Living conditions in australia - شرایط زندگی در استرالیا برای مهاجرین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

کشور استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در بین کشورهای اروپایی می‌باشد تا جایی که 47 درصد استرالیای ها یا در سایر کشورها به دنیا آمده‌اند یا یکی از والدینشان خارجی است. مهاجرت به استرالیا همواره مورد استقبال ایرانیان بوده است اما لازم است متقاضیان قبل از اقدام برای مهاجرت به این کشور، از شرایط زندگی در استرالیا اطلاع داشته باشند.

شرایط زندگی در استرالیا

ملبورن، سیدنی و پرث از شهرهای بزرگ استرالیا هستند و از نظر کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارند. همچنین شرایط جذب نیروی کار متخصص نیز در استرالیا نسبت به سایر کشورها وضعیت بهتری دارد. برخی از مهمترین مواردی که افراد قبل از مهاجرت به استرالیا باید بدانند به شرح زیر می‎باشد.

شرایط استرالیا از نظر تهیه مسکن

اولین مسئله‌های که افراد به هنگام مهاجرت به استرالیا با آن مواجه می‌شوند تهیه مسکن می‌باشد. این افراد می‌توانند برای پیدا کردن خانه مورد نظر خود به بنگاه‌های معاملات ملکی در کشور استرالیا مراجعه نمایند و یا از طریق اینترنت اقدام کنند.

در استرالیا خانه‌های عمومی نیز برای افرادی که توان مالی پایینی دارند وجود دارد که این افراد می‌توانند در آنها ساکن شوند. همچنین برای اطلاع از حقوق و وظایفتان به‌عنوان مستأجر می‌توانید به مقامات دولتی کشور استرالیا مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

شرایط جغرافیایی و آب و هوای استرالیا

استرالیا با مساحتی 3 برابر مساحت ایران در نیم‌کره جنوبی زمین قرار گرفته است. استرالیا به‌عنوان قاره مجزا در جهان شناخته می‌شوند که از هر چهار سمت به دریا و اقیانوس ختم شده است.

از شهرهای مهم استرالیا می‌توان به سیدنی، ملبورن و داروین اشاره نمود. شهرهای ملبورن و سیدنی با جمعیتی بالای سه میلیون بیشترین جمعیت مهاجر را در خود جای داده‌اند. استرالیا از نظر شرایط آب و هوایی بسیار شبیه به ایران است و به همین دلیل آب و هوای این کشور نسبت به سایر کشورها برای ایرانیان مطبوع‌تر خواهد بود.

Living conditions in australia 1 - شرایط زندگی در استرالیا برای مهاجرین

شرایط اقتصادی کشور استرالیا

نرخ بیکاری در کشور استرالیا حدود 5 درصد تخمین زده شده است و جالب است بدانید این رقم در آمریکا معادل 8/9 درصد می‌باشد. عمده فعالیت‌های اقتصادی این کشور در بخش‌های بازرگانی و کشاورزی می‌باشد. به‌طور کلی زندگی در این کشور از کیفیت و رفاه بالایی برخوردار است که این خود نشان‌دهنده بالا بودن هزینه زندگی در استرالیا می‌باشد.

منبع اول اقتصاد در استرالیا معدن، نفت، گاز، کشاورزی و توریسم می‌باشد. استرالیا یک کشور توسعه یافته با بازار کار قوی است و یکی از کشورهای قوی اقتصادی در سطح جهان محسوب می‌گردد.

این کشور برای زندگی و کار افراد فنی و تحصیل‌کرده مکان بسیار مناسبی است اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل می‌توان گفت هیچ‌کس تنها برای تحصیل وارد این کشور نمی‌شود و در واقع هدف افراد از ورود به استرالیا اخذ اقامت دائم کشور استرالیا می‌باشد.

مشکلات زندگی در استرالیا

معمولاً مهاجرین در سال اول ورود خود به کشور جدید شاهد ناملایمات و تنش‌های بسیاری خواهند بود. تازه واردین به کشور استرالیا با مشکلاتی که منشأ آنها تفاوت اقتصادی و اجتماعی است دست و پنجه نرم خواهند کرد. مهاجرین به استرالیا برای کم کردن این مشکلات باید نسبت به قوانین این کشور اطلاعات کسب کرده و پایبندی خود را در زندگی روزمره اثبات نمایند.

برخی از مهم‌ترین مشکلات برای مهاجرین عبارت‌اند از:

  • یادگیری زبان
  • رانندگی در استرالیا
  • پیدا کردن خانه مناسب
  • پیدا کردن شغل

شاید بد نباشد بدانید تمامی این مشکلات با یک برنامه ریزش دقیق به میزان زیادی کاهش خواهند یافت. اگر فرد قبل از ورود خود به کشور استرالیا تمامی شرایط زندگی در این کشور را هموار ساخته باشد با مشکلات کمتری روبرو می‌گردد.

چنانچه قصد مهاجرت به استرالیا را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در استرالیا برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *