immigration lawyer to canada - وکیل مهاجرت به کانادا

پدیده مهاجرت به کانادا در عین اینکه اخیراً نرخ رو به رشدی را در پیش‌گرفته است، امری آسان و بدون زحمت نیست. افراد بسیاری هستند که علی‌رغم تکمیل بودن مدارکشان به دلیل عدم آشنایی کامل به قوانین روز مهاجرتی، موفق به دریافت ویزا و اقامت خود نشده‌اند. در این مواقع می‌توان به لزوم گرفتن مشاوره از وکیل مهاجرت به کانادا اشاره نمود.

کشور کانادا

کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکای شمالی است. این کشور به سه قلمرو و ده استان تقسیم می‌شود. گستردگی این کشور ازنظر همسایگی از سمت شرق تا اقیانوس اطلس، از سمت شمال تا اقیانوس منجمد شمالی، از غرب تا اقیانوس آرام و از سمت جنوب با آمریکا می‌رسد. همسایگی مرزی کانادا و آمریکا سبب روابط گسترده میان آن‌ها شده است.

کشور کانادا با داشتن مساحت حدود 10 میلیون کیلومترمربع دومین کشور پهناور جهان ازنظر مساحت است. این کشور تقریباً 6 برابر ایران و 40 برابر کشور انگلیس است. این کشور به قطب نزدیک است و بخش زیادی از کشور کانادا به دلیل سرمای طاقت‌فرسا، خالی از سکنه است و حدود 90 درصد جمعیت آن در بخش‌های جنوبی کشور تا حدود 200 کیلومتری آمریکا سکونت دارند.

پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا، تورنتو، ونکوور و مونترآل هستند. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان در مرز این کشور با ایالات‌متحده قرار دارد. آب‌وهوای کانادا سرد و در بیشتر مناطق قطبی می‌باشد. معتدل‌ترین آب‌وهوا مربوط به بخش جنوب غربی کشور است؛ جایی که ونکوور در آن قرار دارد.

دلایل مهاجرت به کانادا

از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند بالا بودن تعداد درخواست‌های مهاجرت به کانادا را توجیه کند، می‌توان به ظرفیت بالای پذیرش مهاجرین از طرف دولت کانادا اشاره کرد. این کشور با پذیرش مهاجرین متعدد باعث شکل‌گیری فرهنگ‌های مختلف (چند فرهنگی) در آن شده است.

مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا این روزها روند رو به رشدی را در پیش‌گرفته است. کانادا با دارا بودن برنامه‌های متعدد مهاجرتی که هرکدام معیارهای خاص خود را برای پذیرش افراد دارند، یکی از مقاصد اصلی متقاضیان برای مهاجرت می‌باشد. انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد، دلایل متعددی دارد که در ادامه می‌توان به برخی از آن‌ها اشاره کرد:

 • هزینه‌های تقریباً پایین مهاجرت نسبت به سایر کشورها
 • بیمه درمانی رایگان
 • آسان‌تر بودن شرایط پذیرش مهاجر
 • جامعه چند فرهنگی
 • فصول مختلف و آب‌وهوای متغیر
 • تحصیل رایگان یا کم‌هزینه‌تر
 • بالا بودن ظرفیت پذیرش مهاجرین
 • آزادی‌های فردی و اجتماعی
 • شرایط زندگی مطلوب برای افراد متأهل و دارای فرزند

مهاجرت به کشورهای خارجی

مهاجرت به کشورهای خارجی یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر رواج زیادی پیداکرده است. ندانستن قوانین مهاجرت ممکن است منجر به اتلاف زمان، انرژی سرمایه شود که برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌شود از وکیل مهاجرت به کانادا مشاوره بگیرید.

کشور ایران یکی از کشورهایی است که با توجه به شرایط دارای بالاترین نرخ مهاجرت افراد به کشورهای خارجی می‌باشد. کشور کانادا به دلیل امکانات متعددی که به شهروندان خود ارائه می‌دهد، در بالاترین اولویت انتخاب ایرانیان برای مهاجرت قرار دارد.

پس‌ازآن کشورهای انگلیس، آلمان، استرالیا، سوئد، نروژ، ایسلند، اتریش، نیوزیلند و فنلاند ازجمله پرطرفدارترین و بهترین کشورها برای مهاجرت در سال 2019 شناخته‌شده‌اند.

immigration lawyer to canada 1 - وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت درواقع وکیلی است که برای انجام امور مهاجرت به کشورهای خارجی، وکالت شمارا بر عهده می‌گیرد. این وکیل بادانش بالایی که در این زمینه دارد، به متقاضیان کمک می‌کند فرآیند اخذ ویزا، اقامت، دریافت تابعیت و مهاجرت را بدون ایجاد مشکل و راحت‌تر انجام دهند.

 استفاده از راهکارهای وکیل مهاجرت به کانادا برای مهاجرت از راه‌های مختلفی چون تحصیل، اشتغال به کار، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری و… می‌تواند تا حد بسیار زیادی از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

وکیل مهاجرتی با توجه به تجربه و دانشی که در امر مهاجرت دارد، پس از بررسی اطلاعات و شرایط متقاضی، بهترین روش مهاجرتی اعم از تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و… را به وی پیشنهاد می‌دهد.

وکیل مهاجرت باید کننده کار باشد

به دلیل اعمال تحریم‌های متعددی که برای کشور ایران به کار گرفته‌شده است، در فرآیند اخذ ویزا و مهاجرت برای ایرانیان مشکلات فراوانی پیش رو قرار دارد. بنابراین نیاز وکیل مهاجرت متخصص و باتجربه به‌خوبی قابل‌لمس است.

در بسیاری موارد بسیاری از افرادی که ادعا دارند وکیل مهاجرت به کانادا هستند، درواقع فقط یک واسطه هستند. بدون داشتن دانش درزمینهٔ وکالت، مهاجرت و آشنایی به قوانین، مشاوره می‌دهند. آن‌ها با یافتن پرونده‌های مهاجرتی و دریافت مبلغی گروه بدون داشتن اطلاعات کافی، مردم را آن‌گونه که می‌خواهند راهنمایی می‌کنند.

هنگامی‌که در مورد وکیل مهاجرتی خوب صحبت می‌کنیم، منظور وکیلی است که خود دستی در کار داشته باشد و تجربه انجام پرونده‌های مهاجرت به کشورهای دیگر را داشته و با تمامی قوانین آشنایی داشته باشد.

نحوه اطمینان به وکیل مهاجرت

از اصلی‌ترین مواردی که در انتخاب وکیل مهاجرت به کانادا می‌بایست در نظر داشته باشید، اطمینان از خبره بودن وی است. سه فاکتور که وکیل مهاجرت حتماً موظف به داشتن آن‌هاست، عبارت‌اند از:

 • پروانه وکالت دادگستری
 • مجوز انجام حقوق بین‌الملل
 • پروانه موسسه حقوقی

درصورتی‌که سه مورد ذکرشده را در مراجعه به دفتر وی نیافتید، می‌بایست از وی بخواهید آن‌ها را به شما نشان دهد؛ وکیلی که مدارک ذکرشده را داشته باشد، قابل‌اطمینان و رسمی است.

تشخیص دروغین بودن وکیل مهاجرت و شرکت‌های مهاجرتی

از طریق پرسیدن چند سؤال ساده می‌توانید متوجه شوید که آیا شرکت‌های مهاجرتی و وکیل مهاجرت به کانادا دروغین هستند یا خیر؟ از آن‌ها بپرسید دعوت‌نامه‌ای که برای شما تعبیه‌شده و توسط آن برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، فقط برای شماست یا افراد دیگری نیز از آن استفاده کرده‌اند؟

این مسئله بسیار مهم است. درصورتی‌که دعوت‌نامه فقط برای شما استفاده شود، می‌بایست با ایمیل خودتان درخواست ویزا ثبت شود؛ ولی اگر با ایمیل دیگری به‌جای شما درخواست ثبت کنند، یعنی از این دعوت‌نامه قبلاً هم استفاده‌شده است. باید بدانید درزمینهٔ اخذ ویزا، شرکت مهاجرتی چگونه عمل خواهند کرد؟ قرار است در این فرآیند خود را به‌جای شما معرفی کنند؟ یا از وکیل رسمی مهاجرت کمک خواهند گرفت؟

درصورتی‌که وکیل مهاجرت به کانادا امور را بر عهده دارد، شما حق دانستن نام وکیل، امکان برقراری تماس با وی و همچنین عقد قرارداد رسمی با وی رادارید. درصورتی‌که با ساخت یک ایمیل به‌جای شما درخواست دهند، همان‌طور که در وب‌سایت رسمی کشورها ذکرشده است، امری غیرقانونی است.

پس از ایجاد حساب کاربری در اپلیکیشن یا سایت سفارت برای درخواست ویزا، ممکن است نام کاربری و رمز عبور را در اختیار شما قرار ندهند. این کار خطرات و ریسک بالایی را در پی دارد. زیرا این امکان وجود دارد که با استفاده از مدارک هویتی شما نسبت به ایجاد حساب کاربری با نام شما و جعل مدارک اقدام به اخذ ویزا برای فرد دیگری کنند و یا برای شما از مدارک جعلی استفاده کنند.

در این حالت ارائه نام کاربری و رمز عبور به شما باعث می‌شود شما از جعل مدارکتان مطلع شوید. در طرفی دیگر درصورتی‌که برای شما از مدارک جعلی استفاده شود و یا فرد دیگر قصد مهاجرت با مدارک شمارا داشته باشد، اگر افسر مربوطه در اداره مهاجرت متوجه جعلی بودن مدارک شود، به مدت 5 سال محرومیت درخواست ویزا خواهید شد.

ارائه هیچ‌گونه مدارک و اسنادی برای اثبات بی‌گناهی و ایجاد تغییر در حکم اعلام‌شده، قابل‌پذیرش نخواهد بود.

 موسسه مهاجرتی ویزا نیو به دلیل جلوگیری از ایجاد هرگونه سوءاستفاده احتمالی، از قرار دادن اطلاعات وکیل مهاجرت به کانادا معذور است. جهت ارتباط با وکیل مهاجرت می‌توانید با مشاورین ویزا نیو تماس حاصل فرمایید.
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *