مهاجرت

با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنا شوید

Jobs required by Canada

با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنایی دارید؟ ما این مطلب را ترتیب داده ایم. در ادامه لیست شغل های مورد نیاز کانادا را آورده ایم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با انواع مشاغل مورد نیاز در کانادا آشنا کنیم. اگر قصد کار در کانادا را دارید لازم است پیش از مهاجرت به کانادا با شغل های مورد نیاز کانادا آشنا شوید.

حسابداری یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا

یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا، حسابدار است. ثبت اطلاعات مالی، تهیه گزارش‌های مالی و ارائه آن به مدیریت وظایف یک حسابدار است که به رشد هرچه بیشتر یک بیزینس کمک می‌کند. کد این شغل 1111 و 0111 بوده و درآمد آن به‌طور متوسط 58 هزار دلار در سال برآورد می‌شود.

حسابدار

دستیار فروش یا Sales associate

نماینده یا دستیار فروش از مشاغل بسیار ضروری در کانادا می‌باشند که نیازمند توان مدیریتی و مهارت بالا در جلب نظر مشتریان می‌باشد. این مشاغل با کد ناک 6411 در سال به‌طور متوسط حدود 50 هزار دلار درآمد دارند.

راننده یا Driver

یکی از مشاغلی که می توان در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار داد، رانندگی است. راننده در کانادا با کدهای 7511، 7452 و 7521 در تمامی حوزه‌های حمل‌ونقل نیاز اساسی است. از راننده لیفتراک که در انبارهای بزرگ فعالیت می‌کنند تا رانندگان تریلی که وظیفه حمل‌ونقل بین‌شهری تولیدات را بر عهده دارند، با ارائه گواهینامه بین‌المللی و معتبر، در کانادا فرصت استخدامی بی‌شماری دارا هستند. این مشاغل با درآمد 45 هزار دلار در سال فرصت ایده آلی برای رانندگان مجرب و حرفه‌ای خواهد بود.

مسئول پذیرش یا Receptionist

از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا مسئول پذیرش است. مسئولان پذیرش اولین افرادی هستند که در هر کسب‌وکاری با مشتریان روبه‌رو می‌شوند. خدمات مشتری و مهارت‌های فنی و برقراری ارتباط مؤثر ازجمله موارد ضروری در این شغل است. این شغل در کانادا با کد 1414 سالانه حدود 32 هزار دلار درآمد دارد.

جلب نظر کارفرما و اثبات این امر که نیروی کار خارجی تأثیر مثبتی بر نظام اقتصادی کانادا دارد با ارائه رزومه قوی ، در نهایت موفقیت افراد را در مسیر مهاجرت کاری تضمین خواهد کرد.

توسعه‌دهنده وب یا Web Developer

آیا می دانستید که توسعه دهنده وب هم یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا است؟ توسعه‌دهنده وب متخصص و مجرب در حوزه کد نویسی، برنامه کامپیوتری یا گوشی‌های هوشمندی، با کد ناک 2175 مسیر همواری در مهاجرت کاری کانادا خواهد داشت. درآمد این‌گونه مشاغل در کانادا حدود 63 هزار دلار در سال محاسبه می‌شود.

بازاریابی یا توسعه تجارت یا Business development manager

بازاریابی با توسعه و رشد کسب‌وکار و با جذب مشتریان و بازار کار جدید، از مشاغل اساسی در اقتصاد کانادا می‌باشد. این شغل مدیریتی با کد 4163 دارای 85 هزار دلار در سال درآمد دارد.

کارگران عمومی یا General labourer

کارگران با مهارت‌های فیزیک بالا تقریباً در سراسر کانادا موردنیاز است. کد این‌گونه مشاغل 7611 درآمد حدودی 30 هزار دلار سالانه دارا می‌باشند.

مدیر پروژه یا Project manager

کانادا همواره نیازمند مدیران مجرب و متخصص بوده و هست. مدیر پروژه در حوزه IT و دیجیتال مارکتینگ با کدهای ناک 0211، 0213، 0711، 1221 سالانه حدود 90.000 دلار در سال درآمد دارد که آینده فوق‌العاده‌ای برای متخصصان این رشته خواهد بود.

