مهاجرت

مشاغل موردنیاز اتریش در سال 2020

مشاغل موردنیاز اتریش

کارت سفید و قرمز نوعی ویزای کاری است که با توجه به مشاغل موردنیاز اتریش از طریق جاب آفر برای افراد واجد امتیازات خاص، قابل دریافت است. این مدرک بهترین راه برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور درجه‌یک اروپایی خواهد بود.

اتریش کشوری اروپایی بسیار جذابی برای تحصیل و کار است. این کشور برای بسیاری از مهاجران خارجی که راهی اروپا می‌شود اهمیت خاصی دارد که این امر از استانداردها و کیفیت بالای زندگی شهروندی در این کشور سرچشمه می‌گیرد.

مشاغل موردنیاز اتریش

شرایط کار در اتریش

شرایط زندگی در اتریش که کشوری واقع در اروپای مرکزی است و با کشورهای متعددی ازجمله مجارستان، آلمان، سوئیس و … مرز زمینی دارد، در وضعیتی مطلوب و قابل قبول قرار دارد.
پایتخت این کشور شهر وین است که یکی از مهم‌ترین شهرها در جهان به شمار می‌رود.

این کشور کمتر از 9 میلیون نفر جمعیت داشته که اکثر آن‌ها به زبان آلمانی مکالمه می‌کنند. شاید یکی از مهم‌ترین مواردی که برای کار و زندگی در این کشور نیاز است، همین دانستن زبان آلمانی باشد.

شرایط آب و هوایی نیز در اتریش به سبب موقعیت جغرافیایی آن در اروپای مرکزی، معتدل بوده و تقریباً مشابه ایران می‌باشد.

شرایط ایدئال اقتصادی در کنار امنیت بالای اجتماعی در کشور اتریش موجب شده تا امکانات و تسهیلات فراوانی در اختیار شهروندان قرار گرفته و شاخص کیفیت زندگی در این کشور به بیش‌ترین میزان در میان کشورهای اروپایی برسد. واحد پولی این کشور عضو اتحادیه اروپا یورو می‌باشد.

راه‌های متعددی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد؛ از کاری و سرمایه‌گذاری گرفته تا ثبت شرکت و تحصیل. بااین‌حال شاید بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش به این منظور مهاجرت کاری باشد. کار در اتریش برای اتباع خارجی اگرچه فرصت بسیار فوق العاده است اما شرایط و امتیازات خاصی را می‌طلبد.

مشاغل موردنیاز اتریش

هرساله این مشاغل موردنیاز اتریش است که تعیین می‌کنند کارفرمایان چه نیروی کاری و با چه میزان تخصصی را استخدام کرده و موجبات ورود آن‌ها به این کشور را فراهم کنند.

یکی دیگر از موارد مهم برای انتخاب اتریش به‌عنوان مقصد مهاجرت کاری، نرخ پایین بیکاری در آن است. کمترین میزان نرخ بیکاری در این کشور به سال 2018 بازمی‌گردد که 4.8 درصد برآورد شده است، بااین‌حال در سال جاری با توجه به تحولات اقتصادی که تمام جهان و اروپا را متأثر کرده، این نرخ به 6.7 رسیده که باز هم موردقبول است.

راه‌های دریافت ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش علاوه بر این‌که به افراد اجازه اشتغال به کار ارائه می‌کند راهی برای کسب اقامت دائم و تابعیت در سال‌های پیش رو نه‌تنها برای متقاضی بلکه برای اعضای خانواده درجه‌یک می‌باشد.

ویزای کاری در اتریش برای شهروندان کاری طبق مشاغل موردنیاز اتریش از دو راه قابل کسب است؛ درواقع زمانی می‌توانید در این کشور ویزای کاری دریافت کنید که شغل و تخصص شما در فهرست مشاغل موردنیاز اتریش جای داشته باشد.

دو راه کلی برای دریافت ویزای کاری اتریش وجود دارد که هرکدام امتیازات خاصی می‌طلبد:

جاب سیکر

جاب سیکر به معنای جستجوی شغل است که بر اساس امتیازاتی مانند تحصیلات، سابقه کار، زبان و … مجوز اقامت 6 ماهه برای افراد صادر می‌شود. در این راستا افرادی که شغل آن‌ها در لیست مشاغل موردنیاز اتریش قرار دارد، با مراجعه آنلاین و حضوری در جستجوی شغل خواهند بود تا به‌این‌ترتیب ویزای کاری کسب کنند.

