مقالات

ثبت نام لاتاری 2023 چگونه است؟

راهنمای ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری موضوعی است که در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم. اگر شما هم قصد ثبت نام کردن برای لاتاری را دارید لازم است با شرایط ثبت نام لاتاری، مهلت ثبت نام و مدارک و مراحل ثبت نام لاتاری آشنا شوید.

تا انتهای این مطلب از موسسه مهاجرتی ویزا نیو که در واقع یک راهنمای ثبت نام لاتاری است، همراه باشید تا هر آنچه لازم است درباره ثبتنام لاتاری بدانید را با هم بررسی کنیم. در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت با ما تماس بگیرید.

ایران مانند سال های گذشته جزو کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری است. یک برنده لاتاری بعد از ورود به آمریکا گرین کارت دریافت می کند. برنده لاتاری و تمام اعضای خانواده اش اجازه کار،تحصیل،زندگی،خرید و فروش و اقامت آمریکا را دارند.

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا رایگان است. ایرانی ها هرساله بیش از 3500 شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا را دارند. متاهلین 2 شانس برای ثبت نام لاتاری آمریکا دارند.

 

لاتاری یا بخت آزمایی به چه معنی است؟ 

لاتاری آمریکا یک نوع بخت آزمایی است که دولت آمریکا هر سال برگزار می‌نماید و به 55000 نفر از برندگان آن که از سرتاسر دنیا هستند، گرین کارت رایگان اعطا می‌کند. گرین کارت آمریکا که یک مجوز برای اقامت دائم این کشور است که به موجب آن به فرد اجازه داده می‌شود در آمریکا اقامت داشته و در آن به کار و زندگی بپردازد.

تعریف بخت‌ آزمایی در یک جمله خلاصه می‌شود: عددهای موردنظر و دلخواهتان را انتخاب می‌کنید و منتظر می‌مانید تا برنده شوید! در واقع بخت آزمایی ها انواع مختلفی دارند، اما پایه و اساس همه آنها انتخاب برندگان برحسب تصادف است و قرعه‌کشی رندوم انجام می‌گردد. لاتاری گرین کارت آمریکا یک قرعه‌کشی هدفمند است که جایزه آن اجازه اقامت کشور امریکا می‌باشد.

فردی که در قرعه‌کشی برنده می‌شود می‌تواند به همراه خانواده خود در آمریکا زندگی نماید. دارندگان گرین کارت از خدمات بهداشتی، تحصیلی و به‌طورکلی مزایای شهروندی امریکا برخوردار هستند و می‌توانند بدون داشتن ویزا به این کشور رفت و آمد نمایند.

شرایط ثبت نام لاتاری 2023 چیست؟

شرایط ثبت نام در لاتاری را می دانید؟ در این قسمت شرایط ثبت نام برای لاتاری را بررسی کرده ایم. برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا باید دو شرط را در نظر داشت.یکی شرایطی است که در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا وضع شده و دیگری شرایط خاصی که در زمان ریاست جمهوری هر شخصی در آمریکا ممکن است ابلاغ شود.رئیس جمهور آمریکا در زمینه سیاست گذاری های مهاجرتی حق تصمیم گیری دارد.

این نکته را بدانید که ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت امکان پذیر نبوده و در زمان ثبت نام بایستی اطلاعات پاسپورت خود را وارد کنید یا اینکه شامل یکی از شرایط نداشتن پاسپورت در سایت لاتاری باشید. در صورت ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت بعد از برنده شدن در لاتاری نمی توانید کارهای اقامتی خود را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا چگونه است؟

شرایط همه سنوات یکسان است البته مشاهده شده است که در سفارت های مختلف آمریکا در مکان های مختلف برخوردهای متفاوتی با این شرایط شده است.اما در مجموع موضوع کاملا شفاف و قابل تهیه می باشد.

 

شرایط سنی لاتاری به چه صورت است؟

برای اینکه بتوانید در لاتاری ثبت نام کنید لازم است از شرایط سنی خاصی بهره مند باشید. که در ادامه توضیح خواهیم داد که شرایط سنی ثبتنام لاتاری چیست.
سن متقاصی حداقل باید 18 سال باشد.
تا سن 17 سالگی باید همراه با والدین یا قیم قانونی شرکت کرد و از 17 تا 21 سالگی هم میتوان به همراه والدین و هم تنهایی شرکت کرد.
کسانی که زیر 18 سالگی موفق به اخذ دیپلم شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.

 

شرایط عکس لاتاری‎

عکس لاتاری باید زاویه مستقیم رو به دوربین داشته باشید. عکس به شکل مربع باشد. طول عکس بین 600 تا 1200 پیکسل باشد. عکس دارای زمینه سفید و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورتتان را بپوشاند. نیاز به معلوم بودن گوش ها نیست.

عکس باحجاب برای مسلمانان و ادیانی که حجاب برای آن ها تعریف شده بلامانع است. عکس لاتاری باید به صورت فایل تحویل داده شود. عکس در ثبت نام لاتاری یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا بخاطر عکس اشتباه ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمی شود.عکس برای ثبت نام در دو بخش

بررسی می شود. اول هنگام بارگذاری توسط خود سایت که فقط اندازه و نوع فایل بررسی می شود و در مرحله دوم کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز می کند یا نه.

ابعاد عکس لاتاریشرایط عکس لاتاری

شرایط تحصیل و سابقه کاری در ثبت نام لاتاری 

حداقل تحصیلات در صورت برنده شدن دیپلم دبیرستان می باشد. توجه داشته شید دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است. در صورتی که در نظام جدید درس خوانده باشید یا دیپلم فنی و حرفه ای داشته باشید ملزم به رفتن دانشگاه هستید.دقت کنید که این تحصیلات باید قبل از ثبت نام لاتاری احراز شده باشد.

بسیاری از مردم فکر می کنند هرچقدر تحصیلات بالاتر باشد شانس برای شرکت در قرعه کشی بالاتر است.این تصور غلطی است همه در این قرعه کشی از شانس یکسانی برخوردارند.
پس از برنده شدن،افسر کنسولی سفارت احترام بیشتری برای تحصیلات بالاتر شما قائل خواهد بود،اما در قرعه کشی تاثیر مثبتی ندارد.

در صورت نداشتم دیپلم باید ثابت کنید 2 سال سابقه کار در 5 سال اخیر دارید.این سابقه کار باید مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالت متحده باشد.نیاز نیست که شما حتما کار کرده باشید مثلا می توانید یک شرکت ثبت کنید حتی اگر کسی در آن شرکت فعالیتی نکند ولی به عنوان مدیرعامل آن مجموعه شرکت کنید و پذیرفته می شود.

مثال دیگر ازین مشاغل: برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی سازهای موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه و…

 

برای ثبت نام لاتاری چه مدارکی لازم است؟

  • پاسپورت: پاسپورت فقط برای متقاضی اصلی مورد نیاز است و نه برای همسر و فرزند.
  • عکس پرسنلی: برای تمام اعضای خانواده عکس مناسب لاتاری به صورت دیجیتالی نیاز دارید.
  • فرم ثبت نام لاتاری: برای ثبت نام لاتاری نیاز به تکمیل یک فرم آنلاین دارید که همان فرم ثبت نام لاتاری است.

فرم ثبت نام لاتاری

 

هزینه ثبت نام لاتاری چقدر است؟

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا رایگان است. هزینه ثبت نام لاتاری مربوط به خدمات کارگزای است و متقاضیان برای اخذ فرم هزینه ای پرداخت نمی کنند. هزینه هایی که اخذ می شود مربوط به خدمات کارگزاری است نه برای اخذ فرم. یعنی بعضی فرم های سفارتی هزینه دارند و بعضی از آن ها رایگان هستند. فرم ds-5501 که همان فرم ثبت نام لاتاری آمریکا است فاقد هزینه و کاملا رایگان است.

 

ثبت نام لاتاری 2023 تا کی مهلت دارد؟

مهلت ثبت نام لاتاری هرسال تقریبا از ابتدای سال مالی آمریکا شروع شده و تا حدود یکماه ادامه دارد. افراد علاقمند به مهاجرت به آمریکا از کشورهایی که طبق دستور العمل ثبت نام این قرعه کشی مجاز اعلام شده اند می توانند در مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام لاتاری، با مراجعه به سایت فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.

ثبت نام لاتاری 2022 در تاریخ 7 اکتبر 2020 ساعت 20:30 به وقت تهران آغاز شد و در 10 نوامبر 2020 ساعت 19:30به وقت تهران به پایان رسید. اکنون شما می توانید برای ثبت نام لاتاری 2023 اقدام نمایید. ثبت نام لاتاری 2023 اوایل اکتبر 2021 آغاز می شود و در اوایل نوامبر 2021 به پایان می رسد.

 

احتمال و شانس برنده شدن در لاتاری 2023 چقدر است؟

شانس برنده شدن در قرعه‌کشی‌هایی که به‌صورت رندوم انجام می‌شوند به تعداد بلیت خریداری شده توسط شرکت‌کننده، دیگر افراد شرکت‌کننده در قرعه‌کشی و تعداد اعداد انتخابی در هر لاتاری بستگی دارد. برنده شدن در لاتاری نیز به همین صورت است.

با توجه به اخبار پایان لاتاری گرین کارت آمریکا و اینکه بسیاری از مردم فکر می کنند لاتاری گرین کارت آمریکا بسته شده است و البته با اهمیت به این موضوع که برنامه لاتاری گرین کارت یک قرعه کشی ویزاست، لذا هرچه ثبت نام کمتر باشد شانس برنده شدن بیشتر خواهد بود.

سهمیه ایران در لاتاری 2023 بستگی به میزان افراد شرکت کننده دارد.ایران از کشورهایی است که هرساله بیش از 3500 ویزا در لاتاری برنده می شود. در صورتی که یک شخص در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب شود با همسر و فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند گرین کارت دریافت می کنند.

شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه به برنده لاتاری خانه داده می شود.صحت ندارد.

