مقالات

شرایط زندگی در اکوادور در سال 2020

در رده‌بندی بین 61 کشور، کشور اکوادور به‌عنوان نخستین کشور از لحاظ سهولت در برقراری ارتباط دوستی و هزینه پایین زندگی انتخاب شده است. علاوه بر این اکوادور در مقام نخست از لحاظ شادی‌های شخصی قرار گرفته است. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در اکوادور می‎پردازیم.

شرایط زندگی در اکوادور

اطلاع از شرایط زندگی در اکوادور قبل از مهاجرت به این کشور برای متقاضیان ضرورت دارد. این افراد معمولا در جلسات مشاوره سوالاتی را در زمینه وضعیت اقتصادی کشور اکوادور، فرهنگ و رفتار مردم اکوادور، شرایط درمانی این کشور و وضعیت آب و هوای آن مطرح می‎کنند که به آنها خواهیم پرداخت.

وضعیت اقتصادی اکوادور

اکوادور دارای منابع غنی و زمین‌های کشاورزی بسیاری است به‌طوری که اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی و نفت بوده و از جمله بزرگ‌ترین صادرکنندگان موز، نفت و میگون محسوب می‌گردد.

نوسانات بازار جهانی تأثیر بسیاری بر اوضاع داخلی این کشور داشته و موجب گشته که تورم 2.52 درصد بیشتر شده و ارزش پول اکوادور 65 درصد افزایش یابد. در نتیجه این عوامل کشور اکوادور تصمیم به جایگزینی پول خود با دلار امریکا نمود. صنعت توریسم هم بخش مهمی از اقتصاد این کشور می‌باشد.

[typed string0=”اکوادور به لحاظ توریستی و تنوع زیست محیطی کشوری بسیار زیباست. مناطق توریستی متنوع که بیشترین تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری در کره زمین را در خود جای داده است، سبب حضور انبوه گردشگران خارجی به این کشور شده که سهم مؤثری در اقتصاد آن دارند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

شرایط درمانی در اکوادور

شرایط زندگی در اکوادور در بخش بهداشت و درمان بسیار عالی است و مهاجرین می‌توانند بدون هیچ‌گونه دغدغه نسبت به موارد درمانی در آن زندگی نمایند. شرایط درمانی با کیفیت در کنار هزینه پایین از مزایای مطلوب شرایط زندگی در اکوادور می‌باشد.

شهرهای بزرگ اکوادور به بیمارستان‌هایی با تجهیزات مدرن مجهز هستند؛ حتی در شهرهای کوچک نیز کلینیک‌های خصوصی و بیمارستان‌های مدرن مناسبی وجود دارد و افراد برای دسترسی به سطح درمانی عالی نباید حتماً در کلان‌شهرها زندگی نمایند.

وضعیت آب و هوای اکوادور

اکوادور در استوا قرار گرفته است و به همین دلیل در تمام طول سال دارای آب و هوای استوایی می‌باشد. شرایط زندگی در اکوادور از نظر آب و هوایی در قسمت‌های مختلف این کشور متفاوت است و به میزان زیادی بستگی به مکانی که برای زندگی انتخاب می‌کند دارد. به دلیل اینکه اکوادور در حاشیه ساحلی اقیانوس آرام واقع‌شده است، ورزش‌های آبی گردشگران بسیاری را برای گشت‌وگذار به اکوادور می‌کشاند.

مردم اکوادور

نژاد مردم اکوادور تلفیقی از اجداد اسپانیایی و سرخ‌پوستان می‌باشد. خارجی‌های بسیاری در اکوادور زندگی می‌کنند و همچنین اکوادوری‌های بسیاری در کشورهای اسپانیا، ایتالیا و امریکا به سر می‌برند. مردم اکوادور مردمی آرام، شاد و علاقه‌مند به شهروندان خارجی هستند، همچنین با ایرانیان با گرمی و تواضع برخود می‌کنند.

مردم اکوادور مردمی ساده و بی آلایش هستند و با جنجال و دعوا رابطه خوبی ندارند. ترجیح مردم این کشور به بر طرف کردن مشکل با صحبت و گفنگو است. به لحاظ دینی هم به‌شدت به عقاید دیگران احترام می‌گذارند و تعصبی نسبت به دین خاصی ندارند. در نتیجه مهاجرین در این کشور آسودگی خاطر بیشتری از نظر ارتباط با مردم دارند.

[typed string0=”فارغ از رویکرد موکد دولت اکوادور مبنی بر برخورد احترام‎آمیز با همه شهروندان خارجی، روابط حسنه این کشور با ایران سبب شده که با شهروندان ایرانی با احترام بالا برخورد کند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

مزایای مهاجرت به اکوادور

شرایط زندگی در اکوادور به‌گونه‌ای است که از مزایای متعددی که دولت این کشور در اختیار قرار می‌دهد، بهره‌مند خواهید شد. برخی از این مزایای عبارت‌اند از:

– امکان اقامت دائم بدون هیچ محدودیتی برای ایرانیان وجود دارد

– هزینه مهاجرت به این کشور حتی نسبت به کشورهایی مانند ترکیه و مالزی کمتر است

– هزینه زندگی در اکوادور نصف هزینه زندگی در ایران می‌باشد

– واحد پول اکوادور دلار امریکا بوده و نرخ تورم در آن خیلی کم است

– نظام آموزشی این کشور بسیار مناسب است

– مردم اکوادور رفتار مناسبی با مهاجرین بخصوص ایرانیان دارند

– دارندگان پاسپورت اکوادور می‌توانند بدون ویزا به بیش از 70 کشور دنیا سفر کنند

– شهروندان اکوادور می‌توانند ویزای توریستی 5 و 10 ساله امریکا را دریافت نمایند

مشکلات زندگی در اکوادور

بدون دانستن زبان اسپانیایی، شرایط زندگی در اکوادور کمی دشوار خواهد بود؛ اما اکثر مهاجرین این کشور در ساده بودن یادگیری زبان اسپانیولی با یکدیگر اتفاق نظر داشته‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات زندگی در اکوادور برای مهاجرین کم بودن موقعیت شغلی در این کشور است. جمعیت کشور اکوادور کم است و دستمزد کمی به افراد شاغل در آن پرداخت می‌شود. علاوه بر موارد گفته شده مشکل زبان نیز برای مهاجرین در این کشور وجود دارد.

اما این به این معنی نیست که هیچ کاری در اکوادور نمی‌شود پیدا کرد که حقوق و شرایطش برای ایرانیان مناسب باشد اما برای پیدا کردن شغل مناسب باید زبان اسپانیایی خود را تقویت کرده و با کشور اکوادور و امریکای لاتین آشنا شوید.

چنانچه قصد مهاجرت به اکوادور را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در اکوادور برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

16 دیدگاه در “شرایط زندگی در اکوادور در سال 2020

 1. sepide گفت:

  سلام درسته که اکوادور کشور خطرناکی هست منظور امنیت اجتماعی

  1. مدیریت گفت:

   سلام بله متاسفانه کشور اکوادور امنیت اجتماعی ضعیفی دارد. کشورهای امریکای جنوبی به دلیل وجود مافیای مواد مخدر نسبت به سایر کشورها از امنیت اجتماعی کمتری برخوردارند، ضمنا وضعیت اقتصادی خراب و بسیار ضعیف و عدم وجود قوانین محدود کننده حمل سلاح در این کشور به طور کلی موجب کاهش سطح امنیت این کشورها شده است.

   1. مرجان گفت:

    چرا نظر شما با مطالب سایتتون در مورد امنیت همخوانی نداره ؟

    1. مدیریت گفت:

     مسئله امنیت چیزیست که مرتبت با مردم خود این کشور است و ساده و بی آلایش با هم زندگی می کنند. مسئله حضور یک نیرو مهاجر کاری آنها را عصبی می کند. شما وقتی در منطقه خودتان چند دوست و آشنا دارید مطمئنن از واژه محله ما استفاده می کنید و شرایط زندگی بهتری دارید. تفاوت فرهنگی، نژادی، اختلاف زیاد تعیض و نابرابری و عدم عدالت اجتماعی، کارتل های مهواد مخدر و آزادی حمل اسلحه تنها چیزهای ملموسی هستند که ما از دور میبینیم.

  2. علی گفت:

   دقیقا روزی ۱۰ نفر با گلوله کشته میشن چاقو که زیاد

 2. نیما گفت:

  شخصی بنام آقای (م خ) و دیگر وکیلها در اکوادور با پول مردم بدبخت ۳۰۰۰ دلار برا یک رفتن به جایی که آخرش مرگ واقعا جای تاسف داره من دوستم رفته بود اکوادر از کلاهی که بنام سه دولا سر ایشون گذاشته بود. آقای م خ تو ایران شکایت کرده ایشان از ترس ایران نمی آید مواظب ایشون در اکوادور باشید زبان چرب و دروغگو و پول میگیره از مردم بیچاره کلاهبردار است.

  1. مدیریت گفت:

   این متن جهت اطلاع رسانی و هشدار به عزیزان کشورمان منتشر شده است و هیچگونه تایدیه ای بر این خبر توسط کاربر نیما نداریم.

  2. Ali گفت:

   سلام واقعا صبحت شماواقعیت داره خواهرم خواهرزاده من هفته دیگه میخوان به اکوادور برون پیام شما راخوندم نگران شدم کار اونها رو هم یه ایرانی در اکوادور داره انجام میده اگه شمااطلاعات دقیقی دارید اطلاع رسانی کنید تا همه متوجه بشون

   1. توجه داشته باشید به هر فردی نمیتوان در زمینه مهاجرت اعتماد کرد. در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با مشاوران ویزانیو با شماره های 88670097 و 88670098 تماس حاصل فرمایید.

 3. farhad گفت:

  من کیتو هستم هرجایی سختی خودشوداره اول زبان خیلی مهمه که بلدباشیدبعدیک حرفه داشته باشید خرج زندگی ازایران خیلی بهتره کم ترهست.اگه دلتنگ نمیشید مهاجرت کنیدوگرنه بهشت هم بریدغربت سخته.

 4. amir گفت:

  دوستان سلام ، چه حرفه ای پولساز تره در اکوادر ؟ بنظرتون برای کسی که شرایط اقتصادی جالبی در ایران نداره آیا مهاجرت به اکوادر کار درستی هست یا نه ؟
  من در زمینه ساخت اسکلت بتونی ساختمان ، تونل ، پل …. کلا سازه های بتنی خیلی حرفه ای مسلط هستم البته مدرکم مهندس استخراج معدن هست ولی از ابتدا بعد از فارغ التحصیلی به پروژه ساخت تونل دعوت شدم و دیگه کلا در کار عمرانی و سازه های بتنی ماندگار شدم .
  در زمینه گل آرایی و تزئین و پرورش گل و گیاه به لحاظ شغل اجدادی مسلط هستم .
  در زمینه ترید در فارکس هم مشغول هستم و حرفهایی برای گفتن دارم .
  مدرک AMB گرفتم در زمینه مدیریت فروش ولی خیلی حرفه ای نیستم .

  1. سلام. رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام 09218493365 ارسال نمایید. نتیجه ظرف 30 روز اعلام میشود.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

 5. Jose گفت:

  سلام و وقت بخیر
  چطور میتونم ویزا اکوادور رو تهیه کنم ایران نیستم
  ایا میشه غیر حضوری درخواست ویرا توریستی داد؟

  1. سلام. درخواست ویزای اکوادور هم مانند ویزای سایر کشورها با ارائه مدارک کامل به سفارت این کشور، نیازمند پیمودن مراحلی است و برای دریافت ویزا نیز باید به صورت حضوری به کنسولگری یا محل سفارت اکوادور مراجعه نمایید.

 6. مهدی گفت:

  سلام در مورد هزینه سرمایه گذاری در بانک و گرفتن اقامت هم توضیح میدید لطفا.

  1. سلام وقت بخیر. ما خدماتی در این خصوص ارائه نمیدهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.