جاب آفر

معروف‌ترین شیوه اخذ ویزای کاری در جهان، موفقیت در کسب پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرما در کشور مقصد می‌باشد. اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

صاحبان مشاغل موردنیاز اتریش با ارائه رزومه‌ای قوی بر مبنای تحصیلات عالی و سابقه شغلی مرتبط، می‌توانند توانایی خود را به کارفرما اثبات و جاب آفر دریافت کند.

کارفرمایان در اتریش زمانی می‌توانند نیروی کار خارجی را استخدام کنند که در نوبت سه‌ماهه، در وهله نخست از میان شهروندان اتریشی و در وهله دیگر از میان شهروندان اتحادیه اروپا آگهی استخدام صادر کرده و موفق به یافتن فرد موردنظر نشده باشند.

کارت سفید و قرمز اتریش چیست؟

این کارت با رنگ‌های پرچم اتریش، ویزای کاری بوده که می‌تواند مقدمات اشتغال قانونی و اقامت افراد را فراهم کند. این کار ازنظر سطح اعتبار قدرت با بلوکارت آلمان در اروپا برابری می‌کند.

صدور این کار بر مبنای جدول امتیازبندی صورت گرفته که فاکتورهای مؤثر بر آن شامل سن، مدرک تحصیلی، تجربه کاری و مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی هستند.

لازمه دریافت این مدرک معتبر وجود شغل در فهرست مشاغل موردنیاز اتریش و دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای اتریشی و عقد قرارداد با وی خواهد بود.
ارائه مدارک کامل و بی‌نقص با توجه به سخت‌گیری‌های آفیسرهای صادر کننده ویزا، در کنار ارسال مدارک کافی و قرارداد تنظیم‌شده از سوی کارفرما، می‌تواند موجبات اخذ کارت قرمز و سفید را فراهم کند.

از مزایای اخذ کارت سفید و قرمز می‌توان به سفر بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای حوزه شینگن در بازه 90 روز از 180 روز اشاره کرد.

مشاغل موردنیاز اتریش

مشاغل موردنیاز اتریش

مشاغل موردنیاز اتریش در سال

مشاغل موردنیاز اتریش نه‌تنها مرجعی مؤثر برای اخذ ویزای کاری این کشور خواهد بود، بلکه به سبب درخواست بالا و مهارت و توانایی که می‌طلبد، درآمد زیادی دارد. ازجمله مشاغل موردنیاز اتریش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حسابداری با متوسط حقوق 2.700 یورو در ماه

مهندس معماری با متوسط حقوق 3.400 یورو در ماه

سرآشپز با متوسط حقوق 3.200 یورو در ماه

رشته‌های مدیریت نظیر مدیر اجرایی یا مالی با حقوق بالای 8.500 هزار یورو در ماه

مدیر فروش با حقوق بالای 6000 یورو در ماه

مدیر هتل با متوسط حقوق 5000 یورو در ماه

مهندس عمران با حقوق متوسط ماهانه 3.500 هزار یورو

آی تی و توسعه نرم‌افزار با متوسط حقوق 6000 یورو در ماه

مهندس برق با میانگین حقوق 3.800 هزار یورو در ماه

طراح گرافیک با حقوق میانگین 2.500 هزار یوروی در ماه

مشاغل فنی مانند لوله‌کش، برق‌کار، مکانیک خودرو و نصاب کاشی

نحوه کاریابی در اتریش

وجود شغل مدنظر در فهرست مشاغل موردنیاز اتریش تا حدی از دشواری کار می‌کاهد؛ چراکه درخواست‌ها برای آن‌ها بسیار بالاست. کاریابی در اتریش با مراجعه به آژانس‌ها یا مؤسسات کاریابی در اتریش صورت می‌گیرد.

اما شاید بهترین مرجع برای نیروی کار خارجی اقدام از طریق مؤسسات بین‌المللی در اروپا اشاره کرد که مهم‌ترین آن سایت کاریابی گلسدور در اروپا به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که مدرک تحصیلی بالا که نشان از استعداد افراد است، در کنار سابقه‌کاری مرتبط می‌تواند نقش به‌سزایی در جلب نظر کارفرمای اتریشی داشته باشد؛ به‌علاوه تسلط به زبان آلمانی با ارائه مدرک معتبر شانس افراد را در این پروسه سرنوشت‌ساز بالا می‌برد.

سؤالات متداول

با اخذ ویزای کاری تا حداکثر چند سال می‌توان اقامت دائم اتریش را کسب کرد؟

اخذ ویزای کاری به‌عنوان مؤثرترین روش برای مهاجرت به اتریش، در صورت تابعیت از قوانین شهروندی نظیر پرداخت به‌موقع مالیات می‌تواند تا حداکثر 5 سال اقامت دائم اتریش را برای افراد به ارمغان بیاورد.
شایان‌ذکر است که در این پروسه بر مبنای جاب آفر، امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز وجود دارد.

پردرآمدترین مشاغل در اتریش کدم‌اند؟

ازجمله پردرآمدترین مشاغل در اتریش می‌توان به آی تی، توسعه نرم‌افزار، رشته‌های مهندسی و البته رشته‌های مدیریتی اشاره کرد.
شایان‌ذکر است که مدیریت پروژه با متوسط 88 هزار یوروی در سال و آی تی با متوسط درآمد 78 هزار یورو در سال پردرآمدترین مشاغل در اتریش به‌حساب می‌آیند.

سیستم امتیازبندی در صدور کارت سفید و قرمز اتریش چگونه است؟

مدرک تحصیلی با امتیاز 40، سابقه کاری مرتبط با امتیاز 20، سن مناسب با امتیاز 10 و البته مدرک زبان آلمانی با 10 امتیاز فاکتورهای تعیین‌کننده در اخذ ویزای کاری اتریش می‌باشد.
لازم به ذکر است که پیشنهاد شغلی از کارفرمای اتریشی خود فاکتوری تعیین‌کننده در اخذ کارت سفید و قرمز خواهد بود و به نحوی موفقیت افراد را تضمین خواهد کرد.

تفاوت کارت سفید و قرمز اتریش با ویزای بلوکارت آلمان در چیست؟

کارت سفید و قرمز همانند بلوکارت مجوزی قدرتمند برای زندگی و کار در اروپا شناخته می‌شود.
تفاوتی که میان این دو ویزا وجود دارد این است که بلوکارت در بازه زمانی کوتاه‌تری قامت دائم آلمان را به همراه خواهد آورد؛ اما کارت سفید و قرمز در مدت طولانی 5 سال منجر به کسب اقامت دائم می‌گردد.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، در ادامه می‌توانید مشاغل موردنیاز سایر کشورها را ببینید.

مشاغل موردنیاز کانادا

مشاغل موردنیاز هلند

مشاغل موردنیاز نروژ

مشاغل موردنیاز فنلاند

مشاغل موردنیاز دانمارک

مشاغل موردنیاز سوئد

مشاغل موردنیاز آلمان

مشاغل موردنیاز بلژیک

مشاغل موردنیاز انگلیس

2 دیدگاه در “مشاغل موردنیاز اتریش در سال 2020

 1. مهدی گفت:

  سلام.من راننده لیفتراک هستم و ۱۲سال سابقه کار انواع لیفتراک ها را دارم و ازسال۱۳۹۰هم پالایشگاه نفت تهران مشغول به کارم و نسبت به کارم با موادشیمیایی هم آشنایی دارم.ایا من می‌توانم باشغل راننده لیفتراک برای ویزای کار اتریش اقدام کنم؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقتتون بخير…
   ما خدمات اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر رو برای کانادا و حوزه شنگن اروپا براتون در نظر داریم
   ما هدفمون اینه که با تخصص و مدارکی که شما دارید براتون پیشنهاد شغلی پیدا کنیم که شایسته ی شما باشه
   چند تا از الزامات دریافت ویزای کاری اینه که، سه سال سابقه کار داشته باشید توی حوزه تخصصتون و سنتون حداکثر ۴۵ سال باشه و تا ۷ ماه بعد از قرار داد مدرک ایلتس جنرال رو با حداقل نمره ۵ و نیم به ما ارایه بدین…
   در صورت تمایلتون لطفا رزومه خودتون رو از طریق واتساپ با این شماره 09219749832 برای ما ارسال کنید تا از طریق موسسه و وکلای ما مورد بررسی قرار بگیره تا براتون پیشنهادهای شغلی رو ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.