 

چرا متاهلین دوبرابر شانس برنده شدن در لاتاری دارند؟

متاهلین برای برنده شدن دو شانس دارند.هر شخص میتواند یکبار به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند که در آن خانواده اش به عنوان همراه در فرم ایشان فایل می شوند.متاهلین می توانند دوبار ثبت نام کنند.یکبار آقا به عنوان متقاضی اصلی و یکبار هم خانم به عنوان متقاضی اصلی.هرکدام برنده شود کل خانواده ویزا دریافت می کنند.

 

مقایسه زمان ثبت نام لاتاری در سال های گذشته

ثبت نام لاتاری 2023 اوایل اکتبر 2021 آغاز می شود و در اوایل نوامبر 2021 به پایان می رسد.
ثبت نام لاتاری 2022 در7 اکتبر 2020 آغاز و در 10 نوامبر 2020 به پایان رسید.
ثبت نام لاتاری 2021 در 2 اکتبر 2019 آغاز و در 5 نوامبر 2019 به پایان رسید.
ثبت نام لاتاری 2020 در 3 اکتبر 2018 آغاز و در 6 نوامبر 2018 به پایان رسید.

کشورهای متقاضی لاتاری

شهروندان چه کشورهایی مجاز به ثبت‌نام در لاتاری هستند؟

لیست کشورهای غیرمجاز برای ثبت‌نام در قرعه‌کشی هرساله در هنگام ثبت‌نام لاتاری گرین کارت آمریکا مشخص خواهد شد؛ به‌جز کشورهای اعلام‌ شده، اتباع سایر کشورها اجازه شرکت در مسابقه را خواهند داشت.

نحوه تقسیم‌بندی ویزای لاتاری بین کشورها

اگر بپرسید که به چه نسبت ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا بین متقاضیان و کشورها تقسیم می‌شود باید بگوییم هر کشور حداکثر 7% از کل سهمیه را می‌تواند دریافت کند و البته عموماً هیچ کشوری به این حدنصاب نمی‌رسد.

ایران یکی از کشورهایی است که تقریباً بیش از 6% از این ویزا را دریافت می‌کند یعنی بیش از 3000 ویزای لاتاری در سال برای ایرانیان صادر می‌شود. البته بعد از ریاست جمهوری ترامپ این عدد کاهش داشته اما هنوز برترین روش مهاجرتی به حساب می آید.

[typed string0=”برندگان لاتاری به‌صورت راندوم و تصادفی انتخاب می‌شوند و هرساله لیست کشورهای مجاز برای این قرعه‌کشی به‌روزرسانی و اعلام می‌شود.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

سوالات متداول ثبت نام لاتاری 

امکان شرکت پیاپی در لاتاری وجود دارد؟

اگر شما یکبار شرکت کردید و برنده نشدید، نگران نباشید. شما می توانید سال بعد دوباره اقدام به ثبت نام کنید. اینکه بعضی افراد می گویند فقط یکبار می توانید شرکت کنید صحیح نیست.

اگر متاهل باشید ولی همسرتان پاسپورت نداشته باشد می توان ثبت نام کرد؟

بله، در مرحله ثبت نام نیازی به پاسپورت همسرتان نیست. فقط پاسپورت خودتان کفایت می کند.

آیا اتباع افغان هم می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

بله، تمامی اتباع افغان با داشتن پاسپورت ایران یا افغانستان می توانند در ثبت نام لاتاری شرکت کنند.

سهم ایران در برنده شدن در لاتاری چقدر است؟

خوشبختانه ایران یکی از کشور هایی است که هر دوره تقریبا بیش از 6% از این ویزا را دریافت می کند. یعنی بیش از 3000 ویزای لاتاری برای ایرانیان است.

برای ثبت نام لاتاری به مدرک زبان ( تافل یا آیلتس ) است؟

خیر، برای ثبت نام نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. ولی در صورت قبولی برای اینکه به مشکل نخورید بهتر است روی زبان خود کار کنید.

از کجا بفهمیم در لاتاری برنده شده ایم؟

در تاریخ ذکر شده با مراجعه به سایت اداره مهاجرت، با وارد کردن کانفرمیشن نامبر صفحه ای باز خواهد شد که نتیجه را مشخص می کند.

در صورت قبولی اطلاعات شما به همراه یک بارکد و کیس نامبر نمایش داده می شود. این کیس نامبر، شماره پرونده شما می باشد که توسط آن تا دریافت گرین کارت به پرونده شما رسیدگی می شود.

اگر اطلاعات فرم را اشتباه وارد کنیم امکان اصلاح آن وجود دارد؟

خیر،  بعد از ارسال اطلاعات امکان هیچ گونه تغییری وجود نخواهد داشت.

ثبت نام لاتاری از چه سایتی انجام می شود؟

هر ساله ثبت نام لاتاری از سایت http://www.dvlottery.state.gov  انجام می شود.

هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟

هزینه ثبت نام لاتاری کاملا رایگان است. هزینه ای که موسسات می گیرند جهت خدمات کارگزاری است.

اگر فردی که در لاتاری برنده شده فوت کند، ویزای اقامت او چه می شود؟

در چنین شرایطی ویزا باطل می شود، همچنین همسر و فرزندان او هم اجازه استفاده از ویزا را ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.