مقالات

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در اروپا

بسیاری از تجار و بازرگانان قصد سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف را دارند. این سرمایه‌گذاری می‌تواند اهداف و علل مشخصی داشته باشد ولی متقاضی در ابتدا باید بررسی کند کدام کشور برای سرمایه‌گذاری بهتر است.

سرمایه گذاری در کشور های اروپایی مزایای متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان اخذ اقامت دائم آن کشور توسط متقاضی اشاره کرد. در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در اروپا خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در اروپا

با توجه به پیشرفت صنعتی کشورها و گسترش علم و تکنولوژی، نیاز کشورها به جذب سرمایه‌گذار روزبه‌روز بیشتر می‌شود. برای سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی نکاتی وجود دارد که فرد متقاضی باید آن‌ها را مدنظر داشته باشد.

متقاضی سرمایه گذاری در اروپا ابتدا باید بررسی کند کدام‌یک از کشورهای اروپایی برای سرمایه‌گذاری بهتر است و همچنین کدام کشور راه و روش سرمایه‌گذاری آسان‌تری دارد.

مطمئناً فرد متقاضی به دنبال کشوری می‌گردد که مزایای بهتری نسبت به سایر کشورها در اختیار وی قرار دهد. این مزیت می‌تواند شامل اخذ اقامت کشوری که متقاضی در آن سرمایه‌گذاری کرده است باشد.

بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه‌گذاری کدم‌اند؟

کشورها از نظر داشتن امکانات، وضعیت اقتصادی، بازار کار و بسیاری موارد دیگر در اولویت افراد برای سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند. در این بخش از مقاله قصد داریم بهترین کشورهایی که از دیدگاه‌های متعدد برای سرمایه گذاری در اروپا مناسب هستند را بررسی کنیم.

لهستان

کشور لهستان دارای اقتصادی قوی و روبه‌پیشرفت است. این کشور دارای پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری افراد می‌باشد.

جالب است بدانید این کشور، ششمین اقتصاد بزرگ و قوی را در بین کشورهای اروپایی دارد که این نکته می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بسیار حائز اهمیت باشد.

اگر بخواهید آسان‌ترین راه را برای سرمایه گذاری در اروپا انتخاب کنید می‌توانید از طریق صندوق سرمایه‌گذاری در بورس اقدام کنید.

این صندوق که بانام ETF شناخته می‌شود در سال‌های اخیر موردتوجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرارگرفته است. اگر تصمیم دارید در یک کشور مطمئن با اقتصادی پیشرفته و فرصت‌های بی‌نظیر، سرمایه‌گذاری کنید به شما کشور لهستان را پیشنهاد می‌کنیم.

اسپانیا

اسپانیا از بزرگ‌ترین کشورهای جذب‌کننده سرمایه‌گذار است. درواقع این کشور دارای رتبه سوم درزمینه جذب سرمایه‌گذار است. کشور اسپانیا دارای زیرساخت‌های عالی و اقتصادی باثبات است.

این کشور شرایط قابل‌انعطافی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد که باعث می‌شود افراد متقاضی که قصد سرمایه گذاری در اروپا را دارند، به این کشور نگاه ویژه‌ای کنند.

از طرفی دیگر با قرار گرفتن اعتبار پاسپورت اسپانیا در رده دومین پاسپورت معتبر جهان در سال 2020، با سرمایه‌گذرای در این کشور به موقعیتی استثناعی دست خواهید یافت.

سرمایه گذاری در اروپا

اسلوونی

کشور اسلوونی دارای اقتصادی توسعه‌یافته و رو به رشد است. این کشور جزو ثروتمندترین کشورهای اروپایی به‌حساب می‌آید. از صنایعی که در این کشور به‌عنوان صنعت اصلی استفاده می‌شود می‌توان به تجهیزات الکترونیکی، مواد دارویی، ماشین‌آلات و وسایل نقلیه موتوری اشاره کرد.

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که کشور اسلوونی دارای مالیات 20 درصدی است که جزو کمترین میزان مالیات در کشورهای اروپایی است.

اتریش

کشور اتریش بعد از جنگ جهانی دوم شاهد افت شدید اقتصادی شد؛ اما با برنامه‌ریزی‌ها و زیرساخت‌های صحیح و اصولی در طی چند دهه گذشته اقتصاد خود را با سرعتی باورنکردنی بهبود بخشید.

به‌طوری‌که امروزه دارای اقتصادی بسیار غنی و باثبات است و همچنین جزو کشورهای ثروتمند اروپا به‌حساب می‌آید.

کشور اتریش اقتصاد خود را به‌وسیله ایجاد بنگاه‌های کوچک و متوسط به‌سرعت بهبود بخشید و این امر باعث شده تا توجه سرمایه‌گذاران را به سمت این کشور جلب کند.

از چه راه‌هایی می‌توانیم سرمایه گذاری در اروپا انجام دهیم؟

برای سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی راه‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی چون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام دولتی، طرح خودحمایتی، سپرده در حساب دولت و… اشاره کرد.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی است که می‌تواند با توجه به شرایط آن کشور منجر به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت دائم آن کشور شود.

برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می توانید با بررسی ملکی که در آینده ارزش بالایی پیدا خواهد کرد انتخاب خود را انجام دهید تا بتوانید از این طریق نیز سود کسب کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام دولتی

یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در اروپا خرید سهام شرکت‌های معروف است. ازجمله این شرکت‌های معروف می‌توان به forbes global Eurazeo و Investec PLC اشاره کرد. این شرکت‌ها به‌صورت سالانه میزان مشخصی از سهام خود را به فروش می‌گذارند.

افراد متقاضی با سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها می‌توانند به‌صورت ماهانه سود دریافت کنند و پس از گذشت 5 سال، سرمایه‌شان به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

همچنین می‌توانند بعدازاین مدت برای دریافت اقامت دائم آن کشور درخواست دهند. متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا به این نکته باید توجه داشته باشند که می‌توانند از طریق خرید سهام دولتی در تمامی کشورهای اروپایی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

بنابراین نیازی نیست که در همان ابتدا خرید ملک انجام دهید؛ می‌توانید در مرحله اول ثبت شرکت انجام دهید و پس از بررسی در صورت تمایل اقدام به سرمایه‌گذاری در زمینه ملک کنید.

از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری مناسب در کشور آلمان می‌توان به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی در آلمان و خرید سهام و اوراق قرضه اشاره کرد.

[typed string0=”موارد مهمی که برای سرمایه گذاری در اروپا لازم است به آن توجه کنید میزان مالیات، وضعیت اقتصادی و پلن های سرمایه‌گذاری مناسب آن کشور است” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

سرمایه‌گذاری از طریق طرح خودحمایتی

در کشور نروژ طرحی به نام خود حمایتی وجود دارد که به این معناست که فرد متقاضی سرمایه خود را به کشور نروژ منتقل می‌کند و سپس با توجه به شرایط از سرمایه خود استفاده می‌کند.

همچنین سرمایه‌گذاران جهت اخذ ویزای طرح خود حمایتی در نروژ، باید برای خود طرح توجیه اقتصادی یا همان بیزینس پلن داشته باشند.

نکته دیگری که در مورد ویزای خود حمایتی نروژ باید به آن توجه کرد این است که باید حتماً در رشته تخصصی خودتان مشغول به فعالیت شوید.

مدت اعتبار ویزا در این طرح یک‌ساله است. از شرایط دیگری که برای واجد شرایط بودن شما جهت این طرح ضروری است، داشتن حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط است.

سؤالات متداول

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری برای چه افرادی مناسب است؟

این نوع ویزا، جهت سرمایه‌گذاری اشخاص در کشورهای مختلف صادر می‌شود و مخاطبان آن را بازاریان، تجار، صاحبان کسب‌وکار و افراد سرمایه‌دار تشکیل می‌دهند.

آیا هر فردی در هر جای دنیا می‌تواند درخواست ویزای سرمایه‌گذاری دهد؟

بله اساساً مشکلی در این زمینه وجود ندارد، درصورتی‌که متقاضی شرایط موردنیاز برای سرمایه گذاری در اروپا و کشورهای مختلف را داشته باشد.

آیا با سرمایه گذاری در اروپا می‌توان اقامت دائم آن کشور را اخذ کرد؟

اساساً اقامت دائم در همان لحظه درخواست، صادر نمی‌شود و با توجه به شرایط هر کشور بعد از گذشت چند سال، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم آن کشور را دهد.

برای اینکه درروند درخواست ویزای سرمایه‌گذاری مشکلی پیش نیاید باید چه‌کاری انجام دهیم؟

برای درخواست ویزای سرمایه‌گذاری، متقاضی باید به این نکته توجه کند که مدارک خود را کامل کرده باشد و مطمئن شود هیچ نقصی در پرونده وی وجود ندارد. همچنین به‌هیچ‌عنوان اطلاعات غلط و محدود ندهد زیرا امکان دارد منجر به ریجکت شدن درخواست وی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.