه از طریق ویزای کاری و چه از طریق ویزای تحصیلی قصد اقدام برای مهاجرت را داشته باشید؛ نیاز به داشتن مدرک تحصیلی خواهید داشت.

در واقع بدون داشتن تحصیلات روند مهاجرت با پیچیدگی‌های بیشتری همراه است. البته در این مورد گاهی استثنا نیز وجود دارد مثلاً اگر مهاجر در یکی از رشته‌های هنری دارای سابقه‌ای بالا یا مهارت‌های فوق‌العاده باشد مدرک تحصیلی دیگر در اولویت نخواهد بود.

داشتن مهارت و تخصص

یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت اخذ ویزای کاری است، افراد به دنبال پیدا کردن شغل و یا داشتن شغل و شرایط کاری بهتر اقدام به مهاجرت می‌کنند؛ زیرا در برخی از کشورهای اروپایی بازار کار بهتری وجود دارد.

Initial Immigration Terms 1 - شرایط اولیه مهاجرت را بشناسید

برای اقدام از طریق ویزای کاری نیاز به داشتن مهارت و تخصص دارید. حقیقت این است که اگر هیچ مهارت خاصی ندارید، نمی‌توانید در مهاجرت کاری موفق شوید چون دلیلی وجود ندارد که کشورهای دیگر خواستار جذب نیروی غیر ماهر باشند و روی تبعه خارجی سرمایه‌گذاری کنند.

داشتن مدرک زبان

داشتن مدرک زبان یکی از شرایط مهم مهاجرت است. روش مهاجرت و کشور مقصد تعیین‌کننده نوع زبان مورد نیاز برای مهاجرت هستند. اگر مدرک زبان ندارید به هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت می‌توانید برای آموزش زبان اقدام نمایید.

دریافت ویزا

متقاضیان برای مهاجرت به کشورهای اروپایی باید بتوانند ویزای شنگن دریافت نمایند. با داشتن ویزای شنگن می‌توان به 26 کشور از جمله آلمان، اتریش، سوئد و نروژ رفت و آمد داشت. فرد برای مهاجرت از هر روشی باید ویزای مورد نظر آن روش را داشته باشد.

مثلا با داشتن ویزای کاری می‌توان در مدت زمان معینی در کشور مقصد به کار مشغول بود، بعد از پایان هر سال ویزا باید تمدید گردد و بعد از 3 تا 5 سال می‌توان برای صدور ویزای دائم و تابعیت کشور مورد نظر درخواست داد.

داشتن بودجه و سرمایه

مهاجرت هزینه‌هایی در بر دارد که فرد باید توانایی پرداخت آن‌ها را داشته باشد؛ علاوه بر این فرد باید هزینه‌هایی را نیز برای اوایل زندگی در کشور جدید و قبل از داشتن کار و درآمد ثابت در نظر داشته باشد.

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *