مهاجرت

شرایط زندگی در سوئد در سال 2020

مقاله ویزای کاری از سوئد در سایت ویزانیو

کشور سوئد یکی از صلح‌طلب‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای دنیاست که یک دهم آن از افراد خارجی تشکیل شده است. همواره سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشورها و مقصدهای اصلی مردم دنیا بوده است و این موضوع باعث رشد جمعیت این کشور گشته است. ایرانیان بسیاری در این کشور زندگی و تحصیل می‌کنند و افراد بسیاری نیز متقاضی زندگی در آن هستند. در این مطلب به بررسی شرایط زندگی در سوئد می‌پردازیم.

درباره سوئد

سوئد کشوری سرد در شمال اروپا می‌باشد که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور چهارمین کشور بزرگ اروپا می‌باشد که با خلیج بوتنی از شرق، نروژ از غرب، دریای بالتیک از جنوب شرقی و دانمارک از جنوب غربی همسایه است. پایتخت کشور سوئد شهری به نام استکهلم است که یکی از زیباترین شهرهای جهان می‌باشد.

همچنین بخوانید: ویزای کاری سوئد

شرایط زندگی در سوئد

فرهنگ مردم سوئد

سوئدی‌ها مردمی صلح‌طلب و علاقه‌مند به فعالیت‌های گروهی و مشارکتی هستند و اغلب آنها دارای رفتاری سرد و بی‌تفاوت می‌باشند. بی‌شک یکی از ویژگی‌های بارز فرهنگ سوئد طرفداری از برابری حقوق انسان‌ها است. به همین دلیل به رقابت اهمیت نداده و کودکانشان را به‌گونه‌ای تربیت می‌کنند که خود را برتر از دیگران ندانند. مردم سوئد اعتدال را در تمامی جنبه‌های زندگی رعایت کرده و فخرفروشی و تظاهر را به هیچ عنوان نمی‌پسندند.

سوئدی‌ها اهل کار و یا تفریح بیش از اندازه نیستند. خانواده ارزش بسیار زیادی در فرهنگ مردم این کشور دارد و کودکان در خانواده بسیار ارزشمند شمرده می‌شوند، از طرف دولت نیز مزایایی برای خانواده‌های دارای کودک در نظر گرفته می‌شود، از جمله اینکه والدین می‌توانند تا 8 سالگی کودک خود کمتر کار کنند و همچنین کمک هزینه‌هایی نیز برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های مردم سوئد وقت شناس و منظم بودن آنها می‌باشد، این موضوع در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مردم سوئد کاملاً مشهود است. سوئدی‌ها همچنین مردمی خجالتی هستند که علاقه زیادی به نوشیدن قهوه دارند.

وضعیت آب و هوای کشور سوئد

سوئد کشوری با آب و هوای متنوع است. با اینکه سرمای زیاد این کشور به خاطر وجود جریانات گرم خلیجی به کمی تعادل می‌رسد، مناطق شمالی سوئد بسیار سردسیر هستند. به دلیل سرمای زیاد مناطق شمالی، بیشتر جمعیت سوئد در جنوب این کشور متمرکز شده‌اند. رطوبت هوا از سرما در بخش‌های جنوبی سوئد کاسته و زندگی در این نواحی را آسان نموده است.

این کشور دارای زمستان‌های سرد طولانی و روزهای بسیار کوتاه (3 تا 4 ساعت در کل شبانه‌روز) می‌باشد به‌طوری که گاهی ممکن است 6 ماه از سال در سوئد زمستان باشد.

بخش عمده‌ای از چشم‌انداز کشور سوئد تحت تأثیر جنگل‌های مخروطی مانند کاج و صنوبر قرار گرفته و جنگل‌های وسیعی از درختان بافتی مانند توس و آسفن در جنوب است.

همچنین بخوانید: ویزای تحصیلی سوئد

وضعیت بهداشت و درمان در کشور سوئد

یکی از جنبه‌های مثبت زندگی در سوئد، خدمات اجتماعی و بهداشتی مناسبی است که شهروندان این کشور دریافت می‌نمایند، در واقع این موضوع یکی از عواملی است که باعث افزایش متقاضیان زندگی در این کشور گشته است. اگر در سوئد دانشجوی بین‌المللی یا شهروند سوئدی باشید به‌طور خودکار شامل بیمه اجتماعی همگانی خواهید بود.

زبان کشور سوئد

بیشتر مردم سوئد به زبان انگلیسی مسلط هستند؛ ولی زبان رسمی رایج در کشور، زبان سوئدی است که بی شباهت به زبان نروژی نمی باشد. زبان رایج در بخش شمالی کشور سوئد، زبان سامی می باشد. دانستن و تسلط بر زبان رایج در کشور، شانس زیادی را در جستجو و یافتن شغل مورد علاقه و مناسب برای شما رقم خواهد زد.

مزایای زندگی در سوئد

  • پایین بودن نرخ جرم و جنایت
  • برخورداری از کیفیت بالای زندگی
  • نرخ بیکاری بسیار پایین
  • برخورداری از سیستم آموزشی پیشرفته

معایب زندگی در سوئد

  • هزینه بالای زندگی
  • هزینه‌های مالیاتی زیاد
  • هزینه تحصیل زیاد
  • عدم امکان خرید و فروش ملک
  • داشتن زمستان‌های سرد و طولانی
چنانچه قصد مهاجرت به سوئد را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در سوئد برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.