شرایط زندگی در انگلیس در سال ۲۰۲۰

شرایط زندگی در انگلیس در سال ۲۰۲۰

Living Conditions In England For Immigrants

671 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۷/۱۱/۲۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۶/۰۶ در ۲:۴۴ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کسانی که قصد کار، تحصیل و زندگی در انگلیسی را دارند باید از شرایط زندگی در انگلیس مطلع باشند تا با آگاهی کامل و سنجش همه‌جانبه دست به انتخاب این کشور برای مهاجرت بزنند. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در انگلیس می‌پردازیم.

شرایط زندگی در انگلیس

کشور انگلیس با داشتن امکانات رفاهی خوب و شهرهای مدرن همیشه یکی از مقاصد مهاجرین بوده است. پیشرفت‌های علمی و فرهنگی این کشور در سال‌های گذشته نیز در افزایش مهاجرت به آن بی‌تأثیر نبوده است.

انگلیس بزرگترین کشور در بریتانیاست. این کشور از نظر مساحت هفتاد و نهمین کشور پهناور در دنیا می باشد. از شمال با اسکاتلند و از غرب با جمهوری ولز همسایه است. لندن پایتخت این کشور و البته پایتخت پادشاهی بریتانیا، یکی از زیباترین شهر‌های جهان می باشد که همواره گزینه‌ای جذاب برای گردشگران بوده است.

وضعیت جغرافیایی انگلیس

انگلستان یکی از ایالات بریتانیای کبیر می‌باشد که پایتخت آن شهر لندن است و منچستر، آکسفورد، کمبریج، برایتون و لیورپول شهرهای مهم آن محسوب می‌شوند. دریاچه‌ دیستریکت، یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در انگلستان است که با چشم‌اندازی باورنکردنی در کامبریا قرار دارد. همچنین دریاچه ویندرمیر، طولانی‌ترین دریاچه‌ انگلستان نیز در این منطقه قرار گرفته است که فضایی منحصربه‌فرد را به وجود می‌آورد.

وضعیت آب و هوای انگلیس

از آنجا که کشور انگلستان دارای یک خط ساحلی گسترده است؛ آب‌وهوای آن در طول سال بسیار متغیر می‌باشد به صورتی که هوا در بعضی روزها خشک و قاره‌ای و در بعضی از روزها مرطوب و دریایی است. بنابراین نوسانات دما زیاد شده و در ممکن است در طی یک روز بتوان تمام فصل‌ها را تجربه کرد.

بخش غربی انگلیس دارای معتدل‌ترین آب و هواست و نواحی شرقی آن نیز از آب و هوای خشک‌تر برخوردار است که در بیشتر روزهای سال درمان آن از قسمت غربی کمتر است.

مردم انگلیس

در تحقیقاتی که شبکه بی‌بی‌سی در سال‌های اخیر انجام داد مشخص شد که نژادپرستی در بین مردم بریتانیا رو به افزایش است. در این تحقیقات یک سوم مردم بریتانیا اعلام کردند که دارای تعصب نژادی هستند. امروزه به دلیل بحران اقتصادی و افزایش بیکاری در این کشور، این معضل نیز تشدید یافته است.

نظام آموزشی

انگلستان علاوه بر شرایط خوب جغرافیایی و آب و هوایی و طبیعت بکر و شهرهای مدرن، به یک دلیل مهم دیگر هم مورد توجه بسیار قرار می‌گیرد که آن، تحصیل در دانشگاه های انگلستان است. دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد و کالج امپریال لندن از معروف‌ترین دانشگاه‌های این کشور می‌باشند.

استانداردهای تدریس در این کشور از سطح مطلوبی برخوردارند. مراجعه به کتابخانه‌های عمومی در انگلستان بیش از رفتن به سینما متداول است و تعداد بیشتری از افراد به جای رفتن به پارک‌های سرگرمی و کنسرت‌های پاپ به دیدار از موزه‌ها می‌پردازند.

مجموعه‌ای از امکانات ورزشی قابل استفاده عموم با قیمت مناسب توسط مسئولین محلی فراهم شده و در عین حال تعداد باشگاه‌ها و ورزشگاه‌های خصوصی نیز روبه افزایش است. زمین‌های مخصوص بازی گلف بسیاری در سراسر انگلستان در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

وضعیت بهداشت

عموم افراد مقیم انگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رایگان که توسط یک پزشک خانواده محلی یا پزشک عمومی(GP) ارائه می‌شود، برخوردار می‌گردند. در موارد اورژانس، صرف‌نظر از وضعیت اقامتی فرد، معالجات به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

مشکلات زندگی در انگلیس

یکی از مشکلات زندگی در انگلستان برای مهاجرین پایین بودن دستمزد آنها نسبت به بومیان این کشور است. یکی از دلایل این مساله این است که درآمد پایین مهاجرین از آنجا که اکثر آنها از کشورهای فقیرتر به انگلیس مهاجرت کرده‌اند، بیشتر از درآمدی است که در کشور خود داشتند و در نتیجه با استخدام بیش از حد مهاجرین، نرخ بیکاری در این کشور بالا می‌رود.

یکی دیگر از مشکلات انگلستان بالا بودن جمعیت آن به دلیل افزایش مهاجرت به این کشور می‌باشد که باعث شده استانداردهای زندگی در انگلستان افت پیدا کند. این موضوع می‌تواند موجب کمبود مسکن و سایر امکانات در این کشور باشد.

چنانچه قصد مهاجرت به انگلیس را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در انگلیس برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۳.۷]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *