مهاجرت

مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه

مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه

مهاجرت از طریق کاری یکی از بهترین روش‌های مهاجرت برای شروعی دوباره است که لازمه آن داشتن رزومه قوی و داشتن مهارت و تخصص است. برای اطلاعات بیشتر مقاله تقویت رزومه برای مهاجرت را مطالعه نمایید. در این مطلب قصد داریم شرایط مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه را موردبررسی قرار دهیم.

مدیر کنترل پروژه

کنترل و نظارت بر پروژه‌های مهندسی و پروژه‌های ساختمانی، برنامه‌ریزی برای پروژه، برآورد هزینه و نظارت و بررسی کیفیت از وظایف اولیه مدیر کنترل پروژه است.

افرادی که قصد کار در این حوزه را دارند باید توجه نمایند که داشتن دقت و تحلیل پروژه با توجه به نیاز، بودجه، خواسته‌های کارفرما و اطمینان از تحویل به‌موقع پروژه طبق زمان‌بندی‌های صورت گرفته امری ضروری است. مدیر پروژه می‌تواند در صنایع مختلف با میزان ریسک متفاوت از پروژه‌های تولید کامپیوتر یا نرم افزار تا نظارت بر پروژه‌های بزرگ ساخت و ساز کار کند.

مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه | استخدام مدیر کنترل پروژه مقاله ای در سایت ویزانیو

شرح وظایف مدیر کنترل پروژه

 • تحلیل و ترسیم نیازها و خواسته‌های موردنظر مشتری یا کارفرما به‌منظور ایجاد زبان مشترک بین تمامی ذی‌نفعان پروژه و امکان توافق بر روی نتایج و دستاوردهای پروژه
 • اطمینان یافتن از انجام به‌موقع هر مرحله از پروژه و مطابق با بودجه و استانداردهای کیفیت بودن آن
 • توافق در خصوص زمان‌بندی‌ها، هزینه‌ها و منابع موردنیاز بر اساس طرح اولیه
 • انتخاب و هدایت تیم پروژه
 • شناسایی نیازهای منابع انسانی
 • مذاکره با پیمانکاران و تأمین‌کنندگان مواد و خدمات
 • نظارت و گزارش مرتب پیشرفت پروژه به مدیران ارشد یا مشتری
 • انتخاب بهترین مسیر پروژه برای کنترل هزینه‌های پروژه
 • مدیریت زمان و هزینه و اجرای برنامه‌های پروژه
 • مدیریت ریسک برای جلوگیری از تأخیر در پروژه
 • تجزیه، تحلیل و مدیریت خطرات و مشکلات
 • سازمان‌دهی و رهبری تیم پروژه
 • برنامه‌ریزی و تخصیص منابع

مهارت و دانش مورد نیاز مدیر کنترل پروژه

 • توجه به جزئیات به‌منظور تسلط بر پروژه و در نظر گرفتن تمامی مسائل در رابطه با زمان، هزینه و کیفیت پروژه
 • مهارت‌های ارتباطی و مذاکره‌ای خوب به‌منظور ارتباط مؤثر با ذی‌نفعان، تأمین‌کنندگان و پیمانکاران پروژه
 • درک درست از کنترل بودجه و جلوگیری از افزایش بی‌رویه و بدون برنامه هزینه‌های پروژه
 • داشتن مهارت لازم در سازمان‌دهی، برنامه‌ریزی و مدیریت زمان
 • تفکر منطقی همراه با توانایی حل مسئله خلاقانه

مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه

اولین قدم برای مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه، داشتن رزومه قوی، تجربه و دانش بروز است. افراد برای اینکه بتوانند در این حوزه به فعالیت بپردازند باید دارای مدارک تحصیلی بالا و مرتبط باشند؛ پیشنهاد کارشناسان ویزانیو به شما مهاجرت کاری جاب آفر است.

جاب آفر به معنی داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای خارجی است. مهاجرت کاری به کشورهای خارجی از این طریق سختی زیادی در پیش نخواهد داشت و پروسه‌ای نهایتاً یک‌ساله است. برای دریافت پیشنهاد کار می‌بایست ابتدا موقعیت شغلی را پیدا نموده و سپس جاب آفر بگیرید.

مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه | استخدام مدیر کنترل پروژه

چگونه مدیر کنترل پروژه شوم؟

مهندسی صنایع و در رتبه بعدی مدیریت صنعتی مرتبط‌ترین رشته‌های دانشگاهی در مقطع کارشناسی به شغل مدیریت پروژه است. اما در بسیاری از صنایع فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف که تجربه کاری مناسبی در صنعت موردنظر داشته‌اند با گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت مدیریت پروژه در مراکز آموزشی آزاد داخلی و یا خارجی مشغول فعالیت به‌عنوان مدیر کنترل پروژه می‌گردند.

همچنین آشنایی با استانداردهای مدیریت پروژه مثل PMBOK و نرم‌افزارهای کنترل پروژه همانند MicroSoft Project  از اهمیت بسیار زیادی برای شاغلین این بخش برخوردار است و کسانی که مدرک معتبر در این حوزه‌ها داشته باشند از فرصت‌های شغلی بهتری نسبت به سایرین برخوردار خواهند بود.

نرم‌افزارهای مورد نیاز

ابزار کار مدیر کنترل پروژه استفاده از نرم افزارهای مورد نیاز برای تحلیل و بررسی پروژه‌ها و تخمین زمان و مسیر کلی پروژه با توجه به بودجه تعیین شده است. در ادامه دو نرم افزار مهم کنترل پروژه را معرفی می‌نماییم.

نرم‌افزار کنترل و مدیریت پروژه (MSP)

ام اس پراجکت یکی از نرم افزارهای مهندسی صنایع می‌باشد که مربوط به مدیریت پروژه است که توسط مایکروسافت طراحی شده و به منظور کمک به مدیران پروژه در ایجاد یک برنامه، اختصاص منابع به وظایف، ردیابی پیشرفت، مدیریت بودجه و تجزیه و تحلیل حجم کار طراحی شده است.

پریماورا (PRIMAVERA P6)

پریماورا یکی دیگر از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه است. این نرم‌افزار شامل مدیریت پروژه، مدیریت محصول، قابلیت همکاری و کنترل، و ادغام با سایر نرم‌افزارهای سازمانی مانند اوراکل و سیستم‌های ERP SAP می‌باشد.

اوراکل پریماورا خدماتی را برای پروژه‌های فشرده مانند مهندسی و ساخت‌وساز، هوافضا و دفاع، آب و برق، نفت و گاز، مواد شیمیایی، تولید صنعتی، خودرو، خدمات مالی، ارتباطات، مسافرت و حمل‌ونقل، مراقبت‌های بهداشتی و دولتی، ارائه می‌دهد.

جذب نیروی کار خارجی

در اکثر کشورهای پیشرفته و درحال‌توسعه جهان میزان تقاضا برای جذب فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت پروژه بسیار بالاست. مدیران پروژه نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها در صنایع مختلف دارند. به همین دلیل اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی به یک مدیر کنترل پروژه ماهر و باتجربه نیاز دارند.

رشته مدیریت پروژه دارای چشم‌انداز شغلی بسیار خوبی است زیرا همواره میزان تقاضا برای استخدام مدیران پروژه در حال افزایش است. بسیاری از کشورها با کمبود نیروی متخصص در رشته مدیریت پروژه مواجه هستند و به همین دلیل سعی دارند از سراسر جهان مدیران پروژه باتجربه و ماهر را جذب کنند.

کشورهای صنعتی و پیشرفته مانند کانادا، سوئد، نروژ، هلند، آلمان و…  که دارای سازمان‌ها و شرکت‌های بسیار بزرگی در حوزه‌های مختلف هستند نیاز بیشتری به جذب و استخدام مدیر پروژه دارند.

یک مدیر کنترل پروژه موفق قبل از ورود به یک پروژه، باید از صنعت موردنظر شناخت و اطلاعات کاملی به دست بیاورد، زیرا مشخصات، ابعاد، چالش‌ها و دستاوردهای هر پروژه در یک صنعت با صنعت و کسب‌وکار دیگر کاملا متفاوت است.

درآمد مدیران کنترل پروژه در برخی از کشورها

مهم‌ترین عامل در تعیین میزان حقوق و دستمزد یک کارشناس برنامه‌ریزی و کنترل پروژه، میزان سابقه کاری او است. به‌طور مثال حقوق دریافتی یک کارشناس با ده سال سابقه کار بیش‌تر از حقوق دریافتی یک کارشناس تازه‌کار است. در ادامه به میزان درآمد این رشته در برخی از کشورها پس از مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه می‌پردازیم.

کانادا

طبق آخرین آمار در سال ۲۰۲۰ متوسط ​​حقوق مدیر کنترل پروژه در کانادا ۱۱۳,۵۳۷ دلار کانادا است. بیشترین میزان درآمد در این عنوان شغلی ۱۵۷ هزار دلار برای افراد با سابقه و مهارت بالاست؛ و کمترین میزان آن ۶۸ هزار دلار است.

استرالیا

متوسط ​​حقوق مدیر کنترل پروژه در استرالیا ۱۶۲,۸۳۰ دلار استرالیا قبل از کسر مالیات است. بیشترین درآمد در این عنوان شغلی ۲۱۹ هزار دلار و کمترین میزان آن ۱۱۸ هزار دلار است.

هلند

متوسط ​​حقوق مدیر کنترل پروژه در هلند ۸۰ هزار یورو است. بیشترین درآمد در این عنوان شغلی ۱۰۰ هزار یورو و کمترین میزان آن ۵۵ هزار یورو است.

مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه به کانادا

با استناد بر رونق ساختمان‌سازی در کانادا، در حوزه مدیریت ساخت‌وساز تجاری و صنعتی و مهم تراز همه مدیریت کنترل پروژه ساختمان فرصت‌های شغلی فراوانی ایجاد شده است. مدیر کنترل پروژه با کد ۰۷۱۱ یکی از مشاغل مدیریت موردنیاز در کانادا است؛ به‌این‌ترتیب امکان دریافت جاب آفر از سوی کارفرمایان و شرکت‌های ساختمان‌سازی کانادایی را خواهد داشت.

مدیریت پروژه فرصت استخدامی بسیار خوبی در ایالت‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان دارد. میانگین درآمد مدیر پروژه در کانادا به ازای یک ساعت حدود ۴۰ دلار محاسبه می‌شود. میزان تخصص، سابقه شغلی و شهر محل کار و … از عوامل مؤثر بر بالا بردن حقوق این افراد خواهد بود. حداکثر دستمزد این افراد حدود ۶۲ دلار در هر ساعت برآورد می‌شود.

یکی از الزامات اساسی در مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه و اخذ ویزای کاری کانادا تجربه کاری دست‌کم سه‌ساله در سمت سرپرست یا مدیریت پروژه ساختمانی است.

اگر سوالی دارید برایمان بنویسید مشاورمان ما در کوتاه ‌ترین‌ زمان ممکن به شما پاسخ می‌دهند.

سوالات متداول

در مهاجرت کاری مدیر کنترل پروژه، قبل از هرگونه اقدامی، وکلای ویزا نیو که کارگذاران رسمی شرکت‌های کاریابی معتبر در اروپا و کانادا هستند، ابتدا موقعیت شغلی را برای متقاضی پیدا می‌کنند. در صورت پذیرش موقعیت شغلی توسط متقاضی، فرآیند انجام کار و عقد قرارداد با کارفرما آغاز می‌گردد.

مدیر کنترل پروژه می‌تواند در اکثر صنایع از جمله ساخت‌وساز، سلامت و مهندسی پزشکی، فناوری اطلاعات، بازاریابی، تولید، علوم و بخش دولتی فعالیت نماید. بنابراین با توجه به اهمیت پروژه در صنایع مختلف برای این عنوان شغلی همواره موقعیت وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود نرخ رشد این شغل در سال‌های آتی نیز بیشتر شود.

طبق سایت payscale متوسط ​​حقوق مدیر کنترل پروژه در آمریکا ۱۱۷,۱۳۶ دلار است. بیشترین درآمد در این عنوان شغلی ۱۶۹ هزار دلار و کمترین میزان آن ۷۸ هزار دلار است.

بله داشتن مدرک تحصیلی، گذراندن دوره های مربوطه و یادگیری نرم افزار های مورد نیاز نام برده شده در این مطلب و همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس برای استخدام مدیر کنترل پروژه در کشورهای خارجی امری ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.