living conditions in norway - شرایط زندگی در نروژ برای مهاجرین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر قرار است مهاجرت کنید باید بدانید مردمان کشوری که قرار است سال‌ها با آن‌ها زندگی کنید ازنظر فرهنگ روابط و شرایط اقتصادی چقدر با شما تفاوت دارند و از همه مهم‌تر با شما به‌عنوان یک ایرانی مسلمان چه برخوردی خواهند داشت ازاین‌رو موسسه ویزا نیو بر آن شد تا با ارائه مقاله زیر شما را از شرایط زندگی در نروژ آگاه کند.

شرایط زندگی در نروژ

اگر قصد جمع آوری اطلاعات در مورد شرایط زندگی در نروژ را دارید به مطالبی که در ادامه شرح می‎دهیم دقت داشته باشید. حتما قبل از تصمیم‎گیری در مورد مهاجرت تمامی جوانب آن را بررسی کنید و سپس تصمیم خود را عملی نمایید.

موقعیت جغرافیایی کشور نروژ

کشور نروژ از قسمت شمال شرقی با فنلاند و روسیه و از قسمت جنوبی با تنگه اسکارژاک هم مرز است همچنین این کشور از سمت مشرق دارای یک نوار مرزی طولانی با کشور سوئد می‌باشد. از مهم‌ترین شهرهای نروژ می‌توان برگن، تروندهیم، استاوانگر و باروم را نام برد؛ پایتخت کشور نروژ اسلو نام دارد و جمعیت این کشور به حدود 5 میلیون نفر می‎رسد.

آب و هوای نروژ

نروژ کشوری کوهستانی و بسیار سرد است به‌طوری که بخش زیادی از این کشور به دلیل سرمای شدید و هم‌جواری با قطب شمال غیر قابل سکنی شده است ولی هرچقدر از شمال به جنوب این کشور برویم از سرمای هوا کاسته شده و تراکم جمعیت بیشتر است.

در نتیجه آب‌وهوای کشور نروژ سرد و قطبی است، جالب است بدانید که در شمال نروژ می‌توان خورشید را حتی در نیمه‌های شب نیز مشاهده نمود. به‌گونه‌ای که خورشید غروب می‌کند اما هرگز شب و تاریکی محض را نمی‌توانید در آب‌وهوای کشور نروژ مشاهده نمایید.

البته در زمستان کاملاً قضیه فرق دارد به مدت یک ماه کشور نروژ رنگ خورشید را نمی‌بیند، چون در زمستان آب‌وهوای نروژ طوری می‌شود که خورشید بالاتر از خط افق نمی‌رود. به همین خاطر شمال کشور نروژ آب‌وهوای بسیار سرد و قطبی را به همراه دارد.

Living Conditions in Norway 1 - شرایط زندگی در نروژ برای مهاجرین

وضعیت اقتصادی نروژ

اقتصاد نروژ به میزان زیادی وابسته به منابع طبیعی این کشور است. قسمت عمده‌ای از اراضی نروژ حتی در منطقه کوهستانی پوشیده از جنگل است. چوب این جنگل‌ها منبع درآمد خوبی برای کشور نروژ به شمار می‌آید. ذخایر بزرگی همچون نفت خام، گاز طبیعی معدن و آب شیرین در این کشور وجود دارند که در اقتصاد این کشور سهیم هستند. همچنین این کشور نسبت به جمعیتش بزرگ‌ترین تولیدکننده غیر خاورمیانه ایی نفت و گاز طبیعی در جهان می‌باشد.

این کشور از زمان انقلاب صنعتی رشد قابل توجهی داشته است و ازنظر بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول نروژ چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه می‌باشد.

محصولات صادراتی و کشورهای واردکننده محصولات نروژ، نروژ سالیانه ۱۴۹ میلیارد دلار کالا صادر می‌کند. کالاهای صادراتی اصلی آن عبارت‌اند از: نفت خام، گاز نفتی، نفت تصفیه شده، ماهی تازه، آلومینیوم خام. اکثریت این صادرات به کشورهای زیر صادر می‌شود: بریتانیا، آلمان، هلند، سوئد و فرانسه. گرچه اقتصاد نروژ سالم، توسعه یافته و در حال رشد است، اما با چالش‌های جدی مواجه است. این کشور هزینه بالایی از زندگی و کار دارد.

مردم نروژ

زبان مردم نروژ، نروژی می‌باشد و اکثریت آنها به ترتیب پیرو کلیسای انجیلی-لوتری، کاتولیک، پروتستان و مسلمان می‌باشند.

وضعیت بهداشت و درمان در کشور نروژ

شهروندان نروژ در بیمه ملی نروژ که کل افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد ثبت‌نام می‌شوند. این بیمه خدمات بهداشت عمومی را شامل می‌شود که دولت نروژ تأمین نموده و توسط استانداری‌های این کشور اداره می‌گردد. هزینه درمان در بیمارستان‌های تحت پوشش این بیمه رایگان است اما اگر به پزشکی مراجعه کنید که قراردادی با شهرداری ندارد متحمل هزینه خواهید شد.

چنانچه قصد مهاجرت به نروژ را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در نروژ برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *