مقالات

شرایط زندگی در قطر در سال 2020

مهاجرت به قطر یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که قصد زندگی در کشورهای حوزه خلیج فارس را دارند. کشور قطر سالانه مهاجرین بسیاری را در داخل خاک خود می‌پذیرد و به دلیل شرایط مناسب و هزینه‌های زندگی کم در این کشور، افراد بسیاری متقاضی اقامت در آن هستند. فرصت‌های کاری مناسب و موقعیت جغرافیایی عالی از مهم‌ترین دلایل افزایش متقاضیان مهاجرت به قطر هستند. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در قطر در سال 2020 می‌پردازیم.

درباره قطر

قطر شبه‌جزیره‌ای در خلیج فارس است که با عربستان سعودی، ایران، امارات متحده عربی، بحرین و نواحی ساحلی هم مرز می‌باشد. این کشور ترکیبی از معماری و تکنولوژی قرن 21 است. جمعیت قطر 840290 نفر و پایتخت آن دوحه می‌باشد. ام سعید، دوخان و الخور از شهرهای مهم قطر هستند.

 

این کشور مانند بسیاری از کشورهای دیگر خلیج، ترکیبی از تکنولوژی و معماری گذشته و قرن 21 است. این یک کشور در حال پیشرفت است که سنت گرایی خود را حفظ کرده، در حالی که در حال فرایند نوسازی می‎باشد.

پایتخت قطر، دوحه است. این کشور مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی و مرز آبی با کشورهای ایران، کویت، عراق، بحرین و امارات متحده عربی را دارد .واحد پول این کشور ریال است. شهرهای مهم این کشور ازنظر تجاری و توریستی الذخیره، دوحه، الخور، الریان و الوکره می‌باشند. تقریباً 90 درصد جمعیت کشور را مهاجرین تشکیل می‌دهد و جمعیت شهروندان با تابعیت قطری فقط 300 هزار نفر است.

شرایط زندگی در قطر

شما با زندگی در کشور قطر تلفیقی از سنت و مدرنیته را مشاهده خواهید نمود، بازارهای این کشور با انواع لباس‌ها و خوراکی‌های سنتی پرشده‌اند که برای هر تازه واردی جذاب خواهد بود، علاوه بر این مراکز تجاری مدرن نیز در سرتاسر این کشور در دسترس شهروندان قرار دارند.

مردم قطر

مردم قطر مردمی مسلمان هستند که روابط خانوادگی در بین آنها بسیار قوی است. اسلام تأثیر بسیار زیادی در زندگی روزمره این مردم دارد و اصول اسلام به کلیه جنبه‌های زندگی روزمره، اجتماعی و کسب و کار بستگی دارد.

از آنجا که قطر مهاجرپذیری زیادی دارد و مهاجرین بسیاری در آن زندگی می‌کنند این کشور دارای فرهنگ واحدی نبوده و تلفیقی از فرهنگ مردم کشورهای مختلف است.

با این حال به دلیل اکثریت مسلمان جمعیت این کشور، آداب و رسوم جامعه با مقداری تفاوت، شبیه یکدیگر بوده و از این جهت جامعه مذهبی و سنتی قطر بر بقیه آداب و رسوم موجود در این کشور غلبه دارد. فرهنگ بومی قطر طی دهه‌های اخیر متأثر از فرهنگ‌های ایرانی، هندی، پاکستانی، فیلیپینی و فرهنگ غربی بوده است.

[typed string0=”قطر مانند بسیاری از کشورهای دیگر خلیج، ترکیبی از تکنولوژی و معماری گذشته و قرن 21 است. این یک کشور در حال پیشرفت است که سنت گرایی خود را حفظ کرده، در حالی که در حال فرایند نوسازی است.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

وضعیت آب و هوا

خاک این کشور، مسطح بوده و از یک صحرای خشک تشکیل گردیده است. قطر کشوری با آب و هوای تابستانی گرم و با رطوبت بسیار است با این حال، وجود دستگاه‌های تسویه هوا و کولر در تمامی مراکز عمومی این کشور، تحمل گرمای شدید آن را برای مردم ساده‌تر نموده است.  میانگین دمای قطر 37 درجه سانتی‌گراد و میزان بارش سالانه 6 سانتی‌متر می‌باشد.

مهاجرت به کانادا و کانادا

با توجه به مزایایی که کشور قطر و به‌طورکلی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به شهروندان خود ارائه می‌دهند، تقاضای بسیاری برای مهاجرت کشورهای این حوزه وجود دارد.

هزینه‌های زندگی بسیار زیاد، نرخ بسیار پایین دستمزد برای کارگران، سخت‌گیری بیش‌ازحد مسئولین سفارت و اداره مهاجرت در جهت اخذ ویزا برای ایرانیان از عواملی هستند که باعث می‌شوند مهاجرتی که به این کشورها صورت می‌گیرد نسبت به سایر کشورها کمتر باشد.

برای یافتن امکانات بیشتر و ساخت زندگی بهتر می‌توانید مهاجرت به اروپا و کانادا را انتخاب کنید. شرایط زندگی در کانادا برای مهاجرین و همچنین هزینه‌ زندگی در کانادا و کشورهای مختلف اروپایی را می‌توانید در مطالب همین سایت مطالعه نمایید.

چنانچه قصد مهاجرت به قطر را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در قطر در سال 2020 را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.