Living Conditions in Ecuador - شرایط زندگی در اکوادور برای مهاجرین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در رده‌بندی بین 61 کشور، کشور اکوادور به‌عنوان نخستین کشور از لحاظ سهولت در برقراری ارتباط دوستی و هزینه پایین زندگی انتخاب شده است. علاوه بر این اکوادور در مقام نخست از لحاظ شادی‌های شخصی قرار گرفته است. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در اکوادور می‎پردازیم.

شرایط زندگی در اکوادور

اطلاع از شرایط زندگی در اکوادور قبل از مهاجرت به این کشور برای متقاضیان ضرورت دارد. این افراد معمولا در جلسات مشاوره سوالاتی را در زمینه وضعیت اقتصادی کشور اکوادور، فرهنگ و رفتار مردم اکوادور، شرایط درمانی این کشور و وضعیت آب و هوای آن مطرح می‎کنند که به آنها خواهیم پرداخت.

وضعیت اقتصادی اکوادور

اکوادور دارای منابع غنی و زمین‌های کشاورزی بسیاری است به‌طوری که اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی و نفت بوده و از جمله بزرگ‌ترین صادرکنندگان موز، نفت و میگون محسوب می‌گردد. نوسانات بازار جهانی تأثیر بسیاری بر اوضاع داخلی این کشور داشته و موجب گشته که تورم 2.52 درصد بیشتر شده و ارزش پول اکوادور 65 درصد افزایش یابد. در نتیجه این عوامل کشور اکوادور تصمیم به جایگزینی پول خود با دلار امریکا نمود. صنعت توریسم هم بخش مهمی از اقتصاد این کشور می‌باشد.

شرایط درمانی در اکوادور

شرایط بهداشت و درمان در کشور اکوادور بسیار عالی است و مهاجرین می‌توانند بدون هیچ‌گونه دغدغه نسبت به موارد درمانی در آن زندگی نمایند. در واقع یکی از مزایای زندگی در این کشور شرایط درمانی با کیفیت در کنار هزینه پایین آن می‌باشد.

شهرهای بزرگ اکوادور به بیمارستان‌هایی با تجهیزات مدرن مجهز هستند؛ حتی در شهرهای کوچک نیز کلینیک‌های خصوصی و بیمارستان‌های مدرن مناسبی وجود دارد و افراد برای دسترسی به سطح درمانی عالی نباید حتماً در کلان‌شهرها زندگی نمایند.

Living Conditions in Ecuador 1 - شرایط زندگی در اکوادور برای مهاجرین

وضعیت آب و هوای اکوادور

اکوادور در استوا قرار گرفته است و به همین دلیل در تمام طول سال دارای آب و هوای استوایی می‌باشد. آب و هوا در قسمت‌های مختلف این کشور متفاوت است و به میزان زیادی بستگی به مکانی که برای زندگی انتخاب می‌کند دارد.

مردم اکوادور

نژاد مردم اکوادور تلفیقی از اجداد اسپانیایی و سرخ‌پوستان می‌باشد. خارجی‌های بسیاری در اکوادور زندگی می‌کنند و همچنین اکوادوری‌های بسیاری در کشورهای اسپانیا، ایتالیا و امریکا به سر می‌برند. مردم اکوادور مردمی آرام، شاد و علاقه‌مند به شهروندان خارجی هستند، همچنین با ایرانیان با گرمی و تواضع برخود می‌کنند.

مردم این کشور معتقدند تمامی مشکلات را باید با صحبت کردن برطرف نمود و اساساً رابطه خوبی با دعوا کردن ندارند. به لحاظ دینی هم به‌شدت به عقاید دیگران احترام می‌گذارند و تعصبی نسبت به دین خاصی ندارند. در نتیجه مهاجرین در این کشور آسودگی خاطر بیشتری از نظر ارتباط با مردم دارند.

مزایای مهاجرت به اکوادور

– امکان اقامت دائم بدون هیچ محدودیتی برای ایرانیان وجود دارد

– هزینه مهاجرت به این کشور حتی نسبت به کشورهایی مانند ترکیه و مالزی کمتر است

– هزینه زندگی در اکوادور نصف هزینه زندگی در ایران می‌باشد

– واحد پول اکوادور دلار امریکا بوده و نرخ تورم در آن خیلی کم است

– نظام آموزشی این کشور بسیار مناسب است

– مردم اکوادور رفتار مناسبی با مهاجرین بخصوص ایرانیان دارند

– دارندگان پاسپورت اکوادور می‌توانند بدون ویزا به بیش از 70 کشور دنیا سفر کنند

– شهروندان اکوادور می‌توانند ویزای توریستی 5 و 10 ساله امریکا را دریافت نمایند

مشکلات زندگی در اکوادور

بدون دانستن زبان اسپانیایی زندگی در کشور اکوادور دشوار است اما اکثر مهاجرین این کشور در ساده بودن یادگیری زبان اسپانیولی با یکدیگر اتفاق نظر داشته‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات زندگی در اکوادور برای مهاجرین کم بودن موقعیت شغلی در این کشور است. جمعیت کشور اکوادور کم است و دستمزد کمی به افراد شاغل در آن پرداخت می‌شود. علاوه بر موارد گفته شده مشکل زبان نیز برای مهاجرین در این کشور وجود دارد.

اما این به این معنی نیست که هیچ کاری در اکوادور نمی‌شود پیدا کرد که حقوق و شرایطش برای ایرانیان مناسب باشد اما برای پیدا کردن شغل مناسب باید زبان اسپانیایی خود را تقویت کرده و با کشور اکوادور و امریکای لاتین آشنا شوید.

چنانچه قصد مهاجرت به اکوادور را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در اکوادور برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
[تعداد: 2    میانگین: 4/5]

3 thoughts on “شرایط زندگی در اکوادور برای مهاجرین”

  1. سلام درسته که اکوادور کشور خطرناکی هست منظور امنیت اجتماعی

    1. سلام بله متاسفانه کشور اکوادور امنیت اجتماعی ضعیفی دارد. کشورهای امریکای جنوبی به دلیل وجود مافیای مواد مخدر نسبت به سایر کشورها از امنیت اجتماعی کمتری برخوردارند، ضمنا وضعیت اقتصادی خراب و بسیار ضعیف و عدم وجود قوانین محدود کننده حمل سلاح در این کشور به طور کلی موجب کاهش سطح امنیت این کشورها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *