مهاجرت

شرط مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

آیا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا  ضروری است؟ در این مطلب توضیح داده ایم که داشتن مدرک برای مهاجرت چه اهمیتی دارد و چرا باید مدرک زبان داشته یاشید. تا انتهای این مطلب با ویزانیو همراه باشید. در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

مدرک زبان؛ شرط اصلی مهاجرت

این کشور پهناور و مهاجرپذیر با داشتن فرصت‌های شغلی متعدد و شرایط مطلوب برای تحصیل، در هر استان و ایالت شرایط خاصی را برای پذیرش مهاجر در نظر گرفته است. در تمامی روش‌های مهاجرتی اعم از تحصیلی، کاری، اسپانسرشیپ، استارت آپ، خود اشتغالی و… عاملی مشترکی وجود دارد که داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است. در واقع از الزامات اصلی ورود قانونی به یک کشور که به‌عنوان اولین گام مهاجرت نیز محسوب می‌گردد، می‌توان به ارائه مدرک معتبر زبان اشاره کرد.

 

اهمیت زبان انگلیسی

زبان انگلیسی را می‌توان زبان گفتگو نامید؛ زیرا حدود 2 میلیارد نفر از جمعیت مردم جهان با زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و حدود یک میلیارد نفر دیگر نیز در حال یادگیری آن هستند. بر اساس جمله معروف “یک‌زبان جدید، یک زندگی جدید است”؛ که شعار زبان آموزان است، برقراری ارتباط با سایر افراد، از طریق یادگیری زبانی جدید امکان‌پذیر است.

مدرک زبان برای مهاجرت

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

برای ورود به کشور کانادا باید توانائی‌های زبانی خود را به اداره مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا ثابت کنیم. همان‌طور که گفتیم انگلیسی و فرانسوی زبان‌های اصلی کشور کانادا هستند، برنامه‌های متفاوتی برای یادگیری این زبان‌ها وجود دارد و متقاضیان اقامت در کانادا می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف در مدت کوتاهی به سطح زبان مورد نیاز برای مهاجرت دسترسی پیدا نمایند.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هرکدام شرایط مخصوص به خود را دارند. شرایط اصلی مربوط به مواردی مانند سن، مدرک زبان، تحصیلات؛ رزومه و … هستند که برای هرکدام از آنها امتیاز جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از روش‎هایی که دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین در نظر گرفته می‎توانید صفحه اخذ اقامت کانادا را مطالعه نمایید.

برای اینکه بدانید برای اقامت در کانادا به چه مدرک زبانی احتیاج دارید اول از همه باید مشخص کنید که از چه طریق می‌خواهید برای مهاجرت اقدام نمایید. سطح زبان موردنیاز برای هریک از روش‌های تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری، تمکن مالی و ازدواج با یکدیگر تفاوت دارد.

در هر صورت این نکته را در نظر داشته باشید که بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، حتی اگر بالاترین نمره موردنیاز برای مهاجرت را در اختیار داشته باشید، پرونده شما بررسی نخواهد شد.

مدرک زبان برای مهاجرت

به‌طور کلی فرد برای تحصیل و کار در کشور کانادا باید زبان انگلیسی و یا فرانسوی را تا سطح مناسبی یاد گرفته باشد و بتواند به‌راحتی به این زبان‌ها صحبت نماید؛ اما برای روش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری و تمکن مالی فرد احتیاج به داشتن مدارک با رتبه بالا نسبت به زبان نخواهد داشت.

برخی از دانشگاه‎ها در ابتدا نیازی به ارائه مدرک زبان نیست پس از آن که به کانادا مهاجرت کردید در دانشگاه از مهاجر آزمون زبان می‎گیرند و در صورتی که نمره حد نصاب را کسب نکرده باشد دانشجو ملزم است دوره زبان را در همان کالج بگذراند.

مدارک زبان مورد قبول سیستم مهاجرتی کانادا

– آیلتس جنرال (IELTS GENERAL TRAINING): برای زبان انگلیسی

– سلپیپ جنرال (CELPIP GENERAL): برای زبان انگلیسی

– تف (TEF): برای زبان فرانسوی

این آزمون از چهار بخش گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن تشکیل شده و به دو گونه است: آکادمیک و عمومی که گونه آکادمیک مشکلاتی بوده و مورد نیاز برای ورود به دانشگاه است. نمره بندی این آزمون از 0 تا 9 می باشد که نمره 5 سطح متوسط و نمره 6 به بالا خوب تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.