مکانیک وظیفه سنگین یا Heavy-duty mechanic

صاحبان این‌گونه مشاغل با ماشین‌آلات بزرگ سروکار دارند و در حوزه انرژی و کارخانه جات تولیدی بزرگ کانادا فرصت‌های شغلی زیادی دارند. درآمد شغلی سالانه آن‌ها 70 هزار دلار و کد ناک آن 7312 است.

جوشکار یا Welder یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز کانادا

جوشکاری یکی از شغل های مورد نیاز کانادا است. مشاغل فنی که نیازمند تخصص و تجربه بالا در مهارت‌های دستی است، از مشاغل موردنیاز کانادا در سال 2020 هستند. برای مثال جوشکاری با کد 7327 با درآمد 40 هزار دلار شغلی پرطرفدار است.

جوشکاری

مهندسی برق یا Electrical engineer

شرایط مهاجرت کاری مهندس برق به نحوی است که وضعیت مطلوبی داشته و این موقعیت شغلی ازجمله مشاغل نیازمند تحصیلات آکادمیک و تخصص بالاست که با کد ناک 2133 از مشاغل موردنیاز کانادا در سال 2020 است. این گونه مشاغل با فرصت‌های استخدامی در تأسیسات کارخانه‌ها و … در سال به‌طور متوسط 78 هزار دلار درآمد دارند.

مدیریت منابع انسانی یا HR manager

این شغل با کد 0112 از مشاغل موردنیاز کانادا است که در سال حدود 78 هزار به‌طور متوسط درآمد دارد.

مدیر یا مشاور مالی یا Financial advisor

مدیریت یا مشاوره مالی، با کدهای 1114 و 0111 از مشاغل مهم و موردنیاز کانادا در سال 2020 است. درآمد سالانه این مشاغل به‌طور میانگین 58 هزار دلار می‌باشد.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، در ادامه می‌توانید مشاغل موردنیاز سایر کشورها را ببینید.

مشاغل موردنیاز انگلیس

مشاغل موردنیاز هلند

مشاغل موردنیاز نروژ

مشاغل موردنیاز فنلاند

مشاغل موردنیاز دانمارک

مشاغل موردنیاز سوئد

مشاغل موردنیاز اتریش

مشاغل موردنیاز آلمان

مشاغل موردنیاز بلژیک

سؤالات متداول

کارفرما در فرآیند اخذ جاب آفر کانادا به نیروی کار خارجی باید آن را ازنظر بودن در لیست مشاغل موردنیاز کانادا، دائمی و تمام‌وقت بودن بسنجد. در صورت هرگونه اهمال، روند قانونی اخذ ویزای کاری کانادا با مشکل مواجه خواهد شد. کارفرما باید مدرک LMIA دریافت کند که تأثیر مثبت نیروی کار خارجی بر بازار کار و اقتصاد کانادا اثبات خواهد کرد.

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت کاری شهری است که با برخورداری از استانداردهای برتر زندگی موجبات رشد و ارتقای هر چه بیش‌تر افراد را بر مبنای توانمندی آن‌ها فراهم کند. به‌طورکلی شهرهای ونکوور، تورنتو، مونترال و کلگری برترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی می‌باشند.

این امر با صلاح‌دید کارفرما و البته بسته به اعتبار قرارداد تغییر شهر محل اقامت امکان‌پذیر است. قرارداد کاری در کانادا 1 یا 3 ساله منعقد می‌شود. نکته مهم در تغییر محل کار، دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای جدید در شهر مدنظر است.

مدت‌زمان قراردادهای کاری، 1 تا 3 ساله است که اعتبار ویزای کاری هم بر اساس آن تعیین می‌گردد. ویزای کاری هرسال قابل تمدید است؛ به‌طوری‌که پس از گذشت 3 الی 5 سال کار و زندگی در کانادا و البته رعایت قوانین مانند پرداخت به‌موقع مالیات، می‌تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.