مهاجرت کاری

مشاغل موردنیاز انگلیس در سال 2022

مشاغل موردنیاز انگلیس در سال 2022

انگلیس ازجمله کشورهای اروپایی جذاب برای مهاجرت به شمار می‌رود. این کشور در سال‌های اخیر ضمن تدوین و اجرایی کردن برنامه‌های متنوع مهاجرت کاری، بستر مناسبی برای ورود نیروی متخصص و حرفه‌ای نه‌تنها از قاره اروپا بلکه از سراسر جهان فراهم کرده است. متقاضیانی که قصد دارند در سال جاری به این کشور مهاجرت کاری داشته باشند، بایستی رایج‌ترین نوع ویزای کاری انگلیس با عنوان Tire 2 را بشناسند که بر مبنای مشاغل موردنیاز انگلیس در سال 2022 از سوی کارفرمایان انگلیسی ارائه می‌گردد.

کار در انگلیس

انگلیس یکی از چهار کشور عضو در بریتانیای کبیر است که دارای بزرگ‌ترین خط ساحلی می‌باشد. این کشور دارای 130 هزار کیلومترمربع مساحت و حدود 55 میلیون نفر جمعیت است. لندن به‌عنوان پایتخت انگلستان یکی از مهم‌ترین شهرهای قاره اروپا محسوب شده و 8 میلیون نفر جمعیت دارد.

انگلیسی بریتانیایی زبان رسمی این کشور است؛ لذا مهاجران خارجی برای زندگی در این کشور به سبب بین‌المللی بودن زبان انگلیسی، مشکلی از نظر برقراری ارتباط با شهروندان نخواهد داشت.

به دلیل پروسه طولانی و پیچیده جدا شدن از اتحادیه اروپا، اقتصاد انگلیس بسیار متأثر شده است؛ اما بااین‌حال هنوز اقتدار خود را حفظ کرده است و واحد ارزی آن یعنی پوند دارای ثبات و ارزش بالایی در نظام مالی بین‌المللی است.

مهاجرت به انگلیس مانند سایر کشورها از راه‌های متعددی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و … امکان‌پذیر است؛ اما شاید رایج‌ترین نوع آن کار در کشور انگلیس باشد. در این کشور انواع متعددی از ویزاهای کاری وجود دارند که بر اساس شرایط و مشاغل موردنیاز انگلیس به دسته خاصی از افراد اختصاص می‌یابند.

کار در انگلیس

شرایط کار در انگلیس به‌گونه‌ای می‌باشد که افرادی به آن راه پیدا می‌کنند که دارای مهارت و تخصص بالایی باشند؛ لذا داشتن تخصص و توانایی بالا در یکی از مشاغل موردنیاز انگلیس می‌تواند دولت و آفیسرها جهت صدور ویزای کاری متقاعد کند.

انواع ویزای کاری انگلیس

در انگلیس انواع متعددی از ویزاها وجود دارد که به‌طورکلی موجبات اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت را برای متقاضیان فراهم می‌کند. افراد می‌توانند با اهداف مختلفی در این کشور اشتغال به کار داشته باشند؛ مثلاً می‌توانند در این کشور با سرمایه‌گذاری ثبت شرکت کرده یا کسب‌وکاری جدید راه‌اندازی کنند.

بااین‌حال بسیاری از افراد با هدف اشتغال در شرکت‌های انگلیسی این کشور را انتخاب می‌کنند؛ به‌این‌ترتیب انواع ویزا برای آن‌ها به دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم‌بندی می‌شود.

آنچه در این فرآیند اهمیت دارد، دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای انگلیسی آن‌هم بر اساس مشاغل موردنیاز انگلیس می‌باشد. در ادامه به شرح انواع ویزای کاری در کشور انگلیس که زمینه‌ساز اقامت و اشتغال در این کشور خواهند بود می‌پردازیم:

ویزای Tire 1

این نوع ویزای کاری مختص استعدادهای برتر در حوزه‌هایی نظیر هنر، علوم انسانی، مهندسی پزشکی و فناوری دیجیتال بوده که مجوز اقامت 5 ساله در انگلیس را برای آن‌ها فراهم می‌کند. این ویزا دارای قابلیت تمدید است.

بطور کلی این ویزا به سه دسته تقسیم میشود:

 • دسته اول مربوط به افرادی است که در خارج از انگلستان سرمایه ای بالغ بر 1 میلیون پوند دارند و قصد سرمایه‌گذاری این مبلغ را در انگلستان دارند. این افراد برای دریافت ویزای 5 ساله Tire 1 باید 750 هزار پوند از این سرمایه را (بدون قابلیت برداشت تا 5 سال) در یکی از بانک‌های انگلستان قرار دهند. طبق قانون این افراد اجازه دارند تا با 250 هزار پوند باقی مانده از سرمایه خود، به خرید ملک یا راه اندازی کسب و کار در انگلستان اقدام کنند.
 • دسته دوم افرادی هستند که قصد تاسیس شرکت در انگلستان را دارند. افراد برای درخواست این نوع از ویزا باید صلاحیت خود را اثبات کنند. تایید صلاحیت فرد متقاضی از طریق self assessment points calculator، تکمیل فرم تقاضا و اطلاعات شخصی شما انجام می‌شود.

همچنین بخوانید:‌ ثبت شرکت در انگلیس 

برای دریافت این ویزا باید مبلغ 200 هزار پوند در یکی از شرکت هایی که تحت نظارت مستقیم FSA قرار دارند، در گردش باشد. البته نباید فراموش کنید که برای درخواست این ویزا لازم است حداقل آیلتس 6/5 داشته باشید. (نمره بالاتر شانس شما را تا 10 امتیاز برای پذیرش ویزا افزایش میدهد).

 • ویزای post-study work

این نوع ویزا مختص کسانی است که مدرک تحصیلی خود را از انگلستان دریافت کرده اند ( مشروط به اینکه حتما دارای ویزای Tire 4 باشند).

طبق آخرین تغییرات مربوط به قانون ویزای Tire 1 ، افرادی که این ویزا را قبلا دریافت کرده اند برای تمدید آن باید مدارکی ارائه کنند که توانسته اند 2 شغل در 12 ماه ( 4 شغل در 24 ماه ) ایجاد کنند. 

ویزای Tire 2

رایج‌ترین نوع ویزای کاری برای نیروی کار خارجی توانمند طبق لیست مشاغل موردنیاز انگلیس، بر اساس دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای انگلیسی قابل کسب می‌باشد. این ویزا بسته به قرارداد کاری، می‌تواند تا 6 سال اعتبار داشته باشد.

ویزای Tire 2 برای انتقال درون شرکتی

این ویزا با اعتبار 6 ماه تا 9 سال برای انتقال از یک شعبه شرکت بین‌المللی به شعبه دیگر آن در انگلیس قابل دریافت است.

ویزای Tire 2 برای مربیان و ورزشکاران

این ویزا مختص مربیان و ورزشکاران خارجی با اعتبار 3 ساله می‌باشد. این ویزا قابل تمدید است.

موارد تکمیلی ویزای Tire 2

این ویزا از طریق جاب آفر امکان پذیر است. در این نوع ویزا شخص متقاضی باید یک پیشنهاد کاری معتبر کوتاه یا بلند مدت از یک کارفرما یا شرکت انگلیسی داشته باشد. برای این ویزا به یک اسپانسر اهل انگلستان یا فردی که دارای اقامت انگلستان نیاز دارید تا منابع مالی مورد نیاز (800000 پوند برای درخواست کننده ویزا و 5300 پوند برای هر یک از همراهان) را تامین کند، این مبالغ باید 90 روز قبل از درخواست ویزای کاری انگلستان توسط فرد، در یک حساب بانکی در انگلستان قرار گیرد. در فرایند دریافت ویزای Tire 2، پنجاه امتیاز شما مربوط جاب آفر میباشد.

ویزای Tire 3

این نوع ویزا مناسب افرادی است که درخواست ویزای کاری موقت به انگلستان دارند.

ویزای Tire 4

همان ویزای تحصیلی انگلستان است.

ویزای Tire 5

این ویزا موقت بوده و مختص افرادی است که با اهداف کاری پشتیبانی یک اسپانسر راهی انگلیس می‌شوند. این ویزا بسته به هدف افراد دارای اعتبار یک یا دو ساله خواهد بود.

Jobs-needed-by-england_2

شرایط مهم دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای انگلیسی

دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای انگلیسی لازمه دریافت ویزای کاری برای نیروی کار خارجی خواهد بود. این پیشنهاد شغلی علاوه بر قرار داشتن در فهرست مشاغل موردنیاز انگلیس باید دائمی و تمام‌وقت باشد. کارفرمایان در صورتی به افراد پیشنهاد شغلی ارائه می‌کنند که دارای امتیازات خاصی باشند؛ این امتیازات عبارت‌اند از:

 • سن مناسب
 • مدرک تحصیل یا گواهینامه فنی معتبر
 • سابقه شغلی مرتبط (برای مثال مشاغل فنی موردنیاز مانند جوشکار باید حداقل سه سال سابقه کاری داشته باشد.)
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس

همچنین بخوانید: خرید ملک در انگلیس

مشاغل موردنیاز انگلیس

کار در انگلیس برای اتباع خارجی مانند ایرانیان از طریق دریافت ویزای Tire 2 امکان‌پذیر است. پیش‌شرط اساسی اخذ این ویزا دریافت جاب آفر معتبر از کارفرما یا شرکت‌های انگلیسی می‌باشد. جاب آفری می‌تواند زمینه‌ساز این فرآیند باشد که طبق فهرست مشاغل موردنیاز باشد.

فهرست مشاغل موردنیاز انگلیس هرساله بر مبنای کمبودی که در هر بخش یا حوزه احساس می‌گردد منتشر شده و کارفرمایان ضمن رعایت قوانین و تشخیص صلاحیت و شایستگی نیروی کار خارجی، برای وی دعوت‌نامه شغلی ارسال می‌کند. مشاغل موردنیاز انگلیس در سال 2022 به شرح زیر هستند:

 • مشاغل مهندسی عمران، مکانیک، برق، الکترونیک، طراحی و توسعه، تواید و پردازش
 • توسعه نرم‌افزار و برنامه‌نویس
 • طراحی و توسعه وب
 • مشاغل پزشکی، پرستاری، گفتاردرمانی، دامپزشکی
 • مشاغل پیراپزشکی
 • معماری و نقشه‌برداری
 • طراح گرافیک
 • جوشکاری
 • سرآشپز
 • روان‌شناسی
 • متخصصین آمار و اقتصاد

مشاغل موردنیاز انگلیس در سال ۲۰۲۲

 کاریابی در انگلیس

اگرچه یافتن کار در یک کشور خارجی دشوار بوده و از راه‌های متعددی امکان‌پذیر است؛ اما امروزه سایت‌های بین‌المللی کاریابی راه را برای متقاضیان جویای شغل تا حدودی هموار ساخته است. افراد می‌توانند از طریق ارسال رزومه شغلی خود مطابق با استانداردهای استخدامی، به‌صورت آنلاین ‌به این وب‌سایت‌ها، از موقعیت‌های شغلی موجود در شهرهای مختلف انگلیس اطلاع یابند. ازجمله بهترین منابع کاریابی در اروپا و انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Addeco
 • Adzuna
 • Indeed
 • Reed
 • TotalJobs
 • Monster

همچنین بخوانید: وکیل مهاجرت به انگلیس

دریافت اقامت و تابعیت انگلیس با مهاجرت کاری

مهاجرت کاری با دریافت ویزای کاری Tire 2 بهترین راه برای اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلیس به شمار می‌رود. افراد توانمند و متخصص در حوزه مشاغل موردنیاز انگلیس این فرصت را خواهد داشت تا با دریافت ویزای کاری برای خود و ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال، اقامت و تابعیت این کشور درج یک را کسب کنند.

ویزای کاری Tire 2 برای نیروی کار خارجی ابتدا با اعتبار یک ساله و سپس بسته به قرارداد شغلی می‌تواند تا چند سال قابلیت تمدید داشته باشد. این افراد ضمن رعایت قوانین و پرداخت به‌موقع مالیات می‌توانند پس از 10 سال اقامت دائم و ضمن ادغام در جامعه انگلیسی پس از سه سال موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای شغلی انگلستان در سال 2022

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار 
 • جاب آفر معتبر از سوی کارفرما
 • فرم درخواست ویزای کار
 • عکس استاندارد پاسپورت
 • مدارک اثبات عدم سو پیشینه
 • گواهی معاینات پزشکی از سوی پزشک مورد تایید سفارت
 • مدارک مربوط به توانایی مالی متقاضی برای تامین هزینه های زندگی
 • مدارک مربوط به زبان انگلیسی
 • نامه تایید اسپانسر و ارائه مدارک توانایی مالی او برای پشتیبانی از متقاضی
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا 

همچنین بخوانید: ازدواج در انگلیس

سخن پایانی در مورد مشاغل انگلستان در سال 2022

در این مقاله ما مشاغل پرتقاضا و قوانین مربوط به انواع ویزای کاری انگلستان در سال 2022 را بررسی کردیم. بطور کلی قوانین و مقررات مربوط به انواع ویزا، موارد ثابتی نیستند و ممکن است بطور سالانه یا حتی هر چند ماه یکبار تحت تاثیر تغییرات سیاسی و اجتماعی بین المللی تغییر کند. در صورت تغییر در قوانین این مطلب بروز رسانی خواهد شد.

سوالات متداول

طبق آمار، نرخ بیکاری در سال 2022 به‌عنوان یکی از شاخصه‌های مهم اقتصادی در کشور انگلیس کمتر از 4 درصد پیش بینی شده است؛ بنابراین می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که وضعیت اشتغال در این کشور بسیار مطلوب است؛ هرچند به دلیل شیوع کرونا بسیار از مشاغل در این کشور از بین رفته‌اند.

پاسپورت انگلیس در سال‌ها اخیر به دلیل برخی موارد ازجمله اعمال سخت‌گیری‌های فراوان در ورود و خروج از این کشور، دچار تنزل رتبه شده و در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است؛ درنتیجه شهروندان انگلیسی می‌توانند به 184 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

رایج‌ترین نوع ویزای کاری برای نیروی کار خارجی حرفه‌ای و متخصص طبق لیست مشاغل موردنیاز انگلیس، بر اساس دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای انگلیسی قابل کسب است. این ویزا ابتدا یک ساله صادر شده و بسته به قرارداد کاری می‌تواند تا 6 سال اعتبار داشته باشد.

معمولاً مشاغلی که نیاز به آن‌ها در کشور زیاد احساس می‌شود و به عبارتی در فهرست مشاغل موردنیاز انگلیس قرار دارند، درآمد بالایی در این کشور دارند؛ برای مثال مهندسی عمران با درآمد 75000 پوند، مهندسی IT با درآمد 95000 پوند و مهندسی مکانیک با درآمد 86000 پوند ازجمله مشاغل پردرآمد و البته موردنیاز در انگلیس به شمار می‌روند.

 

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، در ادامه می‌توانید مشاغل موردنیاز سایر کشورها را ببینید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “مشاغل موردنیاز انگلیس در سال 2022

 1. مسعود کامران گفت:

  من دیپلم فنی و حرفه ای در شاخه نقشه کشی صنعتی دارم و خیلی دوست دارم از ایران به آلمان مهاجرت کنم و حدود ۴ سال سابقه کاری جوشکاری آهن دارم ولی مدرک در خصوص جوشکاری ندارم ولی خیلی دوست دارم به آلمان مهاجرت کنم و متاهلم هستم لطفا راهنمایم کنید چگونه مهاجرت کنم

  1. مدیریت گفت:

   رزومه کاری خود را به شماره واتس اپ یا تلگرام 09218493365 ارسال نمایید، نتیجه جستجوی موقعیت شغلی به شما اطلاع داده می‌شود.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

 2. سیدامیدسعیدیان گفت:

  من مهندس سوم مکانیک کشتی هستم با 15 سال سابقه کار روی انواع شناورهای تجاری و افشور و مسافری شرایط دریافت ویزای کار کانادا برای من چگونه هست

  1. مدیریت گفت:

   شرایط شما برای مهاجرت خوب است. با این سابقه کار و توانایی باید رزومه خود را به صورت PDF برای مجموعه ارسال کنید تا توسط وکیل بررسی و سپس نتیجه به شما اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.