مهاجرت

مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022

مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022

ازآنجایی‌که مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی همچون هلند برای شهروندان غیراروپایی، تنها از طریق دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر امکان‌پذیر است؛ باید ابتدا نگاهی به فهرست مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022 بیاندازیم.

هلند کشور اروپایی است که با وجود وسعت کم سهم بالایی در صنعت، تجارت و بانکداری نه‌تنها در سطح اروپا بلکه در جهان دارد. اقتصاد قوی و پویا منجر به کاهش قابل‌توجه نرخ بیکاری در این کشور شده که به دلیلی محکم برای جذب مهاجران کاری مبدل شده است.

کار در هلند

شرایط مطلوب اقتصادی، رفاهی و اجتماعی هلند باعث رونق بسیار آن شده است. هلند در اروپا به دلیل همسایگی با آلمان، بلژیک و مرز آبی با انگلیس، از موقعیت جغرافیایی مطلوبی برخوردار است.

اگرچه آمستردام پایتخت این کشور است اما مراکز اداری و سفارت‌ها در شهر لاهه به‌عنوان قطب سیاسی آن متمرکز شده‌اند. واحد پولی هلند به سبب قرار داشتن در اتحادیه اروپا، یورو می‌باشد.

هلند با وجود وسعت کم 42 کیلومترمربعی در کشاورزی و صنایع مختلف حرف اول را در اروپا و جهان می‌زند. یکی از مهم‌ترین صنایع در این کشور پرورش گل و گیاه است؛ به‌طوری‌که این کشور با رتبه اول در پرورش و صادرات، به نام سرزمین لاله‌ها مشهور می‌باشد.

 گردشگری، صنایع کشتی‌سازی، الکتریکی، موارد غذایی و … سایر صنایع مهم هلند را تشکیل میدهد. منابع طبیعی نظیر گاز نیز ازجمله منابعی دیگر درآمد این کشور می‌باشد.

حضور هلند در اتحادیه اروپا و البته پیمان شینگن همراه با تسهیلات رفاهی گسترده‌ای که در اختیار شهروندان این کشور قرار می‌گیرد، جذابیت آن را در نگاه مهاجران کاری چند برابر کرده است.

اگرچه اخذ ویزای کاری هلند مانند سایر کشورهای اروپایی مسیر پیچیده‌ای دارد و مستلزم ویژگی‌های و خصوصیات منحصربه‌فردی می‌باشد، اما هنوز جاب آفر بر مبنای مشاغل موردنیاز هلند راه‌حل مؤثری به این منظور خواهد بود.

انواع ویزای کار در هلند سال 2022

انواع ویزای کاری در هلند

بررسی مشاغل موردنیاز هلند پیش‌نیاز اساسی مهاجرت کاری به این کشور است. کار در هلند مانند سایر کشورهای درجه‌یک دنیا نیازمند دریافت ویزای کاری می‌باشد که لازمه آن در دست داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای هلندی است.ویزا انواع مختلفی دارد، قبل هرچیز این عبارت را توضیح میدهیم که ویزای کاری چیست؟ ویزای کاری مجوزی است که برای کار در یک کشور از دولت آن کشور دریافت میشود.

تعیین هدف از مهاجرت کاری و مدت اقامت در این کشور نیز اهمیت بالایی دارد؛ بنابراین بهتر است در ابتدا انواع ویزای کاری در هلند را شناخته و بر اساس آن تصمیم بگیرید.

ویزای کاری کوتاه‌مدت

این نوع ویزای کاری همان‌طور که از نام آن مشخص است، کوتاه‌مدت یا موقت است. نیروی کار خارجی با دریافت این نوع ویزای کاری، تنها مجوز کار و اقامت در بازه زمانی 3 ماهه را خواهد داشت.

در حال حاضر ویزای کاری کوتاه مدت هلند به ایرانی ها اعطا نمیشود. این ویزا 3 ماهه است اما در برخی مواقع و شرایط امکان کار و زندگی در هلند و حوزه شینگن تا 6 ماه فراهم می‌کند.

ویزای کاری MVV

ویزای MVV متعلق به افرادی که قصد دارند به خانواده خود بپیوندند. این افراد پس از حضور در خاک کشور هلند، می‌توانند با ارائه مدارک موردنیاز به سفارت هلند، اقدام به دریافت ویزای کاری کنند.

