مشاغل موردنیاز هلند در سال ۲۰۲۰

مشاغل موردنیاز هلند در سال ۲۰۲۰

Jobs needed by the Netherlands in 2020

1201 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۹۹/۰۸/۰۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۲۸ در ۱۱:۲۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

ازآنجایی‌که مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی همچون هلند برای شهروندان غیراروپایی، تنها از طریق دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر امکان‌پذیر است؛ باید ابتدا نگاهی به فهرست مشاغل موردنیاز هلند در سال ۲۰۲۰ بیاندازیم.

هلند کشور اروپایی است که با وجود وسعت کم سهم بالایی در صنعت، تجارت و بانکداری نه‌تنها در سطح اروپا بلکه در جهان دارد. اقتصاد قوی و پویا منجر به کاهش قابل‌توجه نرخ بیکاری در این کشور شده که به دلیلی محکم برای جذب مهاجران کاری مبدل شده است.

کار در هلند

شرایط مطلوب اقتصادی، رفاهی و اجتماعی هلند موجب شده تا به یکی از پرطرفدارترین قطب‌های جذب مهاجران از سراسر جهان تبدیل شود. هلند در اروپا به دلیل همسایگی با آلمان، بلژیک و مرز آبی با انگلیس، از موقعیت جغرافیایی مطلوبی برخوردار است.

اگرچه آمستردام پایتخت این کشور است اما مراکز اداری و سفارت‌ها در شهر لاهه به‌عنوان قطب سیاسی آن متمرکز شده‌اند. واحد پولی هلند به سبب قرار داشتن در اتحادیه اروپا، یورو می‌باشد.

هلند با وجود وسعت کم ۴۲ کیلومترمربعی در کشاورزی و صنایع مختلف حرف اول را در اروپا و جهان می‌زند. یکی از مهم‌ترین صنایع در این کشور پرورش گل و گیاه است؛ به‌طوری‌که این کشور با رتبه اول در پرورش و صادرات، به نام سرزمین لاله‌ها مشهور می‌باشد.

اقتصاد هلند پس از صنعت گل و گیاه، بر پایه گردشگری، صنایع کشتی‌سازی، الکتریکی، موارد غذایی و … متمرکز شده است. منابع طبیعی نظیر گاز نیز ازجمله منابعی دیگر درآمد این کشور می‌باشد.

تنوع و پویایی اقتصاد، جمعیت پایین ۱۶.۵ میلیون نفری و موقعیت هلند در منطقه ازجمله عواملی است که نرخ بیکاری را در این کشور به میزان قابل‌توجهی کاهش داده است.

حضور هلند در اتحادیه اروپا و البته پیمان شینگن همراه با تسهیلات رفاهی گسترده‌ای که در اختیار شهروندان این کشور قرار می‌گیرد، جذابیت آن را در نگاه مهاجران کاری چند برابر کرده است.

اگرچه اخذ ویزای کاری هلند مانند سایر کشورهای اروپایی مسیر پیچیده‌ای دارد و مستلزم ویژگی‌های و خصوصیات منحصربه‌فردی می‌باشد، اما هنوز جاب آفر بر مبنای مشاغل موردنیاز هلند راه‌حل مؤثری به این منظور خواهد بود.

jobs-needed-by-the-netherlands_1
شرایط کار در هلند

انواع ویزای کاری در هلند

بررسی مشاغل موردنیاز هلند پیش‌نیاز اساسی مهاجرت کاری به این کشور است. کار در هلند مانند سایر کشورهای درجه‌یک دنیا نیازمند دریافت ویزا یا مجوز کاری می‌باشد که لازمه آن در دست داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای هلندی است.

تعیین هدف از مهاجرت کاری و مدت اقامت در این کشور نیز اهمیت بالایی دارد؛ بنابراین بهتر است در ابتدا انواع ویزای کاری در هلند را شناخته و بر اساس آن تصمیم بگیرید.

ویزای کاری کوتاه‌مدت

این نوع ویزای کاری همان‌طور که از نام آن مشخص است، کوتاه‌مدت یا موقت است. نیروی کار خارجی با دریافت این نوع ویزای کاری، تنها مجوز کار و اقامت در بازه زمانی ۳ ماهه را خواهد داشت.

