مهاجرت

مهاجرت کاری نقاش ساختمان

مهاجرت کاری نقاش ساختمان

نقاشی ساختمان یکی از مشاغل فنی و عملی در جهان است که برای افرادی که به این شغل علاقه دارند یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت کاری در سال ۲۰۲۰ می‌باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مهاجرت کاری نقاش ساختمان می‌پردازیم.

نقاش ساختمان

نقاش ساختمان به فردی اطلاق می‌گردد که با ابزار آلات مرتبط با کارش توانایی سفید کار و زیباسازی دیوار و سقف ساختمان و… را داشته باشد.

رشته نقاشی ساختمان زیرمجموعه رشته معماری و عمران است و برای انجام این شغل در واقع نیاز به دانش مهارت‌های مهندسی در این زمینه نیز می‌باشد.

نقاش ساختمان، سطوح مختلف را بارنگ‌های مختلف می‌پوشاند، درواقع کار او زیباسازی ساختمان است. رنگ‌آمیزی درب‌ها، پنجره‌ها، سقف دیوارهای داخلی و بیرونی و… از کارهای اصلی شغل نقاشی ساختمان است.

مهاجرت کاری نقاش ساختمان

شرح وظایف

نحوه کار نقاش ساختمان به این شکل است که ابتدا باید سطوح مدنظر برای رنگ‌کاری را به‌وسیله سنباده یا بتونه‌کاری صاف و یکدست کند و سپس شروع به رنگ‌آمیزی آن کند.

ابزارآلاتی که یک نقاش ساختمانی برای کار خود مورداستفاده قرار می‌دهد شامل قلم‌مو، رنگ، گچ، تینر، سنباده و نردبان با ارتفاع قابل تنظیم می‌باشد.

فرقی ندارد اینکه پروژه‌های کوچک مثل منازل را انجام دهید یا برج‌های عظیم را رنگ‌آمیزی کنید درهرصورت، خلاقیت در این شغل حرف اول را می‌زند. بنابراین یک نقاش ساختمان باید دارای صبر و حوصله زیاد باشد و نکته مهم بعدی این است که به جزئیات ساختمان به‌خوبی دقت کند.

مهاجرت کاری نقاش ساختمان

مهاجرت کاری نقاش ساختمان، نیازمند داشتن شرایط و مهارت‌های خاصی می‌باشد. متقاضی بعد از داشتن شرایط لازم می‌تواند برای اخذ موقعیت شغلی و دریافت جاب آفر برای دریافت ویزای کاری درخواست دهد.

برای این کار فرد باید رزومه خود را برای شغل موردنظر ارسال کند؛ سپس کارفرما با دیدن شرایط شخص متقاضی در صورت تمایل درخواست او را قبول می‌کند.

یک نقاش ساختمان با داشتن مهارت‌های لازم می‌تواند برای کشورهای مختلفی نظیر کانادا، آلمان، سوئد، انگلیس و… درخواست ویزای کاری بدهد.

وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا، سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا و سایت کاریابی ایندید Indeed کانادا از جمله وب‌سایت‌هایی هستند که از طریق آن متقاضیان می‌توانند بر اساس رزومه خود، موقعیت شغلی را در کشور موردنظر بیابند.

نقاش ساختمان چه وظایفی دارد؟

از وظایف اصلی که یک نقاش ساختمان باید انجام دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اندازه‌گیری سطوح به‌منظور تعیین میزان رنگ و ابزار موردنیاز نقاش ساختمان
 • از بین‌بردن رنگ‌های قدیمی سطوح
 • صاف کردن سطوح ناهموار به کمک بتونه زدن و گچ کاری
 • ایجاد رنگ آستری
 • ایجاد ترکیب رنگی به‌منظور رسیدن به رنگ موردنظر
 • انجام نقاشی ساختمان بارنگ موردنظر

به دلیل اینکه در رنگ‌ها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود؛ پیشنهاد می‌گردد که نقاشان ساختمان از لباس کار مناسب استفاده نمایند.

مهارت‌های موردنیاز نقاش ساختمان

 • داشتن توان انجام کارهای عملی
 • داشتن شناخت کامل از رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها
 • داشتن صبر و حوصله بالا برای انجام کار بدون نقص
 • توجه زیاد به جزئیات
 • داشتن توانایی انجام کار چه به‌صورت انفرادی و چه به‌صورت تیمی
 • عدم ترس از ارتفاع برای رنگ‌آمیزی در ارتفاع
 • رعایت کردن مسائل بهداشتی و ایمنی در حین کار

ساعات کاری

ساعت کاری برای شغل نقاش ساختمان منعطف است و بسته به نوع و سفارش مشتری می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است پروژه به‌قدری بزرگ باشد که نقاش ساختمان مجبور شود حتی روزهای تعطیل نیز مشغول انجام کار باشد.

در مقابل ممکن است نقاش ساختمان برای مدتی پروژه‌ای برای انجام کار نداشته باشد و بیکار باشد؛ اما تمام این موارد از جذابیت‌های این شغل پردرآمد است.

چگونه به‌عنوان یک نقاش ساختمان وارد بازار کار شویم؟

برای ورود به این شغل و سپس مهاجرت کاری نقاش ساختمان ابتدا باید به‌صورت کارآموز یا به‌عنوان دستیار کارگر، مهارت کسب کنید تا بتوانید در آینده پروژه‌های کوچک و بزرگ را به‌خوبی انجام دهید.

راه دیگری که برای کسب مهارت بسیار مناسب است، استفاده از آموزشگاه‌های تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای است که پس از اتمام دوره، مدرک مربوطه نیز به وی اعطا می‌گردد؛ اما به‌صورت کلی کسب تجربه عملی و مهارت بسیار مهم‌تر است.

مهاجرت کاری نقاش ساختمان به کانادا

نقاش، نقاش ساختمان، دکوراتور و … همه از عناوین شغلی هستند که در فهرست مشاغل موردنیاز کانادا قرار دارند. این حرفه پر تقاضا در ایالات نبوبرانزویک، انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان و جزیره پرنس ادوارد بازار کار فوق‌العاده‌ای دارا می‌باشد. میانگین حقوق یک نقاش ساختمان در کانادا حدود ۲۲ دلار به ازای یک ساعت محاسبه می‌شود که بسته به شهر محل کار یا سابقه شغلی افزایش خواهد یافت. پیش‌نیاز اساسی برای مهاجرت و اخذ ویزای کاری این دسته از مشاغل به شرح زیر می‌باشد:

 • سابقه شغلی دست‌کم ۳ سال
 • دریافت مجوز نقاشی ( این مجوز در ایالت کبک اجباری و در سایر ایالات اختیاری خواهد بود.)
 • مجوز بین استانی یا مهر قرمز در صورت موفقیت در آزمون بین استانی برای نقاشان و دکوراتورها

در حال حاضر افراد باسابقه در حوزه نقاشی ساختمان می‌توانند با دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای کانادایی موفق به دریافت ویزای کاری این کشور شوند. ایران ایندید، تنها نمایندگی کاریابی در کانادا افتخار دارد تا در این مسیر سرنوشت‌ساز یاری گر شما هم‌وطنان عزیز باشد.

مهاجرت کاری نقاش ساختمان

بازار کار در ایران

با توجه به اینکه ساختمان‌سازی در اکثر کشورها رواج یافته است، نیاز به شغل نقاش ساختمان نیز به طبع زیاد خواهد شد. مردم اهمیت زیادی به تعمیر و بازسازی خانه‌های خود می‌دهند؛ لذا با توجه به این شرایط نباید نگران یافتن کار در این حوزه باشید.

از نکاتی که یک نقاش ساختمان باید در نظیر بگیرد تا سفارش‌های خود را زیاد کند و همیشه مشتری داشته باشد، می‌توان به انجام به‌موقع سفارش‌های نقاشی ساختمان و تمیزی در کار اشاره کرد.

هرچه نقاش ساختمانی دارای خلاقیت، صبر و حوصله بیشتری باشد، مطمئناً بازخورد بهتری را از مشتریان دریافت می‌کند و این امر منجر به افزایش تعداد مشتریان وی خواهد شد. ولی مهم‌ترین مسئله خوش‌قولی در تحویل کار است.

میزان حقوق و درآمد

حقوقی که یک نقاش ساختمان در یک شرکت خارجی دریافت می‌کند بستگی به نوع قرارداد او و همچنین میزان تخصص، سابقه کار و کیفیت کار آن فرد دارد.

هرچه کیفیت کار نقاش ساختمان و مهارت‌های عملی او بیشتر باشد و نمونه‌کارهای بیشتری در رزومه حرفه‌ای خود داشته باشد، مسلماً از حقوق و مزایای بیشتری بهره‌مند خواهد شد.

میزان درآمد در کشورهای مختلف

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، در کشور آمریکا میزان استخدام شغل نقاشی ساختمان در طول سال‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۲۰ حدود ۱۸ درصد افزایش‌یافته است. جالب است بدانید میانگین رشد استخدام برای سایر مشاغل حدود ۱۴ درصد است.

در کشور آمریکا میانگین درآمد سالانه در سال ۲۰۲۰ برای این شغل ۴۰.۰۰۰ دلار است.

در کشور انگلستان نیز شغل نقاشی ساختمان با رشد خوبی در سال‌های اخیر روبرو بوده است. میانگین درآمد سالانه این شغل در سال ۲۰۲۰ از ۲۵.۰۰۰ دلار برای افراد تازه‌وارد تا ۴۰۰۰۰ دلار برای افراد حرفه‌ای در این زمینه متغیر خواهد بود.

همچنین در کشور کانادا نیاز به شغل نقاش ساختمان بسیار زیاد است و یک فرد ماهر می‌تواند درآمد خیلی خوبی در این کشور زیبا داشته باشد. میانگین درآمد سالانه برای این شغل در سال ۲۰۲۰ تا ۴۰.۰۰۰ دلار است.

میانگین درآمد سالانه در کشور آلمان برای این موقعیت شغلی، برای افرادی که چندسال سابقه کاری داشته باشند، در حدود ۴۵.۰۰۰ یورو خواهد بود.

نقاشی ساختمان یکی از مشاغل مربوط به خدمات ساختمانی است که به‌عنوان یک شغل پردرآمد، دارای نکات ب|

سختی‌های کار نقاش ساختمان

اگر بخواهیم در مورد سختی‌های این شغل برای‌تان بگوییم می‌توانیم به کار در زمستان را برای این افراد نام ببریم.

 • امکان دارد رنگ‌ها در زمستان ترک بخورند و یا خشک شدن رنگ چندین روز طول بکشد.
 • سرپا ایستادن‌های مداوم
 • گاهی کمردرد و گردن دردهای ناشی از کارهای فیزیکی نیز از سختی‌های این کار است.

چگونه یک نقاش ساختمان موفق باشیم؟

اگر می‌خواهید درآمد خیلی زیادی داشته باشید باید در بین مشتریانتان معروف شوید.

 • به این معنا که به‌قدری کیفیت کارتان بالا باشد که آن‌ها به‌هیچ‌وجه کارهای رنگ‌آمیزی ساختمان و یا بازسازی خانه خود را به فرد دیگری نسپارند.
 • استفاده از جنس رنگ‌های معروف و درجه‌یک در نقاشی ساختمان می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای روی نتیجه کار بگذارد.
 • وجدان کاری و داشتن سلیقه نیز در راه جذب مشتری به سمت شما بی‌تأثیر نخواهد بود.

درصورتی‌که شخص متقاضی علاقه زیادی به کارهای فیزیکی و عملی داشته باشد، شغل نقاش ساختمان گزینه بسیار مناسبی جهت مهاجرت کاری از طریق جاب آفر برای ایشان است.

سؤالات متداول

آیا بدون داشتن سابقه کاری می‌توان برای مهاجرت کاری نقاش ساختمان درخواست داد؟

مسلماً خیر؛ برای درخواست مهاجرت کاری نقاش ساختمان نیاز هست که فرد، مهارت‌های لازم را کسب کرده و حداقل سه سال سابقه کاری داشته باشد.

آیا صرفاً با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توانیم درخواست مهاجرت کاری دهیم؟

مدارک فنی و حرفه‌ای می‌توانند شما را برای رسیدن به این شغل یاری کنند؛ اما بدون داشتن سابقه کاری و انجام کارهای عملی، شانسی برای قبول شدن درخواست شما توسط کارفرما وجو ندارد؛ زیرا کسی به فرد بی‌تجربه کار نخواهد داد.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به کشور کانادا چیست؟

 • مشخصات پاسپورت متقاضی
 • دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه
 • مدارک تحصیلی یا تجربه کاری مناسب
 • داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی
 • داشتن گواهی عدم سوءپیشینه
 • داشتن گواهی سلامت پزشکی
 • داشتن گواهی تمکن مالی

آیا دانش زبان انگلیسی برای درخواست مهاجرت کاری الزامی است؟

برای درخواست مهاجرت کاری نیاز هست که مدرک زبان داشته باشید اما نمره آن بستگی به نظر کارفرما دارد. به‌طورکلی نیاز هست که بتوانید برای ارتباط برقرار کردن با دیگران دانش زبان انگلیسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.