مقالات

زندگی در غرب کانادا

غرب کانادا

زندگی در کانادا بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید و یا بسته به موقعیت و شهری که انتخاب می‌کنید می‌تونه متفاوت باشه و تغییرکنه و طیف وسیعی از تجربیات رو به شما ارائه بده. غرب کانادا و شرق آن باهم متفاوتند و تجربه‌های متفاوتی را نیز نصیب ما می‌کنند. در این بخش می‌خواهیم به دنیای غرب، به استان‌های غربی کانادا و شهرهای زیبایش سفر کنیم.

غرب کانادا

آماده‌ی سفر به غرب سرزمین افراها هستید؟

غرب کانادا

کانادای غربی که بیشتر به‌عنوان غرب نامیده می‌شود، منطقه‌ای از کانادا است که شامل چهار استان غربی در شمال مرز کانادا و ایالات متحده یعنی (از غرب به شرق) بریتیش کلمبیا آلبرتا ساسکاچوان و مانیتوبا است.

غرب کانادا به چه چیزی معروف است؟

این استان‌های ناهموار و دارای تنوع فرهنگی مملو از ماجراجویی، شگفتی در فضای باز، فرصت‌های اسکی فوق‌العاده و بسیاری از جاذبه‌های دیگر هستند. سرزمین خرس‌ها و طبیعت زنده. سرزمین گردش و زیست با طبیعت.

زمین‌های هاکی فراوان

غرب کانادا نزدیک به ۳۰۰۰ زمین هاکی و زمین‌های نامحدود مناسب اسکی و همچنین خانة قطبی‌ترین خرس‌های جهان را پوشش می‌دهد.

بریتیش کلمبیا

غربی‌ترین استان کاناداست با مرکزیت ونکوور زیبا.
از نظر فرهنگی اقتصادی، جغرافیایی و سیاسی از سه استان دیگر متمایز است و اغلب به‌عنوان “ساحل غربی” نامیده می‌شود. درحالی‌که آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا، کاملاً در شرق کوه‌های راکی کانادا، گاهی زیرمجموعه‌ای را تحت عنوان “استان‌های دشت” (که معمولاً به‌عنوان “دشت‌ها” شناخته می‌شود) تشکیل می‌دهند.

مردم استان بریتیش کلمبیا

مردم این استان به‌سلامتی و تفریح خود بسیار اهمیت می‌دهند. دوچرخه‌سواری – قایق‌سواری و شنا ورزش‌های محبوب و مشهور آنهاست

اقتصاد بریتیش کلمبیا

این استان بزرگ‌ترین صادرکنندة چوب و دومین تولیدکنندة گاز و سومین تولیدکنندة برق است. صنعت گردشگری یکی از منابع اصلی جهت جذب سرمایه در این استان می‌باشد. شهر ونکوور دارای مراکز مهم تجاری، خدماتی و فناوری است. همچنین به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری طبیعی مانند رشته‌کوه‌های راکی سالانه بازدیدکننده بی‌شماری به این استان سفر می‌کنند.

آلبرتا، ادمونتون

منطقه جنگلی بورئال نیمه شمالی این استان را در بر می‌گیرد. در آنجا رودخانه‌ها و دریاچه‌های بزرگی بر چشم‌انداز حاکم هستند و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی کشیده می‌شوند. در گوشه جنوب غربی آلبرتا، ناحیه‌ای از پشته‌های کوهپایه‌ای به کوه‌های راکی افزایش‌یافته و بخشی از منطقه Cordillera کانادا را تشکیل می‌دهند

غرب کانادا

 

آلبرتا دومین استان غربی از ۱۰ استان کانادا است. (فقط بریتیش کلمبیا در غرب آن قرار دارد) شامل بخش‌هایی از کوه‌های راکی کانادا است و به دلیل میدان‌های نفت و گاز طبیعی و دامداری مشهور است. ادمونتون که به دلیل زیبایی، فرهنگ، تاریخ و جاذبه‌های طبیعی شهرت دارد، شهری برای همه است. این خانه بزرگ‌ترین موزه تاریخ زنده کانادا، بزرگ‌ترین پارک تاریخی کانادا و بزرگ‌ترین مرکز خرید آمریکای شمالی را در خود جای‌داده است.

در اوایل دهه ۱۹۰۰ ظهور راه‌آهن و بعداً جاده‌ها، خطوط لوله نفت و گاز و یک فرودگاه بین‌المللی شهر را به یک مرکز حمل‌ونقل معروف به “دروازه به شمال” تبدیل کرد. این مرکز خدمات و عرضه برای صنعت نفت و همچنین مرکز پتروشیمی برای غرب کانادا است.

رجینا، ساسکاچوان

استانی پهناور که تنها استان بدون مرز طبیعی در کاناداست. این استان تولیدکنندة ۲۸ درصد از غلات و ۵۸ درصد گندم است. مهم‌ترین بخش اقتصادی این استان کشاورزی است. رجینا پایتخت ساسکاچوان و دارای آب‌وهوایی قاره‌ایست. این شهر، شهر بسیار مناسبی از لحاظ آب‌وهوایی برای ایرانیان است چرا که آن‌ها به زندگی در مناطق گرم و معتدل عادت دارند و رجینا نیز جزء گرم‌ترین شهرهای کانادا است.

گردشگران نیز معمولاً به دلیل شرایط آب‌وهوایی رجینا در فصول مختلف می‌توانند به این شهر سفر کنند بدون این که بابت بارندگی زیاد یا سرمای هوا نگران باشند. این شهر اغلب به‌عنوان شهر ملکه شناخته می‌شود، دومین شهر بزرگ استان است و در قلمرو پیمان ۴ و سرزمین مردم متیس واقع شده است. رجینا از نظر تاریخ و میراث غنی است و یکی از سریع‌ترین شهرهای بزرگ کانادا است.

مانیتوبا، وینیپیگ

مانیتوبا با سه منطقه از هفت منطقه فیزیوگرافی کانادا تقسیم شده است. این سه منطقه عبارت‌اند از: دشت خلیج هادسون، سپر کانادا و دشت‌های داخلی. بیشتر جمعیت مانیتوبا در گوشه جنوب شرقی استان، در منطقه دشت‌های داخلی متمرکز شده‌اند. مانیتوبا به‌ویژه برای جمعیت خرس‌های قطبی شمالی مشهور است. معمولاً از چرچیل به‌عنوان “پایتخت خرس قطبی” یاد می‌شود. سایر حیوانات بزرگ از جمله گوزن، گوزن دم سفید، خرس سیاه، کومگ، سیاه‌گوش و گرگ در سراسر استان، به‌ویژه در پارک‌های استانی و ملی شایع هستند.

وضعیت آب‌وهوایی ایالتی که قرار است در آن زندگی کنند اهمیت زیادی دارد. فصل زمستان در مانیتوبا نسبتاً سرد است. ۱۳۲ روز در مانیتوبا برف می‌بارد و بیشتر نقاط ایالت، سفیدپوش می‌شود یکی از ویژگی‌های مثبت زندگی در ایالت مانیتوبا، جمعیت جوان ساکن در ایالت است. در سال ۲۰۱۹ ، مانیتوبا به‌عنوان دومین ایالت جوان در کانادا معرفی شد. این جمعیت جوان، رونق اقتصادی و شکوفایی زیادی را برای آن به همراه داشته است.

در مانیتوبا شرایط اقتصادی باثبات است و تازه‌واردین به کانادا می‌توانند به‌راحتی زندگی خود را در این ایالت آغاز کنند. همچنین به دلیل وجود شرایط اقتصادی مناسب، اکثر مردم در این شهر قدرت خرید خانه دارند.

کدام قسمت کانادا برای ما مناسب است؟

هر شهری در کانادا به خصوصیات مشخصی معروف است. از غرب که بگذریم به شهرهای مختلف نگاهی کنید و ببینید با کدامش آبتان در یک جوب می‌رود.

مونترال، کبک: بهترین غذاها و نوشیدنی.

بوچرویل، کبک: بهترین مکان برای فرار از روستاها

ادمونتون، آلبرتا: بهترین شهرها برای زندگی خانودادگی و خانواده‌ها .

هالی فاکس، نوا اسکوشیا: بهترین برای ملک مقرون‌به‌صرفه.

آب‌وهوا در غرب کانادا

در سواحل شرقی و غربی در تابستان میانگین دمای بالا عموماً در دمای پایین ۲۰ درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) است، درحالی‌که بین سواحل، میانگین دمای تابستان بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد (77 تا 86 درجه فارنهایت) ، با گرمای شدید گاه‌وبیگاه در برخی از مکان‌های داخلی

غزب کانادا

مسافران پرجرئت‌تر می‌توانند در غرب ماجراجویی کنند. بر کسی پوشیده نیست که در کوهستان راکی، پیاده‌روی مقام اول را دارد و بعضی از بهترین مسیرها در پارک‌های ملی جاسپر یا بانف واقع است و دیدن حیوانات وحشی به منطقه جان می‌دهد. پس تعجبی ندارد که ببینید گوزن‌های شمالی و سنجاب‌های قرمز در منطقه رفت‌و‌آمد می‌کنند، حتی در مناطق شهری‌تر!!!

فرهنگ غرب کانادا

کانادایی‌ها به روابط دوستانه و ارتباطات اجتماعی فراوان معروف‌اند. مردم غرب کانادا ممکن است بیشتر شما را در آغوش بگیرند، اگر بفهمند غریبه‌اید بیشتر به شما خوش آمد بگویند و بیشتر با شما وقت بگذرانند تا در میانشان احساس غربت نکنید.

محیط غرب کانادا اغلب خانوادگی است و فرهنگ تعطیلات با خانواده، گذراندن وقت در طبیعت به همراه خانواده و همچنین ایجاد و تقویت روابط دوستانه با همسایه از فرهنگ‌های غالب مناطق غرب کاناداست

غرب کانادارو برای زندگی دوست دارید؟

 

سؤالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست؟

درمان و پوشش بیمه در استان‌های کانادا باهم متفاوت است. اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می‌کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشکی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از ۶۰۰ دلار الی ۹۰۰ دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید

چه هزینه‌هایی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید بپردازیم؟

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در دو مرحله نیاز به پرداخت هزینه وجود دارد. مرحله اول هزینه پروسه اخذ پذیرش مراکز آموزشی مثل هزینه ثبت‌نام (Application Fe و پرداخت بخشی از شهریه Deposit) است. هزینه‌های مرحله دوم پرداخت شامل هزینه سفارت و هزینه انگشت‌نگاری است. کلیه پرداخت این هزینه‌ها بر عهدة متقاضی می‌باشد

برای ویزای تحصیلی کانادا چه مدرک زبانی موردنیاز است؟

متقاضی باید حداقل یک مدرک از آزمون‌های معتبر مانند IELTS,TOEFL,GRE یا PTE با نمره قابل‌قبول داشته باشد. در غیر این صورت متقاضی می‌بایست یک دوره زبان در کشور کانادا قبل از ورود وی به کالج یا دانشگاه بگذراند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.