ویزای کاری کوتاه‌مدت که به آن تایپ C نیز گفته می‌شود، به ایرانیان در شرایط حال حاضر ارائه نمی‌شود. این ویزا ۳ ماهه است اما در برخی مواقع و شرایط امکان کار و زندگی در هلند و حوزه شینگن تا ۶ ماه فراهم می‌کند.

ویزای کاری MVV

ویزای MVV متعلق به افرادی که قصد دارند به خانواده خود بپیوندند. این افراد پس از حضور در خاک کشور هلند، می‌توانند با ارائه مدارک موردنیاز به سفارت هلند، اقدام به دریافت ویزای کاری کنند.

به عبارتی افرادی که از طریق اعضای درجه‌یک خانواده خود به هلند مهاجرت می‌کنند، امکان کار در این کشور را خواهند داشت. لازم به ذکر است که شهروندان اروپایی و استرالیایی نیازی به اخذ این ویزا در هلند نخواهد داشت.

ویزای کاری GVVA

مهم‌ترین ویزای کاری که شهروندان خارجی می‌توانند از طریق آن فرصت کار و زندگی در هلند را داشته باشند، ویزای GVVA است. این ویزای کاری مقدمات کار و اقامت در این کشور را تا سه سال فراهم خواهد کرد.

پیش‌نیاز دریافت این ویزای ارزشمند، پیشنهاد شغلی از کارفرمای هلندی طبق فهرست مشاغل موردنیاز هلند است. بنا به صلاح‌دید و اقدامات کارفرما که طبق شایستگی کارجو صورت می‌گیرد، مجوز کار و اقامت در هلند برای وی صادر می‌گردد.

لازم به ذکر است که شهروندان اروپایی‌ یا حوزه شینگن به اخذ این نوع ویزا هم مانند ویزای MVV برای کار در هلند ملزم نیستند.

jobs-needed-by-the-netherlands_2
مشاغل مورد نیاز هلند

ویزای بازگشت به کار

این ویزا به افرادی تعلق دارد که از قبل ویزای کاری سه‌ساله هلند را دریافت کرده‌اند؛ اما بنا به دلایلی قصد دارد تا در این بازه به کشور خود بازگردند. این افراد با دریافت ویزای بازگشت به کار، می‌توانند دوباره در هلند مشغول به کار شده و از منقضی شدن ویزای کاری خود جلوگیری کنند.

مشاغل موردنیاز هلند

نرخ بیکاری در هلند در سال جاری حدود ۴.۵ درصد برآورد شده است که نشان از اشتغال به کار حداکثری در این کشور دارد.
در صورت وجود شغل موردنظر در لیست مشاغل موردنیاز هلند و با توجه به نرخ پایین بیکاری، افراد راه همواری تا اخذ ویزا، اقامت کاری در هلند و اقامت اروپا خواهند داشت. مشاغل موردنیاز هلند به شرح زیر می‌باشند:

 • حسابداری و مدیریت امور مالی
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مدیریت توسعه و برنامه‌ریزی
 • رسانه و اطلاعات
 • هتلداری
 • مدیریت منبع انسانی
 • مدیر بازاریابی
 • مدیریت فروش
 • نیروی خدماتی
 • مهندسی برق، مکانیک، شیمی و …
 • مشاغل فنی ماننند نجاری و جوشکاری
 • کلیه رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی
 • طراحی و معماری
 • شنوایی‌سنجی

مهم‌ترین مشاغل موردنیاز هلند در سال ۲۰۲۰

در کنار تمامی مشاغل ذکرشده، می‌توان گفت هلند بسته به موقعیت جغرافیایی و منابع نامحدود طبیعی، برای برخی مشاغل فرصت‌های ایده آلی خلق کرده است. برای مثال صنایع مختلف از گل و گیاه گرفته تا دام‌پروری و منابع گاز، همگی نیازمند افراد متخصص و مجرب می‌باشد.

بدیهی است که نسبت جمعیت کم این کشورها و کمبود فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، برخی عرصه‌ها مملو از فرصت‌های اشتغال باشند.

مشاغل موردنیاز هلند، جاب آفر و ویزای کاری که بر اساس آن اخذ می‌شود، می‌تواند فرصت خوبی برای کسب اقامت دائم این کشور و به دنبال آن فرصت کار و زندگی در سراسر اروپا باشد. مهم‌ترین مشاغل موردنیاز هلند در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر می‌باشند.

مشاغل مهندسی در هلند مانند همسایه آن یعنی آلمان، لازم و ضروری است. برای مثال مهندسی منابع با توجه به شرایط جغرافیایی این کشور، فرصت ایده آلی برای متخصصان این رشته است و بدون شک درخواست ویزای کاری آن‌ها با موفقیت همراه خواهد بود.

هلند دارای اقتصادی پویا و هدفمند است که بر پایه تکنولوژی شکل گرفته است؛ بنابراین متخصصان فناوری ارتباطات و اطلاعات ازجمله مهم‌ترین مشاغل موردنیاز در هلند به‌حساب می‌آید.

سال‌هاست که نوآوری در صنعت هلند سرمشق دیگر کشورهای اروپایی قرار گرفته است. درنتیجه هلند جایگاه خوبی برای افراد خلاق و متفکر با ایده‌های جدید به‌حساب می‌آیند.

نوآوران صنعت بیش‌تر به‌صورت خوداشتغالی و راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی در هلند مشغول به کار هستند که با توجه به صنعت و منابع گسترده دارای آینده درخشانی خواهند بود.

سؤالات متداول

بهترین راه برای اخذ ویزای کاری هلند چیست؟

در حال حاضر، دریافت جاب آفر از کارفرمای هلندی بهترین و تنها راه برای اخذ ویزای کاری هلند به شمار می‌رود. کافی است رزومه شغلی قوی با توجه به مشاغل موردنیاز هلند و استانداردهای استخدامی در این کشور تدوین کنید تا در جلب نظر کارفرما مؤثر باشد. به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ویزا نیو تماس حاصل فرمایید.

پردرآمدترین مشاغل در هلند کدم‌اند؟

به‌استثنای مشاغل پزشکی و دندانپزشکی که از سطح درآمد خوبی در تمام دنیا برخوردار هستند؛ معمولاً مشاغل موردنیاز در هلند سطح درآمد بالایی دارند که با توجه به‌تناسب هزینه‌های زندگی در این کشور، زندگی ایده الی را برای افراد رقم خواهد زد. از پردرآمدترین مشاغل در هلند می‌توان به مهندس IT، مدیر مالی، هوش مصنوعی، مدیریت، حسابداری، طراحی صنعتی، مدیر پروژه اشاره کرد.

وضعیت ویزای همراه در مهاجرت کار به هلند چگونه است؟

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی ویزای کار هلند، می‌توانند همگام با وی، برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. درواقع همسر و فرزندان می‌توانند با ارائه مدارک لازم ویزای کاری MVV را دریافت کرده و ضمن اقامت در هلند فرصت کار داشته باشند. لازم به ذکر است که در این پروسه متقاضی اصلی باید تمکن مالی برای تأمین هزینه زندگی خانواده‌اش را در هلند داشته باشد.

پروسه اخذ اقامت دائم هلند با دریافت ویزای کاری، چقدر طول می‌کشد؟

افرادی که موفق به دریافت مجوز کار در هلند می‌شوند، می‌توانند نهایتاً پس از ۵ سال کار و پایبندی به قوانین شهروندی مانند پرداخت مالیات، برای دریافت اقامت دائم درخواست ارائه کند. ویزای کاری هلند در شرایط حال حاضر بهترین و تضمین‌شده‌ترین راه برای دریافت اقامت دائم این کشور اروپایی خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می توانید به سایت سفارت هلند مراجعه کنید.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، در ادامه می‌توانید مشاغل موردنیاز سایر کشورها را ببینید.

مشاغل موردنیاز کانادا

مشاغل موردنیاز نروژ

مشاغل موردنیاز فنلاند

مشاغل موردنیاز دانمارک

مشاغل موردنیاز سوئد

مشاغل موردنیاز اتریش

مشاغل موردنیاز آلمان

مشاغل موردنیاز بلژیک

مشاغل موردنیاز انگلیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *