مهاجرت

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور

یکی از دلایل مهاجرت می‌تواند کار در یک کشور خارجی باهدف داشتن زندگی بهتر باشد. برای این امر، متقاضیانی که در امور فنی و خدماتی دارای تخصص هستند، به دنبال مهاجرت کاری از طریق تخصص خود می‌باشند؛ که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی نیز داشته است. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور بپردازیم.

مهاجرت کاری به چه دلیل انجام می‌شود؟

مهاجرت کاری که بهترین روش آن را می‌توان داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی (جاب آفر) دانست؛ به‌منظور مهاجرت فرد متقاضی برای کار کردن در یک کشور خارجی با تأیید کارفرما صورت می‌پذیرد. درواقع، متقاضی مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور با هدف داشتن زندگی مرفه‌تر و بدست آوردن شرایط اقتصادی بهتر، اقدام به مهاجرت از این طریق می‌کند. در ادامه به بررسی دقیق‌تر شرایط و روند انجام کار مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور پرداخته خواهد شد.

نصاب و تعمیرکار آسانسور

صنعت نصب و تعمیر آسانسور یکی از صنایع پردرآمد در ایران و جهان هست. درواقع این صنعت به صنعت ساختمان‌سازی مرتبط می‌باشد. از آسانسور به‌منظور سهولت دررفت و آمد از طبقات ساختمان‌ها و برج‌ها استفاده می‌شود. وجود نیروی کار نصاب و تعمیرکار آسانسور ماهر برای این صنعت پردرآمد کاملاً ضروری و لازم است.

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور مقاله ای در سایت ویزانیو

یک نصاب و تعمیرکار آسانسور وظیفه نگه‌داری، نصب، راه‌اندازی و همچنین تعمیر انواع آسانسور را دارد. البته یک نصاب و تعمیرکار آسانسور باید دوره‌های تخصصی آن را گذرانده و با مراحل نصب یک آسانسور که به شرح زیر است کاملاً آشنا باشد:

 • انجام امور فنی آهن‌کشی چاه آسانسور
 • تنظیم و نصب ریل آسانسور و سپس درب آن
 • انجام امور فنی مکانیکال آسانسور
 • بررسی و چک کردن آسانسور ازنظر الکتریکال
 • انجام راه‌اندازی سیستم آسانسور
 • انجام انواع تست‌های ایمنی آسانسور
 • تحویل آسانسور به مشتری

نکته‌ای که در مورد متخصصان نصب و راه‌اندازی آسانسور وجود دارد این است که بعضی از آن‌ها به‌صورت اختصاصی فقط در یک بخش خاص کار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال یک فرد متخصص در این زمینه فقط در بخش نصب آسانسور کار می‌کند و یک فرد متخصص دیگر، فقط تعمیرات آسانسور را انجام می‌دهد.

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور به کشورهای اروپایی و کانادا از طریق جاب آفر صورت می‌پذیرد. جاب آفر راهی بسیار پرطرفدار برای رسیدن به یک شغل مناسب در کشور مقصد و همچنین اخذ ویزای کاری برای متقاضی است.

سیستم جاب آفر به این شکل است که متقاضی باید در ابتدا از طریق کاریابی‌های معتبر بین‌المللی شغل موردنظر خود را پیدا کند و رزومه خود را برای کارفرمای آن شغل ارسال نماید. سپس کارفرما با بررسی کردن مهارت‌ها، تخصص‌ها و سابقه کار متقاضی در زمینه تخصص، نسبت به قبول یا رد کردن آن اقدام می‌کند.

نکاتی که در مورد شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور وجود دارد این است که این شغل الزاماً نیازی به مدرک تحصیلی ندارد و صرفاً با داشتن سابقه کاری مناسب، مهارت‌های تخصصی کافی برای این کار و همچنین مدارک فنی‌وحرفه‌ای متقاضی می‌تواند به‌راحتی به دنبال شغل در این زمینه در کشور موردنظر خود باشد.

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور از طریق جاب آفر، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی برای رسیدن به پیشرفت و ارتقای شغلی، ساخت زندگی بهتر و اخذ اقامت در کشور مورد نظر می‌باشد.

بازار کار نصاب و تعمیرکار آسانسور در کدام کشورها مناسب است؟

گزارش‌های موجود از بازار کار نصاب و تعمیرکار آسانسور نشان می‌دهند در کشور کانادا، بازار این صنعت در طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ به میزان ۱۱ درصد رشد مثبت داشته و جالب است بدانید که گزارش‌ها حاکی از میانگین رشد ۱۴ درصدی برای همه مشاغل است.

در مورد درآمد این شغل نیز باید بگوییم که میزان درآمد شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور کاملاً به میزان مهارت‌های فرد بستگی دارد. درواقع شخصی که تجربه کاری و تخصص بیشتری در نصب، تعمیر، راه‌اندازی و نگه‌داری آسانسور دارد درآمدی بالاتر نیز خواهد داشت.

به‌صورت کلی می‌توان گفت در صورت داشتن مهارت مناسب، این شغل دارای درآمد بسیار خوبی در کشورهای خارجی خواهد بود. این شغل در کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان درآمد بسیار مناسبی را برای متقاضیان جویای کار در این صنعت به ارمغان می‌آورد.

میزان درآمد متوسط یک نصاب و تعمیرکار آسانسور در کشور آمریکا در سال ۲۰۲۰ حدود ۸۲ هزار دلار در سال می‌باشد. همچنین در کشور انگلستان میزان درآمد میانگین سالانه برای این شغل حدود ۴۵ هزار پوند است.

مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور به کانادا

متخصصان ساخت، تعمیر و نگهدارای انواع آسانسورهای مسافری یا باربری و پله‌برقی، با توجه به نیاز بازار کار کانادا، دارای فرصت‌های شغلی فراوانی در این کشور خواهند بود. ایالات آلبرتا، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا و انتاریو دارای بازار کار فوق‌العاده‌ای برای این‌گونه مشاغل فنی در سه سال آینده خواهند بود. مدرک فنی معتبر و سابقه شغلی مرتبط با نصب و تعمیر آسانسور (حداقل سه سال) مواردی ضروری برای اخذ ویزای کاری کانادا خواهند بود. البته هریک از ایالت‌های کانادا دارای قوانین خاصی می‌باشند که باید از قبل باید به آن‌ها توجه نمایید.

میانگین حقوق نصاب و تعمیرکار آسانسور حدود ۳۹ دلار به ازای یک ساعت خواهد بود که بسته به میزان سابقه، تخصص و شهر محل کار رو به افزایش بوده و تا حدود ۵۴ دلار به ازای یک ساعت نیز خواهد رسید.

ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی در کانادا با یاری وکلا و مشاوران مجرب شما را در این مسیر سرنوشت‌ساز یاری خواهد کرد.

همه چیز در خصوص مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور

یک نصاب و تعمیرکار آسانسور چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

همان‌طور که می‌دانیم شغل نصاب و تعمیرکار آسانسور یک شغل فنی می‌باشد و نیازمند مهارت‌ها و توان بدنی مناسب می‌باشد. فرد متخصص در این زمینه، ابتدا باید قطعات آسانسور را داخل ساختمان یا برج بیاورد که در این مرحله، اهمیت داشتن توان بدنی مناسب بیش‌ازپیش مشخص می‌شود.

دومین ویژگی مهمی که یک متقاضی مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور باید به آن توجه کند این است که از ارتفاع نترسد؛ زیرا در این شغل برای نصب، راه‌اندازی و یا حتی تعمیر آسانسور کار در ارتفاع نیاز است که شخص متقاضی کار در این زمینه باید آن را مدنظر قرار دهد.

متخصص نصب و تعمیر آسانسور چه وظایف و مسئولیت هایی دارد؟

متقاضی مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور، مسئولیت‌های زیر را بر عهده دارد:

 • انجام مونتاژ قطعات آسانسور و انجام مراحل نصب آن
 • بررسی مداوم موتور، چرخ‌دنده‌ها و درب‌های آسانسور به‌منظور بررسی امنیت آن
 • انجام کارهای تعمیراتی آسانسور شامل تعمیر و تعویض قطعات و…
 • پاسخگویی به سؤالات مشتریان، ارائه توضیحات و راهنمایی‌های مربوط به آسانسور
 • بررسی دکمه‌ها، سیستم‌های نوری و ارتباطی آسانسور
 • انجام بازرسی‌های منظم آسانسور به‌منظور حفظ ایمنی آن و تهیه گزارش کار

برای مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور از طریق جاب آفر، شخص متقاضی باید دانش زبان انگلیسی داشته باشد و دارای مدرک معتبر زبان معتبر (آیلتس) باشد. نکته‌ای که در مورد مدرک زبان مطرح است این است که نمره آزمون شخص متقاضی برای این شغل، کاملاً بستگی به شرایط شغلی کارفرما دارد.

درواقع این کارفرما هست که تعیین می‌کند چه سطح از نمره آزمون آیلتس برای شخص متقاضی موردقبول است؛ اما به‌طورکلی می‌توان گفت که شخص متقاضی این شغل، باید دانش زبان انگلیسی در حد ارتباط برقرار کردن با دیگر افراد را داشته باشد و بیشتر کارفرمایان نیز همین موضوع را مدنظر قرار می‌دهند.

مهاجرت نصاب و تعمیرکار آسانسور

چگونه می‌توانیم وارد بازار کار نصب و تعمیر آسانسور شویم؟

متقاضی مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور برای ورود به بازار کار راه‌های مختلفی را در پیش روی خود دارد. یکی از این راه‌ها ورود به بازار کاربر اساس تجربه و مهارت است. درواقع فرد متقاضی کار در این رشته، ابتدا باید یک نزد استادکار ماهر، آموزش‌های لازم را ببیند و سپس کسب مهارت‌های تخصصی گوناگون در این زمینه وارد بازار کار در این صنعت می‌شود.

راه دوم برای ورود به بازار کار برای صنعت نصب و تعمیر آسانسور این است که فرد متقاضی، بعد از گذراندن دوره اول متوسطه، وارد رشته شاخه کار و دانش شود و در آنجا دوره‌های تئوری و عملی در این زمینه را فراگیرد.

در ایران بعضی از مؤسسات آموزشی، دوره‌های معتبری زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌کنند که دارای مدرک معتبری نیز می‌باشند. شخص متقاضی مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور می‌تواند با گذراندن این دوره‌های تخصصی و دریافت مدرک معتبر، پس از گذراندن دوره‌ای عملی، وارد بازار کار شود.

این مقاله‌ را برای آنان که فکر می‌منید می‌توانند از این فرصت‌های شغلی استفاده کرده و می‌توانند در کشوری دیگر نیز به فعالیت خود بپردازند به اشتراک بگذا

سؤالات متداول

برای مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور از طریق جاب آفر، داشتن سابقه کاری الزامی است؟

بله برای اینکه بتوانید یک شغل مناسب در این زمینه در کشور خارجی موردنظر خود پیدا کنید باید دارای حداقل ۳ الی ۵ سال سابقه کاری مرتبط با تخصص خود باشید تا کارفرما پس از بررسی، نسبت به تائید پیشنهاد کاری به شما اقدام نماید.

به شغل نصب و تعمیر آسانسور علاقه دارم ولی توان بدنی مناسبی ندارم؛ آیا می‌توانم در این زمینه کارکنم؟

با توجه به اینکه این شغل نیازمند توان بدنی مناسب جهت حمل قطعات آسانسور می‌باشد لذا پیشنهاد می‌شود حتماً این مورد مهم را مدنظر داشته باشید؛ زیرا عموماً افرادی را استخدام می‌کنند که از همه نظر دارای مهارت و تخصص‌های لازم باشند.

دارای مدرک فنی و حرفه‌ای برای شغل نصب و تعمیر آسانسور هستم اما دانش زبانم خیلی کم هست. برای مهاجرت کاری می‌توانم اقدام کنم؟

یکی از شروط مهم جهت مهاجرت کاری نصاب و تعمیرکار آسانسور، داشتن مهارت کلامی و ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی (مدرک آیلتس) است؛ البته نیازی به کسب نمره بالا نیست ولی در صورت عدم توانایی در برقراری ارتباط، موفق به کسب موقعیت شغلی برای انجام مهاجرت کاری نخواهید شد.

میزان درآمد نصاب و تعمیرکار آسانسور در آلمان چقدر است؟

میزان درآمد این شغل بسته به میزان تخصص و مهارت در انجام کار، سابقه کاری و تجربه افراد متفاوت است ولی متوسط درآمد این موقعیت شغلی در آلمان، سالانه بین ۶۵ هزار دلار الی ۷۵ هزار دلار خواهد بود. این مبلغ با توجه به نظر کارفرما و فاکتورهای یاد شده می‌تواند متغیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.