مشاغل موردنیاز انگلیس در سال ۲۰۲۰

مشاغل موردنیاز انگلیس در سال ۲۰۲۰

Jobs needed by england in 2020

6224 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۹۹/۰۹/۰۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۶/۲۴ در ۱۰:۲۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

انگلیس ازجمله کشورهای اروپایی جذاب برای مهاجرت به شمار می‌رود. این کشور در سال‌های اخیر ضمن تدوین و اجرایی کردن برنامه‌های متنوع مهاجرت کاری، بستر مناسبی برای ورود نیروی متخصص و حرفه‌ای نه‌تنها از قاره اروپا بلکه از سراسر جهان فراهم کرده است. متقاضیانی که قصد دارند در سال جاری به این کشور مهاجرت کاری داشته باشند، بایستی رایج‌ترین نوع ویزای کاری انگلیس با عنوان Tire 2 را بشناسند که بر مبنای مشاغل موردنیاز انگلیس در سال ۲۰۲۰ از سوی کارفرمایان انگلیسی ارائه می‌گردد.

کار در انگلیس

انگلیس یکی از چهار کشور عضو در بریتانیای کبیر است که دارای بزرگ‌ترین خط ساحلی می‌باشد. این کشور دارای ۱۳۰ هزار کیلومترمربع مساحت و حدود ۵۵ میلیون نفر جمعیت است. لندن به‌عنوان پایتخت انگلستان یکی از مهم‌ترین شهرهای قاره اروپا محسوب شده و ۸ میلیون نفر جمعیت دارد.

انگلیسی بریتانیایی زبان رسمی این کشور است؛ لذا مهاجران خارجی برای زندگی در این کشور به سبب بین‌المللی بودن زبان انگلیسی، مشکلی از نظر برقراری ارتباط با شهروندان نخواهد داشت.

به دلیل پروسه طولانی و پیچیده جدا شدن از اتحادیه اروپا، اقتصاد انگلیس بسیار متأثر شده است؛ اما بااین‌حال هنوز اقتدار خود را حفظ کرده است و واحد ارزی آن یعنی پوند دارای ثبات و ارزش بالایی در نظام مالی بین‌المللی است.

مهاجرت به انگلیس مانند سایر کشورها از راه‌های متعددی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و … امکان‌پذیر است؛ اما شاید رایج‌ترین نوع آن کار در کشور انگلیس باشد. در این کشور انواع متعددی از ویزاهای کاری وجود دارند که بر اساس شرایط و مشاغل موردنیاز انگلیس به دسته خاصی از افراد اختصاص می‌یابند.

Jobs-needed-by-england_1
مهاجرت کاری به انگلیس

شرایط کار در انگلیس به‌گونه‌ای می‌باشد که افرادی به آن راه پیدا می‌کنند که دارای مهارت و تخصص بالایی باشند؛ لذا داشتن تخصص و توانایی بالا در یکی از مشاغل موردنیاز انگلیس می‌تواند دولت و آفیسرها جهت صدور ویزای کاری متقاعد کند.

انواع ویزای کاری انگلیس

در انگلیس انواع متعددی از ویزاها وجود دارد که به‌طورکلی موجبات اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت را برای متقاضیان فراهم می‌کند. افراد می‌توانند با اهداف مختلفی در این کشور اشتغال به کار داشته باشند؛ مثلاً می‌توانند در این کشور با سرمایه‌گذاری ثبت شرکت کرده یا کسب‌وکاری جدید راه‌اندازی کنند.

بااین‌حال بسیاری از افراد با هدف اشتغال در شرکت‌های انگلیسی این کشور را انتخاب می‌کنند؛ به‌این‌ترتیب انواع ویزا برای آن‌ها به دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم‌بندی می‌شود.

آنچه در این فرآیند اهمیت دارد، دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای انگلیسی آن‌هم بر اساس مشاغل موردنیاز انگلیس می‌باشد. در ادامه به شرح انواع ویزای کاری در کشور انگلیس که زمینه‌ساز اقامت و اشتغال در این کشور خواهند بود می‌پردازیم:

ویزای Tire 1

این نوع ویزای کاری مختص استعدادهای برتر در حوزه‌هایی نظیر هنر، علوم انسانی، مهندسی پزشکی و فناوری دیجیتال بوده که مجوز اقامت ۵ ساله در انگلیس را برای آن‌ها فراهم می‌کند. این ویزا دارای قابلیت تمدید است.

ویزای Tire 2

رایج‌ترین نوع ویزای کاری برای نیروی کار خارجی توانمند طبق لیست مشاغل موردنیاز انگلیس، بر اساس دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای انگلیسی قابل کسب می‌باشد. این ویزا بسته به قرارداد کاری، می‌تواند تا ۶ سال اعتبار داشته باشد.

ویزای Tire 2 برای انتقال درون شرکتی

این ویزا با اعتبار ۶ ماه تا ۹ سال برای انتقال از یک شعبه شرکت بین‌المللی به شعبه دیگر آن در انگلیس قابل دریافت است.

ویزای Tire 2 برای مربیان و ورزشکاران

این ویزا مختص مربیان و ورزشکاران خارجی با اعتبار ۳ ساله می‌باشد. این ویزا قابل تمدید است.

ویزای Tire 5

این ویزا موقت بوده و مختص افرادی است که با اهداف کاری پشتیبانی یک اسپانسر راهی انگلیس می‌شوند. این ویزا بسته به هدف افراد دارای اعتبار یک یا دو ساله خواهد بود.

Jobs-needed-by-england_2
بررسی موقعیت‌های شغلی در انگلیس

شرایط مهم دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای انگلیسی

دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای انگلیسی لازمه دریافت ویزای کاری برای نیروی کار خارجی خواهد بود. این پیشنهاد شغلی علاوه بر قرار داشتن در فهرست مشاغل موردنیاز انگلیس باید دائمی و تمام‌وقت باشد. کارفرمایان در صورتی به افراد پیشنهاد شغلی ارائه می‌کنند که دارای امتیازات خاصی باشند؛ این امتیازات عبارت‌اند از:

 • سن مناسب
 • مدرک تحصیل یا گواهینامه فنی معتبر
 • سابقه شغلی مرتبط (برای مثال مشاغل فنی موردنیاز مانند جوشکار باید حداقل سه سال سابقه کاری داشته باشد.)
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس

مشاغل موردنیاز انگلیس در سال ۲۰۲۰

کار در انگلیس برای اتباع خارجی مانند ایرانیان از طریق دریافت ویزای Tire 2 امکان‌پذیر است. پیش‌شرط اساسی اخذ این ویزا دریافت جاب آفر معتبر از کارفرما یا شرکت‌های انگلیسی می‌باشد. جاب آفری می‌تواند زمینه‌ساز این فرآیند باشد که طبق فهرست مشاغل موردنیاز باشد.

فهرست مشاغل موردنیاز انگلیس هرساله بر مبنای کمبودی که در هر بخش یا حوزه احساس می‌گردد منتشر شده و کارفرمایان ضمن رعایت قوانین و تشخیص صلاحیت و شایستگی نیروی کار خارجی، برای وی دعوت‌نامه شغلی ارسال می‌کند. مشاغل موردنیاز انگلیس در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر هستند:

 • مشاغل مهندسی عمران، مکانیک، برق، الکترونیک، طراحی و توسعه، تواید و پردازش
 • توسعه نرم‌افزار و برنامه‌نویس
 • طراحی و توسعه وب
 • مشاغل پزشکی، پرستاری، گفتاردرمانی، دامپزشکی
 • مشاغل پیراپزشکی
 • معماری و نقشه‌برداری
 • طراح گرافیک
 • جوشکاری
 • سرآشپز
 • روان‌شناسی
 • متخصصین آمار و اقتصاد
Jobs-needed-by-england_3
مهندسی برق، از مشاغل موردنیاز انگلیس

 کاریابی در انگلیس

اگرچه یافتن کار در یک کشور خارجی دشوار بوده و از راه‌های متعددی امکان‌پذیر است؛ اما امروزه سایت‌های بین‌المللی کاریابی راه را برای متقاضیان جویای شغل تا حدودی هموار ساخته است. افراد می‌توانند از طریق ارسال رزومه شغلی خود مطابق با استانداردهای استخدامی، به‌صورت آنلاین ‌به این وب‌سایت‌ها، از موقعیت‌های شغلی موجود در شهرهای مختلف انگلیس اطلاع یابند. ازجمله بهترین منابع کاریابی در اروپا و انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Addeco
 • Adzuna
 • Indeed
 • Reed
 • TotalJobs
 • Monster

دریافت اقامت و تابعیت انگلیس با مهاجرت کاری

مهاجرت کاری با دریافت ویزای کاری Tire 2 بهترین راه برای اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلیس به شمار می‌رود. افراد توانمند و متخصص در حوزه مشاغل موردنیاز انگلیس این فرصت را خواهد داشت تا با دریافت ویزای کاری برای خود و ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال، اقامت و تابعیت این کشور درج یک را کسب کنند.

ویزای کاری Tire 2 برای نیروی کار خارجی ابتدا با اعتبار یک ساله و سپس بسته به قرارداد شغلی می‌تواند تا چند سال قابلیت تمدید داشته باشد. این افراد ضمن رعایت قوانین و پرداخت به‌موقع مالیات می‌توانند پس از ۱۰ سال اقامت دائم و ضمن ادغام در جامعه انگلیسی پس از سه سال موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت شوند.

سؤالات متداول

نرخ بیکاری در انگلیس در سال جاری چقدر است؟

طبق آمار، نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۰ به‌عنوان یکی از شاخصه‌های مهم اقتصادی در کشور انگلیس کمتر از ۴ درصد پیش بینی شده است؛ بنابراین می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که وضعیت اشتغال در این کشور بسیار مطلوب است؛ هرچند به دلیل شیوع کرونا بسیار از مشاغل در این کشور از بین رفته‌اند.

پاسپورت انگلیس در فهرست معتبرترین پاسپورت‌های جهان در رتبه چندم قرار دارد؟

پاسپورت انگلیس در سال‌ها اخیر به دلیل برخی موارد ازجمله اعمال سخت‌گیری‌های فراوان در ورود و خروج از این کشور، دچار تنزل رتبه شده و در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است؛ درنتیجه شهروندان انگلیسی می‌توانند به ۱۸۴ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

رایج‌ترین نوع ویزای کاری برای نیروی کاری خارجی چیست؟

رایج‌ترین نوع ویزای کاری برای نیروی کار خارجی حرفه‌ای و متخصص طبق لیست مشاغل موردنیاز انگلیس، بر اساس دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای انگلیسی قابل کسب است. این ویزا ابتدا یک ساله صادر شده و بسته به قرارداد کاری می‌تواند تا ۶ سال اعتبار داشته باشد.

پردرآمدترین مشاغل در انگلیس کدم‌اند؟

معمولاً مشاغلی که نیاز به آن‌ها در کشور زیاد احساس می‌شود و به عبارتی در فهرست مشاغل موردنیاز انگلیس قرار دارند، درآمد بالایی در این کشور دارند؛ برای مثال مهندسی عمران با درآمد ۷۵۰۰۰ پوند، مهندسی IT با درآمد ۹۵۰۰۰ پوند و مهندسی مکانیک با درآمد ۸۶۰۰۰ پوند ازجمله مشاغل پردرآمد و البته موردنیاز در انگلیس به شمار می‌روند.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، در ادامه می‌توانید مشاغل موردنیاز سایر کشورها را ببینید.

مشاغل موردنیاز کانادا

مشاغل موردنیاز هلند

مشاغل موردنیاز نروژ

مشاغل موردنیاز فنلاند

مشاغل موردنیاز دانمارک

مشاغل موردنیاز سوئد

مشاغل موردنیاز اتریش

مشاغل موردنیاز آلمان

مشاغل موردنیاز بلژیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  4 ديدگاه ها

  • من دیپلم فنی و حرفه ای در شاخه نقشه کشی صنعتی دارم و خیلی دوست دارم از ایران به آلمان مهاجرت کنم و حدود ۴ سال سابقه کاری جوشکاری آهن دارم ولی مدرک در خصوص جوشکاری ندارم ولی خیلی دوست دارم به آلمان مهاجرت کنم و متاهلم هستم لطفا راهنمایم کنید چگونه مهاجرت کنم

   • رزومه کاری خود را به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید، نتیجه جستجوی موقعیت شغلی به شما اطلاع داده می‌شود.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • من مهندس سوم مکانیک کشتی هستم با ۱۵ سال سابقه کار روی انواع شناورهای تجاری و افشور و مسافری شرایط دریافت ویزای کار کانادا برای من چگونه هست

   • شرایط شما برای مهاجرت خوب است. با این سابقه کار و توانایی باید رزومه خود را به صورت PDF برای مجموعه ارسال کنید تا توسط وکیل بررسی و سپس نتیجه به شما اعلام شود.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *