Living Conditions in South Korea - شرایط زندگی در کره جنوبی برای مهاجرین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کره جنوبی به‌عنوان یک کشور پیشرفته و مدرن یکی از مقاصد علاقه‌مندان به مهاجرت است. این کشور تلفیقی از مدرنیته و سنت است و در عین مدرن بودن، زیبایی‌های گذشته را نیز حفظ کرده است. این کشور معمولاً هدف مهاجرین برای زندگی قرار نمی‌گیرد اما افراد بسیار برای کار و تحصیل مدتی را به زندگی در این کشور اختصاص می‌دهند. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در کره جنوبی می‌پردازیم.

شرایط زندگی در کره جنوبی

کره جنوبی کشوری در بخش جنوبی شبه جزیره کره می‌باشد که پایتخت آن شهری به نام سئول است. جمعیت این کشور حدود 49 میلیون نفر است که اکثراً دارای ریشه فرهنگی یکسان هستند.

فرهنگ مردم کره جنوبی

کره جنوبی کشوری با فرهنگ و تمدن غنی است که در آن افراد با ادیان و فرهنگ‌های مختلف در کنار یکدیگر زندگی می‌نمایند، از نظر مردم این کشور تفاوتی میان قوم، ملیت و زبان وجود ندارد.

مردم کره اهمیت و احترام فراوانی برای افراد مسن و بزرگ‌تر خانواده قائل هستند و ارزش افراد در بین خانواده‌های کره‌ای از روی سن مشخص می‌گردد. همچنین مفهوم خانواده در بین این مردم بسیار محترم شمرده شده و در تمامی مراحل زندگی نقش دارد.

مردم کره بسیار کنجکاو و علاقه‌مند به ارتباط با افراد خارجی هستند، همیشه برای برقراری ارتباط پیش قدم شده و سؤالات بسیاری از مهاجرین می‌پرسند که در کشورهای اروپایی و آمریکایی ممکن است خصوص تلقی شود، هدف آنها از طرح این سؤالات فقط ایجاد شناخت بیشتر از اطرافیانشان است.

Living Conditions in South Korea 1 - شرایط زندگی در کره جنوبی برای مهاجرین

مردم کره جنوبی، قدکوتاه هستند، عاشق غذاهای دریایی‌اند و همیشه در خیابان‌ها می‌توان شاهد فروش اختاپوس و… بود، جوانان درس‌خوانی دارند که در این زمینه کوشا هستند و استعداد خوبی هم در ریاضیات دارند.

یکی دیگر از علایق مردم این کشور علاقه به کشور آمریکا و فیلم و موسیقی‌های ساخت این کشور است، علاوه بر این مردم کره جنوبی علاقه بسیاری را به پوشیدن لباس‌های مارک مخصوصاً از برندهای آمریکایی از خود نشان می‌دهند.

وضعیت آب و هوای کره جنوبی

این کشور دارای زمستان‌هایی با آب و هوای طولانی، سرد و خشک و تابستان‌هایی کوتاه، گرم و مرطوب است؛ با این حال افراد مقیم این کشور بهار و پاییز بسیار لذت‌بخش و زیبایی را تجربه می‌نمایند.

مزایای زندگی در کره جنوبی

  • امنیت بالا برای مهاجرین
  • هزینه‌های مناسب برای زندگی
  • برخورداری از فرهنگ غنی مردم این کشور
  • امکانات تحصیلی مناسب
  • برخورداری از بازار کار مناسب

مشکلات زندگی در کره جنوبی

یکی از مشکلاتی که مهاجرین به هنگام زندگی در این کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، یادگیری زبان و در نتیجه برقراری ارتباط با مردم کره جنوبی می‌باشد، آشنایی به زبان کره‌ای تقریباً یک شرط لازم برای کار کردن در این کشور است؛ اما افرادیکه از لحاظ زبان مشکلی ندارند به‌راحتی می‌توانند در این کشور به کار، تحصیل و زندگی بپردازند. یکی دیگر از مشکلات زندگی در کره جنوبی برای اتباع سایر کشورها اختلاف فرهنگ بسیاری است که در مردم این کشور مشاهده می‌گردد.

چنانچه قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در کره جنوبی برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *