مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری برق کار خودرو

مهاجرت کاری برق کار خودرو

برق‌کار خودرو ازجمله مشاغل فنی می‌باشد که با توجه به ورود خودروهای جدید و پیشرفته به بازار، نیاز به آن در تقریباً در سراسر جهان مدرن امروز احساس می‌گردد. صاحبان این دسته از مشاغل برای ورود به بازار کار نیاز به تحصیل دانشگاهی نداشته و تنها کسب تجربه در کنار استادان ماهر و البته مدرک فنی معتبر می‌تواند این امکان را برای آن‌ها فراهم کند. مهاجرت کاری برق کار خودرو با توجه به وجود این شغل در فهرست مشاغل موردنیاز کشورهای مطرح جهان، می‌تواند زمینه‌ساز آینده‌ای روشن برای افراد ماهر در این زمینه باشد.

مهاجرت کاری برق کار خودرو

برق‌کار خودرو ازجمله مشاغل فنی پرطرفدار برای افرادی است که علاقه‌مند به برق و سیستم الکتریکی خودرو هستند. این شغل نیاز به تحصیل دانشگاهی نداشته و افراد تنها با دریافت مدرک فنی و کسب تجربه در کنار استادی ماهر می‌توانند به‌سرعت وارد بازار اشتغال این حرفه پرسود و پرطرفدار شوند. نام دیگر برق‌کار خودرو باتری‌ساز می‌باشد؛ چرا که حوزه‌ی کاری این حرفه بیشتر باتری خودرو، تنظیم و تعمیر آن می‌باشد.

در این حرفه آنچه اهمیت بالایی دارد آپدیت یا به‌روز کردن مهارت و توانمندی هم گام با پیشرفت صنعت خودروسازی است. در دنیای امروز، سیستم‌های خودرو مانند سایر صنایع تولیدی در حال پیشرفت می‌باشد، لذا تعمییر و تنظیم سیستم‌های الکتریکی آن‌که دائماً در حال پیچیده شدن هستند، نیز مهارت بالا و نوین می‌طلبد. شاید به همین خاطر است که مهاجرت کاری برق کار خودرو در جهان طرفداران زیادی دارد.

ازجمله سیستم‌های الکترونیک که وظیفه ساخت یا تعمیر آن در حوزه وظایف برق کار خودرو قرار می‌گیرد، می‌توان به سیستم‌های صوتی و تصویری، ردیابی، بازدارنده حرکت، تهویه، پنجره و صندلی اشاره کرد.

یک برق کار ماهر و مجرب، بایستی علاوه بر به‌روز کردن اطلاعات و توانایی‌های خود، قدرت حل مسئله و تسلط کافی بر سیستم سیم‌کشی برق خودرو را هم داشته باشد.

ساعات کاری برق‌کار خودرو

برق‌کار خودرو بسته به محل کار، ساعات کاری متغیری دارند؛ اما معمولاً به‌طور تمام‌وقت مشغول به کار هستند. افراد معمولاً در کارخانه‌های بزرگ ساخت خودرو، بایستی در روزهای تعطیل یا شب‌ها نیز مشغول به کار باشند.

از سوی دیگر افرادی که طور مستقل کار می‌کنند، می‌توانند ساعات کاری را خود تنظیم کنند. بااین‌حال برق کار خودرو ازجمله مشاغل فنی است که در تایم‌های خاصی از سال مانند تعطیلات که مسافرت‌ها افزایش می‌یابند، حجم فعالیتشان چند برابر شده و حتی مجبور به کار تا دیروقت باشند.

متقاضیان مهاجرت کاری برق کار علاوه بر میزان حقوق بایستی حتماً ساعات و شیفت‌های کاری را نیز در این پروسه در نظر بگیرند.

دانش موردنیاز برای مهاجرت کاری برق کار خودرو

امروزه صاحبان مشاغل فنی به‌خصوص در حوزه صنایع بایستی همگام با پیشرفت تکنولوژی مهارت‌ها و توانایی‌های خود را به‌روز کنند؛ به‌خصوص در صنعت خودروسازی که دائماً در حال پیشرفت و سیستم‌های برقی آن‌که در حال پیچیده‌تر شدن هستند. این دسته از مشاغل فنی نیاز به تحصیلات دانشگاهی عالی ندارد و افراد می‌توانند پس از سال اول دبیرستان وارد رشته فنی حرفه‌ای شده و یا دوره‌های آموزشی در سازمان فنی و حرفه‌ای معتبر بگذرانند.

آنچه در حوزه شغل برق کار خودرو اهمیت دارد، تجربه و توانمندی است که با کار کردن در نزد استاد مجرب و توانا به‌راحتی قابل کسب است. لازم به ذکر است که در فرآیند مهاجرت کاری برق کار خودرو ممکن است در برخی کشور نیاز به گذراندن دوره‌های فنی خاص یا معادل‌سازی مدرک فنی باشد. به‌طورکلی مهارت‌های شغلی برق کار خودرو به شرح زیر می‌باشند:

 • توانایی فنی در به‌کارگیری ابزارهای الکترونیک
 • مهارت در انجام اصولی کار و دقت در جزئیات
 • توانایی حل مسئله
 • درک و فهم نقشه‌های سیم‌کشی برق در خودرو
 • مهارت در کار فردی و گروهی
 • توانایی ارتباطی و خدماتی مناسب و شایسته با مشتریان
 • آگاهی دقیق از پیشرفت فنی خودروها و به‌روز کردن توانمندی‌ها

مهاجرت کاری برق کار خودرو

وظایف برق کار خودرو

برق‌کار خودرو بسته به علم، تخصص و توانمندی خود بایستی با تسلط بر بخش‌های فنی خودرو و توانایی حل مسئله، به وظایف خود یعنی ساخت و تعمییر سیستم‌های برقی و باتری خودرو عمل کند.

آشنایی با مهارت‌های فنی در کنار تسلط بر سیستم‌های برق و باتری خودرو می‌تواند زمینه‌ساز تکمیل رزومه شغلی برای ارسال به کارفرمایان در جهت فرآیند مهاجرت کاری برق کار خودرو باشد.

شایان‌ذکر است که افرادی که در کارخانه‌ها یا تعمیرگاه‌های بزرگ کار می‌کنند بایستی با انواع متعددی از خودروها آشنا باشند و به‌تبع وظایف آن‌ها بیش‌تر است؛ اما افرادی که به‌طور مستقل در تعمیرگاه‌های کوچک کار می‌کنند ممکن است در تعمیر نوع خاصی از خودروها تخصص داشته باشند.

ازجمله وظایف برق کار خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به‌کارگیری ابزار کامپیوتری تشخیص عیب در خودروهای مدرن
 • سنجش سیم‌کشی و بخش‌های فنی در خودروهای قدیمی
 • حل مسئله و یافتن مشکل فنی با نمودار مدارهای برق یا دفترچه راهنمای خودرو
 • تعمیر یا جایگزینی بخش‌های آسیب‌دیده
 • آزمایش سیستم فنی خودرو برای اطمینان از صحت و ایمنی خودرو پس از تعمیر

بازار کار برق‌کار خودرو در جهان

درمجموع مشاغل فنی دارای بازار کاری بسیار خوبی نه‌تنها در داخل بلکه در خارج دارا می‌باشد. در مهاجرت کاری برق کار خودرو افراد بنا به تجربه و مهارت خود فرصت استخدام در کارخانه‌های ساخت خودرو و البته تعمیرگاه‌ها را خواهند داشت؛ هم‌چنین با دارا بودن سرمایه و اخذ مجوزهای لازم می‌توانند کسب‌وکار شخصی خود را در کشور مقصد راه‌اندازی کنند.

کانادا ازجمله کشورهایی است که می‌تواند مقصد خوبی برای مهاجرت این دسته از مشاغل باشد؛ چراکه برق کار خودرو هرساله در فهرست مشاغل موردنیاز کانادا به چشم می‌خورد. در کشور استرالیا نیز میزان استخدام برق کار خودرو رشد بالای ۵۷ درصدی را در سال‌های اخیر نشان داده است.

مهاجرت برق کار خودرو در سایت ویزانیو

میزان درآمد برق‌کار خودرو

در مبحث مهاجرت کاری برق‌کار خودرو یکی از موارد بااهمیت میزان درآمد آن است. فاکتورهای متعددی میزان درآمد برق کار خودرو به‌عنوان یک شغل فنی را متأثر می‌کند؛ سابقه کار، میزان تجربه و تخصص، شهر و کشور محل اقامت، نحوه قرارداد با کارفرما، موقعیت کارخانه یا تعمیرگاه و … از این موارد هستند. به‌علاوه افرادی که برای کارفرما کار می‌کنند به‌تبع درآمد متفاوتی با افرادی دارند که کسب‌وکار شخصی خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

در استرالیا میزان درآمد سالانه برق‌کار خودرو به‌طور متوسط حدود ۴۷۰۰۰ دلار بدون کسر مالیات برآورد می‌شود. در کشورهای اروپایی مانند انگلیسی میزان درآمد برای افراد تازه‌کار ۲۲ تا ۲۷ هزار دلار و برای افراد مجرب حدود ۲۸ تا ۳۹ هزار دلار در نظر گرفته می‌شود.

در کانادا هم این شغل مانند موارد مشابه نظیر مکانیک خودرو حدود ۶۶ الی ۸۶ هزار در سال بسته به ایالت و سابقه کاری متغیر است.

برق‌کار خودرو می‌تواند با کسب اطلاعات جامع و کامل و مشورت با وکیلان و مشاوران حاذق مهاجرت خوبی داشته و شغل مناسب خودش را یافته در آن فعالیت کند.

سؤالات متداول

در حال حاضر افرادی که تجربه کار در کانادا را ندارند می‌توانند از مؤثرترین روش ممکن یعنی جاب آفر به این منظور اقدام کنند. با توجه به این‌که برق کار خودرو ازجمله مشاغل موردنیاز در کانادا به شمار می‌رود، می‌توان گفت دریافت پیشنهاد شغلی امکان‌پذیر خواهد بود. سن، مدرک فنی معتبر، سابقه شغلی دست‌کم سه سال، مدرک زبان ازجمله شرایط مهم دریافت پیشنهاد شغلی در کانادا هستند.

فاکتورهای متعددی میزان درآمد برق کار خودرو به‌عنوان یک شغل فنی را متأثر می‌کند؛ سابقه کار، میزان تجربه و تخصص، شهر و کشور محل اقامت، نحوه قرارداد با کارفرما، موقعیت کارخانه یا تعمیرگاه و … از این موارد هستند. به‌علاوه افرادی که برای کارفرما کار می‌کنند به‌تبع درآمد متفاوتی با افرادی دارند که کسب‌وکار شخصی خود را دارند.

قرارداد شغلی عقد شده با کارفرما، مدرک فنی معتبر و مورد تائید، سابقه شغلی مرتبط، مدرک زبان آیلتس حداقل ۵.۵، گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی سلامت ازجمله شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا می‌باشد. این امکان وجود دارد تا بسته به نظر کارفرما نیاز به مدرک زبان آیلتس نباشد و فقط دانش انگلیسی افراد در این سطح برای مهاجرت کافی باشد. هم‌چنین بسته به نظر کارفرما، ممکن است نیاز به معادل‌سازی مدرک فنی یا شرکت در دوره‌های خاص آموزشی ایجاب کند.

به‌طورکلی مشاغل فنی برای اخذ و ارائه مدرک زبان آیلتس باید از کارفرما تابعیت کنند؛ چنانچه کارفرما مدرک زبان آیلتس را الزامی بداند، افراد باید با کسب نمره حداقل ۵.۵ آن را ارائه کنند؛ اما برخی کارفرمایان قوانین راحت‌تری داشته و تنها دانش افراد از زبان انگلیسی در حد آیلتس با نمره ذکرشده را کافی می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.