Language Immigration to Canada - شرط مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کانادا به‌عنوان دومین کشور بزرگ جهان مهاجرین بسیاری را در خود جای داده و افراد بسیاری متقاضی زندگی در این کشور هستند، چرا که کانادا دارای دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های کاری و تجاری بسیار مناسب می‌باشد. یکی از الزامات زندگی در هر کشوری یادگیری زبان رسمی آن کشور می‌باشد و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. زبان رسمی کانادا در درجه اول زبان انگلیسی و بعد از آن زبان فرانسوی می‌باشد که در برخی از استان‌های این کشور استفاده می‌شود. در این مطلب به بررسی شرایط مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا می‎پردازیم.

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

برای ورود به کشور کانادا باید توانائی‌های زبانی خود را به اداره مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا ثابت کنیم. همان‌طور که گفتیم انگلیسی و فرانسوی زبان‌های اصلی کشور کانادا هستند، برنامه‌های متفاوتی برای یادگیری این زبان‌ها وجود دارد و متقاضیان اقامت در کانادا می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف در مدت کوتاهی به سطح زبان مورد نیاز برای مهاجرت دسترسی پیدا نمایند.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هرکدام شرایط مخصوص به خود را دارند. شرایط اصلی مربوط به مواردی مانند سن، مدرک زبان، تحصیلات؛ رزومه و … هستند که برای هرکدام از آنها امتیاز جداگانه‌ای در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از روش‎هایی که دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین در نظر گرفته می‎توانید صفحه اخذ اقامت کانادا را مطالعه نمایید.

برای اینکه بدانید برای اقامت در کانادا به چه مدرک زبانی احتیاج دارید اول از همه باید مشخص کنید که از چه طریق می‌خواهید برای مهاجرت اقدام نمایید. سطح زبان موردنیاز برای هریک از روش‌های تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری، تمکن مالی و ازدواج با یکدیگر تفاوت دارد. در هر صورت این نکته را در نظر داشته باشید که بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، حتی اگر بالاترین نمره موردنیاز برای مهاجرت را در اختیار داشته باشید، پرونده شما بررسی نخواهد شد. 

Language Immigration to Canada 1 - شرط مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

به‌طور کلی فرد برای تحصیل و کار در کشور کانادا باید زبان انگلیسی و یا فرانسوی را تا سطح مناسبی یاد گرفته باشد و بتواند به‌راحتی به این زبان‌ها صحبت نماید؛ اما برای روش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری و تمکن مالی فرد احتیاج به داشتن مدارک با رتبه بالا نسبت به زبان نخواهد داشت.

مدارک زبان مورد قبول سیستم مهاجرتی کانادا

– آیلتس جنرال (IELTS GENERAL TRAINING): برای زبان انگلیسی

– سلپیپ جنرال (CELPIP GENERAL): برای زبان انگلیسی

– تف (TEF): برای زبان فرانسوی

این آزمون از چهار بخش گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن تشکیل شده و به دو گونه است: آکادمیک و عمومی که گونه آکادمیک مشکلاتی بوده و مورد نیاز برای ورود به دانشگاه است. نمره بندی این آزمون از 0 تا 9 می باشد که نمره 5 سطح متوسط و نمره 6 به بالا خوب تلقی می‌شود.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *