زندگی در اتاوا چگونه است؟

زندگی در اتاوا چگونه است؟

656 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۹۹/۰۷/۰۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۶/۳۰ در ۱۱:۱۶ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

شاید شما هم به فکر مهاجرت به کشوری دیگر و یا به دنبال زندگی و تحصیل در کشور یا شهر دیگر باشید. در همین ارتباط نیاز به کلی اطلاعات در مورد کار، تحصیل، هزینه ها، اجاره خانه و هزینه خورد و خوراک را برآورد کنند. شهر اتاوا در کانادا یکی از مناسب ترین ها بوده و مهاجران ایرانی زیادی در این شهر زندگی، کار و تحصیل می کنند. حال در این بخش از ویزانیو زندگی در اتاوا چگونه است؟ و اطلاعات کاملی از زندگی، کار و تحصیل در شهر اتاوا را برای شما عزیزان بررسی و توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید:

بیوگرافی شهر اتاوا

در شرقی ترین منطقه انتاریو جنوبی شهر اتاوا قرار دارد و می توانید تنها با ۵ ساعت رانندگی به شهر فوق العاده تورنتو برسید. همچنین شهر اتاوا هم مرز با ایالت کبک است؛ حتی شهر مونترال تنها به اندازه ۲ ساعت رانندگی با اتاوا فاصله مکانی دارد. از آنجا که در جنوب قرار دارد با مرز ایالت متحده آمریکا تنها یک ساعت رانندگی می تواند به این کشور رسید. جالب است بدانید نام قدیم شهر اتاوا، بای تاون Bytown می باشد. تأسیس این شهر به سال ۱۸۲۶ باز می گردد. در سال ۱۸۵۵ با تغییر نام بای تاون به اتاوا این شهر را پایتخت سیاسی و فناوری اطلاعات کشور کانادا معرفی کردند. یادآور می شویم که واحد پول اتاوا دلار کانادا می باشد.

جمعیت شهر اتاوا

جمعیت کلی این شهر طبق آمار حدود ۹۳۵.۰۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است. از آنجا که شهر اتاوا محل مناسبی برای مهاجران ایرلندی و فرانسوی های مسیحی بود امروزه شاهد شهری با چندین ملیت مختلف هستیم. شهر اتاوا با کیفیت مثال زدنی خود جزو برترین شهرهای قاره آمریکا بوده و در دنیا رتبه ۱۴ را از لحاظ کیفیت، امکانات، خدمات از آن خود کرده است.

شهر اتاوا پایتخت اصلی کشور پهناور کانادا بوده و سومین شهر پاک در دنیا لقب گرفته است. زندگی در این شهر جریان داشته و دارای دو دانشگاه بزرگ به نام های اتاوا و کارلتون را می توانید در آنجا مشاهده کنید. شهر اتاوا از معماری بی نظیر، رفت و آمدهای زیاد و بی نهایت محله ها شگفت انگیز برخوردار است.

آب و هوای اتاوا

یکی از مهم ترین مسئله هایی که برای زندگی در شهر اتاوا مهم می باشد آب و هوای این شهر می باشد. در واقع آب و هوا در اینجا یک نوع چالش محسوب می شود؛ زیرا شما شاهد چهار فصل متفاوت و بی نظیر هستید. زمستان در شهر اتاوا بی نهایت سرد بوده و گاهی اوقات تا ۱۴- درجه سانتی گراد میرسد اما در فصل بهار هوا معتدل و بارانی را تجربه می کنید. اما اوج عجایب آب و هوا در شهر اتاوا در فصل تابستان است که گرمایی بسیار سوزان و پر حرارت را شاهد هستید. به طوریکه دما تا ۳۰+ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

خرید خانه در شهر اتاوا

مسئله مهم دیگری که در مهاجرت به کانادا در نظر داشته باشید قیمت خرید مسکن می باشد. هزینه‌های خرید خانه در شهر اتاوا بالا بوده به طوریکه برای خرید یک خانه به همراه گاندو چیزی در حدود ۵۰۰ هزار دلار باید پرداخت کنید.

البته این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به مقدار ۱۸% افزایش نرخ داشته است. به عبارتی دیگر شما برای هرمتر مربع خانه ویلایی باید مبلغ ۴.۶۰۰ دلار پرداخت کنید که این مبلغ در مقایسه با آپارتمان های خارج شهر در حدود ۲.۹۰۰ دلار کانادا ارزش گذاری شده است.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب ۵ شهر از بهترین ایالت کانادا برای مهاجرت را در ویزانیو مطالعه نمایید.

اجاره خانه در شهر اتاوا

شهر اتاوا جز امن ترین شهرهای کانادا و حتی دنیا می باشد به نحوی که در هیچ خانه ای قفل نبوده و نیازی به آن ندارید. اما باید بدانید که اجاره خانه کمی بالا بوده زیرا به دلیل وجود خانه های شیک و امن و همچنین در بهترین منطقه این شهر قرار دارد. ولی به دلیل وجود دانشگاه های بومی شما می توانید در این منطقه خانه های اشتراکی خوبی را جستجو و یافت کنید. این روش هزینه های اجاره خانه را تا حدود زیادی پایین می آورد. برخی از اجاره ها به شرح زیر می باشد:

 • آپارتمان یک خوابه با condo » ماهی ۱۶۲۰ دلار
 • آپارتمان یک خوابه » ۱۱۲۰ دلار
 • آپارتمان اشتراکی دو خوابه » ۱۴۱۰ دلار و یا نفری ۷۰۵ دلار
 • میانگین هزینه آب،گاز، برق، تلفن و… » ۱۱۵۰ دلار

توجه داشته باشید که تمامی قیمت ها با دلار کانادا می باشد. اما نکته ای که باید به آن اهمیت بدهید این است که هزینه های جاری برق، گاز، تلفن، اینترنت و… در هزینه های اجاره شما گنجانده شده باشد، در غیر اینصورت باید یک مدیریت قوی را برای هزینه های پرداختی ایجاد کنید.

هزینه‌ اینترنت و تلفن شهر اتاوا

حالا اگر بخواهیم هزینه های اینترنت و تلفن را ارزیابی کنیم باید به یکسری موارد دقت داشته باشیم. هزینه ها به طور معمول در اپراتورهای Freedom Mobile یا Public Mobile ماهانه در حدود ۴۰ تا ۶۵ دلار به همراه ۴ گیگ اینترنت و ۳۰۰ دقیقه مکالمه می باشد. اپراتورهای معروف هزینه ای در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ دلار کانادا بوده و اینترنت منزل با خدمات بسته‌های پایه یک ماه به صرفه تر در حدود ۶۲ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

اما اگر بخواهید باز هردو خدمات در ماه استفاده کنید به طور میانگین می توانید با پرداخت ماهانه ۱۳۵ دلار به مقصود خود برسید.

شرایط تحصیل در شهراتاوا

حمل و نقل در شهراتاوا

خرید خودرو در پایتخت کانادا همیشه در دسترس بوده و شما می توانید با قبول شرایطی اتومبیل مورد علاقه خود را خریداری کنید. اما زندگی در پایتخت شما را از خرید اتومبیل بی نیاز می کند. چراکه سامانه اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار پیشرفته و ارائه دهنده خدمات نوینی می باشد. همچنین بهره مندی از قطارهای درون شهری O-Train دسترسی به تمام نقاط شهر را آسان کرده است و کافیست شما یک بلیط اتوبوس ماهانه با هزینه پایین را خریداری کنید. برخی از قیمت های حمل و نقل عمومی و تاکسی اوبر در ماه به شرح زیر می باشد:

 • اوبر و انجام حداقل ۲۰ سفر » ۸۱ دلار کانادا
 • اتوبوس های عمومی و بلیط نامحدود ماهانه » ۱۱۵ دلار کانادا
 • بلیط تک سفره اتوبوس » ۳.۵۰ دلار کانادا
 • شروع بلیط اتوبوس برای دانشجویان » ۴۳ دلار کانادا

مواد خوراکی در شهراتاوا

هزینه مواد غذایی در شهر اتاوا به صورت استاندارد و همچنین ثابت می باشد و تنها سالانه حدود ۲% تورم برای آن در نظر گرفته می شود. یک خانواده ۲ نفره در ماه مبلغی حدود ۴۸۰ دلار کانادا هزینه موادغذایی ماهانه باید پرداخت کنند. به طور معمول هر فرد در اتاوا با درنظر گرفتن سه وعده غذایی به همراه چای و یا قهوه در ماه حدود ۲۳۰ دلار کانادا صرف موادغذایی می کند.

اما برخی از ساکنان اتاوا علاقه زیادی به رستوران داشته و بیشتر وعده های غذایی خود را در این مراکز نوش جان می کنند. از همین رو افرادی که وعده های غذایی خود را در رستوران های به روز صرف می کنند باید در ماه در حدود ۳۲۰ دلار کانادا هزینه پرداخت کنند.

مقاله بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان را اینجا بخوانید:

تحصیل در شهراتاوا

تحصیل و آموزش و پرورش بسیار در اتاوا اهمیت دارد. از همین رو بیشتر نیروی کار در حوزه آموزش از افراد تحصیل کرده و با سابقه تشکیل شده است. در این شهر شما شاهد بالاترین میزان زندگی دانشمندان، دکترها، پرفسورها و مهندسان خواهید بود. در اتاوا دو دانشگاه به نام‌های Carleton و Ottawa قرار دارد که اصلی‌ترین مراکز آموزشی دانشگاهی می‌باشند.

در این مؤسسات آموزشی ۳۵ هزار دانشجو در مقطع لیسانس و ۶ هزار دانشجو در مقاطع بالاتر و دکتری مشغول به تحصیل می باشند. شایان ذکر است که دانشگاه اتاوا آموزش های خود را به صورت دو زبانه تدریس می کند.

سؤالات متداول

هزینه مواد غذایی برای دونفر در اتاوا چه میزان می باشد؟

یک خانواده ۲ نفره در ماه مبلغی حدود ۴۸۰ دلار کانادا هزینه موادغذایی ماهانه باید پرداخت کنند.

هزینه های حمل و نقل در پایتخت کانادا به چه شکل است؟

اتوبوس های عمومی و بلیط نامحدود ماهانه به میزان ۱۱۵ دلار کانادا باید پرداخت شود و برای برای اوبر انجام حداقل ۲۰ سفر۸۱ دلار کانادا زا باید در نظر داشته باشید.

هزینه خرید خانه در اتاوا چقدر است؟

برای هرمتر مربع خانه ویلایی باید مبلغ ۴.۶۰۰ دلار پرداخت کنید که این مبلغ در مقایسه با آپارتمان های خارج شهر در حدود ۲.۹۰۰ دلار کانادا ارزش گذاری شده است.

آب و هوای شهر اتاوا چگونه است؟

زمستان در شهر اتاوا بی نهایت سرد بوده و گاهی اوقات تا ۱۴- درجه سانتی گراد میرسد. اما در تابستان شاهد ۳۰+ درجه سانتی گراد دمای هوا هستید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۴.۸]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  10 ديدگاه ها

  • من کارشناسی ارشد ادبیات فرانسوی دارم، قصد ادامه تحصیل در کانادا رو دارم. شما میتونین کمکم کنین فاند بگیرم؟

   • سلام. متاسفانه خدماتی برای مهاجرت تحصیلی ارائه نمیدهیم.

  • من فوق لیسانس معماری دارم چطور می توانم در کوهتاهترین زمان به کانادا مهاجرت کنم؟ و شغل مناسب با رشته من با درآمد خوب چطور پیدا کنم؟

   • سلام. اگر قصد مهاجرت کاری دارید، کمترین زمانی که میتوانید از طریق آن ویزای کار گرفته و مهاجرت کنید، یک سال است.
    جهت پیدا کردن شغل نیز می‌بایست رزومه کاری خود را برای بررسی برای کارشناسان ما ارسال نمایید.
    رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

  • شرایط اتاوا برای سرمایه گذاری چطوره؟

   • سلام. خدماتی در خصوص سرمایه گذاری ارائه نمیدهیم.

  • در صورت گرفتن جاب افر بعد از چندسال اقامت دائم و بعد چند سال پاسپورت کانادارو میگیریم؟

   • بعد از دریافت ویزای کاری جاب آفر با داشتن سه سال سابقه کار همراه با بیمه و مالیات میتوانید اقامت دائم اخذ کنید. برای دریافت پاسپورت کانادا تقریبا ۶ سال بعد از دریافت ااقمت دائم.

  • هزینه زندگی معمولی در شهر اتاوا یا انتاریو از اجاره خونه و اب و برق گرفته تا خورد و خوراک و… حدودا چقدر در ماه میشه؟و اینکه حقوق جاب افر در ماه چقدر هست؟

   • باید تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بگیرید. حقوق بر اسسا رشته و مهارت و تخصص و شهر و سال میلادی و… متفاوت است.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *