مهاجرت

مهاجرت کاری نجار

مهاجرت کاری نجار از سایت ویزانیو

از شرایط مهاجرت کاری نجار یا مهاجرت از طریق حرفه نجاری چه می دانید؟ ما این مطلب را ترتیب داده ایم تا آنچه در مورد مهاجرت نجار لازم است بدانید. ابتدا شما را با حرفه نجاری و سپس با شرایط مهاجرت کاری نجار آشنا می کنیم.

نجار

نجاری یا درودگری، پیشه‌ای در صنعت و زیرگروه نخستین صنایع چوب است. نجار فردی است که به ساخت انواع محصولات چوبی می‌پردازد. صنعتگران نجار معمولاً سازندگان درب و پنجره، مبلمان، کابینت‌سازان، قایق‌ سازان و غیره هستند. همچنین، هنرمندان کنده‌ کاری چوب و سازتراشان نیز از اعضای گروه نجاران هستند. نجاری فنی کهن است و آن‌گونه که شواهد تاریخی نشان می‌دهد، انسان از ابتدای شهر نشینی به نجاری می‌پرداخته‌ است.

نجار ها در مقاله مهاجرت کاری نجار

کار روزانه نجار می‌تواند شامل طرح‌های تفسیری، طرح‌بندی، تهیه مصالح ساختمانی، پی ساختمان، دیوارهای نصب شده و بازسازی شود. رایج‌ترین کارفرمایان برای کارهای نجاری، پیمانکاران نجاری، شرکت‌های ساختمانی و سازمان‌هایی با بخش تعمیر و نگهداری هستند.

نجار با خطرات بالقوه ای مانند سر و کار داشتن با مواد و چسب های قابل اشتعال، گرد و غبار، صدای زیاد، آسیب های چشمی و … در کار خود روبرو است.

بنابراین باید ضمن رعایت اصول ایمنی، در هنگام کار از لباس های محافظ و ماسک استفاده کند. از جمله ابزاری که نجار در کار خود از آنها استفاده می‌کند می‌توان به رنده دستی و برقی، اره، میخ، مته و فرز، سوهان، گیره نجاری و … اشاره کرد.

شرح وظایف نجاران

یک نجار برای فعالیت در این حرفه باید بتواند جزئیات را به‌خوبی دیده و مهارت خوبی در کار با دست و اندازه‌گیری داشته باشد. برای این شغل داشتن تحصیلات خاصی لازم نیست.

از طریق گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای موجود و کارآموزی نزد یک استادکار می‌توان این کار را یاد گرفته و تجربه لازم برای شروع کار را کسب کرد. در ادامه به برخی از وظایف این حرفه جهت مهاجرت کاری نجار می‌پردازیم.

 • انتخاب چوب مناسب با توجه به نوع وسیله‌ای که می‌خواهد ساخته شود
 • طراحی وسایل
 • برش دادن و شکل دهی به چوب برای ساخت انواع وسایل مانند تابلوها، پنجره‌ها و…
 • ساختن و سر هم کردن قطعات چوبی
 • نصب وسایل چوبی ساخته‌شده
 • ساخت فونداسیون‌ها، نصب ستون‌های کف، گذاشتن زیر ستون ها، نصب دیوارها و سیستم‌های بام
 • فیتینگ و نصب حاشیه‌ها، درها، پلکان‌ها، قالب‌ریزی و سخت‌افزار
 • اندازه‌گیری، برش و اتصال مصالح ساخته‌شده از چوب و اجزای چوبی
 • تعمیر و بازسازی سازه‌های چوبی
 • خواندن و تفسیر طرح‌های اولیه، ترسیمات و نقشه‌ها
 • ساخت و متناسب‌سازی ساختارهای چوبی مانند تیرچه‌های کف و سقف، راه‌پله‌ها، دیوار یا پارتیشن و درب و پنجره‌های چوبی
 • نجار ممکن است در همه و یا در یک یا چند مورد از زمینه‌های کاری ذکرشده تخصص داشته باشد.

مهاجرت کاری نجار

مهارت و دانش موردنیاز برای مهاجرت کاری نجار

 • مهارت انجام کارهای عملی
 • داشتن دید هنری و خلاقیت برای انجام طراحی مدل‌های جدید و نو
 • داشتن شناخت کافی از انواع چوب‌ها، ویژگی‌ها و بهترین کاربرد آن‌ها
 • دقت و توجه به جزئیات
 • توان انجام کار بر اساس نقشه‌ها و طرح‌های فنی
 • آشنایی با ریاضی برای کار اندازه‌گیری و برشکاری
 • توان بدنی مناسب
 • توانایی کار تیمی برای مواقعی که نجار به‌صورت گروهی و در کارگاه‌های بزرگ کار می‌کند.
 • آگاهی از مسائل ایمنی و سلامت و رعایت آن‌ها
 • مهارت‌های مورد نیاز برای ساخت سازه‌ها، اجزای سازنده و قطعات مبلمان

درآمد نجار در برخی از کشورهای جهان

درآمد نجاران در کشورهای مختلف با توجه به مهارت، تجربه و نوع کاری که انجام می‌دهند، متفاوت است. هر چه فرد توانمندتر و ماهرتر باشد، سفارش‌های بیشتری گرفته و درآمد بهتری خواهد داشت. از طرفی نجاری که در یک کارگاه کوچک مشغول به کار است، با نجاری که به‌صورت صنعتی و وسیع کار می‌کند، درآمدهای متفاوتی دارند. در ادامه درآمد برخی از نجاران را در کشور‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

کانادا – میانگین دستمزد یک نجار ماهر در کانادا معادل $۵۲,۶۵۰ در سال می باشد. همچنین، حقوق ساعتی دریافتی توسط یک نجار در کانادا برابر $۲۶.۷۳ دلار می باشد که درآمد قابل ملاحظه ای است.

آمریکا – در سال ۲۰۱۹ متوسط درآمد نجار ​​۵۵۱۷۰ دلار بوده است. همچنین بالاترین درآمد برای یک فرد ماهر، ۶۰.۱۸۰ دلار و برای یک فرد بی‌تجربه ۳۴،۷۴۰ دلار می‌باشد.

استرالیا – متوسط ​​حقوق نجار در استرالیا ۷۴.۱۰۰ دلار در سال (قبل از کسر مالیات) یا ۳۸ دلار در ساعت است. همچنین بالاترین درآمد برای یک فرد ماهر، ۱۱۲،۰۲۸ دلار در سال و برای یک فرد بی‌تجربه ۵۵،۰۰۰ دلار می‌باشد.

انگلستان- متوسط درآمد سالیانه این شغل برای افراد تازه کار بین ۲۰.۰۰۰ تا ۲۴.۰۰۰ دلار و برای افراد باتجربه تا ۴۳.۰۰۰ دلار می باشد.

به‌طور خلاصه می‌توانید شرح درآمد‌ها را در جدول زیر مشاهده نمایید.

 • کانادا $۳۶,۰۷۵
 • آمریکا $۳۴,۷۴۰
 • انگلیس $۳۳,۱۰
 • استرالیا $۵۵,۰۰۰

مدارک مورد نیاز

حداقل مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای مهاجرت کاری نجار به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت به همراه حداقل هشت ماه اعتبار از زمان درخواست ویزا به همراه پاسپورت‌های قدیمی
 • یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه سفید که در شش ماه اخیر گرفته‌شده است.
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • سند ازدواج در صورت داشتن همسر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک فنی حرفه ای و سایر دوره های نجاری گذرانده شده به همراه ترجمه رسمی

جهت اطلاع از اینکه برای گرفتن ویزا چه مدارکی لازم است؟ می‌توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

مشاغل مرتبط با حوزه فنی، نسبت به مشاغل سایر بخش‌ها دارای امنیت شغلی بیشتری هستند؛ زیرا علاوه بر داشتن درآمد بالا، بسیاری از آن‌ها قابلیت کامپیوتری و اتوماتیک شدن ندارند و مهارت متقاضی در آن‌ها نقشی مؤثر دارد.

عکس نجار در مقاله مهاجرت کاری نجار در سایت ویزانیو

مهاجرت کاری نجار به کانادا

حرفه نجاری در کانادا با کد ۷۲۷۱ در دسته بندی مشاغل ملی (NOC) جای می‌گیرد و از بازار کار خوبی نیز برخوردار است. نجارها از بزرگترین گروه کارگران ماهر در کانادا محسوب می شوند. آنها سازه های چوبی و سایر مصالح را ساخته، نصب، نگهداری و تعمیر می کنند. با توجه به شرایط مالی مناسب این حرفه، همه ساله متقاضیان زیادی از سرتاسر دنیا برای کار در کانادا جذب این کشور می‌شوند.

دستمزد نجار در کانادا متأثر از سابقه، ایالت یا شهر محل کار، متغیر است؛ اما به‌طور میانگین حدود ۵۳.۰۰۰ دلار در سال برآورد می‌شود. به‌طورکلی حقوق پایه یک نجار تازه‌کار و بی‌تجربه در کانادا حدود ۳۲.۰۰۰ دلار و درآمد یک استادکار ماهر و مجرب حدود ۷۸,۰۰۰ دلار در سال است. می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که علاوه بر وجود فرصت‌های شغلی فراوان، نجاری درآمد بالایی نیز در این کشور وسیع دارا می‌باشد.

به دلیل توسعه فراوان صنایع چوب، کابینت سازی و شرکت‌های نجاری متعدد، نیاز بالایی به نجاران حرفه‌ای و مجرب احساس می‌شود. بااین‌حال در برخی ایالات کانادا، شغل نجاری شرایط ایده آل تری دارا می‌باشد؛ به ‌طوری ‌که در که در ایالات نونآوت، نورث وست و آلبرتا به ترتیب بیش‌ترین درآمد شغلی برای نجاران حرفه‌ای اختصاص داده ‌شده است.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، نجاری جزو مشاغل موردنیاز کانادا است؛ لذا مهاجرت کاری نجار با اخذ جاب آفر از کارفرمای کانادایی با موفقیت همراه خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با مشاوران ما در ایران ایندید، به‌عنوان بهترین نمایندگی کاریابی در کانادا تماس حاصل فرمایید.

وضعیت استخدام

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام نجارها بین سال های۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد۲۰ درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد می‌باشد.

استرالیا – در ۵ سال گذشته میزان استخدام نجارها ۱۶ درصد رشد داشته و برای سال‌های آتی نیز رشد بسیار زیادی پیش بینی شده است.

اخذ ویزای استرالیا از طریق تخصص در زمینه نجاری

نیاز شدید کشور استرالیا به نیروهای متخصص با عنوان‌های شغلی نجار باعث شده است که این شغل در لیست بلندمدت مشاغل موردنیاز کشور استرالیا قرار گیرد. مهم‌ترین قسمت مهاجرت قسمت سنجش میزان مهارت‌های شغلی شما می‌باشد که اخذ سنجش و ارزیابی مثبت در این مشاغل بسیار دشوار و نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد.

سنجش مهارت‌های شغلی شما توسط دانشگاه ویکتوریا به‌صورت بسیار دقیق و موشکافانه انجام می‌شود. ازجمله مدارکی که در مسیر ارزیابی باید ارائه دهید مدارک هویتی، مدارک شغلی و مهارتی می‌باشد.

سوالات متداول

آیا تقاضا برای نجاران در کانادا وجود دارد؟

کشور کانادا در دسته مشاغل فنی ماهر با کمبود نیروی کار روبرو است، نجاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. به گفته محقق بازار کار BuildForce Canada، حدود ۴۴،۶۰۰ نجار جدید از جمله ۱۲۰۰۰ نفر در انتاریو، طی ۱۰ سال آینده برای جایگزینی بازنشستگان مورد نیاز خواهند بود.

نحوه پیدا کردن شغل در کشور مقصد چگونه است؟

در مهاجرت کاری نجار قبل از هرگونه اقدامی، وکلای ویزا نیو که کارگذاران رسمی شرکت‌های کاریابی معتبر در اروپا و کانادا هستند، ابتدا موقعیت شغلی را برای متقاضی پیدا می‌کنند. در صورت پذیرش موقعیت شغلی توسط متقاضی، فرآیند انجام کار و عقد قرارداد با کارفرما آغاز می‌گردد.

فرآیند مهاجرت کاری نجار چقدر طول می‌کشد؟

تمامی مراحل مهاجرت کاری برای نجار ماهر از پیدا کردن کار گرفته تا انجام مصاحبه با کارفرمای خارجی و درنهایت اخذ ویزای کاری، بسته به نوع کشوری که قصد مهاجرت به آن رادارید، بین ۱۲ ماه الی ۱۴ ماه انجام خواهد شد.

آیا داشتن مدارک نجاری برای مهاجرت کاری الزامی است؟

بله؛ متقاضی مهاجرت کاری نجار می‌بایست علاوه بر سابقه‌ی کار مرتبط و تخصص، مدارک دوره‌های گذرانده شده در این حوزه را داشته باشد تا بتواند موقعیت شغلی مناسب پیدا کرده و مشغول به‌کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.