مهاجرت

شرایط زندگی در هلند در سال 2020

هلند یکی از مقاصد رایج برای افرادی است که قصد مهاجرت و زندگی در کشورهای اروپایی را دارند؛ اما این افراد در ابتدای راه ممکن است ندانند که زندگی در هلند دقیقاً چگونه است و باید انتظار چه چیز را داشته باشند؛ بنابراین تصمیم گرفته این در مقاله‌ای به شرایط زندگی در هلند بپردازیم. چنانچه قصد مهاجرت به هلند را دارید حتما مقاله هزینه زندگی در هلند برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

شرایط زندگی در هلند چگونه است؟

شرایط زندگی در هلند به‌نحوی است که هرساله افراد زیادی کشور هلند را برای مهاجرت انتخاب می کنند. اغلب از هلند که کشوری متمرکز در سطح بین المللی است، با عنوان دروازه ورود به اروپا است. زبان رایج و رسمی در این کشور هلندی و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مردم آن است. شرایط زندگی در هلند برای مهاجرین، تقریبا آسان است و اکثریت مهاجرین قادر به زندگی راحتی خواهند بود.

قبل از تصمیم‌گیری و انتخاب مهاجرت به کشور هلند بهتر است از شرایط زندگی در هلند اطلاع داشته باشید و نسبت به موقعیت و شرایط خودتان مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در ادامه به برخی از این شرایط می‌پردازیم.

چشم اندازهای طبیعی هلند، امنیت بالای مردم و گردشگران، کیفیت مناسب زندگی و خانه‎های رنگارنگ هر گردشگری را در سفر به این کشور، ترغیب به زندگی در هلند می‎کند.

خصوصیات اخلاقی مردم هلند

مسلماً کشور هلند به خاطر مردمش این‌قدر زیبا شده است. هر زمان که وارد این کشور شدید، زمان می‌برد که با مردم هلند ارتباط برقرار کنید. قطعاً در ابتدای زندگی در هلند، مردم را مشتاق به دوست شدن با خود، پیدا نخواهید کرد؛ اما هنگامی‌که توانستید آن‌ها را بشناسید و زبان هلندی را یاد بگیرید، کشف می‌کنید که آن‌ها مردمانی نجیب هستند که گاهی حس شوخ‌طبعی نیز دارند.

یکی از ویژگی‌های بارز مردم هلند رک و صریح بودن آن‌هاست. هلندی‌ها برای به دست آوردن کیفیتی خوب، صریح بودن و صداقت (به‌نوعی بی‌رحمانه) را مدنظر قرار می‌دهند. این رفتار دلیل برای ارتباط صحیح با شما است نه اینکه بخواهند به شخصیت شما حمله کنند، شما نیز کم‌کم به این خصیصه عادت کرده و دیگر متوجه آن نخواهید شد.

شرایط زندگی در هلند جوری است که شما در این کشور هر خواسته‌ای که داشته باشید راحت می‌توانید بیان کنید و مردم هلند اصلاً درگیر تعارفات نیستند. در واقع هلندی‌ها معتقدند با دروغ گفتن یا آوردن یک عذرخواهی و بهانه ناخوشایند، هیچ مزیتی را به دست نمی‌آورید و فقط به‌عنوان فردی نادرست یا فردی بااحساس ناخوشایند شناخته می‌شوید.

علاوه بر این مردم هلند از ذهنیتی باز برخوردارند، آن‌ها در ارتباط با یکدیگر هیچ‌گونه خودخواهی و یا سرزنشی ندارند و شمارا به‌عنوان فردی ارزشمند می‌بینند. این خصوصیات اخلاقی برای افراد مهاجر در این کشور بسیار کارساز است. مردم شما  را جدی می‌گیرند. به این معنی که نقاط قوت شما به رسمیت شناخته می‌شود (و البته نقاط ضعف شما نیز دیده می‌شود).

رفت و آمد در هلند

زیرسازی مناسب و نبود پستی بلندی در سطح کشور هلند این کشور را به محلی مناسب برای دوچرخه سواری تبدیل کرده است، علاوه بر این فاصله‌هایی که افراد برای رسیدن به مقاصد خود در این کشور طی می‌کنند معمولاً کوتاه است بنابراین اکثر مردم هلند با استفاده از دوچرخه در سطح شهر جابجا می‌شوند و شرایط زندگی در هلند را مطلوب می‌کنند.

این امر باعث شده که هیچ‌گونه ترافیکی در کشور هلند وجود نداشته باشد و مردم هلند هیچ عجله و معطلی برای پیدا کردن جای پارک در این کشور ندارند. دوچرخه‌سواری در هلند بسیار راحت است و بعد از مدتی به زندگی بدون ماشین روی خواهید آورد.

تربیت فرزندان در هلند

بزرگ کردن کودکان در هلند بر اساس شرایط زندگی در هلند کاملاً منحصر به فرد است: کودکان نوپا تحت تأثیر باد و باران هستند، مخصوصاً زمانی که در جلوی دوچرخه والدین خود نشسته‌اند. آن‌ها در فستیوال‌ها و جشنواره‌های تابستانی فریاد می‌زنند و حتی بدون کفش در خیابان‌ها بازی می‌کنند. فضاهای بازی در شهرها تعریف شده هستند.

در عین حال، کودکان هلندی معمولاً بر روی صورت خود لبخند دارند، کج خلقی و اخم و تخم در بین آن‌ها کمیاب است و کمبود فضا را توسط تخیلاتشان جبران می‌کنند. کمتر پیش می‌آید که پدر و مادر هلندی به بچه‌ای برای بازی یا شکستن چیزی خرده بگیرند. به همین خاطر سازمان یونیسف این کشور را در یک نظرسنجی سال ۲۰۱۳ به‌عنوان داشتن بالاترین میزان رفاه در جهان رتبه‌بندی کرد.

بازار کار در کشور هلند

شرایط زندگی در هلند به‌نحوی است که علی رغم کوچک بودن، فرصت‌های شغلی بسیاری را در خود جای داده است و به همین دلیل مهاجران خارجی به‌راحتی می‌توانند در آن کار پیدا کنند.

دولت هلند همچنین با ساده کردن روش‌های حکومتی، ارائه تخفیف‌های مالیاتی و در کل به‌روز کردن سیاست‌های دولت کمک می‌کند تا کسب و کارهای کوچک رشد کنند. به هرحال هلند کشوری است که طی قرن‌ها خود را از یک جزر و مد شدید و داشتن افرادی درزمینهٔ کشاورزان، ملوانان و تجار به یک مرکز تجاری، نقطۀ طراحی و پایتخت استارتاپ ها تبدیل کرده است.

مشکلات زندگی در هلند

بالا بودن هزینه اجازه مسکن یکی از مشکلاتی است که در این کشور وجود دارد، علاوه بر این اگر برای اجاره منزلی نام خود را در لیست انتظار قرار دادید و آن خانه را بدون هیچ توجیهی به شخص دیگری تحویل دادند زیاد تعجب نکنید زیرا این موارد در هلند امری عادی تلقی می‌گردد.

آپارتمان‌ها را در هلند به دو صورت مبله و یا بدون اثاثیه می‌توان اجاره کرد که طبیعتاً مبلغ اجاره یا خرید منزل بدون اثاث کمتر است، همچنین اجاره منزل مبله به معنای خرید تمامی اثاثیه خانه است.

گران بودن خدمات درمانی در هلند

چیزی تحت عنوان خدمات درمانی رایگان و یا عمومی در هلند وجود ندارد و برای استفاده از خدمات درمانی حتماً باید تحت پوشش بیمه خصوصی باشید و هزینه آن را پرداخت نمایید. خدمات درمان در هلند بسیار پرهزینه است اما خبر خوب این است که برای جلوگیری از هزینه اضافی توسط شرکت‌های بیمه، نرخ بیمه در هلند توسط دولت کنترل می‌گردد. در کل علی رغم وضعیت گرانی خدمات درمانی؛ شرایط زندگی در هلند به گونه‌ای هست که افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به این کشور دارند.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند به سرعت در حال تغییر است، به ویژه در تابستان، چندین بار در روز گرمای مرطوب و یا هوای طوفانی احساس می‌شود. باز بودن مراکز خرید در ساعات محدود ممکن است خرید را طولانی کند. برای مثال بانک‌ها و اکثر فروشگاه‌ها در روزهای دوشنبه تا ساعت 1 عصر باز هستند و فقط در شهرهای بزرگ خرید در روزهای یک‌شنبه امکان‌پذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.