مهاجرت

مهاجرت کاری مدیر فروش

مهاجرت کاری مدیر فروش

مدیریت فروش از جمله مشاغلی است که بسیار برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیران فروش مسئولیت‌های متفاوتی چون ایجاد هدف‌گذاری، توسعه فروش، آموزش نمایندگان فروش، ارائه خدمات و توزیع محصولات، محدوده فروش، آموزش نیروی کارآموز، بررسی مقدار فروش و… دارند. در ادامه با ویزانیو همراه باشید تا به بررسی شرایط مهاجرت کاری مدیر فروش بپردازیم.

مهاجرت کاری مدیر فروش چه شرایطی دارد؟

در این مقاله شمارا با این موقعیت شغلی آشنا کرده و بازار کار این پست را بررسی می‌کنیم. مدیران فروش مسئولیت بسیار سنگینی در قبال توسعه و پیشرفت سازمان، شرکت و بیزینس خود دارند. نه تنها در کشور عزیزمان ایران بلکه در بسیار از کشورهای در حال پیشرفت و صاحب برند بازار کار خوبی برای این موقعیت شغلی مهیا است.

به‌همین‌منظور افراد بسیاری با هدف کسب درآمد بیشتر و ارتقای شغلی به دنبال مهاجرت کاری مدیر فروش هستند.

با مدیر فروش آشنا شوید

سعی بر پیشرفت روند فروش از کلیدی‌ترین مواردی است که هرلحظه باید به آن اشراف داشته و کمبودها را سریعاً بهبود بخشد. مدیران فروش حیطه کاری گسترده‌ای دارند و در شغل خود باید ارتباط نزدیکی با تولید کنندگان، توزیع کنندگان، واسطه‌های فروش، انباردارها داشته باشند و گاهاً باید روند کاری شرکت‌های رقیب را زیر نظر داشته تا از میدان رقابت خارج نشوند.

به دلیل اینکه توسعه و پیشرفت سازمان وابستگی مستقیمی به تعداد مشتریان و میزان رضایت آن‌ها دارد، ایجاد همدلی بین بازاریابان و مشتریان اصل مهمی از آموزش مدیران فروش می‌باشد. موارد مذکور حکایت از آن دارد که این شغل بسیار پر استرس بوده و حساسیت بالایی دارد.

مهاجرت کاری مدیر فروش | درآمد مدیر فروش

در مجموعه‌های بزرگ مدیران فروش برای پیگیری و اطلاع از وضعیت دفاتر نمایندگی خود بسیار در حال سفر به منطقه، شهر و کشورهای مختلف می‌باشند؛ این افراد حتی بعضی اوقات برای پیشبرد اهداف خود تا دیرهنگام مشغول به کار هستند.

وظایف مدیر فروش

مسئولیت‌های مدیران فروش به توسعه، اهداف و شرایط سازمانی که در آن مشغول به کار هستند، وابسته بوده است. اما به‌طورکلی یکسری از وظایف در میان تمامی مدیران فروش مشترک است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

 • نظارت بر کیفیت مدیران منطقه‌ای، فروش استانی و زیر مجموعه در سازمان‌های بزرگ
 • پیگیری مشکلات مشتری در ارتباط با فروش و خدمات پس از فروش
 • برآورد هزینه‌های جاری و تهیه بودجه واحد فروش
 • تمرکز بر فعالیت‌ها و نظارت بر خواسته‌های مشتری
 • تجزیه و تحلیل آمار فروش و تهیه لیست گزارش به مدیرعامل
 • هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی نسبت به سود و زیان محصولات و خدمات
 • تعیین قیمت‌گذاری و برنامه‌های تخفیفی برای جلب مشتری
 • طرح و ایجاد برنامه‌های آموزشی برای نمایندگان بخش فروش
 • دانش و مهارت و توسعه اهداف مورد نیاز بخش فروش
 • داشتن مهارت در انجام مذاکره فروش
 • مهارت برقراری ارتباط به‌منظور اثرگذاری بر مشتریان

مهارت‌های موردنیاز برای مدیریت فروش

با داشتن این مهارت‌ها تخصص شما بالاتر رفته و موقعیت‌های شغلی بالاتری به دست می‌آورید

 • فروشنده موفق باید در ارتباطات اجتماعی حرفه‌ای عمل کرده و بعد از انجام مذاکرات ابتدایی پیگیری بعد جلسه را هم در اولویت قرار دهد.
 • آینده‌نگری و حرفه‌ای در تجارت؛ مدیر فروش باید بسیار فرصت طلب بوده و از شم تجاری خوبی برخوردار باشد تا بتواند یک هدف‌گذاری عالی نسبت به تصمیمات، تهدیدها و موقعیت‌های بازار برای فروش بهتر داشته باشد.
 • توانایی مدیریت و ایجاد انگیزه؛ برای پیشرفت تیم، مدیر فروش باید ایجاد انگیزه کرده و بتواند تعداد بالای کارمندان خود را به طور صحیح مدیریت کند تا در اهداف و توسعه سازمان خود خللی ایجاد نشود.
 • ایده پرداز و پرشور؛ همیشه در امر فروش سختی‌های زیادی از جمله پاسخ منفی مشتریان ناراحت کننده می‌باشد، مدیر فروش باکفایت همیشه راهکاری اندیشیده و همیشه با شور و هیجان به روند خود ادامه می‌دهد تا نتیجه مطلوب خود را بگیرد.
 • ایده پردازی در امر فروش و جلسه با مشتری بسیار حائز اهمیت بوده و باید تمام رفتار خریداران را شناسایی کرده و بر اساس اخلاقیات او اقدام به فروش نماید. تحمل حجم کاری بالا؛

در این موقعیت شغلی فشار کار بسیار بالا بوده و مدیر فروش باید توانایی برآمدن از این حجم را داشته باشد. ارتباط با مشتریان،

برنامه‌ریزی، آموزش، ارتباط با واسطه‌ها، پیگیری‌های مشتریان، انگیزه دادن به کارمندان، تعیین بودجه و هدف‌گذاری، نوسان بازار و کنترل فروش و… از اقداماتی است که باعث داشتن یک تفکر قوی و برخورداری از قدرت انجام تمامی این وظایف می‌باشد.

مهاجرت مدیر فروش

مدارک موردنیاز مدیر فروش

شغل مدیر فروش با گستردگی زیادی روبه‌رو است و نیازمند مهارت‌ها و ویژگی‌های گوناگونی می‌باشد. برای یافتن و کسب دانش در رشته مدیر فروش نباید به دانشگاه و دانشکده اکتفا کرد؛ موسسه‌های آموزشی بسیاری به‌صورت تخصصی در امر مدیر فروش گستردگی زیادی داشته و برای فراگیری علم و مهارت، این موقعیت شغلی کاربرد بسیاری دارد.

محصلان و افراد دارای مدرک تحصیلی نسبت به افرادی که در بازار کار هستند، در ارتباط با مسائل حوزه تئوری از سواد بالاتری برخوردارند اما افراد شاغل به واسطه تجربه کاری و آشنایی با اخلاقیات مشتریان، در این کسب‌وکار موفق‌تر خواهند بود.

رشته‌های مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی و ارشد با گرایش‌های مختلف در این رشته از افرادی هستند که در سمت مدیر فروش می‌توانند مشغول به کار شوند.

بحث جالب، گستردگی حوزه کاری مدیریت و انحصاری است که در اختیار دارد به‌طور مثال در یک شرکت فنی و تخصصی تولیدکننده قطعات خودرو انجام مراحل فروش باید توسط تکنسین مکانیک حرفه‌ای انجام شود و مدیر فروش باید تحصیلات و تخصص در این زمینه را دارا باشد.

بازار کار مدیر فروش

شرکت‌های بازرگانی و تجاری بهترین سازمان‌هایی هستند که مدیر فروش می‌تواند در آن مشغول به کار شود. تمامی شرکت‌هایی که تولیدکننده می‌باشند نیازمند داشتن یک تیم حرفه‌ای در بخش فروش هستند تا بتوانند محصولات تولیدی یا وارداتی را به فروش برسانند.

در مهاجرت کاری مدیر فروش، در کشورهای پیشرفته دنیا قضیه جدی‌تر دنبال می‌شود و سازوکار حرفه‌ای‌تری برای تیم‌های زیرنظر مدیر فروش چیره شده است. در سال‌های اخیر استخدام مدیر فروش رو به افزایش بوده و طبق تحقیق و آمار موجود هم در بازار داخلی و خارجی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

مدیران فروش با داشتن مهارت مذاکره و فن بیان قوی باید توانایی این را داشته باشند تا هر محصولی را به فروش برسانند؛ به واسطه مهارت‌هاییی که برای فروش دارند، می‌توانند در کشورهای خارجی نیز موفق به اخذ کار و در نهایت دریافت اقامت دائم کشور موردنظر شوند.

میزان درآمد مدیر فروش در ایران

در کشور عزیزمان ایران کارشناس مدیر فروش از درآمد و حقوق خوبی برخوردار است. البته در این امر مهارت، دانش و توانایی انجام این مسئولیت بسیار تأثیر گذار است. حقوق در کشورمان برای مدیر فروش که شاغل در سازمان و شرکت‌های دولتی به‌صورت ماهیانه بوده و مبلغ مشخصی را دریافت می‌کنند.

مدیر فروش در صنف خود، جای پیشرفت بسیاری دارد و می‌تواند با پشتکار و ایده‌های خلاقانه در کنار توانایی خود میزان دریافتی را افزایش داده و ارتقاء سمت بگیرد. به‌طور مثال در سال ۱۳۹۸ حداقل حقوق مدیر فروش ۳.۵۰۰.۰۰۰ برآورد شده و حداکثر ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان بوده است اما به‌طور میانگین درآمدی در حدود ۶.۷۰۰.۰۰۰ تومان دریافت گردیده است.

میزان درآمد مدیر فروش در کشورهای دنیا

آمریکا، مهد بازاریابان و مدیران فروش می‌باشد و با سیاست‌های به کار گرفته بسیاری افراد در حال مهاجرت کاری مدیر فروش به این کشور می‌باشند.

طی آمار منتشرشده میزان دریافتی مدیر فروش در آمریکا مبلغی در حدود ۱۳۵.۰۰۰ هزار دلار در سال می‌باشد. انگلستان، کشوری در حال پیشرفت و صاحب سبک میانگین به افراد کارآموز سالانه ۳۰.۰۰۰ تا ۴۱.۰۰۰ می‌پردازد و متخصصین مدیر فروش مبلغی در حدود ۵۱.۰۰۰ تا ۹۳.۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند. بالاترین میزان دریافتی مبلغ ۱۲۸.۰۰۰ دلار ثبت شده است. در کشور استرالیا، شرایط به‌گونه‌ای دیگر پیش رفته و میانگین درآمد قبل از پرداخت مالیات سالانه در حدود ۹۸.۰۰۰ دلار می‌باشد

مهاجرت کاری مدیر فروش به کانادا

مدیریت فروش، تبلیغات و بازاریابی در کشور کانادا با کد ۰۱۲۴ یکی از مشاغل مدیریتی پرطرفدار و البته موردنیاز به شمار می‌رود. میزان درآمد مدیران فروش در کانادا بسته به پوزیشن شغلی نوسان دارد؛ اما تا حدود ۸۰.۰۰۰ دلار در سال نیز می‌رسد.

در حال حاضر مهاجرت کاری به کانادا با دو روش اسکیل ورکر و جاب آفر صورت می‌گیرد که با توجه به نیاز روزافزون بازار کار این کشور به مدیران مجرب و حرفه‌ای با احتمال بالا موفقیت آن تضمین‌شده خواهد بود.

جاب آفر مؤثرترین راه برای مهاجرت ایرانیان به کانادا است که فاکتورهای تعیین‌کننده در آن سن، مدرک تحصیلی معتبر، سابقه کار مرتبط و مدرک زبان آیلتس با نمره ۵.۵ به بالا می‌باشد. لازم به ذکر است که برای مهاجرت کاری از روش جاب آفر نیازی به اثبات تمکن مالی نخواهد بود.

رزومه جامع، قوی و مطابق با استانداردهای روز کانادا، عامل اصلی در جلب نظر کارفرما و دریافت موقعیت شغلی در شهر یا ایالت مدنظر خواهد بود. ویزای کاری کانادا بر مبنای قرارداد با کارفرما اعتباری یک یا سه‌ساله دارد و هرساله با ارائه مدارک قابل تمدید است. اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده و دریافت اقامت دائم کانادا پس از نهایتاً ۵ سال، از مزایای مهم مهاجرت کاری با این روش می‌باشند.

اگر در زمینه‌ی مدیر فروشی سابقه تبحر و تجربه دارید می‌توانید با این رشته مهاجرت کاری انجام دهید.

سوالات متداول

عمده وظایف مدیر فروش نظارت بر کیفیت مدیران منطقه‌ای، پیگیری مشکلات مشتری، هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی و…. می باشد.

با پیشرفت فناوری و تولید محصولات جدید، تقاضا برای استخدام مدیران فروش با تجربه، در حدود ۱۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته، افزایش یافته است.

متخصصین مدیر فروش در کشور انگلیس به طور متوسط مبلغی در حدود ۵۱.۰۰۰ تا ۹۳.۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند؛ مبلغ دریافتی بسته به میزان مهارت، تخصص و همچنین سابقه کاری فرد می‌تواند متفاوت باشد.

برای مهاجرت کاری مدیر فروش تنها کافیست رزومه کاری خود را برای کارشناسان ما در ویزانیو ارسال نمایید تا بر اساس مهارت و تخصصی که دارید برای شما موقعیت شغلی پیدا کنیم و پس از عقد قرارداد، پروسه دریافت ویزای کاری آغاز گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.