مهاجرت

ویزای نوآفرینی انگلستان

ویزای نوآفرینی انگلستان

می‌دونید ویزای کارآفرینی یا نو آفرینی چیه؟ اصلا چجوری می‌شه ویزای نوآفرینی انگلستان رو گرفت؟ نگاه به اسمش نکنید مال از ما بهترون یا فقط مال اینایی که خیلی تیز هوشو اینان نیست. قضیه از این قراره که شما با ایده‌هاتون و به‌واسطة خلاقیتتون و … خودتونو برمی‌دارید می‌برید یه کشور دیگه که سطح کیفیت علمی دانشیش بالاتره و ایده و کارآفرینیتون رو اونجا اجرایی می‌کنید. اما این نوع ویزای جذابم شرایط و سختی‌های خودشو داره. چه سختی و شرایطی؟ برو سراغ بقیه‌ی مطالب این مقاله تا بهت بگم

با ویزای نو آفرینی انگلستان آشنا شوید

برای سفر و مهاجرت ویزاهای مختلفی وجود دارد. ویزای کار، ویزای وابسته به ازدواج، ویزای ورزشی، ویزای تحصیلی، و یکی از انواع ویزا که نسبت به ویزاهای دیگر می‌توان گفت کمتر شناخته شده ویزای نوآفرینی یا خوداشتغالی است. این نوع ویزا به ذهن خلاق و رزومة قوی نیاز دارد.

چه کسی نوآفرین یا کارآفرین است؟

نوآوری فرایندی است که طی آن یک دامنه، محصول یا خدمات با استفاده از فرایندهای جدید، معرفی تکنیک‌های جدید یا ایجاد ایده‌های موفق برای ایجاد ارزش جدید، تجدید و به‌روز می‌شوند. خلق ارزش از ویژگی‌های بارز نوآوری است شما باید یک ایده تجاری اصلی داشته باشید که متفاوت از هر چیز دیگری در بازار باشد قابل‌اجرا، با پتانسیل رشد.

ویزای نوآفرینی انگلستان

چه کشورهایی ویزای نوآفرینی دارند؟

(من براتون چنتا از کشورهایی رو فهرست کردم که برای ویزای استارتاپ می‌تونید توشون اقدام کنید)

   1. انگلستان: برای درخواست ویزای کارآفرینی Tier-1، باید یک کسب‌وکار در انگلستان راه‌اندازی یا اداره کنید. اگر خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس هستید می‌توانید درخواست دهید. شرایط موردنیاز شامل دانش انگلیسی، دسترسی به حداقل 50،000 پوند سرمایه‌گذاری، گذرنامه معتبر و طرح تجاری است. این ویزا حداکثر 3 سال و 4 ماه طول خواهد کشید. بااین‌حال، اگر 5 سال را در انگلستان گذرانده‌اید، می‌توانید برای تسویه‌حساب معروف به “اقامت نامحدود” اقدام کنید.
   2. دانمارک: ویزای استارتاپ و نوآوری – دانمارک نیاز به تأیید ایده کسب‌وکار شما توسط گروهی از متخصصان تعیین شده توسط مقامات تجاری دانمارک دارد و شما باید نقش فعالی در راه‌اندازی کسب‌وکار داشته باشید. شما باید اسنادی را ارائه دهید که ثابت کند شما از بودجه کافی برای پوشش سال اول خود در دانمارک برخوردار هستید. در صورت اظهارنامه بانکی، حداقل باید ثابت کنید که 137.076 DKK دارید
   3. سوئد: الزامات اخذ اقامت به‌عنوان مشاغل آزاد نشان می‌دهد که شما دارای تجربه قابل‌توجهی در زمینه ی شغل خود و تجربه قبلی در راه‌اندازی مشاغل خود هستید. داشتن دانش مستند و مرتبط به زبان سوئدی یا انگلیسی نیز یک شرط است. علاوه بر این، شما باید نشان دهید که خدمات یا کالاهای تجاری در سوئد به فروش می‌رسد یا تولید می‌شود و شما از بودجه کافی معادل  ۲۰۰۰۰۰ کرون برخوردار هستید
   4. ایرلند: برنامه کارآفرینان نوپا قصد دارد از مهاجران با ارائه راه‌اندازی بالقوه بالا در اقتصاد نوآوری و بودجه ۷۵۰۰۰ یورو حمایت کند. شما باید بتوانید ۱۰ شغل در ایرلند ایجاد کنید و در عرض سه تا چهار سال از شروع فعالیت، ۱ میلیون یورو فروش داشته باشید. دفتر مرکزی و راه‌اندازی این استارتاپ باید در ایرلند باشد و کمتر از شش سال فعالیت کند.
   5. سنگاپور: مدارک موردنیاز برای برنامه EntrePass باید شامل گذرنامه معتبر، گواهی‌نامه اشتغال قبلی به زبان انگلیسی، طرح تجاری و 50،000 دلار سپرده در حساب بانکی مستقر در سنگاپور باشد.
   6. نیوزلند: شرایط ویزای کار کارآفرین شامل گذرنامه، ویزای کارآفرین و اثبات دانش زبان انگلیسی است. شما باید یک طرح تجاری دقیق ارائه دهید و حداقل سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰۰۰ دلار نیوزیلند داشته باشید
   7. استرالیا: ویزای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ۳ نوع ویزا شامل: ۲ نوع ویزای نوآوری در تجارت و سرمایه‌گذاری و استعدادهای تجاری ارائه می‌دهد. هر یک از آنها به‌اندازه متفاوتی از سرمایه، اثبات دانش زبان انگلیسی و یک طرح تجاری نیاز دارند.
   8. آلمان: برای درخواست ویزای کارآفرین برای آلمان، باید یک طرح تجاری، مفهوم تأمین مالی (شامل حساب سود و زیان، الزامات سرمایه و برنامه تأمین مال، طرح نقدینگی)، جزوه و گواهی بیمه سلامت، و رزومه و مدارک تحصیلی ارائه دهید.

