مهاجرت

سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

امر مهاجرت همواره موردتوجه افراد بسیاری در سراسر جهان به‌خصوص در ایران قرارگرفته است. سرمایه گذاری در سوئیس در سال ۲۰۲۰ یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم کشور سوئیس می‌باشد؛ در ادامه این مطلب به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق می‌پردازیم.

کشور سوئیس

کشور سوئیس یکی از بهترین کشورهای منطقه اروپا است که طبیعتی سرسبز و خیره‌کننده دارد. این کشور زیبا و دیدنی از قسمت شمال با کشور آلمان و از سمت جنوب با کشور ایتالیا هم‌مرز است. از سمت شرق و غرب نیز به ترتیب با اتریش و فرانسه مرزهای مشترک دارد.

کشور سوئیس یکی از قوی‌ترین قدرت‌های اقتصادی در جهان را دارد که همین امر توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را برای سرمایه گذاری و مهاجرت به خود جلب کرده است. این کشور دو قطب اقتصادی بسیار مهم دارد که نام آن‌ها در سطح جهانی به گوش همه مردم رسیده است؛ این دو شهر عبارت‌اند از: زوریخ و ژنو.

با توجه به صحبت‌های بیان‌شده در این مطلب شکی نیست که بدانید کشور سوئیس از ثروتمندترین کشورهای جهان است. پایتخت سوئیس شهر برن است. مردم در این کشور به ۴ زبان مختلف صحبت می‌کنند که این امر با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور مدرن و زیبا می‌باشد. این زبان‌ها شامل آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و زبان رومانش است.

جالب است بدانید که کشور سوئیس همواره جزو کشورهای بی‌طرف در انواع اتفاقات سیاسی و اقتصادی در جهان به شمار می‌رود و به همین دلیل است که این کشور به یکی از مقرهای سازمان‌های بین‌المللی و یکی از امن‌ترین کشورهای جهان تبدیل‌شده است.

کشور سوئیس در مقاله سرمایه گذاری در سوئیس از سایت ویزانیو

بهترین روش‌های مهاجرت به سوئیس

برای مهاجرت به کشور سوئیس و یا هر کشور خارجی دیگری باید ابتدا انواع روش‌های مهاجرتی را بدانیم و سپس با توجه به شرایط خود و بهره‌گیری از مشاوره تخصصی از مؤسسات مهاجرتی معتبر نظیر ویزانیو، اقدام به مهاجرت برای کشور موردنظر کنیم. چند روش از بهترین روش‌های مهاجرت به سوئیس که پر متقاضی نیز هستند، عبارت‌اند از:

  • مهاجرت از طریق ویزای کاری (جاب آفر)
  • مهاجرت از طریق ویزای تمکن مالی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق ویزای کاری یا جاب آفر

بعضی از متقاضیان مهاجرتی به دنبال کار و استخدام در یک شرکت خارجی هستند که این نوع ویزا برای آن‌ها بسیار مناسب است. مهم‌ترین مسئله برای ویزای کاری جاب آفر این است که فرد متقاضی باید از طریق پیدا کردن یک کارفرمای سوئیسی، ازوی پیشنهاد شغلی دریافت نماید و سپس با او قرارداد ببندد. در این روش بعد از بستن قرارداد با کارفرما و دریافت نامه های تائیدیه از طرف وی، متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

مهاجرت از طریق تمکن مالی

مهاجرت از طریق تمکن مالی یکی از بدون ریسک ترین راه‌های مهاجرت به کشور موردنظر است. در این روش مهاجرتی نیازی نیست فرد متقاضی سرمایه‌اش را از کشور خارج کند و فقط کافی است برای زندگی در کشور موردنظر، از منابع درآمدی که در کشور مبدأ دارد استفاده کند.

این منابع درآمدی می‌تواند شامل حقوق بازنشستگی، دریافت سود سهام و یا بانک باشد. در این روش فرد اجازه کار ندارد ولی سرمایه گذاری در سوئیس و یا ثبت شرکت در این کشور را می‌تواند برای کمک به اقتصاد کشور و همچنین تقویت سرمایه‌اش انجام دهد.

مهاجرت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل همواره یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی بوده است؛ زیرا فرد متقاضی علاوه بر بهره‌مندی از بهترین امکانات آموزشی و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان، می‌تواند بعد از فارغ‌التحصیلی با تبدیل ویزای خود به ویزای کاری و یا ویزای سرمایه گذاری در سوئیس، بعد از گذشت مدتی، اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

بهترین روش‌های مهاجرت به سوئیس

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های دریافت اقامت کشور موردنظر، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. البته قبل از سرمایه گذاری در هر کشوری باید آن کشور را ازلحاظ امکانات و قدرت اقتصادی مورد ارزیابی قرار دهیم که کشور سوئیس در این زمینه پیشتاز بوده و دارای شرایط مطلوبی می‌باشد.

سرمایه گذاری در سوئیس

بیشتر افرادی که سرمایه مشخص و قابل‌توجهی دارند به دنبال سرمایه گذاری در یک جای مطمئن و پربازده هستند تا علاوه بر حفظ سرمایه خود، باعث بهره‌مندی از مزایا و سود نیز بشوند. یکی از این راه‌های مطمئن، سرمایه گذاری در سوئیس است.

متقاضی با سرمایه گذاری در سوئیس می‌تواند در بخش‌های مختلفی نظیر ثبت شرکت، خرید ملک، خرید رستوران و… به فعالیت بپردازد و علاوه بر حفظ سرمایه خود، به کسب درآمد و سود بپردازد و از مزایای آن نیز بهره‌مند شود. یکی از این مزایا امکان دریافت اقامت دائم این کشور است.

شاخصه‌های اقتصادی تأثیرگذار بر فرآیند سرمایه‌گذاری در سوئیس

بررسی کامل شاخصه‌های اقتصادی در کشور هدف برای سرمایه‌گذاری، اهمیت فوق‌العاده‌ای برای تضمین سرمایه در آینده خواهد بود. سرمایه‌گذاری در سوئیس نیز صرف‌نظر از سرمایه بالا و مدارک جامعی که نیاز دارد، بدون در نظر گرفتن شاخصه‌های اقتصادی تأثیرگذار بر اقتصاد و بازار کاری این کشور ریسک بالایی دارا می‌باشد. مهم‌ترین شاخصه‌های اقتصادی تأثیرگذار بر فرآیند سرمایه‌گذاری در سوئیس به شرح زیر می‌باشند:

نرخ مالیات

نرخ مالیات بر درآمد، مالیات بر فروش یا مالیات بر درآمد شرکت در کشورهای اروپایی به نسبت درآمد و مزایایی که در اختیار مردم قرار داده می‌شود، تقریباً بالاست. در سوئیس تقریباً مالیات بر درآمد حدود ۴۰ درصد و مالیات بر درآمد شرکت‌ها حدود ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.

نرخ تورم

نرخ تورم در سوئیس در شرایط کنونی زیر ۱ درصد برآورد شده است که نشان‌دهنده تناسب بالای هزینه‌های زندگی با درآمدهای شغلی در این کشور است.

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری نشان از قدرت و استحکام نظام اقتصادی کشور می‌باشد. هرچه نرخ بیکاری پایین‌تر باشد، به همان نسبت میزان استخدام نیروی کار بالاتر و اقتصاد آن پویاتر خواهد بود. در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در سوئیس حدود ۲.۵ درصد برآورد شده که قدرت اقتصادی آن را ثابت می‌کند.

تولید ناخالص داخلی

بخشی از اقتصاد سوئیس بر پایه تولید ناخالص داخلی قرار دارد که رقم قابل‌توجهی است. َآشنایی با صنایع و تولیدات پرسود در این کشور می‌تواند بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری را فراهم نماید.

شاخصه‌های اقتصادی تأثیرگذار بر فرآیند سرمایه‌گذاری در سوئیس

روش‌های سرمایه‌گذرای

کشور سوئیس به دلیل نرخ فساد پایین و استاندارهای سرمایه گذاری بسیار مناسبی که دارد برای سرمایه گذاری بسیار مناسب می‌باشد. برای سرمایه گذاری در سوئیس نیاز است که راه‌های سرمایه گذاری در این کشور را بدانیم و به بررسی آن بپردازیم.

از طریق خرید املاک

این روش یکی از راه‌های بسیار مناسب در زمینه سرمایه گذاری است؛ اما متقاضیان باید توجه کنند طبق قانون دولت سوئیس، با این روش فرد متقاضی تنها شش ماه از هرسال را می‌تواند در کشور سوئیس اقامت داشته باشد. بسته به شرایط متقاضی بین سه الی پنج سال، امکان دریافت اقامت دائم از این طریق وجود دارد.

از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سوئیس با توجه به اقتصاد فوق‌العاده قوی این کشور بسیار مطمئن و سودآور برای شخص متقاضی خواهد بود. برای اقدام از طریق فرد باید طرح بیزینس پلن خود را ارائه داده و بتواند از آن در جهت سودآوری و کمک به اقتصاد این کشور، دفاع نماید.

از طریق کارآفرینی

در این روش سرمایه گذاری، متقاضی طرح تجاری پیشنهادی خود را برای کشور سوئیس ارسال می‌کند و بعد از بررسی‌های صورت گرفته توسط دولت آن کشور، اگر موافقت به عمل آید شخص سرمایه‌گذار می‌تواند درزمینه کارآفرینی اقدام نماید و بعد از گذشت ۵ سال، اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

یکی از روش‌های معمول سرمایه گذاری در سوئیس، مهاجرت از طریق خرید اوراق قرضه است. در این روش، متقاضی درازای دادن مبلغی مشخص به دولت کشور سوئیس، مجوز اقامت موقت در این کشور را به دست می‌آورد. مبلغ در هر کانتون و بسته به شرایط متقاضی متفاوت خواهد بود.

از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی

این روش از سرمایه گذاری یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی می‌باشد که تقریباً بدون ریسک است. درواقع در این روش، متقاضی با داشتن سرمایه و توان مالی مناسب و اثبات آن به دولت سوئیس می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند.

نکته‌ای که در این روش وجود دارد این است که در این روش سرمایه گذاری، فرد اجازه کار و استخدام در هیچ نوع شرکتی را ندارد؛ اما می‌تواند با ثبت شرکت و یا ایجاد کسب‌وکار برای خود به فعالیت و کسب درآمد بپردازد.

مزایای سرمایه گذاری در سوئیس

سوئیس کشوری پیشرفته و دارای امنیت بسیار بالا است. در ادامه به بررسی برخی از مزایایی که با سرمایه گذاری در سوئیس به آن‌ها دست خواهیم یافت، می‌پردازیم.

  • بهره‌مندی از امکانات رفاهی بسیار پیشرفته
  • حمایت شدن از طرف دولت برای سرمایه‌گذاران خارجی
  • اخذ اقامت پس از چند سال
  • نرخ بالای بازگشت سرمایه و رسیدن به سوددهی

سؤالات متداول

برای سرمایه گذاری در کشور سوئیس چه مقدار باید سرمایه داشته باشیم؟

این مورد کاملاً بستگی به نوع سرمایه گذاری که قصد دارید انجام دهید دارد و بهتر است برای ان مورد، از طریق مشاوران تخصصی ویزانیو مشاوره بگیرید.

برای سرمایه گذاری آیا می‌توانم خودم شخصاً اقدام کنم و از وکیل سرمایه گذاری کمک نگیرم؟

به دلیل اینکه موارد سرمایه گذاری بسیار حساس می‌باشد بهتر است که از طریق یک وکیل متخصص اقدام نمایید تا شانس بیشتری برای دریافت ویزا و سپس اقامت داشته باشید.

ازنظر شما بهترین روش سرمایه گذاری در سوئیس چه می‌باشد؟

این مورد کاملاً به توانایی مالی و رزومه شما بستگی دارد و شرایط افراد مختلف فرق می‌کند؛ راهنمایی دقیق‌تر را می‌توانید از طریق مشاورین ارشد ما در ویزا نیو دریافت نمایید.

آیا برای سرمایه گذاری در سوئیس نیاز هست که مدرک زبان داشته باشیم؟

خیر در این روش نیازی به داشتن مدرک زبان نیست ولی دانش زبان به شما مسلماً در پیشبرد اهداف خود کمک شایانی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.