مهاجرت کاری

مهاجرت کاری مربی ورزش

مقاله مهاجرت کاری مربی ورزش در سایت ویزانیو

مربی ورزشی چه کسی است؟ یک مربی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ حرفه مربیگری برای چه افرادی مناسب است؟ شرایط مهاجرت کاری مربی ورزش چگونه است؟ این سؤالاتی است که ممکن است ذهن کسانی که پا در عرصهٔ ورزش گذاشته‌اند را درگیر کرده باشد. در ادامه قصد داریم به بررسی شرایط مهاجرت کاری مربی ورزش بپردازیم.

مربی ورزش

مربی ورزش به طور خلاصه فردی است که به آموزش و رهبری یک فرد یا یک تیم ورزشی می‌پردازد. مربیان، مهارت‌های موردنیاز ورزشی را به افراد و تیم‌ها آموزش می‌دهند. آن‌ها افراد مبتدی را به حرفه‌ای تبدیل می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا از توانایی‌ها و استعدادهای خود بیشترین بهره را برده و در مسابقات داخلی و تورنمنت‌های بین‌المللی بهترین نتایج را کسب کنند. داشتن سابقهٔ ورزشی در مربیگری بسیار ضروری است

مهاجرت کاری مربی ورزش

اولین قدم برای مهاجرت کاری مربی ورزش، داشتن رزومه قوی، تجربه و دانش بروز است. افراد برای اینکه بتوانند در این حرفه به‌عنوان یک مربی ورزشی به فعالیت بپردازند باید دارای مدارک تحصیلی بالا و مرتبط باشند.

چراکه هیچ‌چیز نمی‌تواند جایگزین دانش، تجربه و مهارت مربی در زمینه تکنیک‌ها، قوانین و مقررات و راهبردهای یک رشته ورزشی گردد. باید توجه داشته باشید که فقدان دانش لازم منجر به آسیب بازیکنان و شکست و ناامیدی می‌شود.

مربی و شاگرد در مقاله مهاجرت کاری مربی ورزش از سایت ویزانیو

مهاجرت کاری مربی ورزش به کانادا

متقاضیان می‌توانند از طریق دریافت پیشنهاد شغلی (جاب آفر) برای مهاجرت کاری مربی ورزش به کشور موردنظر خود اقدام نمایند. برای دریافت پیشنهاد کار می‌بایست ابتدا بر اساس مهارت‌های ثبت‌شده در رزومه، موقعیت شغلی را پیدا نمایند.

پس از مذاکره با کارفرما و عقد قرارداد با وی، موقعیت شغلی را دریافت و برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید. مؤسسه مهاجرتی ویزانیو مفتخر است پرونده‌های موفقی در اخذ موقعیت شغلی برای مربیان ورزش داشته است.

در صورت تمایل می‌توانید برای اخذ مشاور رایگان در جهت مهاجرت کاری با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.

دانش و علم مربیان از طریق تحصیلات، تجارب شخصی، استناد به |

شرح وظایف مربی ورزش

لازمه‌ی این حرفه داشتن دانش و اطلاعات بالاست زیرا که آنها به طور مستقیم با سلامت شاگردان در ارتباط‌اند و ممکن است در صورت عدم دانش کافی، خطا و اشتباهات جبران‌ناپذیری رخ دهد.

معمولاً وظایف و تکالیف زیر به عهده مربیان فیتنس و ورزش است و باید تمامی این کارها را در داخل باشگاه یا ورزشگاه انجام دهند:

 • به شاگردان خود بیاموزند که به‌طورکلی چه ورزشی انجام دهند و نحوه صحیح انجام تمرینات به چه صورت است.
 • نظاره‌گر و شاهد نحوه ورزش‌کردن شاگردان خود باشند و با آموزش تکنیک‌های صحیح، احتمال آسیب‌دیدگی آن‌ها را به حداقل برسانند.
 • باتوجه‌به سطح شاگردان و ورزشکاران زیر نظرشان، سطح برنامه ورزشی را تغییر داده و حرکات جایگزین برای افراد مختلف ارائه دهند.
 • در مورد شیوه‌های کنترل وزن، سبک زندگی و رژیم غذایی مناسب اطلاعات کافی را در اختیار ورزشکاران قرار دهند.
 • در صورت بروز مشکل، آماده انجام کمک‌های اولیه باشند و به روند درمانی و بهبود شاگرد خود کمک نمایند.

درآمد مربی‌گری حرفه ای در برخی رشته‌ها

به‌طورکلی مربیان ورزشی در سال ۲۰۱۸ به‌طور متوسط مبلغ ​​۳۳،۷۸۰ دلار درآمد داشته‌اند. بیشترین درآمد در همین سال ۵۲.۷۶۰ دلار و کمترین درآمد، ۲۳.۱۸۰ دلار بوده است. در ادامه به درآمدهای مربیان حرفه‌ای در برخی از رشته‌ها اشاره می‌نماییم.

مدرک مربیگری فوتبال

بر اساس آیین‌نامه جدید کمیته آموزش فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۸ که به‌تمامی هیئت‌های فوتبال در مراکز استان‌ها نیز ارسال‌شده است، دوره‌های مربیگری فوتبال در ایران به ترتیب عبارت‌اند از:

 1. دوره مربیگری درجه ۳ یا C ایران
 2. دوره مربیگری درجه B ایران
 3. دوره مربیگری درجه B آسیا
 4. دوره مربیگری درجه A آسیا
 5. ساعت کاری مربی ورزش

اغلب مربیان حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای به‌صورت تمام‌وقت کار می‌کنند زیرا به‌طورقطعی مربیگری برایشان شغل به‌حساب می‌آید. سایر مربیان به‌صورت پاره‌وقت فعالیت کرده و در کنار آن به مشاغل دیگر می‌پردازند. برخی مربیان نیز در یک یا چند رشته به‌صورت هم‌زمان به مربیگری می‌پردازند.

مربیان لازم است این نکته را در نظر بگیرند که در زمان مسابقات ممکن است مدت‌زمان طولانی در سفر باشند و از خانواده خویش دور بمانند. البته لازم به ذکر است که این زمان نسبت به سطح مسابقات از جمله مبتدی یا حرفه‌ای متفاوت است.

مدرک مربیگری بسکتبال

برای تبدیل‌شدن به یک مربی حرفه‌ای بسکتبال حداقل مدرک تحصیلی لازم نیست. بااین‌حال، ممکن است برای این پست‌ها مدرک لیسانس لازم باشد و بسیاری از مربیان کار خود را در دبیرستان یا دانشگاهی شروع می‌کنند.

شما همچنین می‌توانید برای یک دوره کارشناسی مربوط به مربیگری که شامل تربیت‌بدنی و علوم ورزشی است، بروید.

همچنین انتظار می‌رود که در دوره‌هایی که شامل تناسب‌اندام و سلامتی در طول زندگی، آناتومی و فیزیولوژی، رشد حرکتی است، عالی باشید.

علاوه بر این، ممکن است لازم باشد به‌عنوان دستیار مربی بسکتبال برای دانشکده و دبیرستان کار کنید یا قبل از صعود به تیم‌های بزرگ‌تر، تجربه مربیگری در مدارس کوچک‌تر را داشته باشید.

مربیگری فیتنس

در وهله اول باید بدانید که دریافت کارت مربیگری فیتنس نیازمند در اختیار داشتن برخی شرایط است. درواقع شما به‌عنوان متقاضی این کارت باید حداقل ۲۰ سال و حداکثر ۶۰ سال سن داشته باشید. در اختیار داشتن مدرک تحصیلی دیپلم یا گواهی اشتغال به تحصیل، مدارک شناسایی کامل اعم از کارت ملی، عکس و… ، و البته پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای آقایان نیز الزامی است.

مدرک مربیگری شنا

 • داشتن حداقل ۲۰ سال سن تمام.
 • اصل و رونوشت کارت ملی.
 • اصل و رونوشت شناسنامه.
 • دارابودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم که کپی برابر اصل باشد.
 • دانشجویان می‌بایست گواهی دانشجویی معتبر ارائه کنند.
 • دارابودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی برای متقاضیان مرد.
 • داشتن کارت بیمه ورزشی با اعتبار در سال درخواست.
 • آشنایی به مهارت‌های عملی ۴ شنا (کرال پشت – کرال سینه – پروانه – قورباغه).
 • پرداخت هزینه تست اولیه بر اساس مبلغ اعلامی فدراسیون شنا.
 • پرداخت هزینه شرکت در دوره مربیگری بر اساس مبلغ اعلامی فدراسیون شنا.

مدرک مربیگری کشتی

برای گرفتن مدرک مربیگری کشتی نیز شرایطی هست و مدارکی نیاز است مثل:

 1. دارابودن سلامت جسمانی و روانی برای انجام مطلوب وظیفهٔ مربیگری با تأیید رسمی پزشک
 2. داشتن حداقل ۲۰ و حداکثر ۵۰ سال
 3. دارابودن کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت و یا گواهی رسمی اشتغال به تحصیل
 4. داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 5. داشتن حداقل عنوان سوم کشور در رده سنی‌های مختلف (در شرایط ویژه و نیاز مبرم استان عنوان قهرمانی استان)
 6. اسکن مدارک بر روی CD با پسوند *.jpg شامل: شناسنامه کارت ملی ارائه عکس پرسنلی کارت پایان – خدمت یا معافیت و یا گواهی اشتغال به تحصیل احکام قهرمانی آخرین مدرک تحصیلی کارت بیمه ورزشی مربوط به سالی که کلاس در محدوده زمانی آن برگزار می‌شود.
 7. معرفی‌نامه از هیئت کشتی استان متبوع
 8. ارائهٔ گواهی عدم اعتیاد ارائهٔ عدم سوءپیشینه

مدارک موردنیاز مهاجرت کاری مربی ورزش

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزا برای مهاجرت کاری مربی ورزش به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت به همراه حداقل هشت ماه اعتبار از زمان درخواست ویزا به همراه پاسپورت‌های قدیمی
 • یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه سفید که در شش ماه اخیر گرفته‌شده است.
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • سند ازدواج در صورت داشتن همسر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه مدرک مربیگری و سرتیفیکیت‌ها
 • ارائه رزومه ورزشی که شامل تمامی افتخارات کسب شده باشد.