چطور ویزای نوآفرینی انگلستان را بگیرم؟

قدم اول و مهم‌ترین قدم داشتن ایدة نو و توانایی شروع یک کسب‌وکار جدید است.

با ایده‌هات راه پیشرفت و رشد رو روی خودت باز کن

(باید ببینه براش می‌صرفه شمارو بپذیره یا نه. به‌هرحال کشورها روی مهاجر حساب باز می‌کنند و هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیره انگلستان همیشه با سیاست هم که جای خودش رو داره. پس باید دست پر به این کشور مهاجرت کنید)

این ویزا که از 7 مارچ ۲۰۱۹ جایگزین ویزای کارآفرینی (Entrepreneur visa (Tier 1)) شده، می‌بایست به تأیید نهادهای غیردولتی متخصص در حوزه نوآوری (Endorsement body) برسد. ارزیابی ایده متقاضیان توسط کارشناسان ماهر در زمینه نوآوری کسب‌وکار،  توسط نهاد غیردولتی، انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب ابتکار، خلاقیت، نوآوری و عملی بودن طرح‌ها بهتر سنجیده خواهد شد و در نهایت ایده‌هایی واجد شرایط هستند که اجرای آن ها مزایایی را برای کشور انگلیس به همراه دارد.

مزایای ویزای نوآفرینی

این ویزا برای شما امکاناتی را به همراه دارد:

 • یک یا چندین تجارت راه‌اندازی کنید.
 • برای تجارت و کسب‌وکار خودکار کنید – این شامل اشتغال به‌عنوان مدیر یا خوداشتغالی به‌عنوان عضوی از مشارکت تجاری می‌باشد.
 • شما می‌توانید اعضای خانواده خویش را با خود همراه کنید.
 • ازآنجاکه کارآفرینان مهاجر و پناهنده اغلب برای ایجاد و حفظ مشاغل خود با موانع قانونی و فرهنگی روبرو هستند، استفاده از ویزای راه‌اندازی می‌تواند فرصت خوبی برای تجارت نوپای آنها باشد

مزایای ویزای نوآفرینی انگلستان

رابطه بین کارآفرینی مهاجران و توسعه اقتصادی کشورهای میزبان کاملا درخشان و فزاینده است، دولتهای مختلف در حال حاضر استراتژی‌هایی را برای جلب نوآوری‌های کارآفرینانه مهاجران اتخاذ کرده اند. بر اساس مطالعه انجام شده توسط Research Gate ، 20  شرکت توسط مهاجران، بین شرکت های آمریکایی که در فهرست Fortune 500 برای 2010 فهرست شده اند، راه افتاده است  که منجر به درآمد 4.2 تریلیون دلار و اشتغال بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان شده است. (فک کن!)

ویزای نوآفرینی انگلستان

معایب ویزای نوآفرینی انگلستان

گرفتن این ویزا معایبی دارد که بهتر است آنها را بشناسید. انجام هر کار دیگری خارج از شغل خود، به‌عنوان‌ مثال کارهایی را انجام دهید که هیچ ارتباطی به «Endorsement» شما ندارد مثلاً به‌عنوان پزشک یا دندانپزشک تدریس کنید، یا به امور آموزشی بپردازید و از بودجه عمومی در شغل خود استفاده کنید ممنوع است. پس با ایده و شغلی مهاجرت کنید که دوستش دارید و متخصص آن هستید.

چه ایده‌هایی ایده‌های نو حساب می‌شود؟

در دنیای تجارت و فروش اختراع یک وسیلة تازه یک روش تازه و یا ایده‌ای که فروش محصولی را بالا ببرد ایدة نو خلاقانه به‌حساب میاید. این ایده نباید صرفاً به اختراع بمب اتم و … ختم شود. از کوچک‌ترین ایده‌های خود نگذرید.

من به درد ویزای نوآفرینی انگلستان می‌خورم؟

هر کشوری قوانین خاص خود را دارد تا طرح و ایده‌های شما و یا رزومة نخبگی شمارا بپذیرد. انگلستان هم معیارهای قبولی خودش را دارد. برای دریافت ویزای نوآفرینی انگلستانُ قوانین هرچه هست نباید خودتان را دست‌کم بگیرید. شاید ایدة کوچک شما بتواند تغییر بزرگی در زندگی دیگران ایجاد کند. خلاقیت نیز همین است. ایجاد تغییرات بزرگ با کارهای کوچک مثل ایدة میزهای ایستاده برای مشاغل خانگی. یا ایده‌هایی در استارت‌آپ و دیجیتال مارکتینگ‌ها و تبلیغات و …

این ویزا خیلی موردتوجه هنرمندان و نخبگان و اونهایی که دوس دارن در بستری مرفه پیشرفت کنن قرار گرفته. نظر شما چیه؟ دوس دارید بدونید این ویزا شامل حالتون میشه یا نه؟ راحته رزومه‌تونو برای ما بفرستید.

سوالات متداول

استارتاپ، sole representative و Innovator visa مهم‌ترین راه‌های نوآفرینی انگلستان هستند.

بله، پس از ۶ سال فرد و خانواده او به پاسپورت انگلستان دست پیدا خواهند کرد.

امکان دریافت اقامت انگلستان در کوتاه‌ترین زمان و هزینه‌های پایین سرمایه‌گذاری در این روش‌ها

بله، افراد برای مهاجرت از طریق نوآفرینی و ابتکار انگلیس نیاز به ارائه بیزینس پلن دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.