مهاجرت

زندگی در گوئلف کانادا چگونه است؟

living-in-guelph

آشنایی با شهرهای مختلف کانادا و بررسی شرایط آن‌ها نکته اساسی در انتخاب مقصد مهاجرت است. این انتخاب‌هاست که احتمال موفقیت افراد را در این پروسه سرنوشت‌ ساز تعیین می‌کند. کانادا مشتمل بر 10 ایالت است که هرکدام شهرها و مناطق متعددی دارند.

یکی از مهم‌ترین ایالات کانادا انتاریو نام دارد که سعی داریم به بررسی یکی از شهرهای آن یعنی گوئلف بپردازیم. شرایط و هزینه زندگی در گوئلف کانادا موضوعی است که در این مقاله آن را شرح خواهیم داد.

گوئلف کانادا

شهر گوئلف واقع در جنوب ایالت انتاریو کانادا می‌باشد. به این شهر اصطلاحاً  Royal Cityیا شهر سلطنتی نیز گفته می‌شود. گوئلف حدود 28 کیلومتر با شهر کیتچر در منطقه واترلو انتاریو و 100 کیلومتر با شهر بزرگ و مشهور تورنتو فاصله دارد.

این شهر حدود 78.40 کیلومترمربع مساحت داشته و تقریباً 335 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این شهر در مجاورت دو رودخانه بزرگ Speed River و Eramosa River قرار دارد که طبیعت زیبایی را برای این شهر فراهم نموده است.

گوئلف شهر کوچکی است که تنها حدود 141.000 نفر جمعیت دارد. شهر گوئلف پنجمین شهر ثروتمند در کانادا به شمار می‌روند که نه‌تنها ازنظر اقتصادی بلکه ازنظر امنیت و شرایط اجتماعی در وضعیت ایده آلی قرار دارد. متوسط درآمد شغلی در این شهر حدود 82.000 دلار است و به همین جهت در لیست ثروتمندترین و مرفه‌ ترین شهروندان کانادایی قرار گرفته است.

در پاسخ به این سؤال که زندگی در گوئلف کانادا چگونه است؟ می‌توان گفت زندگی در این شهر با توجه به امنیت، رفاه، فرصت‌های استخدامی، سیستم آموزشی برتر و هزینه‌های متناسب، فرصت استثنایی برای مهاجران خارجی محسوب می‌شود.

living-in-guelph_1

آب‌ و هوای گوئلف

شهر گوئلف ازنظر کیفیت آب‌وهوا دارای امتیاز 7.5 از 10 می‌باشد و از این نظر بسیار مشابه شهر تورنتو است. آب‌وهوای این شهر بیشتر متأثر مجاورت با اقیانوس است. تابستان‌های این شهر گرم و مرطوب و میزان بارش‌ها در بهار و پاییز متناسب و خوب است. این شهر برخلاف سایر شهرهای انتاریو زمستان‌های به‌مراتب متعادل‌تری دارد.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، کیفیت هوای گوئلف مانند تورنتو و تحت تأثیر آن است. ازآنجایی که بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌های کانادایی و آمریکایی در مجاورت Great Lake قرار دارند، آلودگی و دود و غبار ناشی از فعالیت آن‌ها مناطق انتاریو جنوبی را به مشکلاتی روبه‌رو ساخته‌اند. این آلودگی‌ها که تقریباً نیمی از آن‌ها مسببش آمریکا است تابستان‌های گرم با کیفیت بد هوا را برای این مناطق به همراه می‌آورد.

کیفیت هوا را در مناطق جنوبی انتاریو که زندگی در گوئلف را هم تحت تأثیر قرار داده است، می‌توان به عالی، خوب، معتدل، بر و خیلی بد رده‌بندی کرد. با توجه به افزایش آلودگی هوا اقداماتی صورت گرفت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تعطیلی نیروگاه زغال‌سنگ در تورنتو اشاره کرد.

 

امنیت و رفاه اجتماعی

شهر گوئلف ازنظر امنیت اجتماعی دارای امتیاز 10 از 10 می‌باشد، به این معنا که میزان جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است. زندگی در گوئلف کانادا به‌عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای این کشور، فرصتی ایده آل برای طرفداران صلح و امنیت و آرامش است.

این شهر هم‌چنین ازنظر امکانات رفاهی و تفریحی دارای امتیاز 6 از 10 است. اگرچه امکانات رفاهی در این شهر به‌اندازه دیگر شهرهای انتاریو نیست اما با وجود دارا بودن موزه‌ها، پارک‌ها، طبیعت زیبا و دریاچه‌های فراوان، مقصد خوبی برای گردشگری خواهد بود. گوئلف به دلیل آب‌وهوای مطلوب در تابستان‌ها میزبان کنسرت‌ها و جشنواره‌های متعددی است. به دلیل فاصله کم بین گوئلف و تورنتو، بسیاری از افراد برای تفریح یا برخورداری از سایر خدمات رفاهی می‌توانند به تورنتو سفر کنند.

 

خدمات بهداشت و درمان

طبق قوانین کشوری، همه ایالت‌های کانادا باید خدمات پزشکی رایگان برای شهروندان خود فراهم نمایند. می‌توان گفت بیشتر خدمات درمانی در ایالات کانادا رایگان است. البته برخی خدمات غیر ضرور مانند عمل‌های زیبایی تحت پوشش این قانون قرار نمی‌گیرند.

بااین‌حال تفاوت‌هایی در خدمت‌رسانی ایالات مختلف کانادا دیده می‌شود. برای مثال طرحی موسوم به بیمه درمانی انتاریو یا OHIP  هزینه معاینه، آزمایش‌های پزشکی، فوریت‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، بستری در بیمارستان و … را برای شهروندان تمام شهرهای آن یا حتی دارندگان اقامت دائم فراهم می‌کند. با توجه قانون کلی ایالت انتاریو، شهر گوئلف نیز از خدمات درمانی مطلوب آن بی‌بهره نخواهد بود.

وضعیت کار در گوئلف کانادا

شاید یکی از دلایل جذابیت زندگی در گوئلف کانادا در نزد مهاجران خارجی، اقتصاد متنوع و نرخ بسیار پایین بیکاری در این شهر باشد؛ نرخ بیکاری در این شهر با توجه به رونق بازار کسب‌وکار در دهه گذشته کاهش چشمگیری داشته است. در سال 2015 میزان اشتغال به کار در این شهر حدود 72% برآورد شده که نسبت به کل کشور آمار فوق‌العاده‌ای است. میزان اشغال به کار بالا در گوئلف سبب شده تا اقتصاددانان این شهر را در صدر شهرهای کانادا برای افراد جویای شغل قرار دهند.

برای مثال شرکت Linamar یکی از شرکت‌های تجاری و شناخته‌شده در سطح کانادا و جهان است که با دارای بودن پلن های متعدد در آینده نزدیکی حدود 1500 شغل جدید برای جویندگان کار ایجاد خواهد کرد.

به‌طورکلی نرخ بیکاری در شهر گوئلف به‌عنوان شهری درحال‌توسعه، حدود 2.4 درصد محاسبه می‌شود. به‌این‌ترتیب با توجه به تمام ویژگی‌های مثبت این شهر، می‌توان گفت یک مقصد خوب برای دریافت جاب آفر و به دنبال آن کار و زندگی می‌باشد.

سال‌های سال است که گوئلف ازنظر کیفیت زندگی و امنیت رتبه بالایی در میان شهرهای مختلف کانادا دارد؛ بنابراین اگر به دنبال جایی امن که در آن میزان جرم پایین است می‌گردید، گوئلف بهترین گزینه است.

هزینه زندگی در گوئلف کانادا

شهر گوئلف ازنظر هزینه زندگی دارای امتیاز 8 از 10 می‌باشد؛ بنابراین یکی از شهرهای ارزان‌قیمت در انتاریو و کانادا به شمار می‌رود. در باب هزینه زندگی، در گوئلف کانادا تعادل و تناسب خوبی وجود دارد؛ به‌طوری‌که تفاوت قیمت در مرکز یا حاشیه شهر وجود ندارد.

با توجه به مجاورت با تورنتو، مواد غذایی، پوشاک و …از این شهر به گوئلف می‌آید؛ لذا قیمت این موارد در گوئلف و تورنتو تقریباً مشابه است. هزینه مسکن نیز در این شهر به‌تناسب سایر شهرها مناسب‌تر است؛ برای مثال اجاره‌بهای یک آپارتمان یک خوابه در گوئلف حدود 650 دلار در ماه برآورد می‌شود.

حمل‌ و نقل عمومی

گوئلف با دارا بودن حمل‌ونقلی گسترده و همیشه در دسترس، دارای امتیاز 9 از 10 است. Guelph Transit مسئول مدیریت حمل‌ونقل عمومی اتوبوس است که مجموعاً متشکل از 24 خط اتوبوس می‌باشد. خدمات قطار، اتوبوس و تاکسی در دسترس تقریباً در تمام نقاط شهر، زندگی در گوئلف کانادا را آسان ساخته است. افراد برای صرفه‌جویی در هزینه حمل‌ونقل در گوئلف مانند دیگر شهرها، بهتر است از کارت تردد استفاده کنند که در ماه هزینه حدودی 130 دلار دارد.

سؤالات متداول

گوئلف شهر کوچکی است که در مجاورت شهر بزرگ و مرفه تورنتو قرار دارد. زندگی در گوئلف کانادا به دلیل معماری خاص، طبیعت ناب، فرهنگ پرنشاط و پویا، فرصت‌های شغلی فراوان، هزینه پایین زندگی، امنیت اجتماعی بالا و برخورداری از استانداردهای برتر زندگی شهرت و محبوبیت زیادی دارد.

بله، گوئلف حدود 100 کیلومتر با شهر تورنتو در جنوب انتاریو فاصله دارد. نکته قابل‌توجه وجود قطار مستقیم میان این دو شهر است؛ به‌طوری‌که در فاصله یک ساعت و نیم می‌توان به این شهر رسید. این قطار روزانه و در سه نوبت بین مرکز دو شهر گوئلف و تورنتو در رفت‌وآمد است.

نرخ پایین بیکاری و میزان بالای اشتغال به کار در شهر گوئلف موجب جذابیت این شهر در نزد مهاجران شده است. ازآنجایی‌که امروزه بزرگ‌ترین عامل مهاجرت افراد، معیشت، کار و اقتصاد شده است، مهاجرت کاری، آن‌هم از طریق جاب آفر بهترین روش برای مهاجرت به کشور ایده آل کانادا محسوب می‌شود. شهر گوئلف هم با نرخ بیکاری 2.4 درصد، قطعاً در صدر فهرست مهاجران کاری خواهد بود.

هزینه پایین زندگی، دانشگاه و امکانات آموزشی برتر، حمل‌ونقل در دسترس، امنیت بالا و … همه از فاکتورهای انتخاب یک شهر ایده آل برای تحصیل است. به‌طورکلی در شهر گوئلف این فاکتورها وجود داشته و با فراهم بودن موقعیت‌های شغلی فراوان پس از فارغ‌التحصیلی، آینده روشنی را برای افراد رقم خواهد زد.

نوشته های مشابه

10 دیدگاه در “زندگی در گوئلف کانادا چگونه است؟

 1. حسنی گفت:

  شما برای این شهر هم میتونین کار پیدا کنید؟

  1. سلام . بله برای هر شهری که شما قصد داشته باشید، میتونیم کار پیدا کنیم.

 2. علی لطفی گفت:

  آیا برای مهاجرت به شهر گوئلف شرایط خاصی را باید اتخاذ کنیم و یا مثل سایر شهرها می باشد؟

  1. شرایط مانند سایر شهرها بوده و اگر تمایل به مهاجرت به این شهر را دارید، میتوانید اعلام کنید، تا برای این شهر جستجوی موقعیت شغلی صورت گیرد.

 3. سحر شریف گفت:

  ببخشید به نظرتون برای رشته های مهندسی این شهر انتخاب خوبیه؟

  1. بله. این شهر شرایط بسیار خوب و موقعیت شغلی های متعددی برای مشاغل مهندسی دارد.

 4. مرتضی نوازنده گفت:

  سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون و ممنون که برای من شرایط گرفتن جاب آفر شرکت لینامار گوئلف رو مهیا کردین. شاد و سلامت باشین.

  1. خوشحالیم که اطلاعات مفید بودن براتون
   موفق باشین

 5. حمید گفت:

  با سلام
  بنده ویزای کاری دارم که از طرف دانشگاه صادر شده
  میخواستم ببینم برای شهر گوئلف میتونین برام کار گیر بیارین؟ بنده فوق لیسانس مهندسی متالورژی دارم و حدود 15 سال سابقه کار در صنعت فولاد هم دارم
  ممونم

  1. مدیریت گفت:

   با شماره های مجموعه تماس بگیرید و با همکاران بخش مشاوره صحبت کنید تا راهنمایتان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.