مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت

مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت

Investment And Trade Migration

264 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۵/۰۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۷/۱۳ در ۸:۵۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

صنعت مهاجرت سرمایه گذاری با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در حال رشد است. هرساله هزاران نفر از افراد ثروتمند باهدف اخذ اقامت، شهروندی کشورهای خارجی اقدام به مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت می‌کنند. اگر دارای کسب و کار هستید، سرمایه‌دارید و به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستید، در ادامه می‌توانید با روش‌های مختلف مهاجرتی آشنا شوید.

مهاجرت به کانادا

کانادا ازنظر سرمایه گذاری خارجی، در رده ۱۵ ام جهان قرار دارد. این کشور از این طریق توانست در سال ۲۰۱۷، بیش از ۲۴ بیلیون دلار آمریکا، سرمایه جذب کند. وجود محیط مناسب برای سرمایه گذاری، وجود منابع عظیم نفت، گاز و معادن، وجود نیروی کار ماهر، اقتصاد پویا و همچنین حفظ شرایط عالی در تجارت بین‌المللی، این کشور را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت تبدیل کرده است.

از فرصت‌هایی که در مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت می توانید از آنها استفاده نمایید، در این کشور می‌توان به معادن، صنایع برق‌آبی و تولید الکتریسیته از نیروی آب، کشاورزی، هوافضا، فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، فناوری‌های زیستی، خدمات بهداشتی، محیط‌زیست و صنایع شیمیایی و گردشگری، صنایع دفاعی و ساختمان‌سازی اشاره کرد.

investment and trade immigration 2 - مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری است. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید مدل و نوع سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب نموده و با تحقیق و کسب آگاهی درزمینۀ سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق و پیدا نمودن وکلای رسمی باتجربه در این زمینه کار خود را با ریسک و خطر کمتری مواجه سازند.

تفاوت بین مهاجرت تجاری با مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

اکثر افراد تفاوت بین این دو روش مهاجرتی را نمی‌دانند در صورتی که گروه‌های تجاری دارای اقسام مختلفی می‌باشند که یکی از آن‌ها سرمایه‌گذاری است. مهاجرت تجاری این امکان را به افرادی که دارایی و سرمایه کافی دارند می‌دهد تا اقامت موقت خود را دریافت کنند و پس از مدتی آن‌ها به اقامت دائم تبدیل نمایند. مهاجران از این روش، می‌توانند به‌صورت قانونی در کشور مقصد به کار و تجارت بپردازند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به این معناست که افراد مبلغ مشخص و کاملاً تعیین‌شده‌ای را که قانون آن کشور تعیین می‌کند برای مدت‌زمان مشخص نزد سازمانی که دولت مشخص می‌کند قرار می‌دهد. بر اساس این ودیعه به سرمایه‌گذار  اقامت داده می‌شود.

اهمیت سرمایه گذاری در کشورهای خارجی

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی ازآن‌جهت مورد اهمیت واقع‌شده است که کسب درآمد و سود حاصل به دلار و یورو خواهد بود. از جهت دیگر نیز به دلیل سودآوری برای کشور مقصد، بسته به میزان مبلغ سرمایه گذاری شده، می‌توانید با اقدام به مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت اقامت در آن کشور را اخذ نمایید.

زمانی که به هر دلیل تصمیم به سرمایه گذاری در خارج از کشور می‌گیرید، چه زمانی که در داخل ایران هستید و از کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن رادارید، دور هستید و چه زمانی که در کشور موردنظر اقامت دارید، بهترین کار این است که درزمینهٔ ای کار سرمایه گذاری را انجام دهید که نسبت به آن شناخت داشته باشید یا به‌نوعی در آن سررشته‌دارید.

مشکلات مهاجرین در کانادا

اگر موضوعی را نمی‌شناسید، در آن سرمایه گذاری نکنید. انتخاب مواردی که در موردشان اطلاعات بیشتری دارید، می‌دانید موفقیت زیادی کسب کرده‌اند و احتمال ورشکستگی در آن‌ها وجود ندارد، مانند مک‌دونالد و خرید ملک، بسیار مهم هستند.

اصول سرمایه گذاری در خارج از کشور

انتخاب درست، خیلی مهم است. به‌طور مثال برای آغاز یک سرمایه گذاری، انتخاب سرمایه گذاری در ملک یا یک فروشگاه یا رستوران زنجیره‌ای بسیار مناسب‌تر و معقول‌تر از زدن پمپ‌بنزین یا افتتاح رستورانی ایرانی در منطقه و شهری است که ممکن است نتوان از آن نتیجه‌ای مطلوب گرفت.

در نظر گرفتن جوانب انتخاب از مسائل مهم در مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت است. فردی که قصد زدن پمپ‌بنزین را دارد، باید جوانب بسیاری را در نظر بگیرد. دانستن اینکه از کجا باید مواد لازم خود را بخرد یا اینکه بهتر است محل پمپ‌بنزین در نزدیکی تعمیرگاه‌ها باشد، همه در میزان درآمد، رشد سرمایه و موفقیت در کار مؤثر خواهد بود.

مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت به کدام کشورها بهتر است؟

انتخاب کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن رادارید، درجه اهمیت بالایی دارد. در نظر داشته باشید که قبل از هر اقدامی باید وضعیت اقتصادی اعم از میزان تورم، رشد سرمایه، سطح درآمد اقشار مردم در منطقه انتخاب‌شده، تک بودن نوع سرمایه گذاری انتخابی در منطقه و موارد بسیاری را موردبررسی دقیق قرار دهید.

شاید نیاز باشد برای انتخاب نوع سرمایه گذاری، انتخاب کشور و منطقه مناسب با افراد آشنا به کار یا وکیل مشورت کنید تا با اقدامی نادانسته منجر به از دست رفتن سرمایه‌تان نشوید. کشوری که امکانات بیشتری به شما ارائه می‌دهد و امکان رشد سرمایه‌تان در آن بیشتر است، نیازمند صرف هزینه بیشتر می‌باشد.

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی نظیر سوئیس، آلمان و اتریش به دلیل اینکه سود را به یورو، دلار و فرانک سود می‌گیرید، در تبدیل به مقدار ریالی آن، بسیار پیشنهاد می‌گردد زیرا سودآوری فراوانی همراه خواهد داشت. از همه مهم‌تر این است که این ارزها هیچ زمانی افت ارزش پیدا نخواهند کرد. در کنار سودآوری نیز سطح سرمایه گذاری‌تان هم افزایش پیدا خواهد کرد.

investment and trade immigration 1 - مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت

مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت

در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت، دولت کشور مورد نظر به دنبال این است که افراد دارای توانایی‌های خاص را جذب کند. این برنامه‌ها باهدف توسعه فرصت‌های جدید تجاری و اقتصادی و بهبود بازار شغلی از طریق جذب سرمایه‌گذاران، کار‌آفرینان و افراد خوداشتغالی‌ پیشنهاد می‌شوند که در خارج از کشور هستند و سرمایه کافی، شم اقتصادی خوب و مهارت‌های کارآفرینی قابل‌پذیرش دارند. این روش مهاجرتی بیشتر مختص کشورهای کانادا و ژاپن می باشد.

دولت کانادا با پذیرش افراد مختلف از ملیت‌های گوناگون به دنبال توسعه دسترسی خود به بازارهای خارجی است، افرادی که با بازار، ملزومات اولیه و روش‌های بازاریابی صحیح آشنا باشند. اکثر برنامه‌های مهاجرتی و اقامتی مسیر روشن و مشخصی را برای شهروندی ارائه می‌دهند، اما اقامت در مناطقی مانند اتحادیه اروپا به‌خودی‌خود یک امتیاز تغییردهنده زندگی است. ساکنین اتحادیه اروپا می‌توانند آزادانه در داخل و بین کشورهای عضو سفر کنند.

از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت به کشورهای اروپایی باوجود سخت بودن روند کار، می‌توان تمام مزایای حرفه‌ای، مراقبت‌های بهداشتی، تحصیلی و مسکن در دسترس شهروندان در یک کشور خاص را در دسترسی داشت.

مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان

بهترین کشورها برای مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت کدام‌اند؟

بر اساس گزارش بانک جهانی مبنی بربرترین کشورها ازنظر شاخص آسانی انجام کسب‌وکار و سرمایه گذاری به معرفی کشورهایی می‌پردازد که برای مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت بهترین هستند. این کشورها شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری مهاجرانی که تمایل به اخذ اقامت دارند، تعیین کرده‌اند.

این کشورها، بر اساس عوامل متمایزی چون منابع طبیعی، کارآمدی، بازار، دانش استراتژیک و فناوری‌ در بالاترین رده‌ها برای سرمایه گذاری قرارگرفته‌اند. همچنین ازنظر تسهیلات اخذ اقامت در جایگاه بالاتری نسبت به کشورهای دیگر هستند. ده کشور برتر مناسب برای سرمایه گذاری که در بالای این لیست قرار دارند، عبارت‌اند از: پرتغال، اتریش، بلژیک، مالتا، تایلند، بریتانیا، استرالیا، ایالات‌متحده آمریکا، سوئیس و کانادا

سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا

یکی از راه‌های سرمایه گذاری در کانادا باهدف اخذ اقامت دائم، سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا می‌باشد. ارزان‌ترین، سریع‌ترین و کم ریسک ترین نوع مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت در کانادا و رسیدن به اقامت دائم این کشور از طریق سرمایه گذاری و تجارت، سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری کانادا می‌باشد.

در صورت سرمایه گذاری و اخذ موافقت دولت کانادا می‌توانید در هر استانی از کشور کانادا که تمایل داشته باشید زندگی، کار و تحصیل نمایید. خوبی این نوع سرمایه گذاری این است که در همان مرحلۀ ابتدایی و قبل از ورود شما به کشور کانادا، از طرف دولت کانادا برای شما و همراهان شما دعوت‌نامۀ اقامت دائم کانادا صادر می‌گردد.

در هیچ کشوری نمی‌توان به این سرعت اقامت دائم را اخذ نمود. بدین‌جهت است که دولت کانادا برای این پلن محدودیت خاصی در نظر گرفته و به تعداد محدودی سرمایه‌گذار می‌پذیرد.

مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت به کانادا و اخذ تابیعت

از مزایای مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت آن است که پس از اخذ اقامت دائم کانادا، مقیم کشور کانادا می‌تواند تابعیت کانادا و پاسپورت کانادایی را نیز اخذ نماید، با این شرط که حتماً پس از اخذ اقامت دائم این کشور و ورود به کانادا، در طی سه سال آینده حداقل به مدت ۳۰ ماه در کانادا حضورداشته باشد. پس‌ازآن نیز می‌تواند جهت اخذ تابعیت کانادایی و کسب پاسپورت کانادایی خود نیز اقدامات لازم را مبذول دارد.

اگر بخواهیم سرمایه گذاری در کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری با انواع سرمایه گذاری در دیگر کشورها مقایسه کنیم، می‌توانیم بگوییم سرعت این روش از تمامی جهات اعم از مبلغ سرمایه گذاری، سرعت اخذ اقامت دائم، اخذ تابعیت و همچنین اخذ پاسپورت کانادایی از همه کشورها بیشتر است.

اقدام به مهاجرت سرمایه گذاری و تجارت جهت گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری از زمان ورود به کانادا، دو سال طول می‌کشد. پس از گذشت سه سال فرد به‌عنوان یک کانادایی محسوب می شود و می‌تواند پاسپورت کانادایی بگیرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *