ویزا

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری یا Investment یعنی انتقال میزان مشخصی پول یا سرمایه برای انجام کاری به کشور یا مکانی دیگر که هدف از آن به دست آوردن سود بیشتر می باشد. بسیاری از کشورها به‌منظور قدرت بخشیدن به اقتصاد خود، اقدام به جذب سرمایه‌گذاران خارجی می‌کنند و برای آن‌ها ویزایی تحت عنوان ویزای سرمایه گذاری صادر می‌کنند. افراد با کسب این نوع ویزا که برنامه سرمایه‌گذاری یا ویزای طلایی نیز نامیده می‌شود، می‌توانند جهت مدیریت سرمایه خود در کشور موردنظر اقامت بگیرند.

چگونه می‌توان ویزای سرمایه گذاری کسب کرد؟

سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. ازجمله این موارد می‌توان به سپرده‌گذاری در بانک‌ها، خرید ملک، خرید سهام و … اشاره کرد. البته میزان سرمایه موردنیاز و هم‌چنین مدت‌زمان لازم جهت صدور ویزا در کشورهای مختلف، متفاوت است. به‌طورکلی هر کشور، قوانین خاص خود را برای سرمایه‌گذاران خارجی دارا می‌باشند.

قوانین کلی سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی به‌منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری و اخذ اقامت به شرح زیر است:

میزان سرمایه

میزان سرمایه‌ای که افراد می‌توانند برای به دست آوردن اقامت دائم یک کشور خارجی در نظر بگیرند، در کشورهای مختلف با توجه به شرایط اقتصادی و هزینه‌های زندگی، متفاوت است. حداقل سرمایه موردنیاز برای کسب ویزا و اقامت در کشورهای خارجی به‌صورت زیر است.

کشورهای قاره آمریکا کانادا استرالیا و اقیانوسیه کشورهای شینگن
۲۰۰.۰۰۰ دلار ۲۱۰.۰۰۰ دلار ۲.۵۰۰.۰۰۰ دلار ۱۵۰.۰۰۰ دلار

لازم به ذکر است که در این مقاله، حداقل میزان سرمایه‌گذاری مطرح شده و متقاضیان می‌توانند با سرمایه‌گذاری بیشتر، شرایط بهتری را برای کسب ویزای سرمایه گذاری داشته باشند.

میزان سهام خریداری‌شده

افراد می‌بایست برای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی، حداقل ۵۰ درصد از سهام متعلق به یکی از شرکت‌های آن کشور را خریداری کنند تا بتوانند ویزای سرمایه گذاری و مجوز اقامت از این طریق را در آن کشور به‌دست آورند.

گردش مالی متقاضی

هریک از کشورهای خارجی، مبلغ مشخصی را به‌عنوان گردش مالی تعیین می‌کنند که از سوی سفارت آن‌ها اعلام می‌شود. برای مثال در کشور استرالیا حداقل میزان گردش مالی در ۲ سال تا ۴ سال اقامت موقت باید معادل ۵۰۰.۰۰۰ دلار باشد.

تحصیلات

سابقه‌ی تحصیلی و مدیریتی فرد متقاضی با حوزه‌ای که سرمایه‌گذاری انجام می‌شود، ارتباط مستقیم دارد؛ به‌نحوی‌که می‌تواند بر روند کسب ویزا و اقامت تأثیر زیادی داشته باشد. از سوی دیگر فرد متقاضی می‌بایست توانایی‌های خود را درزمینهٔ مدیریت سرمایه در کشور موردنظر اثبات کند.

اگر به هر دلیلی با درخواست ویزای سرمایه گذاری فرد موافقت نشود، مبلغ سرمایه‌گذاری شده بلافاصله به‌حساب وی واریز خواهد شد؛ لذا بهتر است در تمامی مراحل سرمایه‌گذاری با یک وکیل حقوقی مشورت نمایید تا از هدر رفتن زمان و تلاش فرد جلوگیری شود.

ویزای سرمایه گذاری چیست | دریافت اقامت 2 کشور کانادا و استرالیا

مزایای ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری مزایای بسیار زیادی را شامل می‌شود و باعث ایجاد حس آرامش برای افراد متقاضی در جهت گرفتن اقامت دائم از این طریق می‌شود. این مزایا عبارت‌اند از:

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان مرتبط با کشور مقصد (البته در برخی کشورها مانند کانادا مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۵.۵ موردنیاز است.)
 • کسب ویزای تحصیلی برای فرزندان متقاضی
 • اخذ ویزای کاری برای همسر متقاضی
 • اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

با توجه به میزان سرمایه موردنیاز برای کسب ویزا و به دنبال آن اقامت دائم، افراد می‌بایست مدارک لازم را به بخش‌های مربوطه در کشور موردنظر تحویل دهند. مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای سرمایه گذاری از سوی دولت کشور مقصد متفاوت است اما به‌طور میانگین ۶ ماه طول می‌کشد.

 • پاسپورت حداقل با ۸ ماه اعتبار (مدت اعتبار پاسپورت متقاضی با در نظر گرفتن زمان صدور ویزا اهمیت دارد.)
 • گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 • تمکن مالی
 • گردش مالی ۴ سال گذشته
 • مجوز کسب‌وکار یا سهام شرکت در ۲ سال گذشته

بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری

به‌منظور مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، می‌بایست کشور موردنظر را از جهات مختلفی بررسی کرد. ارکان اقتصادی کشور مقصد و همین‌طور شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. درواقع می‌توان گفت یک کشور ایده آل برای سرمایه‌گذاری باید دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 • اخذ اقامت دائم از طریق ویزای سرمایه گذاری
 • نظام قضایی سالم و حمایت حقوقی از سرمایه‌گذاران خارجی در کشور موردنظر
 • نظام اقتصادی سالم و پایدار و رو به پیشرفت
 • برقراری عدالت بین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی
 • امکان پیشرفت سرمایه‌گذاران خارجی
 • محفوظ ماندن ارزش پول در نظام اقتصادی کشور مقصد

معرفی کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری

با توجه به ویژگی‌های یک کشور ایده آل برای سرمایه‌گذاری، افراد می‌بایست فهرستی از بهترین کشورها و همین‌طور بخش‌هایی که نیازمند سرمایه‌گذاری است را در این زمینه مورد بررسی قرار دهند تا پس از مهاجرت بتوانند سرمایه خود را ارتقا دهند.

کشور مقصد میزان رشد تولید ناخالص بخش‌های سرمایه‌گذاری
فیلیپین ۹.۶ درصد بخش کالا و خدمات، بخش ارتباطات و فناوری
لهستان ۹.۲ درصد بازار سهام و بورس، حوزه هوا و فضا، الکترونیک
استرالیا ۸.۲ درصد راه‌اندازی کسب‌وکار، ثبت شرکت، سپرده‌گذاری
هندوستان ۱.۷ درصد سپرده‌گذاری در بانک، صنعت طلا، خرید سهام و ملک

ویزای سرمایه گذاری کانادا

به‌منظور اخذ اقامت دائم کشور کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، افراد ابتدا با کسب ویزای سرمایه گذاری به مدت ۲ سال اقامت موقت دریافت کنند و در طی این ۲ سال مرتباً گزارش کسب‌وکار خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه می‌دهند. لازم به ذکر است که افراد در طی این مدت نباید به کشور خود مهاجرت کنند در غیر این صورت ویزای آن‌ها باطل می‌شود.

پس از گذشت این ۲ سال افراد درخواست اقامت دائم و مدارک کسب‌وکار خود را به دولت کانادا ارائه داده و پس از بررسی‌های لازم، موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد.

“داشتن سابقه مدیریت و هم‌چنین تحصیلات مرتبط برای فرد سرمایه‌گذار تا حدود زیادی در اثبات توانایی فرد برای مدیریت کسب‌وکار و دریافت ویزای سرمایه‌گذاری تأثیرگذار است.”

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

افراد برای مهاجرت به‌ کشورهای اروپایی و کسب اقامت، می‌توانند در بخش‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کنند و از طریق آن ویزا دریافت کنند. ویزای سرمایه گذاری به افراد اجازه اقامت موقت داده و طی مدت‌زمان مشخص درخواست اقامت دائم افراد موردبررسی قرار می‌گیرد. در طی این مدت‌زمان افراد ضمن اقامت مستمر در کشور مقصد، باید گزارش کاری خود را به بخش‌های مربوطه ارائه کنند.

بهترین نوع سرمایه‌گذاری در اروپا، خرید سهام، خرید ملک و ثبت شرکت می‌باشد.

