مقالات

شرایط زندگی در ایتالیا در سال 2020

قبل از مهاجرت به هر کشوری بهتر است از شرایط زندگی در آن اطلاع داشته باشید تا هم بتوانید آن را با شرایط خودتان مقایسه کنید و هم بررسی کنید که آیا با ایده آل ها و اهداف شما همخوانی دارد یا خیر. با توجه به اینکه شرایط زندگی در هر کشوری متفاوت می‌باشد ما در مقاله‌های مختلف به بررسی آنها می‌پردازیم. در این مطلب شرایط زندگی در ایتالیا مورد بررسی قرار گرفته است.

شرایط زندگی در ایتالیا

اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد زندگی در ایتالیا را دارند حتماً قبل از تصمیم‌گیری به موارد زیر توجه داشته باشید و در مورد شرایط زندگی در ایتالیا برای مهاجرین از مشاور مهاجرت خود سؤال بپرسید تا گرفتار مشکلات احتمالی نگردید.

به گزارش منابع رسمی کشور ایتالیا حدود سی هزار نفر ایرانی در ایتالیا زندگی می‌کنند. بر اساس این آمار، بیش از 15 هزار نفر در رم و شهرهای جنوبی و 16 هزار نفر ایرانی هم در میلان و شهرهای شمالی ایتالیا ساکن هستند.

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

سالانه ۲۰ میلیون نفر توریست از ایتالیا دیدن می‌کنند. سواحل زیبا، مراکز هنری و باستانی از اولین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا هستند. کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار گرفته و از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنیا در دریای مدیترانه تشکیل شده است.

ایتالیا با کشورهای اتریش، فرانسه، اسلوونی، سوئیس، واتیکان و سان مارینو مرز مشترک دارد. مناطق کوهستانی این کشور مکانی خوب برای مسافرت و استراحت کردن در طبیعت است. این مناطق هم چنین برای کوه‌نوردی، اسکی و دوچرخه سواری بسیار مناسب است. در زمستان‌ها اتومبیل شما باید در مناطق کوهستانی و برف‌گیر به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز باشد.

وضعیت آب و هوای ایتالیا

شمال ایتالیا به دلیل وجود رشته‌کوه‌های آلپ کمی خنک است اما این کشور مانند دیگر کشورهای اروپایی سرد نیست و علاوه بر این هرچه به سمت جنوب ایتالیا برویم هوا گرم‌تر می‌گردد.

مردم ایتالیا

برای آشنایی با شرایط زندگی در ایتالیا برای مهاجرین می توان گفت بین مردم شمال و جنوب ایتالیا تا حدودی اختلاف فرهنگی وجود دارد؛ از آنجا شمال ایتالیا نزدیکی بیشتری با سایر کشورهای اروپایی دارد، مردم آن مدرن‌تر بوده و مذهب نیز بسیار ضعیف است؛ علاوه بر این در شمال ایتالیا امکانات رفاهی بیشتری نیز قرار گرفته است. در جنوب این کشور اتصال و ارتباط خانوادگی بیشتر است و مردم آن مذهبی‌تر هستند.

به‌طور کلی مردم ایتالیا مهربان هستند اما در عین مهربانی کمی خشن‌تر از مردم سایر کشورها می‌باشند. یکی دیگر از ویژگی‌های بارز ایتالیایی‌ها این است که از دوستان خود بیش از اندازه تعریف می‌کنند و به نوعی می‌توان گفت ایتالیا مردم متملقی دارد.

شرایط زندگی در ایتالیا در سال 2020

در ایتالیا برای ایرانیان احترام زیادی قاعلند و این موضوع به این برمی‌گردد که ایران و ایتالیا همیشه روابط سیاسی و اقتصادی خوبی باهم داشته‌اند. مردم ایتالیا ایران و ایرانی را از نزدیک می‌شناسند و فرهنگ ما را مطالعه می‌نمایند.

این کشور که به شهر فستیوال‌ها در دنیا معروف شده است سالانه میزبان تعداد زیادی از مردم کشورهای مختلف از سراسر دنیا می‌باشد، این فستیوال‌های پرشور که همگی ریشه در رویدادی تاریخی، اجتماعی و سیاسی دارند همواره با پیاده‌روی‌های دسته‌جمعی در خیابان‌ها با لباس‌ها و ماسک‌های فاخر و مخصوص به خود می‌باشد.

[typed string0=”نام ایتالیا به معنای سرزمین گاوها است که تاریخچه‌ی جالبی دارد. قبیله های جنوبی ایتالیا، گاو نر را نماد خود می‌دانستند. این نام نیز از همین موضوع نشات گرفته است.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

زبان مردم ایتالیا

ایتالیایی زبان رسمی این کشور می‌باشد. علاوه بر این بخش‌هایی از ایالت بولتزانو به دلیل هم مرز بودن با اتریش به زبان آلمانی، در شمال غربی به دلیل هم مرز بودن با فرانسه با زبان فرانسوی و در شهرهای توریست و گوریتزیا به دلیل همسایگی با اسلوونی مردم با زبان اسلوونیایی آشنایی دارند.

غذاهای ایتالیایی

در ایتالیا غذای روزانه به‌طور معمول سه نوبت است؛ صبحانه ایتالیایی شامل یک فنجان قهوه به همراه کلوچه و یا نان است. غذاهای اصلی نیز شامل ماهی یا گوشت می‌باشد. نهار وعده اصلی حساب شده و اغلب در کنار هم صرف می‌شود. در ایتالیا شیرینی‌هایی که با خامه و یا مواد گوناگون دیگر پر شده‌اند بسیار رایج است. پیتزا، ریزیتو اسکامپی، چیتی، بیستکا الا فیورنتینا، پارمیگینا ملانزین، پاستا و اسپاگتی از غذاهای معروف ایتالیایی هستند.

مشکلات زندگی در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین مشکلات زندگی در ایتالیا نبود شرایط کاری و بازار کار مناسب می‌باشد و به همین دلیل اکثر افراد تنها به‌قصد ادامه تحصیل وارد این کشور می‌گردند. دستمزد کارکنان در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است.

مردم ایتالیا خیلی به زبان انگلیسی مسلط نیستند و ممکن است برخی از آنها از صحبت‌های شما چیزی متوجه نشوند. در واقع یادگیری زبان ایتالیایی می‌تواند کمک شایانی به موقعیت مهاجرین در این کشور نماید و در غیر اینصورت فرد ممکن است دچار مشکلاتی گردد.

یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات مردم ایتالیا بالا بودن مالیات‌ها در این کشور است. ایتالیایی‌ها هر سال متحمل پرداخت ۱۰۰ نوع مالیات مختلف به ارزش ۴۷۲ میلیارد یورو شده و سرانه پرداخت مالیات در این کشور به ۱۱ هزار و ۸۰۰ یورو در طول سال می‌رسد.

چنانچه قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در ایتالیا برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.