مقالات

شرایط زندگی در گرجستان در سال 2020

مهاجرت به گرجستان یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به دنبال زندگی در کشوری بدون دغدغه هستند؛ علاوه بر این کشور گرجستان از شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری و صادرات و واردات می‌باشد. بااین‌حال انتخاب هر کشوری برای مهاجرت نیازمند بررسی و کسب اطلاعات بسیار است؛ به همین جهت در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در گرجستان در سال 2020 می‌پردازیم.

شرایط زندگی در گرجستان

گرجستان به‌عنوان کشوری در حال پیشرفت یکی از گزینه‌های مهاجرت است اما لازم است بدانید که این کشور در حال تلاش برای رسیدن به وضعیت زندگی اروپایی است تا بتواند وارد اتحادیه اروپا گردد. به‌طورکلی می‌توان این‌طور گفت که سطح زندگی در این کشور برای مهاجرین ایرانی مناسب است.

این کشور در حال پیشرفت که در منطقه قفقاز قرار دارد، در سال‌های اخیر موردتوجه افراد بسیاری از سرتاسر دنیا قرارگرفته است. این منطقه که توسط دولت کشورهای غربی و همچنین اتحادیه اروپا پشتیبانی می‌شود، به محل مناسبی برای فعالیت‌های تجاری و اقتصادی تبدیل گشته است.

از طرفی دیگر گرجستان با توجه به شرایط روبه رشدی که دارد، وضعیت مطلوبی برای واردات، صادرات، خرید ملک و به‌طورکلی سرمایه‌گذاری دارد. این مسئله باعث شده گرجستان به‌عنوان یکی از کشورهای با وضعیت مطلوب، موردتوجه سرمایه‌گذاران قرار بگیرد. در این مقاله به بررسی شرایط زندگی در گرجستان خواهیم پرداخت.

گرجستان کشوری بسیار پیشرفته و توسعه‌یافته نیست. به همین دلیل سرمایه‌گذاری در بخش‌های محدودی نظیر ساخت‌وساز، فروش املاک، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع بسته‌بندی مطلوب است. هزینه‌های زندگی در گرجستان در شهر تفلیس نیز به‌عنوان پایتخت گرجستان، در مقایسه با شهری به‌اندازه تهران تا اندازه یک‌چهارم و یا شاید هم بیشتر، پایین‌تر است.

فرهنگ مردم گرجستان

علی‌رغم وجود اختلافات فرهنگی بین مردم ایران و گرجستان، در اکثر موارد کنار آمدن با مردم این کشور برای ایرانیان سخت نبوده است. گرجی‌ها مردمی ساده و مهربان هستند و اگر بتوانید با کمی اختلاف فرهنگی به خوبی برخورد کنید، قطعاً زندگی خوبی در این کشور خواهید داشت.

اغلب مردم گرجستان، روزهای تعطیل را به تفریح می‌گذرانند و بنابراین به عنوان مردمی شاد شناخته‌شده‌اند. سطح دغدغه و استرس گرجی‌ها بسیار پایین است و اغلب زندگی را ساده می‌گیرند.

این کشور از لحاظ وجود مراکز تفریحی، آثار باستانی، غذاهای خوش‌طعم و سواحل رؤیایی بسیار غنی است. موسیقی، زندگی شبانه و جوانان این کشور از روحیه خوب و آرامی برخوردار هستند و زندگی در گرجستان می‌تواند باعث سرگرمی شما شود.

وضعیت بهداشت و درمان

این کشور از شرایط درمانی مناسبی برای شهروندان به‌خصوص در شهرهای باتومی و تفلیس برخوردار است. البته هزینه‌های درمان در گرجستان بالا می‌باشد و از آنجا که مهاجرین مشمول دریافت کمک هزینه‌های درمان نمی‌گردند ممکن است از این لحاظ گرفتار مشکلاتی گردند. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید حتماً از طریق یکی از شرکت‌های بیمه که مهاجرین را بیمه می‌کنند، خود را بیمه نمایید.

