مقالات

شرایط زندگی در مجارستان در سال 2020

با توجه به شرایط راحت ورود به مجارستان؛ یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به اروپا و اخذ ویزای شنگن، اخذ اقامت کشور مجارستان می‌باشد. از بهترین روش‌های اخذ اقامت مجارستان، دریافت ویزای تحصیلی و سرمایه‌گذاری این کشور است. به‌منظور تصمیم‌گیری بهتر و جلوگیری از مشکلات بعد از مهاجرت، افراد قبل از ورود به هر کشوری باید از شرایط زندگی در آن اطلاع داشته باشند؛ در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در مجارستان در سال 2020 می‌پردازیم.

درباره کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی و حوزه شنگن می‌باشد. بوداپست پایتخت این کشور و زبان مجاری، زبان رسمی آن است. از مهم‌ترین شهرهای مجارستان می‌توان به بوداپست، دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ، جار، کچکمت، گیور، سگشفهروارو نیرگی هازا اشاره کرد. بهتر است بدانید بوداپست یکی از پرجمعیت‌ترین و زیباترین شهرها می‌باشد.

مجارستان از سمت شرق با کشور رومانی، از سمت غرب با کشور اتریش، از سمت شمال با کشور اسلواکی و اوکراین و از سمت جنوب با کشورهای اسلوونی، کرواسی و یوگوسلاوی همسایه است.

شرایط زندگی در مجارستان

روش‎های زیادی وجود دارد که افراد با استفاده از آن‎ها می‎توانند اقامت مجارستان را بدست آورند؛ اما قبل از اقدام برای طی مراحل اقامت در این کشور این افراد حتما باید جوانب زندگی در این کشور را در نظر بگیرند.

[typed string0=”بر اساس قوانين کشور مجارستان خارجياني كه به‌صورت قانوني در اين كشور اقامت دارند و فاقد مليت مجاري هستند می‌توانند ازحقوق افراد مجاری برخوردار شوند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

آب و هوا

مجارستان کشوری با آب و هوای معتدل است. با این وجود در برخی مواقع می‌توان زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های بسیار گرم را در این کشور تجربه کرد. ماه‌های تیر و مرداد گرم‌ترین ماه‌های سال و ماه‌های دی و بهمن سردترین ماه‌های سال دراین کشور هستند.

آب و هواي شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست بسيار پاک و عالي است زيرا حمل و نقل عمومی بسیار قوی است و نیاز به استفاده از اتومبیل‌های شخصی احساس نمی‌شود و تعداد اتومبيل در سطح شهر در حال حركت شهر بوداپست قابل رؤیت است و آلودگي هوا در سطح شهر تقریباً صفر می‌باشد.

فرهنگ مردم

مردم مجارستان به دلیل گذراندن دوران حمله مغولان، ترک‌ها، هاسبورگ ها، آلمانی‌ها و روس‌ها به مردمی بدبین تبدیل شده‌اند و فساد فراوانی در این کشور مشاهده می‌شود. برخورد مردم مجارستان با غریبه‌ها معمولاً دوستانه نیست و بدبینی و احتیاط در روابط با آنها احساس می‌شود که این عوامل کمی زندگی برای مهاجرین در این کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

شرایط تحصیل در مجارستان

زبان تدریس مجارستان انگلیسی بوده و مدارک دانشگاهی این کشور در سراسر جهان معتبر است؛ به همین دلیل دانشجویان ایرانی تمایل زیادی به تحصیل در مجارستان دارند. همچنین برای افرادی که اقامت دائم با موقت اروپا را دارند، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تقریباً رایگان است. برای دانشجویانی که از طریق ویزا تحصیلی اقدام به مهاجرت می‌کنند، پذیرش از دانشگاه‌های دولتی دشوار بوده و شهریه دانشگاه‌های غیردولتی بسیار بالاست.

وضعیت بهداشت و درمان

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مجهزی در کشور مجارستان وجود دارد و این کشور در زمینه تولید گیاهان دارویی و دارو رتبه دوم در دنیا را به خود اختصاص داده است. تمامی دانشجویان کشور مجارستان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و بخش زیادی از هزینه‌های درمان آنها توسط شرکت‌های بیمه تأمین می‌گردند. هزینه بیمه درمانی یک سال در مجارستان حدود 200 یورو است.

مشکلات زندگی در مجارستان

می‌باشد. گردشگران در کشور مجارستان اغلب به زبان‌های آلمانی و فنلاندی صحبت می‌کنند اما اگر قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را دارید بهتر است بتوانید به زبان مجاری نیز صحبت کنید. از دیگر مشکلات زندگی در این کشور می‌توان به ارتباط با مردم مجارستانی و زیاد بودن جرم و جنایت در آن اشاره نمود.سخت بودن یادگیری زبان مجاری با توجه به تفاوت زیاد آن با زبان‌های اروپایی، یکی از مشکلات افراد تازه وارد به این کشور می‎باشد.

چنانچه قصد مهاجرت به مجارستان را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در مجارستان برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.