مهاجرت

شرایط زندگی در انگلیس در سال 2022

شرایط زندگی در انگلیس در سال 2020

کسانی که قصد کار، تحصیل و زندگی در انگلیسی را دارند باید از شرایط زندگی در انگلیس مطلع باشند تا با آگاهی کامل و سنجش همه‌جانبه دست به انتخاب مهاجرت به انگلیس بزنند. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در انگلیس می‌پردازیم.

کشور انگلیس با داشتن امکانات رفاهی خوب و شهرهای مدرن همیشه یکی از مقاصد مهاجرین بوده است. پیشرفت‌های علمی و فرهنگی این کشور در سال‌های گذشته نیز در افزایش مهاجرت به آن بی‌تأثیر نبوده است. این عوامل باعث شده‌اند که شرایط زندگی در انگلیس به خصوص در سال‌های اخیر مناسب‌تر شود.

انگلیس بزرگترین کشور در بریتانیاست. این کشور از نظر مساحت هفتاد و نهمین کشور پهناور در دنیا می باشد. از شمال با اسکاتلند و از غرب با جمهوری ولز همسایه است. لندن پایتخت این کشور و البته پایتخت پادشاهی بریتانیا، یکی از زیباترین شهر‌های جهان می باشد که همواره گزینه‌ای جذاب برای گردشگران بوده است.

همچنین بخوانید:‌ اقامت توریستی در انگلیس

موقعیت جغرافیایی انگلیس

انگلستان یکی از ایالات بریتانیای کبیر می‌باشد که پایتخت آن شهر لندن است و منچستر، آکسفورد، کمبریج، برایتون و لیورپول شهرهای مهم آن محسوب می‌شوند. دریاچه‌ دیستریکت، یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی در انگلستان است که با چشم‌اندازی باورنکردنی در کامبریا قرار دارد. همچنین دریاچه ویندرمیر، طولانی‌ترین دریاچه‌ انگلستان نیز در این منطقه قرار گرفته است که فضایی منحصربه‌فرد را به وجود می‌آورد.

زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری در انگلستان چنان زیاد است که سفر به این سرزمین، نیازمند زمانی طولانی است تا بتوان با تماشای تمامی آن‌ها، لذتی شگرف را تجربه کرد.

وضعیت آب و هوای انگلیس

از آنجا که کشور انگلستان دارای یک خط ساحلی گسترده است؛ آب‌وهوای آن در طول سال بسیار متغیر می‌باشد به صورتی که هوا در بعضی روزها خشک و قاره‌ای و در بعضی از روزها مرطوب و دریایی است. بنابراین نوسانات دما زیاد شده و در ممکن است در طی یک روز بتوان تمام فصل‌ها را تجربه کرد.

بخش غربی انگلیس دارای معتدل‌ترین آب و هواست و نواحی شرقی آن نیز از آب و هوای خشک‌تر برخوردار است که در بیشتر روزهای سال درمان آن از قسمت غربی کمتر است.

وضعیت آب و هوای انگلیس

وضعیت اجتماعی انگلستان

مردم انگلستان مردمی فوق العاده نژاد پرست هستند. این رفتار و طرز تفکر نه تنها در سطح اجتماعی، بلکه در سیاست های انگلستان در طول تاریخ نیز کاملا مشهود بوده است. امروزه مردم انگستان براساس این نوع تفکر چندان با مهاجران رفتار خوبی ندارند.

همچنین بخوانید:‌ ازدواج در انگلیس

مردم انگلیس

در تحقیقاتی که شبکه بی‌بی‌سی در سال‌های اخیر انجام داد مشخص شد که نژادپرستی در بین مردم بریتانیا رو به افزایش است. در این تحقیقات یک سوم مردم بریتانیا اعلام کردند که دارای تعصب نژادی هستند. امروزه به دلیل بحران اقتصادی و افزایش بیکاری در این کشور، این معضل نیز تشدید یافته است.

نظام آموزشی

انگلستان علاوه بر شرایط خوب جغرافیایی و آب و هوایی و طبیعت بکر و شهرهای مدرن، به یک دلیل مهم دیگر هم مورد توجه بسیار قرار می‌گیرد که آن، تحصیل در دانشگاه های انگلستان است. دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد و کالج امپریال لندن از معروف‌ترین دانشگاه‌های این کشور می‌باشند.

استانداردهای تدریس در این کشور از سطح مطلوبی برخوردارند. مراجعه به کتابخانه‌های عمومی در انگلستان بیش از رفتن به سینما متداول است و تعداد بیشتری از افراد به جای رفتن به پارک‌های سرگرمی و کنسرت‌های پاپ به دیدار از موزه‌ها می‌پردازند.

مجموعه‌ای از امکانات ورزشی قابل استفاده عموم با قیمت مناسب توسط مسئولین محلی فراهم شده و در عین حال تعداد باشگاه‌ها و ورزشگاه‌های خصوصی نیز روبه افزایش است. زمین‌های مخصوص بازی گلف بسیاری در سراسر انگلستان در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

همچنین بخوانید:‌ مدارک اخذ ویزای تحصیلی

وضعیت بهداشت

عموم افراد مقیم انگلستان از خدمات مراقبت بهداشتی رایگان که توسط یک پزشک خانواده محلی یا پزشک عمومی(GP) ارائه می‌شود، برخوردار می‌گردند. در موارد اورژانس، صرف‌نظر از وضعیت اقامتی فرد، معالجات به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

سیستم خدمات بهداشت درمانی ملی انگلستان (National health system ) که به اختصار NHS نامیده میشود، در سال 1984 تاسیس شده و یکی از کامل ترین سیستم های نظام سلامت در دنیا محسوب میشود. در انگلستان سیستم سلامت و بهداشت از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است بطوری که، دولت انگلیس سالانه 100 میلیارد پوند به این حوزه اختصاص داده است .  اشخاصی که اقامت انگلستان را دارا هستند، از خدمات مربوط به حوزه درمان که از طرف پزشک تجویز میشود بطور رایگان بهره مند میشوند. در موارد درمان اورژانسی امکان دریافت خدمات برای فرد بدون در نظر گرفتن شرایط مربوط به اقامت او امکان پذیر است.

خدمات بیمه برای دانشجویان خارجی در انگلستان

خدمات بیمه برای دانشجویان خارجی در انگلیس دارای شرایط و مقررات خاصی است، برای دانشجویانی که از حوزه اتحادیه اروپا برای تحصیل وارد انگستان شده اند، در صورت دارا بودن کارت سلامت اروپا شامل استفاده از خدمات درمانی رایگان در انگلستان میشوند. 

سایر دانشجوهای خارجی بیرون از اتحادیه اروپا در صورت داشتن دوره تحصیلات کمتر از 6 ماه در صورت نیاز به خدمات درمانی باید هزینه آن را پرداخت کنند. 

برای افراد دارای ویزای تحصیلی انگلستان، که دوره تحصیلشان بیشتر از 6 ماه زمان میبرد، با پرداخت سالانه 300 یورو امکان بهره مندی از خدمات NHS فراهم میشود.

مشکلات زندگی در انگلیس

مشکلات زندگی در انگلیس

یکی از مشکلات زندگی در انگلستان برای مهاجرین پایین بودن دستمزد آنها نسبت به بومیان این کشور است. یکی از دلایل این مساله این است که درآمد پایین مهاجرین از آنجا که اکثر آنها از کشورهای فقیرتر به انگلیس مهاجرت کرده‌اند، بیشتر از درآمدی است که در کشور خود داشتند و در نتیجه با استخدام بیش از حد مهاجرین، نرخ بیکاری در این کشور بالا می‌رود.

یکی دیگر از مشکلات انگلستان بالا بودن جمعیت آن به دلیل افزایش مهاجرت به این کشور می‌باشد که باعث شده استانداردهای زندگی در انگلستان افت پیدا کند. این موضوع می‌تواند موجب کمبود مسکن و سایر امکانات در این کشور باشد.

چنانچه قصد مهاجرت به انگلیس را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در انگلیس برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید. هزینه تحصیل در انگلستان نسبت به سایر کشورهایی که تقاضا برای مهاجرت به آن ها زیاد است بسیار بالا میباشد . افزایش جمعیت انگلستان به دلیل نرخ مهاجرت بالا باعث شده علاوه براینکه نرخ بیکاری بالا برود ، سطح درآمد عمومی ( به دلیل ارزان تر بودن نیروی کار مهاجر) نیز کاهش پیدا کند.
 

علاوه بر موارد بالا نرخ مصرف الکل و مواد مخدر در انگلستان بسیار بالاست همین امر باعث بوجود آمدن ناهنجاری های اجتماعی در عموم جامعه شده است به طوری که تاثیر آن بیشتر گریبانگیر طبقه متوسط و ضعیف ( که اغلب مهاجران در این گروه قرار میگیرند) میشود. 

یکی دیگر از مشکلاتی که در انگلستان وجود دارد و بیشتر برای افراد مهاجر دردسر ساز میشود ، موقعیت جغرافیایی است . موقعیت کشور انگلستان به عنوان یک کشور جزیره ای به گونه ای است که اغلب روزها شاهد بارندگی هستیم . همین امر باعث میشود در انگلیس روزهای آفتابی بسیار کم باشند که در دراز مدت باعث افسردگی میشود.

همچنین بخوانید: وکیل مهاجرت به انگلیس

کلام پایانی در مورد شرایط زندگی در انگلیس

انگلستان به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت، علاوه بر مزیت هایی که برای افراد مهاجر فراهم میکند، دارای مشکلات و سختی هایی نیز هست، مشکلاتی که افراد ممکن است در کشور خود با آنها مواجه نبوده باشند. با این حال انتخاب انگلستان به عنوان یک مقصد مهاجرتی بسته به ویژگی های فرد متقاضی و میزان سازگاری او با شرایط جدید، میتواند ایده آل یا آزار دهنده باشد. پس توصیه میشود قبل از تصمیم به مهاجرت انگلستان، تمام جوانب آن را نیز در نظر بگیرید.

سوالات متداول

با توجه به ریشه فرهنگ نژاد پرستی در انگلستان، میزان رفتارهای خشن و توهین به مهاجران در انگلستان نسبت به سایر کشورها بیشتر می‌باشد.

قیمت ملک در انگلستان، مانند تمام نقاط دنیا بسته به شهر، منطقه و متراژ ملک میتواند متفاوت باشد.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات می توانند با پیدا کردن شغل به کار مشغول شوند و بعد 5 سال کار در انگلستان امکان درخواست ویزای اقامت وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.