شرایط زندگی در کانادا در سال ۲۰۲۰

شرایط زندگی در کانادا در سال ۲۰۲۰

Living conditions in Canada in 2020

285 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۷/۱۱/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۴/۲۲ در ۱۱:۰۵ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تقریبا فهرستی از مرفه‌ترین، آرام‌ترین، امن‌ترین، آزادترین کشورهای دنیا را نمی‌توان یافت که کانادا یکی از رده‌های بالایی آن را به خود اختصاص نداده باشد. کشور کانادا کمترین میزان جرم و جنایت را در بین کشورهای دنیا دارد و اکثر شهروندان از شرایط زندگی در کانادا راضی هستند. این موارد کانادا را به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل، کار و زندگی تبدیل نموده است. به‌منظور افزایش آگاهی متقاضیان مهاجرت به کانادا به بررسی شرایط زندگی در کانادا می‌پردازیم.

شرایط زندگی در کانادا

کانادا کشوری است که حدود ۸۳ درصد از جمعیت ساکنین آن از شرایط خوب زندگی خود رضایت کامل دارند. آمار پایین گزارش جرم و جنایت، خدمات تحصیلی، درمانی و پزشکی رایگان برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم، سطح بالای کیفیتی زندگی در کانادا و خدمات رفاهی شهروندان نشان‌دهنده میزان مطلوبیت شرایط زندگی در کانادا است.

کانادا یکی از بهترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت محسوب می‌گردد؛ این کشور سیاست‌های جمعیتی خود را بر اساس مهاجرت نیروی انسانی متخصص و کارآمد چیده است و بنابراین زندگی در استرالیا از دورنمایی روشن برای پیشرفت در کار و تحصیل برخوردار است.

آب و هوای کانادا

آب و هوا یکی از شرایط زندگی در کانادا است که ممکن است در زندگی جدید پس از مهاجرت تاثیرگذار باشد. با توجه به وسعت و تنوع جغرافیایی بسیار زیاد، آب و هوای این کشور نیز متغیر است؛ اما به طور کلی کشور کانادا آب و هوایی معتدل دارد. چهار فصل سال به شکل قابل تفکیک در کشور کانادا قابل مشاهده هستند و ساکنین آن آب و هوای جنگل‌های گرمسیری بارانی تا مناطق قطبی را تجربه می‌کنند.

Living conditions in Canada 1 - شرایط زندگی در کانادا در سال 2020

مزایای زندگی در کانادا

از جمله شرایط زندگی در کانادا میتوان به مزایای متعدی که در اختیار شهروندان خود قرار میدهد، اشاره کرد. برخی از این مزایا به شرح زیر هستند:

 • داشتن خدمات پزشکی و درمانی رایگان
 • هم‌جواری با آمریکا و امکان رفت و آمد راحت به ۱۷۲ کشور جهان برای شهروندان این کشور
 • برخورداری از استانداردهای بالای آموزشی
 • داشتن بازار کار مناسب
 • امنیت اجتماعی بالا
 • حمایت دولت از شهروندان
 • سطح بالای بهداشت
 • رفتار مناسب شهروندان با مهاجرین

هزینه زندگی در کانادا

هزینه مسکن، خورد و خوراک و بطور کلی زندگی در کانادا نسبت به کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا بسیار کمتر است. شرایط زندگی در کانادا با توجه به هزینه هایی که پرداخت می‌کنید در وضعیت مطلوبی قرار دارد؛ زیرا علاوه براین موارد خدمات پزشکی و درمانی در این کشور نیز رایگان بوده و همچنین می‌توان به‌طور رایگان در کانادا تحصیل کرد.

هزینه و شرایط زندگی در کانادا بر اساس آمار موجود به نحوی است که هزینه صرف غذا در خارج از خانه در مقایسه با اروپا و آمریکا کمتر است و قیمت خودرو و بنزین در کانادا نیز همین شرایط را دارد. حراجی‌‌های واقعی و متنوعی که در کانادا برپا می‌شود خود یکی از بهترین فرصت‌ها برای کاهش هزینه‌هاست.

به‌طور کلی برای زندگی در این کشور هر فرد باید ماهانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای مخارج خود در نظر بگیرد. به این عدد البته باید ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار را به‌عنوان هزینه مسکن و رفت و آمد اضافه کرد. البته بسته به نوع زندگی فرد این هزینه ها ممکن است متفاوت باشد.

قوی ترین و معتبرترین پاسپورت‌ های جهان در سال ۲۰۲۰

living conditions in canada 2 - شرایط زندگی در کانادا در سال 2020

مشکلات زندگی در کانادا

زندگی در کانادا به دلیل وجود اختلاف فرهنگی و عادات اجتماعی متفاوت در ابتدای راه برای اکثر ایرانیان راحت نخواهد بود. برای مثال اگر فردی هستید که به زندگی قانون‌مند و احترام به قوانین عادت ندارید، حتماً در کانادا با مشکل مواجه خواهید شد.

یا اگر احترام به حقوق دیگران برایتان از اصول غیر قابل تخطی نیست، بی‌تردید با دشواری‌های بسیاری در کانادا دست به گریبان می‌شوید. برخی از مهم‌ترین مشکلات زندگی در کانادا عبارت‌اند از:

 • عدم تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا فرانسه
 • نداشتن تخصص لازم کاری
 • هزینه زندگی در کانادا
 • یافتن شغل مناسب
 • بروکراسی پیچیده و دشواری اخذ ویزای کانادا
 • مسافت طولانی بین ایران و کانادا و مشکلات مربوط به غربت
چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در کانادا برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *