مهاجرت

مهاجرت کاری تحلیل گر مالی

مهاجرت کاری تحلیل گر مالی

در دنیای امروز که اقتصاد حرف اول را در جهان می‌زند و بازارهای مالی جهان برای پیشرفت لحظه‌به‌لحظه نیاز به تجزیه‌وتحلیل دقیق اطلاعات و آمار دارد، مهاجرت کاری تحلیل گر مالی می‌تواند فرصت خوبی برای افراد متخصص در این زمینه باشد. شغل تحلیل گر مالی یکی از مشاغل پرطرفدار در بسیاری از کشورهای جهان بوده و با درآمدهای بالا می‌تواند زمینه‌ساز یک زندگی ایدئال برای افراد باشد.

شغل تحلیل گر مالی

یک تحلیل گر مالی توانمند فردی است که با تجزیه‌وتحلیل بازارهای مالی و شاخصه‌های اقتصادی مختلف، اطلاعات دقیق را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

تحلیل گر مالی با شرکت‌های بیمه، بانک‌ها، کارگزاری‌های بورس و افراد و شرکت‌های مختلف که قصد سرمایه‌گذاری دارند، در ارتباط می‌باشد. تحلیل گران مالی با آنالیز دقیق برنامه سرمایه‌گذاری این افراد و داده‌های اقتصادی، در زمینه نحوه سرمایه‌گذاری، بهترین و کارآمدترین مشاوره را به آن‌ها ارائه می‌کنند.

برای مثال در زمینه سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف، سهام، اوراق قرضه، ملک، طلا و … با ارزیابی و آنالیز دقیق بازارهای مالی، بهترین راه‌کار را به سرمایه‌گذار ارائه می‌کند.

گاهی تحلیل گران مالی اطلاعات و تحلیل‌های مالی خود را در مجامع دانشگاهی، شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌کنند؛ لذا بایستی توانایی و اعتمادبه‌نفس لازم در سخنرانی و ارائه اطلاعات جامع را دارا باشند.

تحلیلگران مالی یا به‌صورت فردی یا گروهی فعالیت می‌کنند؛ زیرا در اکثر مواقع یک سرمایه‌گذار، مدیر شرکت یا بانک بر اساس نظر و آنالیز گروهی از تحلیل گران مالی تصمیم خود را اتخاذ می‌کند.

این حرفه در ایران هنوز جدید است اما در بسیاری از کشورهای جهان که در آن‌ها موازین اقتصادی بسیار دقیق تعبیه‌شده، نیاز به این تحلیل گران مالی برای هر نوع سرمایه‌گذاری اهمیت بالایی دارد؛ درنتیجه مهاجرت کاری تحلیل گر مالی می‌تواند پروسه موفقیت‌آمیزی باشد.

مهاجرت کاری تحلیل گر مالی در سایت ویزانیو

تحصیلات موردنیاز

یکی از فاکتورهای لازم در مهاجرت کاری تحلیل گر مالی تحصیلات است. حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازرگانی و اقتصاد رشته‌هایی هستند که با تحصیل در آن‌ها می‌توان به‌عنوان یک تحلیل گر مالی وارد بازار کار شد.

این حرفه نیازمند تحصیلات آکادمیک است و افرادی که در این رشته تا مقاطع بالای تحصیلی مانند کارشناسی ارشد پیش می‌روند، به‌تبع از تخصص بالاتر برخوردار بوده و در زمینه کسب موقعیت شغلی چه در داخل کشور و چه در خارجی موفق‌تر عمل خواهند کرد.

علاقه‌مندان به این حرفه هم‌چنین می‌توانند با شرکت در دوره‌های آموزش تحلیل مالی بازارهای بین‌المللی در سازمان فنی و حرفه‌ای، نسبت به کسب مدرک معتبر اقدام کنند.

شایان‌ذکر است که برای مهاجرت کاری تحلیل گر مالی متقاضیان می‌توانند با کسب مدرک بین‌المللی CFA خود را به‌عنوان یک تحلیل گر مالی توانمند در تجزیه‌وتحلیل بازارها مالی جهانی معرفی نمایند.

مدرک بین‌المللی CFA مستندی بسیار معتبر است که در پروسه مهاجرت کاری تحلیل گر مالی به کشورهایی نظیر کانادا همراه با سابقه کاری، می تواند احتمال موفقیت را در اخذ جاب آفر بسیار بالا ببرد.

مهارت‌ها و توانمندی‌های موردنیاز

موفقیت در حوزه تحلیل مالی، مستلزم شناخت دقیق علم اقتصاد و موازین کسب‌وکار می‌باشد. آشنایی با مقررات سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف نیز اهمیت بالایی دارد؛ چراکه امروزه بازارهای مالی کاملاً به هم وابسته می‌باشند.

ریاضیات، فناوری اطلاعات به منظور استفاده از نرم افزارهای مختلف، دقت به جزئیات در کنار تحمل فشار کار زیاد از مواردی است که باید به میزان کافی در آن‌ها تسلط و مهارت داشت تا بتوان پیشنهادهای علمی و دقیقی ارائه کرد.

 درمجموع توانمندی‌های موردنیاز برای موفقیت در فرآیند مهاجرت کاری تحلیل گر مالی به شرح زیر هستند:

 • توانایی در تحقیق جهت ارزیابی جامع و دقیق بازار مالی
 • قدرت بالای تحلیل و آنالیز داده‌ها
 • درک بالا از اقتصاد، بازارهای مالی و استانداردهای کسب‌وکار
 • ارتباط نوشتاری و گفتاری مناسب
 • مهارت در ثبت گزارش‌های مالی دقیق جهت ارائه به سرمایه‌گذار
 • توانایی در سخنرانی و ارائه جامع مطالب
 • اعتمادبه‌نفس جهت دفاع از تصمیمات خود
 • توانایی در کار گروهی ضمن داشتن ابتکار فردی

مهاجرت تحلیل گر مالی

آشنایی با مسئولیت‌های تحلیل گر مالی

یک تحلیل گر مالی دقیق و توانمند بایستی تحمل فشار کاری و استرس زیاد را داشته باشد؛ چراکه در برخی بازارهایی مالی مانند بورس نیازمند تصمیم‌گیری‌های سریع و ریسک‌پذیر می‌باشد.

هم‌چنین این افراد بایستی با اعتمادبه‌نفس بالا از نظرات و پیشنهاد‌ات خود به‌خوبی دفاع کند؛ وظایف تحلیل گر مالی به شرح زیر هستند:

 • معرفی مناسب‌ترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری به افراد و شرکت‌ها
 • بررسی داده‌های مالی در سال جاری و سال‌های گذشته
 • بررسی دقیق شاخصه‌های اقتصادی و سیاسی تأثیرگذار بر بازارهای مالی
 • بررسی شرایط مالی و تحلیل دقیق هزینه‌ها و نرخ بیمه برای تشخیص ارزش شرکت در آینده
 • برگزاری جلسه با مدیران شرکت جهت ارزیابی آینده شرکت
 • تهیه و ارائه گزارش تجزیه‌وتحلیل مالی

مهاجرت کاری تحلیل گر مالی

تحلیل گر مالی یکی از مشاغل مورداحتیاج در کشورهای جهان به شمار می‌رود؛ چراکه اقتصاد حرف اول را در دنیای امروز می‌زند. سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی مختلف از بورس گرفته تا طلا و دیگر صنایع، مستلزم تحلیل دقیق موازنی اقتصادی به شمار می‌رود.

بررسی موقعیت‌های شغلی موردنیاز زمینه‌ساز مهاجرت کاری تحلیل گر مالی خواهد بود. بیمه، کارگزاری‌ها، بانک‌ها، مؤسسات اعتباری و صنایع خصوصی و دولتی ازجمله حوزه‌هایی هستند که یک تحلیل گر مالی می‌تواند در آن‌ها فعالیت داشته باشد.

به‌علاوه تحلیل گران مالی می‌توانند به‌صورت مستقل با خریدوفروش سهام شرکت‌ها در بورس کسب درآمد داشته باشند.

آینده روشنی برای مهاجرت کاری تحلیل گر مالی وجود دارد؛ به‌طوری‌که در آمریکا در ده سال اخیر میزان استخدام این رشته رشد ۲۳ درصدی نشان داده و در کشور استرالیا هم رشد ۱۶ درصدی از خود نشان داده است.

مهاجرت کاری تحلیل گر مالی مقاله ای از سایت ویزانیو

میزان درآمد تحلیل گر مالی در برخی کشورهای خارجی

یکی از مواردی که در فرآیند مهاجرت کاری تحلیل گر مالی اهمیت دارد، میزان درآمد و تناسب آن با هزینه‌های زندگی است. این شغل در دسته مشاغل پردرآمد در جهان به‌حساب می‌آید.

درآمد تحلیل گر مالی بسته به کشور، محل کار، تخصص و تجربه کاری متفاوت است؛ هم‌چنین تحلیل گران مالی در موقعیت‌های مختلفی مانند کارشناس امور مالی، آنالیزوی مالی، مدیر مالی و سرپرست مالی می‌توانند فعالیت کنند که می‌توانند درآمدهای بیشتری کسب کنند.

 • حقوق تحلیل‌گر مالی در کشور کانادا: ۵۵۰۰۰-۶۰۰۰۰دلار در سال.
 • حقوق تحلیل‌گر مالی در کشور انگلستان: ۳۴۰۰۰-۳۶۰۰۰ پوند در سال.
 • حقوق تحلیل‌گر مالی در کشور سوئد:‌ ۳۸۰۰۰-۴۰۰۰۰ یورو در سال.
 • حقوق تحلیل‌گر مالی در کشور هلند: ۳۸۰۰۰-۴۰۰۰۰ یورو در سال.

این نکته نیز حائز اهمیت است که مبالغ گفته شده حقوق متقاضی مهاجرت کاری تحلیل‌گر مالی در سال اول می‌باشد. با گذشت حداقل یکسال و کسب سابقه کاری، فرد به درجات بالاتر شغلی رسیده و افزایش حقوق خواهد داشت.

تحلیلگران مالی می‌توانند با اطلاعاتی که که در اختیارشان است و مشورت با مشاوران مجرب موقعیت شغلی خوبی را برای خود ایجاد کنند و در کشوری دیگر نیز به کار و فعالیت بپردازند.

اگر سوالی و یا نظری دارید برایمان بنویسید. و این مقاله را با تحلیلگران مالی که می‌شناسید به اشتراک بگذارید شاید بتوانند اتفاقات جدیدی را در زندگی برای خود به وجود بیاورند.

سؤالات متداول

با توجه به بازار جذاب سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، مهاجرت کاری تحلیل گر مالی متخصص و حرفه‌ای می‌تواند فرصت ایدئالی باشد. حرفه تحلیل گر مالی با کد ناک ۱۱۱۲ جزو مشاغل موردنیاز کانادا در سال جای به شمار می‌رود؛ لذا می‌توان به دریافت جاب آفر معتبر از شرکت‌ها و مؤسسات این کشور امید فراوانی داشت.

تحلیل گران مالی اگرچه در شرکت‌ها و مؤسسات مالی مشغول به کار هستند؛ اما ساعات کاری مشخص ندارند و گاهی مجبورند به‌صورت فشرده و طولانی کار کنند؛ لذا باید توانایی تحمل فشار کاری زیاد را داشته باشند.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، میزان درآمد تحلیل گر مالی بسته به فاکتورهای چون میزان تخصص، تجربه، سمت کاری و … می‌تواند متغیر باشد. هم‌چنین در شهرهای مختلف استرالیا میزان متغیری از درآمدهای شغلی به چشم می‌خورد. به‌طور میانگین درآمد شغلی یک تحلیل گر مالی در این کشور برابر با ۶۰.۰۰۰ دلار برآورد می‌شود.

این حرفه به دلیل حجم بالای سرمایه‌گذاری و اقتصاد پویا از مشاغل موردنیاز در کانادا به شمار می‌رود. مؤثرترین راه برای مهاجرت کاری تحلیل گر مالی دریافت جاب آفر از مؤسسات مالی و شرکت‌های این کشور می‌باشد. در حال حاضر ایالات آلبرتا، مونیتوبا و نوا اسکوشیا دارای بازار کار بسیار خوبی برای این شغل هستند.

6 دیدگاه در “مهاجرت کاری تحلیل گر مالی

 1. محمود گفت:

  درود و عرض ادب

  من یک تحلیل گر حرفه ای بازارهای مالی(فارکس) هستم..با 12 سال سابقه فعالیت…چطوری می تونم مهاجرت کنم؟
  با تشکر از راهنمایی شما

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقتتون بخير…
   ما خدمات اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر رو برای کانادا و حوزه شنگن اروپا براتون در نظر داریم
   ما هدفمون اینه که با تخصص و مدارکی که شما دارید براتون پیشنهاد شغلی پیدا کنیم که شایسته ی شما باشه
   چند تا از الزامات دریافت ویزای کاری اینه که، سه سال سابقه کار داشته باشید توی حوزه تخصصتون و سنتون حداکثر ۴۵ سال باشه و تا ۷ ماه بعد از قرار داد مدرک ایلتس جنرال رو با حداقل نمره ۵ و نیم به ما ارایه بدین…
   در صورت تمایلتون لطفا رزومه خودتون رو از طریق واتساپ با این شماره 09219749832 برای ما ارسال کنید تا از طریق موسسه و وکلای ما مورد بررسی قرار بگیره تا براتون پیشنهادهای شغلی رو ارسال کنیم.

 2. بهروز پناهی گفت:

  سلام
  بهروز پناهی هستم
  مدیر مالی چندین شرکت فعال در تهران
  لطفا در خصوص چگونگی جذب در شرکتهای خارجی راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقتتون بخير…
   ما خدمات اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر رو برای کانادا و حوزه شنگن اروپا براتون در نظر داریم
   ما هدفمون اینه که با تخصص و مدارکی که شما دارید براتون پیشنهاد شغلی پیدا کنیم که شایسته ی شما باشه
   چند تا از الزامات دریافت ویزای کاری اینه که، سه سال سابقه کار داشته باشید توی حوزه تخصصتون و سنتون حداکثر ۴۵ سال باشه و تا ۷ ماه بعد از قرار داد مدرک ایلتس جنرال رو با حداقل نمره ۵ و نیم به ما ارایه بدین…
   در صورت تمایلتون لطفا رزومه خودتون رو از طریق واتساپ با این شماره 09219749832 برای ما ارسال کنید تا از طریق موسسه و وکلای ما مورد بررسی قرار بگیره تا براتون پیشنهادهای شغلی رو ارسال کنیم.

 3. محمود گفت:

  با سلام من حدود دو سال و نیم تو یک شرکت خصوصی سابقه کاری دارم. سمتم تو این شغل حسابدار ارشد بوده و تو زمینه بورس و ارزهای دیجیتال تجربه کاری دارم که البته بیمه براش رد نشده. باید صبر کنم تا سه سال برام بیمه رد بشه یا اینکه الان هم میتونم برای ویزای کاری کانادا اقدام کنم؟

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقت بخیر. با توجه به سابقه بیمه شما امکان دریافت ویزای کاری وجود دارد و در این خصوص مشکلی وجود ندارد. با همکاران ما در ویزانیو با شماره تماس 09219749832 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.