به عبارتی افرادی که از طریق اعضای درجه‌یک خانواده خود به هلند مهاجرت می‌کنند، امکان کار در این کشور را خواهند داشت. لازم به ذکر است که شهروندان اروپایی و استرالیایی نیازی به اخذ این ویزا در هلند نخواهد داشت.

ویزای کاری GVVA

مهم‌ترین ویزای کاری که شهروندان خارجی می‌توانند از طریق آن فرصت کار و زندگی در هلند را داشته باشند، ویزای GVVA است. این ویزای کاری مقدمات کار و اقامت در این کشور را تا سه سال فراهم خواهد کرد.

پیش‌نیاز دریافت این ویزای ارزشمند، پیشنهاد شغلی از کارفرمای هلندی طبق فهرست مشاغل موردنیاز هلند است. بنا به صلاح‌دید و اقدامات کارفرما که طبق شایستگی کارجو صورت می‌گیرد، مجوز کار و اقامت در هلند برای وی صادر می‌گردد.

لازم به ذکر است که شهروندان اروپایی‌ یا حوزه شینگن به اخذ این نوع ویزا هم مانند ویزای MVV برای کار در هلند ملزم نیستند.

مشاغل پر تقاضا برای هلند در سال 2022

ویزای بازگشت به کار

این ویزا به افرادی تعلق دارد که از قبل ویزای کاری سه‌ساله هلند را دریافت کرده‌اند؛ اما بنا به دلایلی قصد دارد تا در این بازه به کشور خود بازگردند. با ویزای بازگشت به کار، درصورت ترک خاک هلند، ویزای کار شما باطل نمیشود.

مشاغل مورد نیاز هلند

نرخ بکاری در هلند 4/5 در صد است. این موضوع نشان دهنده شاغل بودن حداکثری نیروی کار در این کشور است.
در صورت وجود شغل موردنظر در لیست مشاغل موردنیاز هلند و با توجه به نرخ پایین بیکاری، افراد راه همواری تا اخذ ویزا، اقامت کاری در هلند و اقامت اروپا خواهند داشت. مشاغل موردنیاز هلند به شرح زیر می‌باشند:

حسابداری و مدیریت امور مالی

این مشاغل، مشاغلی هستند که در سال جاری کمبود نیروی کار با کیفیت و متخصص برای آن ها در هلند بشدت احساس میشود. همین امر میتواند بازار کاری عالی برای متخصصان خارجی که تقاضای مهاجرت کاری حسابدار دارا هستند پدید بیاورد.

هلند، از جمله کشورهایی است که به نیروی کار متخصص اهمیت زیادی قائل است. به همین دلیل برای متخصص حوزه مالی و حسابداری دستمزد خوبی ارائه میکنند. میانگین حقوق پرداختی برای این موقعیت شغلی چیزی حدود42 هزار یورو در سال میباشد.

مهندسی فناوری اطلاعات

اهمیت شغل مهندسی فناوری اطلاعات زمانی بیشتر مشخص میشود که بدانید فقط در سال 2020، 37 هزار موقعیت شغلی برای این تخصص در هلند وجود داشت.

مدیریت توسعه و برنامه‌ریزی

توسعه در کشور هلند، بدون برنامه ریز بدست نیامده است. این کشور همواره برنامه هایی را برای شرفت در زمینه های اقتصادی، اجتماعی،صنعتی و… ارائه و تدوین میکند. همین برنامه ریزی و نظم در تمام امور، کشور هلند را نیازمند نیروی کاری کارآمد در زمینه مدیریت توسعه و برنامه ریزی نموده است.

میاگین درآمد مدیریت توسعه و برنامه ریزی 68 هزار یورو در سال است.

رسانه و اطلاعات

این شغل در سال 2022 از اهمیت کمتری نسبت به گذشته برخوردار است.

هتلداری

کشور هلند جدا از صنایع مختلف، کشوری توریستی است و سالانه گردشگران زیادی را جذب میکند.آمار مسافران خارجی در هلند بالاست. همین عامل تعداد زیاد هتل در این کشور را توجیه میکند. تعداد بالای هتل ها نوعی چالش برای حفظ کیفیت خدمات آن ها میباشد. همین عامل باعث میشود که کمبود نیروی کار با تجربه و درجه یک در زمینه هتل داری بشدت در هلند احساس شود. هلند برای جبران این خلا از متقضیان ویزای کاری هلند، برای استخدام مدیرهتل داری استفاده میکند. در این کشور شغل هتل داری بطور میانگین 104 هزار دلار درآمد دارد.

مدیریت منبع انسانی

در هلند شرکت ها و موسسات بسیاری فعالیت میکنند که در بازار رقابتی با یکدیگر کشمکش های کاری دارند. در این بازار بشدت رقابتی شرکتی برنده است که بتواند از نیروی انسانی که در اختیار دارد را بطوری عالی مدیریت کند. مدیر منابع انسانی یکی از پر تقاضا ترین مشاغل در سال 2022 است که درآمد آن بطور میانگین 86 هزار یورو در سال میشود.

مدیر بازاریابی

در هلند شغل مدیریت بازاریابی جایگاه ویژه ای دارد. در هلند بعنوان کشوری صنعتی و توسعه یافته، میزبان شرکت های بزرگی است که برای ارائه و فروش محصولاتشان نیازمند نیروی بازاریاب حرفه ای هستند. این شغل یکی از مهم ترین مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022 میباشد. میانگین درامد این موقعیت شغلی 104 هزار یورو در سال میباشد.

مدیریت فروش

همانطور که در پاراگراف های قبلی گفتیم، هلند کشوری صنعتی و دارای فضایی بسیار رقابتی میباشد. افرادی که توانایی فروش محصول و خدمات را در فضایی بشدت رقابتی داشته باشند، مواره در هلند پیشنهادهای شغلی جذابی دریافت میکنند. وجود شرکت های بزرگ چند ملیتی در هلند خود شانس افراد خارجی متخصص در این حوزه را برای پیدا کردن شغل پردرآمد زیاد میکند. میانگین درآمد سالانه یک مدیر فروش در هلند سالانه حدود 98 هزار یورو میباشد. در آمد بالا برای این شغل، برای مهاجرت کاری مدیر فروش از سرتاسر دنیا وسوسه انگیز است.

مهندسی برق، مکانیک، شیمی و …

مهندسی رشته ای بسیار وسیع و گسترده است بطوری که مهندسی هر حوزه ای خود به گرایش های بیشتری تقسیم میشود.در کشور هلند به دلیل وجود صنایع مختلف و گستردگی آن ها کمبود نیروی کار مهندسی در گرایش های مختلف بشدت حس میشود. 

به همین دلیل دولت هلند در تلاش است تا بخشی از این کسری نیروی متخصص مهندسی را، از متقاضیان نیروی کار خارجی تامین کند. 

در آمد مهندسان بطور میانگین بیش از 49 هزار یورو سالانه میباشد. همین عامل مهمی برای مهاجرت کاری مهندس برق به این کشور میباشد.

کلیه رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی

 در لیست مهم ترین مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022، رشته های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی، مانند چند سال گذشته حضور دارد. فعالان این حوزه همیشه در هلند از درآمدهای خوبی برخوردار بوده اند. .طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، در حال حاضر دندان پزشکی پردرآمد ترین شغل در هلند شناخته شده است. میانگین درآمد در حوزه پزشکی و پیراپزشکی 135 هزار یورو میباشد

همین امر باعث شده هلند مرکزی برای مهاجرت کاری پزشکان مبدل شود.
در صورت وجود شغل موردنظر در لیست مشاغل موردنیاز هلند و با توجه به نرخ پایین بیکاری، افراد راه همواری تا اخذ ویزای کاری هلند و اقامت اروپا خواهند داشت؛ تنها کافیست صلاحیت خود را به کارفرما ثابت کنند.

مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022

در کنار تمامی مشاغل ذکرشده، می‌توان گفت هلند بسته به موقعیت جغرافیایی و منابع نامحدود طبیعی، برای برخی مشاغل فرصت‌های ایده آلی خلق کرده است. برای مثال صنایع مختلف از گل و گیاه گرفته تا دام‌پروری و منابع گاز، همگی نیازمند افراد متخصص و مجرب می‌باشد.

بدیهی است که نسبت جمعیت کم این کشورها و کمبود فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، برخی عرصه‌ها مملو از فرصت‌های اشتغال باشند.

مشاغل موردنیاز هلند، جاب آفر و ویزای کاری که بر اساس آن اخذ می‌شود، می‌تواند فرصت خوبی برای کسب اقامت دائم این کشور و به دنبال آن فرصت کار و زندگی در سراسر اروپا باشد. مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022 به شرح زیر می‌باشند.

مقاله مرتبط: جاب آفر چیست؟

مشاغل مهندسی در هلند مانند همسایه آن یعنی آلمان، لازم و ضروری است.

هلند دارای اقتصادی پویا و هدفمند است که بر پایه تکنولوژی شکل گرفته است؛ بنابراین متخصصان فناوری ارتباطات و اطلاعات ازجمله مهم‌ترین مشاغل موردنیاز در هلند به‌حساب می‌آید.

سال‌هاست که نوآوری در صنعت هلند سرمشق دیگر کشورهای اروپایی قرار گرفته است. درنتیجه هلند جایگاه خوبی برای افراد خلاق و متفکر با ایده‌های جدید به‌حساب می‌آیند.

نوآوران صنعت بیش‌تر به‌صورت خوداشتغالی و راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی در هلند مشغول به کار هستند که با توجه به صنعت و منابع گسترده دارای آینده درخشانی خواهند بود.

اگر قصد مهاجرت کاری دارید، در ادامه می‌توانید مشاغل موردنیاز سایر کشورها را ببینید.

مشاغل موردنیاز کانادا

مشاغل موردنیاز نروژ

مشاغل موردنیاز فنلاند

مشاغل موردنیاز دانمارک

مشاغل موردنیاز سوئد

مشاغل موردنیاز اتریش

مشاغل موردنیاز آلمان

مشاغل موردنیاز بلژیک

مشاغل موردنیاز انگلیس

سؤالات متداول

در حال حاضر، دریافت جاب آفر از کارفرمای هلندی بهترین و تنها راه برای اخذ ویزای کاری هلند به شمار می‌رود. کافی است رزومه شغلی قوی با توجه به مشاغل موردنیاز هلند و استانداردهای استخدامی در این کشور تدوین کنید تا در جلب نظر کارفرما مؤثر باشد. به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ویزا نیو تماس حاصل فرمایید.

به‌ استثنای مشاغل پزشکی و دندانپزشکی که از سطح درآمد خوبی در تمام دنیا برخوردار هستند؛ معمولاً مشاغل موردنیاز در هلند سطح درآمد بالایی دارند که با توجه به‌تناسب هزینه‌های زندگی در این کشور، زندگی ایده الی را برای افراد رقم خواهد زد. از پردرآمدترین مشاغل در هلند می‌توان به مهندس IT، مدیر مالی، هوش مصنوعی، مدیریت، حسابداری، طراحی صنعتی، مدیر پروژه اشاره کرد.

همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی ویزای کار هلند، می‌توانند همگام با وی، برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. درواقع همسر و فرزندان می‌توانند با ارائه مدارک لازم ویزای کاری MVV را دریافت کرده و ضمن اقامت در هلند فرصت کار داشته باشند. لازم به ذکر است که در این پروسه متقاضی اصلی باید تمکن مالی برای تأمین هزینه زندگی خانواده‌اش را در هلند داشته باشد.

افرادی که موفق به دریافت مجوز کار در هلند می‌شوند، می‌توانند نهایتاً پس از 5 سال کار و پایبندی به قوانین شهروندی مانند پرداخت مالیات، برای دریافت اقامت دائم درخواست ارائه کند. ویزای کاری هلند در شرایط حال حاضر بهترین و تضمین‌شده‌ترین راه برای دریافت اقامت دائم این کشور اروپایی خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می توانید به سایت سفارت هلند مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “مشاغل مورد نیاز هلند در سال 2022

  1. حسن شیخ علی اکبری گفت:

    سلام دارای مدرک فوق لیسانس هستم.55 سال سن دارم و رفوگر حرفه ای فرش هستم.و همینطور لکه برداری و طراحی فرش

    1. Bagheri_farah گفت:

      با توجه به شرایط سنی شما مهاجرت از طریق توریستی امکان پذیر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.