ویزای سرمایه گذاری اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپاست که کیفیت زندگی بسیار بالایی را برای مردم خود ارائه می دهد.اتریش در قلب اروپا قرار دارد ، دارای فرهنگ غنی و مرکزی اروپایی است و به دلیل صنعت حمل و نقل خود مشهور است. اتریش یکی از تنها دو کشور در اتحادیه اروپا است که برنامه های “شهروندی از طریق سرمایه گذاری” یا “شهروندی اقتصادی” را ارائه می دهد. این برنامه ها به افرادی که به طور قابل توجهی در رشد اقتصاد اتریش سرمایه گذاری می کنند ، شهروندی می دهند.

ویزای سرمایه گذاری چیست

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، استرالیا ازجمله بهترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید؛ هم‌چنین یکی از مؤثرترین روش‌ها برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم این کشور، اخذ ویزای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

ویزای سرمایه‌گذاری در استرالیا برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی خارجی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کشوری امن با اقتصاد پویا و قدرتمند هستند، موقعیت فوق‌العاده‌ای است.

مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای سرمایه‌گذاری بر مبنای قوانین، مسیری آسان برای کارآفرینان و تاجرانی فراهم آورده که در زمینه‌ی مدیریت اجرایی دارای سوابق درخشانی می‌باشند. شناخت فاکتورهای اقتصادی تأثیرگذار، انتخاب متناسب‌ترین روش سرمایه‌گذاری و البته اطلاع از مدارک و روند قانونی انتقال سرمایه به استرالیا، امر مهم و تأثیرگذار بر روال اخذ اقامت به شمار می‌رود.

ویزای سرمایه گذاری در سایت ویزانیو

ویزای سرمایه‌گذاری در استرالیا بسته به کلاس آن ابتدا به مجوز اقامت موقت و البته پس از ۲ الی ۶ سال اقامت دائم استرالیا را به ارمغان خواهد آورد.

با انواع ویزای سرمایه گذاری و کشورهای دارای این ویزا آشنا شدیم در صورت سوال و یا درخواست برای ویزای سرمایه گذاری میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید و یا در بخش نظرات همین صفحه سوال خود را بپرسید تا مشاوران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

سؤالات متداول

چگونه می‌توان از طریق سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان اقامت گرفت؟

افرادی که قصد دارند به انگلیس مهاجرت کنند می‌توانند از طریق طرح سرمایه‌گذاری ۳۰۰.۰۰۰ پوندی اقدام نمایند. در این طرح می‌بایست افراد مبلغی معادل با ۳۰۰ هزار پوند را به مدت ۳ ماه دریکی از بانک‌های مورد تائید این کشور سپرده کنند و هم‌چنین به زبان انگلیسی مسلط باشند.

ویزای سرمایه گذاری در انگلیس تا چه مدت اعتبار دارد؟

پس از سپرده‌گذاری در بانک مورد تائید کشور انگلستان در طرح سرمایه‌گذاری ۳۰۰.۰۰۰ پوندی و به دنبال آن کسب ویزای سرمایه گذاری، افراد می‌توانند به مدت ۳ سال و ۳ ماه اقامت موقت دریافت کنند و سرمایه خود را مدیریت کنند.

در صورت باطل شدن ویزای سرمایه گذاری درگذشته، آیا می‌توان برای کسب مجدد آن اقدام کرد؟

خیر، اگر ویزای سرمایه گذاری شما در سال‌های اخیر به هر دلیلی ریجکت شده باشد، شما دیگر واجد شرایط دریافت این نوع ویزا نخواهید بود.

بهترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک جهت کسب ویزای سرمایه گذاری کدام اند؟

خرید املاک و مستغلات یکی از راه‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری است. در حال حاضر کشورهای پرتغال، لیتوانی، مالت و ایتالیا شرایط خوبی برای خرید ملک دارند.

اخذ اقامت دائم کشور اتریش از طریق سرمایه‌گذاری چقدر طول می‌کشد؟

کسانی که قصد دارند به کشور اتریش مهاجرت کنند باید ۳ تا ۱۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کنند. کسب ویزای سرمایه گذاری این امکان را به افراد می‌دهد تا به مدت ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشند و پس از گذشت ۱۰ سال حضور مستمر اقامت دائم دریافت کنند.

 

با انواع دیگر ویزا آشنا شوید:

ویزای توریستی

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای پزشکی یا درمانی

ویزای دیدار از خانواده و بستگان

ویزای ورزشی

ویزای ترانزیت

ویزای خانوادگی

ویزای شینگن

ویزای تجاری

ویزای سیاسی

ویزای مطبوعاتی

ویزای ثبت شرکت

ویزای بازنشستگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.