مهاجرت, مهاجرت کاری

معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا

Introducing-best-job-search-companies-in-Canada

کار در کانادا با توجه به شرایط ایده آل شغلی و حمایت کامل دولت از حقوق کارگذاران، برای اتباع خارجی که با مشکلات فراوان اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، فرصت بسیار خوبی است. امکان اخذ اقامت دائم، تحصیل فرزندان در بهترین سیستم‌های آموزشی جهان در کنار برخورداری از استانداردهای برتر زندگی، همگی از مزایای مهاجرت کاری به کانادا محسوب می‌شود؛ اما شاید مهم‌ترین چالشی که در ابتدا بر سر راه شما به‌عنوان یک مهاجر قرار می‌گیرد، یافتن شغل مناسب در این کشور است. در این مقاله سعی داریم با معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا شما را در برطرف کردن این چالش یاری نماییم.

کاریابی در کانادا

یافتن کار در کانادا و به دنبال آن اخذ ویزای کاری و اقامت در این کشور پهناور، با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. متقاضیان بسته به شرایط فردی و شغلی خود می‌توانند بهترین راه ممکن را برای رسیدن به هدف انتخاب کنند. مشاوران ما در ویزانیو، افتخار دارند تا با بررسی شرایط شما، بهترین راه را پیش پای شما بگذارند.

پروسه مهاجرت کاری به کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری و طبق برنامه اسکیل ورکر صورت می‌پذیرد. این سیستم زیر نظر دولت فدرال کانادا، این امکان را به متقاضیان از سراسر جهان می‌دهد تا با تشکیل پرونده یا پروفایل در این سیستم، مدارک خود را بارگذاری نمایند. سپس برحسب امتیازی که متقاضیان در این سیستم دریافت می‌کند، رتبه‌بندی خواهند شد. این پروسه یک رقابت بزرگ است، به‌نحوی‌که افرادی بیشترین امتیاز را کسب کنند، می‌توانند موفق به دریافت دعوت‌نامه کاری از سوی دولت کانادا شوند.

Introducing-best-job-search-companies-in-Canada_1

اهمیت جاب آفر در روند مهاجرت کاری به کانادا

در سیستم اکسپرس انتری، فاکتورهای مختلفی نظیر سن، تحصیلات آکادمیک یا فنی، سوابق شغلی، مهارت در زبان انگلیسی و … بررسی می‌شود. نکته قابل‌توجه در این مکانیسم، دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی است که می‌تواند بیشترین امتیاز را برای افراد به ارمغان بیاورد؛ لذا دریافت جاب آفر می‌تواند تضمین‌شده‌ترین راه ممکن برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار به شمار رود.

دریافت پیشنهاد شغلی، در روند اخذ ویزای کاری الزامی نیست؛ اما می‌تواند حدود نیمی از امتیازات لازم برای اخذ این ویزا را برای شما به ارمغان بیاورد؛ لذا با دریافت جاب آفر از سوی کارفرمای کانادایی، شانس شما در کنار زدن رقبا و موفقیت در برنامه اسکیل ورکر تا حدود زیادی بالا خواهد رفت.

اما اگر موفق به یافتن پیشنهاد شغلی نشدید، شانس این را خواهید داشت تا بسته به شرایط خاص فردی و شغلی خود، در سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری تائید گردید؛ در این صورت پس از ورود به کانادا، باید برای یافتن شغل اقدام کنید. لازم به ذکر است تا زمانی که موفق به یافت شغل نشده‌اید، می‌بایست هزینه‌های زندگی نظیر خوردوخوراک یا مسکن را خود تأمین نمایید. با توجه به هزینه‌های زندگی در کانادا که در برخی ایالات آن ممکن است بالاتر باشد، مهم است تا بتوانید در ظرف مدت‌زمان کوتاهی شغل بیابید. در ادامه با معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا امکان یافتن شغل در ظرف مدت‌زمان کوتاه، با توجه به تخصص خود را خواهید داشت.

آمادگی برای یافت شغل در کانادا

کسب آمادگی‌های لازم برای شغل موردنظر، می‌تواند راحت‌تر و سریع‌تر شما را به هدف برساند. آنچه مهم است تخصص و سابقه کاری مرتبط است که می‌تواند نظر هر کارفرمایی را به خود جلب کند. پیش از هر اقدامی برای یافتن شغل در کانادا، بهتر است آمادگی‌های زیر را در خود ایجاد نمایید.

تهیه رزومه خوب و استاندارد

سبک آماده‌سازی رزومه کاری در کانادا، متفاوت است؛ لذا بهتر است قبل از هر اقدامی فرمت یا نمونه‌های رزومه کاری کانادایی را بررسی نمایید. رزومه کاری در کانادا که کاملاً منطبق با استانداردهای این کشور می‌باشد، شامل اطلاعات زیر می‌باشد. هم‌چنین می‌توانید فعالیت‌های اجتماعی و داوطلبانه خود را ضمیمه رزومه شغلی خود نمایید تا به‌این‌ترتیب شانس خود را در جلب‌توجه کارفرمای کانادایی بالا ببرید.

  • مشخصات فردی
  • تحصیلات آکادمیک یا فنی
  • تجربه و سوابق کاری
  • مشروح وظایف شغلی
  • اطلاعات تماس
جستجوی شغل موردنظر در کانادا، از طریق سایت‌ها و موسسات معتبر کاریابی، با توجه به دایره گسترده ارتباط آن‌ها با شرکت‌های کانادایی، راحت‌ترین و مؤثرترین راه برای موفقیت در مهاجرت کاری به این کشور می‌باشد.

نگارش کاور لتر مناسب

اولین مدرکی که کارفرمایان کانادایی حتی قبل از رزومه کاری، بررسی می‌کنند، Cover Letter یا معرفی‌نامه است. شما باید در این نامه به‌طور مشروح مشخصات فردی و مهارت‌های شغلی خود را معرفی کرده و انگیزه و علاقه خود را برای کسب این موقعیت شغلی نشان دهید. درواقع در کاور لتر دلایلی ارائه می‌دهید که برای کارفرما اثبات می‌کند شما گزینه مناسبی برای انجام مصاحبه کاری هستید.

درخواست شغلی

پس از کسب آمادگی‌های لازم برای موقعیت شغلی موردنظر، کافی است درخواست شغلی خود را در سایت‌های کاریابی کانادا که بهترین آن‌ها سایت کاریابی ایندید است، آپلود نمایید. البته می‌توانید برای تسریع این پروسه، از موسسات کاریابی کمک بگیرید. معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا به شما کمک خواهد کرد تا شانس خود را برای یافتن شغل ایده آل امتحان کنید.

معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا

موسسات کاریابی در نقاط مختلف کانادا، در جهت یافتن شغل و البته برطرف کردن کمبود نیروی کار ماهر فعالیت می‌کنند. در هر استان با توجه به حوزه‌های کاری نیازمند به نیروی کاری متخصص، موسسات کاری، بهترین و متناسب‌ترین موقعیت شغلی را به شما پیشنهاد خواهند کرد. موسسات کاریابی در کانادا با ارتباط با شرکت‌های متعدد، این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا سریع‌تر و آسان‌تر شغل موردنظر خود را پیدا کنید. معرفی بهترین موسسات کاریابی در کانادا به شرح زیر می‌باشد.

نام موسسه کاریابی

مقر حوزه فعالیت

Global Hire

آلبرتا، کلگری، ادمونتون بهداشت و درمان، حمل‌ونقل

کاریابی Hays

تورنتو، مونترال، ادمونتون، ونکوور همه مشاغل

Petro Staff

کلگری نفت و گاز

کبک

کبک توسعه اقتصادی

Cowan

مونترال

مهندسی ساختمان و منابع

Drake تورنتو

استخدام استعدادهای برتر

Renard تورنتو

صنایع غذایی، مهندسی، مدیریت؛ بازاریابی و فروش

Diamond Personnel تورنتو، ونکوور، کلگری

پرستاری از کودکان و سالمندان

Alliance Online نقاط مختلف کانادا

کشاورزی، ساخت‌وساز، خودروسازی، انرژی

Outpost ونکوور

مهندسی و ساختمان‌سازی

ELI

آلبرتا همه مشاغل
IIERC ادمونتون

همه مشاغل

سؤالات متداول

ایندید، بی‌شک بهترین سایت کاریابی در کانادا است. روزانه مشاغل متعددی در سایت ایندید به اشتراک گذاشته می‌شود که شانس شما را برای یافتن شغل موردنظر به شکل قابل‌توجهی بالا خواهد برد. موسسه مهاجرتی ویزا نیو، به‌عنوان تنها نمایندگی ایندید در ایران، افتخار دارد تا در مسیر مهاجرت کاری به کانادا یاری‌رسان هم‌وطنان عزیز باشد.

Job Bank یا بانک شغلی کانادا، منبع رسمی شغلی در کانادا است که اطلاعات کاملی در خصوص بازار کار این کشور در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. این سیستم به‌طور رایگان اطلاعات مشاغل، وظایف شغلی، وضعیت درآمدها و آینده شغلی و شرکت‌ها را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد؛ هم‌چنین به کارفرمایان کانادایی این فرصت را می‌دهد تا رایگان، مشاغل خود را به اشتراک بگذارند.

اولین قدم برای یافتن شغل از طریق جاب بانک کانادا، ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس انتری و دریافت کد تائید صلاحیت خواهد بود. دریافت این کد به شما این امکان را می‌دهد تا به‌عنوان یک جستجوگر شغلی، مشخصات خود را در Job Bank ثبت نمایید. احتمال یافت شغل در این بانک اطلاعاتی که روزانه حدود 2000 شغل جدید به اشتراک می‌گذارد، بسیار بالا خواهد بود.

درست است که می‌توان از طریق سایت اصل شرکت‌های کانادایی، برای یافت موقعیت شغلی استفاده کرد؛ اما احتمال کمی برای موفقیت از این طریق وجود دارد. درواقع می‌توان گفت بسیاری از شرکت‌های کانادایی از سایت‌ها و موسسات کاریابی برای یافتن نیروی کاری خود استفاده می‌کنند؛ لذا اقدام از طریق این منابع زودتر شما را به هدف خواهد رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.