مهاجرت

زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا؟

زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا ؟ در این مطلب شرایط زندگی در اروپا و کانادا را با هم مقایسه کرده ایم. اگر قصد مهاجرت دارید و نمی دانید کدام کشور اروپایی برای مهاجرت بهتر است و یا اینکه زندگی در کانادا بهتر است یا اروپا ؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

پس از مطالعه این مطلب نظر خود را درباره اینکه زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا و اینکه کدام کشور اروپایی برای مهاجرت بهتر است با ما در میان بگذارید.

زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا؟

در بررسی و مقایسه اینکه زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا باید بگوییم کانادا را بیشتر می‌توان کشوری برای انجام کار دانست و اروپا را مناسب برای نوآوری و پایه‌ریزی کار. از نظر مسافتی کشور کانادا نسبت به ایران بسیار دور است ولی اروپا  فاصله‌ای نزدیک‌تر دارد.

افرادی که با اهداف کار، تحصیل و زندگی مهاجرت می‌کنند، معمولاً ترجیح می‌دهند کشورهایی نزدیک به ایران را انتخاب کنند؛ اما از طرفی کانادا شرایط مطلوبی را برای آن‌ها ارائه می‌دهد، به طوری‌که از بسیاری از کشورهای اروپایی بهتر است.

تصمیم نهایی برای این که به کدام کشور می‌خواهید سفر کنید به خود شخص و عواملی مانند میزان سرمایه، مهاجرت با خانواده یا به تنهایی، شرایط مهاجرتی، میزان تحصیلات، سابقه کاری و همچنین اینکه با شرایط کدام‌یک از کشورها بیشتر سازگاری دارد، بستگی دارد.

مقایسه کانادا و اروپا از نظر هزینه زندگی و مالیات

هزینه‌ زندگی در کانادا یا کشورهای اروپایی بستگی به میزان تمکن مالی فرد و سبک زندگی وی دارد. هزینه‌های زندگی و مالیات در این شهرها و کشورها متفاوت است. برای مثال در کشور اتریش با داشتن 1500 یورو در ماه یک خانواده چهار نفره را در حد متوسطی را می‌‌توان گرداند.

چنین هزینه‌ای برای زندگی در کشورهای دیگری مانند استرالیا و آمریکا برای داشتن یک زندگی متوسط در ماه مبلغی در حدود 5000 دلار خواهد بود. مبلغ ذکر شده، هزینه‌ای به‌جز هزینه‌های مربوط به کودکان و کلاس‌های تفریحی مربوط به آن‌هاست. این هزینه نسبت به بسیاری از کشوها، مبلغ تقریباً زیادی است.

البته لازم به ذکر است هزینه‌های زندگی در برخی ایالت‌های کانادا از بسیاری کشورهای اروپایی کمتر است و تمامی این مبالغ بستگی به شهر و ایالتی که در آن زندگی می‌کنید، دارد.

مردم کانادا پرچم کانادا را در دست دارند

روش‌های مهاجرت به کانادا و اروپا

برای مهاجرت به کانادا روش‌های متعددی وجود دارد. مهاجرت به این کشور زیر نظر سیستمی به نام اکسپرس انتری صورت می‌گیرد. این سیستم بر اساس امتیازبندی بوده و هدف از آن، سنجش سطح توانایی و شرایط متقاضی است. با گذشت یک دوره، برای متقاضی نمره‌ای در نظر گرفته می‌شود و بالاترین نمره می‌تواند معیار سنجش برای قبولی در آزمون باشد.

کانادا دارای سطح آموزشی بالا، کیفیت زندگی مطلوب و امنیت بسیار زیادی هستند. میزان مالیات در این کشور تقریباً سنگین است. برای راه‌اندازی کسب و کاری مناسب در کانادا می‌بایست متحمل پرداخت هزینه‌های گزاف شوید. ویزای کانادا که توسط سفارت این کشور صادر می‌شود، دارای چند مدل مختلف است که رد ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

کشورهای اروپایی نیز روش‌های متعددی نظیر خرید فرانچایز، سرمایه‌گذاری، خرید ملک، ادامه تحصیل، تمکن مالی و از همه مهم‌تر روش کاری را برای مهاجرت دارند. با توجه به نرخ بالای تورم، یافتن کار در کشورهای اروپایی، نسبت به کانادا کمی مشکل‌تر خواهد بوn. از طرفی زندگی در کشورهای اروپایی عموماً هزینه کمتری نسبت به زندگی در کانادا را در بر خواهد داشت.

هزینه تحصیل در برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، نروژ، ایتالیا، فرانسه رایگان است ولی در کانادا بسته به نوع دانشگاه هزینه‌ها می‌توانند متفاوت باشند.

مقایسه کانادا با کشورهای اروپایی

  • در بررسی اینکه زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا باید بگوییم این واقعاً بستگی به کشوری دارد که شما در اروپا زندگی می‌کنید. اینکه در آن کشور، دولت چه مزایایی را در اختیار شما قرار خواهد داد و در چه شرایط اقتصادی و اجتماعی قرار دارید و …
  • اروپا به دلیل تاریخی که دارد، در میان مردم شناخته‌شده است به همین دلیل مردم به آنجا می‌روند که عمدتاً برای بازدید و سفرهای توریستی به آنجا می‌روند. اما کانادا با توجه به اینکه حتی به‌اندازه اروپا مناطق دیدنی جذاب و طبیعت زیبا ندارد، شرایط بهتری برای زندگی دارد.
  • اروپا به‌ویژه در قسمت‌های شرقی این قاره، دارای تعدادی کشور درحال‌توسعه است، درحالی‌که کانادا کشوری کاملاً توسعه‌یافته است. ازنظر آب‌وهوایی میان این کشورها تفاوت‌های بسیاری وجود دارد.
  • اگر سرما را دوست دارید و زندگی در کشوری سرد را می‌پسندید، به کانادا بروید و اگر علاقه‌مند به زندگی در کشورهای گرم هستید، بهتر است به اروپا مهاجرت کنید.
  • نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی با تخمینی حدود 15% نسبت به کانادا بالاتر است و فقر بیشتری دارد.
  • کانادا از نظر توسعه شهری دارای زیر ساخت‌های بهتر و مدرن‌تری نسبت به کشوهای اروپایی است.
  • به صورت کلی کانادا از بسیاری از کشورهای اروپایی از نظر ثروت، قوی‌تر است؛ امات برخی از کشورهای اروپایی مانند سوئیس، ایسلند، اتریش، ایرلند، نروژ و سوئد از این قائده مستثنی هستند.
  • از نظر امید به زندگی و متوسط طول عمر، کانادا و اروپای غربی تقریباً در وضعیت یکسانی قرار دارند ولی کانادا میزان امید به زندگی بالاتری نسبت به اروپای شرقی دارد.
  • از نظر قدرت نظامی و نیروهای ارتش ولی کانادا با کشورهای اروپایی خصوصاً آلمان اصلاً قابل قیاس نیست. در این زمینه اروپا بسیار قوی‌تر است.

مقایسه اروپا و کانادا از نظر آب و هوا

یکی از پارامترهایی که برای مهاجرت به هر کشور خارجی باید در نظر گرفت مسئله آب‌وهواست؛ در برخی موارد این مسئله باعث می‌شود بتوان راحت‌تر تصمیم گرفت که زندگی در اروپا بهتر است یا کانادا؟!

آب‌وهوای کشور کانادا مخصوصاً در نقاط شمالی آن بسیار سرد است. بیشتر جمعیت کانادا در استان‌های جنوبی آن که نزدیک به مرزهای ایالت متحده آمریکا هستند، سکونت دارند.

این وضعیت در کشورهای حوزه اسکاندیناوی در اروپا نیز برقرار است. به‌دلیل اینکه سوئد و فنلاند نیز بسیار نزدیک به قطب شمال هستند، این کشورها نیز دارای آب‌وهوای سردی می‌باشند.

سؤالات متداول

این کارت همانند کارت اقامت دائم است و با داشتن این کارت اجازه زندگی و تحصیل در این کشور را دارید و می‌توانید از تمام حقوق شهروندان بهره‌مند شوید. تفاوت بین اقامت دائم و کارت پی آر در این است که شهروندان کانادا می‌توانند پاسپورت کانادایی دریافت کنند و در انتخابات کشور کانادا شرکت کنند اما افراد مقیم پس از 3 سال می‌توانند کارت شهروندی دریافت کنند.

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا روش سرمایه‌گذاری است و افرادی که سرمایه زیادی دارند می‌توانند به روش سرمایه‌گذاری به کانادا مهاجرت کنند. در این مدل شما می‌توانید به سه روش کارآفرین، سرمایه‌گذار و خود اشتغالی مراحل اقامت خود را انجام دهید.

یکی از معیارهای اصلی برای کارفرمایان خارجی، داشتن سابقه کار مفید و مرتبط با رشته یا کار مد نظرشان و همچنین حداقل 2 یا 3 سال سابقه بیمه مرتبط با تخصص است. این سابقه کاری شما باید مورد تأیید سازمان مهاجرت باشد و سابقه بیمه نیز به نوعی می‌تواند گواه داشتن سابقه کاری باشد.

برای اقدام دوباره ویزا هیچ زمان و محدودیتی وجود ندارد. اگر نامه ریجکتی خود را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که می‌توانید بعد از دریافت نامه دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید. توصیه ما به شما این است که قبل از اقدام دوباره عواملی که باعث ریجکتی شما شده است را بررسی کنید و مشکلات را برطرف کنید سپس مجدد اقدام ویزا کانادا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.