[typed string0=”دلایل برای انتخاب گرجستان به‌ عنوان مقصد مهاجرت، متفاوت است اما فصل مشترک سخنان بسیاری از این افراد، زندگی در شرایطی با فضای باز اجتماعی است.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

مزایای زندگی در گرجستان

هر کشوری مزایا و معایبی دارد؛ اطلاع از تمامی جنبه‌های مثبت و منفی زندگی در کشورهای مختلف به فرد کمک می‌کند تا آن ویژگی‌ها را با شرایط و ایده آل های خود تطبیق داده و بتواند بهتر تصمیم بگیرند.

داشتن امنیت بالا

یکی از ویژگی‌های خوب این کشور پایین بودن میزان جرم و جنایت در آن است. در تمامی ساعات شبانه‌روز می‌توان گشت پلیس را در سرتاسر شهرهای گرجستان مشاهده کرد و ساکنین گرجستان در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند بدون ترس و نگرانی در سطح شهر تردد داشته باشند.

شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

کشور گرجستان یک گزینه مناسب برای تجارت بین کشورهای آسیایی و اروپایی می‌باشد. دولت این کشور حمایت فراوانی را نسبت به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در این کشور نشان داده است و از سال 2018 عهدنامه‌ای مبنی بر اجازه تجارت آزاد بین گرجستان و چین به مرحله اجرا در آمده است.

کشور گرجستان وضعیت مناسبی را در اختیار افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و یا ثبت شرکت در این کشور دارند قرار می‌دهد؛ به‌طوری که فرد متقاضی می‌تواند در مدت‌زمان 48 ساعت یک شرکت را در گرجستان به ثبت رسانده و یا با مبلغ 300 هزار لاری گرجستان در این کشور سرمایه‌گذاری نماید.

شرایط مناسب برای خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در این کشور برخلاف برخی از کشورها بسیار ساده و ارزان است. هر شخص خارجی با صرف هزینه کم برای خرید ملک در این کشور می‌تواند به‌راحتی اجازه اقامت در گرجستان را برای خود و اعضای خانواده کسب نماید.

احتمال پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا

در سال‌های آینده امکان اضافه شدن این کشور به کشورهای حوزه شنگن وجود دارد و اگر فردی موفق به دریافت ویزای گرجستان گردد می‌تواند به‌راحتی به سایر کشورهای این حوزه رفت و آمد داشته و یا در آنها اقامت کند. با توجه به شرایط راحت و مناسبی که برای اخذ اقامت گرجستان وجود دارد؛ افراد می‌توانند از این طریق در سال‌های آتی ویزای شنگن را دریافت نمایند.

نزدیکی به ایران

بسیاری از افراد هنگامی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌هایی که دارند مربوط به فاصله کشور مقصد تا ایران است. فاصله جغرافیایی گرجستان تا ایران بسیار کم است و از این لحاظ برای افرادی که قصد زندگی و یا کار در کشورهای همسایه ایران را دارند بسیار مناسب است. فاصله ایران تا سهر تفلیس به عنوان مرکز گرجستان با پرواز هوایی حدود یک ساعت و بیست دقیقه است و بنابراین رفت‌وآمد میان دو کشوربه‌راحتی امکان پذیر است.

مشکلات زندگی در گرجستان

به دلیل شرایط آسان دریافت ویزای گرجستان در سال‌های گذشته تعداد مهاجرینی که در این کشور زندگی می‌کنند افزایش یافته است به‌طوری که جمعیت تفلیس مرکز گرجستان از 1.5 میلیون نفر به 2.4 میلیون نفر رسیده است. افزایش جمعیت باعث افزایش آلودگی هوا و وجود ترافیک سنگین در پایتخت گرجستان شده است. سایر شهرهای گرجستان اگرچه این مشکلات را ندارند اما برای کار و بیزینس نیز به اندازه پایتخت مناسب نیستند.

چنانچه قصد مهاجرت به گرجستان را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در گرجستان برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.