جهت اطلاع از اینکه برای گرفتن ویزا چه مدارکی لازم است؟ می‌توانید به مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

بهترین کشور برای دریافت ویزای ورزشی

باتوجه‌به رشته ورزشی و میزان مهارتی که ورزشکار دارد، گزینه‌های متعددی برای اخذ ویزای ورزشی و انتخاب کشور مقصد داشته باشد.

قبل از هرگونه اقدامی بهترین کار بررسی تاریخچه کشور موردنظر است که در زمینه رشته ورزشی متقاضی چه شرایطی دارد. برای گرفتن هرگونه مشاوره در زمینه انتخاب بهترین کشور برای ویزای ورزشی می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان مهاجرت ویزانیو بهره‌مند شوید.

مربی در حال آموزش به شاگرد ها در مقاله مهاجرت کاری مربی ورزش

مهاجرت کاری مربی ورزش به کانادا

مربی‌ها، مسئول مدیریت، آماده‌سازی و آموزش ورزشکاران و تیم‌های ورزشی هستند. این افراد بسته به تجربه و تخصص در باشگاه‌های ورزشی ملی و استانی، تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی و البته دانشگاه‌ها فرصت اشتغال دارند. به‌علاوه مربیان ورزشی می‌توانند به‌صورت خوداشتغالی و در صورت داشتن تمکن مالی باشگاه ورزشی خود را تأسیس نمایند.

ایالت‌های انتاریو، نوا‌اسکوشیا، آلبرتا، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان دارای فرصت‌های استخدامی فراوانی برای مربیان ورزشی خواهند بود. میانگین دستمزد مربیان ورزشی حدود ۲۰ دلار به‌ازای یک ساعت می‌باشد. پیش‌نیازهای اصلی مهاجرت کاری مربیان ورزشی به شرح زیر می‌باشند:

 • شرکت در برنامه مربیگری در سطح ملی و دریافت مدرک مربوط به آن
 • مدرک ملی مربیگری (سطح ۳) برای مربیان هر ایالت
 • مدرک مربیگری ملی (سطح ۴) برای مربی‌های تیم ملی
 • مدرک معتبر تربیت‌بدنی
 • تجربه و دانش فنی در حوزه ورزش

اگر مربی را می شناسید که می تواند مهاجرت کرده و از امکانات موجود در کشورهای پیشرفته استفاده کند این مقاله را برایش ارسال کنید.

سوالات متداول

در مهاجرت کاری مربی ورزش قبل از هرگونه اقدامی وکلای ویزا نیو که کارگذاران رسمی شرکت‌های کاریابی معتبر در اروپا و کانادا هستند، ابتدا موقعیت شغلی را برای متقاضی پیدا می‌کنند. در صورت پذیرش موقعیت شغلی توسط متقاضی، فرایند انجام کار و بستن قرارداد با کارفرما آغاز می‌گردد. بعد از گذشت سه سال در صورت عدم ارتکاب به جرم و پرداخت به‌موقع مالیات متقاضی می‌تواند اقامت دائم یا اصطلاحاً PR را دریافت نماید.

تمامی مراحل مهاجرت کاری مربی ورزش از پیداکردن کار گرفته تا انجام مصاحبه با کارفرمای خارجی و درنهایت اخذ ویزای کاری، بسته به نوع کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، بین ۱۲ ماه الی ۱۴ انجام خواهد شد. بااین‌حال این زمان باتوجه‌به کشور موردنظر می‌تواند متفاوت باشد.

برای درخواست مهاجرت کاری نیاز هست که مدرک زبان داشته باشید اما نمره آن بستگی به نظر کارفرما دارد. به‌طورکلی نیاز هست که بتوانید برای ارتباط برقرار کردن با دیگران دانش زبان انگلیسی داشته باشید. شغلی مانند مربیگری ورزش که به ارتباط برقرار کردن به طور کامل وابسته است یقیناً به تسلط بر زبان بستگی کامل دارد.

نشریه «فرانس فوتبال» در گزارشی با اعلام لیست درآمد مربیان باشگاهی دنیا از دیه‌گو سیمئونه، سکان‌دار تیم فوتبال اتلتیکو مادرید به‌عنوان پردرآمدترین سرمربی حال حاضر دنیا در رده باشگاهی نام برد. براین‌اساس، دیه‌گو سیمئونه با دریافت ۴۰.۵ میلیون یورو در صدر قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.