مهاجرت

زندگی در کانادا چگونه است؟

زندگی در کانادا

تصمیم گیری برای زندگی در کانادا و مهاحرت به کانادا سوالات زیادی را در ذهن متقاضی ایجاد می‌کند. سوالاتی مانند شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ آیا کیفیت زندگی در کانادا  بالاست؟ هزینه‌ زندگی در کانادا چقدر است؟ ویزا نیو با تهیه و جمع آوری این مقاله سعی دارد به سوالات این چنینی شما در زمینه‌ی زندگی در کانادا پاسخ دهد تا تصمیم گیری برای متقاضیان راحت‌تر، منطقی‌تر و سازگارتر با شرایط هر فرد باشد.

شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟

کانادا کشوری است که حدود 83% از جمعیت ساکنین آن از شرایط خوب زندگی خود رضایت کامل دارند. آمار پائین گزارش جرم و جنایت، خدمات تحصیلی، خدمات درمانی و پزشکی رایگان برای شهروندان این کشور، سطح کیفیتی بالای زندگی و خدمات رفاهی شهروندان نشان دهنده‌ی زندگی مطلوب در کانادا هستند.

سیستم آموزش و پرورش در هر یک از استان‌ها به طور مستقل عمل کرده و مدیریت می‌شوند. تحصیل در سن 6 تا 16 سالگی در کانادا اجباری است و بخش اعظم بودجه‌ی تحصیلات عالیه دانشگاهی را دولت کانادا تامین می‌کند. به طور میانگین از هر 3 نفر 2 نفر صاحب خانه هستند.

کانادا کشوری بسیار آرام و دور از جنگ و درگیری است که این موضوع باعث شده تا اقتصادی پایدار و مطمئن داشته باشد.

زبان اصلی کشور کانادا انگلیسی است ولی صحبت به زبان فرانسوی در بعضی مناطق آن رایج است. هزینه‌ی تاکسی در کانادا بسیار بالا است به حدی که خود کانادایی‌ها نیز به ندرت از تاکسی برای رفت و آمد استفاده می‌کنند. تعرفه‌ی استفاده از وسایل نقلیه در شهرهای مختلف کانادا باهم متفاوت است.

اتوبوس‌ها و متروها با نظم مشخصی از شبانه روز در ایستگاه‌ها توقف دارند. در کانادا خطوط شبانه نیز وجود دارد که Blue Line نامیده می‌شود. برای حمل و نقل در کانادا استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی به صرفه تر است.

افراد می‌توانند با گواهینامه‌ی خارجی تا 120 روز در کانادا رانندگی کنند، سپس اداره‌ی راهنمایی رانندگی کانادا گواهینامه‌ی بعضی کشورها را بدون آزمون تائید میکند. برای خریداری ماشین در کانادا باید ثابت کنید در یکی از استان‌های کانادا اقامت دارید و می‌توانید اقساط خرید ماشین را بین 24 تا 60 ماه تسویه کنید. در این دوره اجازه‌ی انتقال به شخص سوم را نیز دارید.

برای باز کردن حساب بانکی در کانادا باید هزینه‌ی ماهیانه‌ی حساب پرداخت کنید. در صورتی که شارژ ماهیانه را در ابتدای افتتاح حساب پرداخت کنید، یکسری خدمات مانند صدور دسته چک و یا دریافت پول از ایران برای شما با هزینه‌های کمتری انجام می‌شود.

یکی از شرایط خوب و بسیار مهم در کانادا امنیت این کشور است. کانادا در لیست 10 کشور امن جهان قرار دارد. آنچه در کانادا بسیار مشهود است صلح در این کشور است. مردم در این کشور بزرگترین مشکلات خود را با صلح حل می‌کنند. جرم و جنایت در این کشور به حداقل رسیده و قوانین سخت و دشواری در این کشور حاکم است.

زندگی در کانادا چه مزایایی دارد؟

 • داشتن خدمات پزشکی و درمانی رایگان
 • همجواری با آمریکا و امکان رفت وآمد راحت به 172 کشور جهان برای شهروندان کانادا
 • برخورداری از استانداردهای بالای آموزشی
 • داشتن بازار کار مناسب
 • امنیت اجتماعی بالا
 • حمایت دولت از شهروندان
 • سطح بالای بهداشت
 • رفتار مناسب شهروندان با مشاورین

زندگی در کانادا چه معایبی دارد؟

 • کنترل زیاد و شدید دولت
 • هزینه‌ی بالای زندگی
 • نرخ بالای مالیات
 • دوری از خانواده
 • تفاوت فرهنگی
 • فاصله‌ی زیاد با ایران

زندگی کردن در کانادا ممکن است چه مشکلاتی به همراه داشته باشد؟

زندگی در کانادا به دلیل وجود اختلافات فرهنگی و عادات اجتماعی متفاوت در ابتدای راه برای اکثرا راحت نخواهد بود. برخی از مشکلات مهم زندگی در کانادا عبارتند از:
عدم تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی
نداشتن تخصص کاری لازم
هزینه‌ی زندگی در کانادا
یافتن شغل مناسب
مسافت طولانی بین ایران و کانادا و دلگیری‌های شخصی بخاطر غربت

آب و هوای کانادا چگونه است؟

آب و هوا جزو شرایط مهمی است که در زمینه‌ی مهاجرت به کانادا بسیار تاثیر گذار است. با توجه به وسعت و تنوع جغرافیایی بسیار زیاد، آب و هوای این کشور نیز متغیر است. به طور کلی کانادا کشوری با آب و هوای معتدل است، چهار فصل به شکل قابل تفکیک در کانادا قابل مشاهده است. ساکنین کانادا آب و هوای جنگل ‌های گرمسیر بارانی تا مناطق قطبی را در کانادا تجربه خواهند کرد.

کیفیت زندگی در کانادا چگونه است؟

کیفیت بالای زندگی در کانادا با توجه به شرایط مطلوبی که دارد،کانادا را در لیست 10 کشور برتر جهان قرار داده است. نیازهای اولیه زندگی که شامل خوراک، پوشاک و مسکن است، به بهترین حالت در کانادا تامین می‌شود.

ویژگی‌هایی مثل کیفیت بالای سیستم آموزشی، امنیت شغلی بالا، ثبات سیاسی و اقتصادی، آزادی عمل هر فرد و طبیعت بی نظیر کانادا معیارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی در کانادا شناخته می‌شوند.

طبق آخرین بررسی‌ها بی کفایتی و ناکارآمدی در بخش خصوصی به مقدار بسیار چشم گیری در کانادا کاهش پیدا کرده است. برای بهبود کیفیت زندگی اقشار کم درآمد تر، برنامه‌های کمکی جدی‌تری مانند ثبت نام خودکار حقوق بازنشستگی در کانادا در حال اجرا می‌باشد.

کیفیت سیستم آموزشی کانادا به حدی بالا است که، هرسال بیش از 7000 متقاضی برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور اقدام می‌کنند.

هزینه‌ زندگی در کانادا

هزینه‌ی مسکن، خوراک و به طور کلی زندگی در کانادا نسبت به کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس و استرالیا کمتر است. هزینه‌های زندگی در کانادا در کلیت در وضعیت مطلوبی قرار دارد، زیرا مواردی مثل خدمات پزشکی و درمانی و تحصیل در این کشور رایگان است.

هزینه‌های زندگی در کانادا بر اساس آمار موجود به نحوی است که هزینه‌ی صرف غذا در خارج از خانه در مقایسه با آمریکا و اروپا کمتر است. قیمت خودرو و بنزین نیز در کانادا همین شرایط را دارد. البته بسته به نوع زندگی افراد هزینه‌ها متفاوت است.

در سال 2020 بیشترین بودجه‌ی مالی افراد در کانادا را خرید و اجاره‌ی خانه به خود اختصاص داده است که البته این دو موضوع گرانترین موضوع در افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند هستند.
بیمه اتومبیل و بنزین و… بخش قابل توجهی از درآمد افراد را به خود اختصاص می‌دهد.

البته این موضوع در شهرهای حالت‌های مختلفی دارد. ولی در مجموع برای کسی که مهاجرت کرده بسیار مقرون به صرفه اس که در سال‌های اول مهاجرت خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کند.

سوالات متداول

هزینه ماهانه موبایل و اینترنت در تورنتو کانادا حدود 127.50 دلار کانادا است. به‌صورت کلی هزینه‌‌ها در تورنتو  بسیار بالاست؛ زیرا تورنتو جز گران‌ قیمت‌ترین شهر کاناداست.

حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد از بودجه خانواده برای اجاره آپارتمان داده می‌شود؛ به فرض مثال متوسط اجاره یک آپارتمان دوخوابه در کانادا ماهانه حدود 990 دلار می‌باشد.

ونکوور و تورنتو گران قیمت‌‌ترین شهرهای کانادا هستند؛ متوسط هزینه در ونکوور برابر با 40,680 دلار کانادا در سال (30,400 دلار آمریکا) است و تورنتو برابر 45,380 دلار کانادا )33.880 دلار آمریکا است.

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در صورتی که موفق به اخذ بورسیه شوید می‌تواند رایگان باشد؛ در غیر این‌صورت برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی می‌توانید هزینه کمی پرداخت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.