مهاجرت

مهاجرت کاری مهندس معماری

مهاجرت کاری مهندس معمار

مهاجرت مهندس معماری با این سوال آغاز می شود که بهترین کشور برای کار در رشته معماری کدام کشور است؟ مهاجرت کاری مهندس معماری نیازمند چه شرایط و مدارکی است؟

در این مطلب مهاجرت مهندس معماری به آلمان، آمریکا، کانادا، نروژ و چین را بررسی کرده‌ایم. تا انتهای این مطلب با ویزانیو همراه باشید تا شما را در مهاجرت کاری از طریق رشته مهندسی معماری راهنمایی کنیم. در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت با ما تماس بگیرید.

فرصت‌های شغلی مهندس معمار در کشورهای اروپایی

با توجه به نوع گرایشی که انتخاب می‌کنید، فرصت‌های مختلفی برای کار در رشته معماری وجود دارد مانند خود اشتغالی، مشارکت با شرکت‌های معماری و یا سرمایه‌گذاری در این زمینه. شما می‌توانید در زمینه‌های ساخت اماکن مسکونی، طراحی اماکن تجاری، طراحی پروژه‌های مرتبط با اماکن عمومی و … فعالیت داشته باشید.

معماران در شرکت‌های کوچک، خدمات بسیاری را در اختیار صاحبان شرکت قرار می‌دهند و کار آنان تنها به موضوع طراحی محدود نمی‌گردد. این خدمات مواردی نظیر نظارت بر امور مالی مشتریان، استخدام و انجام مذاکره با پیمان‌کاران، برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و به‌طور کلی تضمین اجرای صحیح پروژه‌ها را در بر خواهد داشت.

برخی از معماران تنها بر یک جنبه از معماری تمرکز می‌کنند، ناگفته نماند که مشارکت معماران با شرکت‌های بزرگ به معنای کسب تخصص در گرایش‌های دیگر نیز می‌باشد.

مهاجرت کاری مهندس معمار در سایت ویزانیو

بهترین کشور برای مهاجرت کاری مهندس معماری

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری مهندس معماری کشورهایی هستند که فعالیت ساخت و ساز بالایی دارند زیرا رکود در بخش ساخت و ساز نه تنها بازار کار کارگران را کاهش می‌دهد بلکه موجب از بین رفتن فضای کاری برای مهندسین معمار نیز می‌گردد.

تعداد بی‌شماری از مهندسین معمار به دنبال پیدا کردن موقعیت شغلی در کشورهایی اروپایی هستند بنابراین پیدا کردن شغل برای این رشته دارای فضای رقابتی می‌باشد. اشتغال برای معماران نیز روز به روز در حال افزایش است.

مهم‌ترین نرم‌افزارهای کاربردی و تخصصی معماری

اگر آگهی‌های استخدام داخلی و خارجی مربوط به رشته معماری را بررسی کنید متوجه خواهید شد که یکی از مواردی که در به دست آوردن جایگاه‌های شغلی مرتبط با رشته معماری اهمیت بسیاری دارد، آشنایی و تسلط به نرم‌افزارهای تخصصی و کاربردی است. برخی از مهم‌ترین این نرم‌افزارها عبارت‌اند از:

  • Auto Cad: نرم‌افزار مرتبط با نقشه‌کشی و طراحی‌های دوبعدی و سه‌بعدی
  • ۳D Max: نرم‌افزار ساخت مدل‌های سه‌بعدی و متحرک‌سازی آن‌ها
  • Revit: نرم‌افزاری برای طراحی و مدل‌سازی نقشه‌های ساختمانی
  • V-ray: نرم‌افزار رندر گرفتن در نرم‌افزارهای سه‌بعدی
  • Sketchup: نرم‌افزار ساخت اشکال سه‌بعدی
  • ۳D Floor Plan: نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی از ساختمان
  • ۱۷ArchiCAD: نرم‌افزار طراحی، ترسیم و تحلیل سه‌بعدی ساختمان‌ها

درآمد مهندس معماری در کشورهای مختلف

مهاجرت کاری مهندس معماری باهدف بهره‌مندی از پیشرفت شغلی و افزایش درآمد به کشورهای خارجی از مسائل متداول امروزه است. بسته به میزان تجربه و مهارت این مهندسین، سابقه کاری که دارند و همچنین استخدام و اشتغال به کار در بخش دولتی یا خصوصی، درآمد آن‌ها متفاوت خواهد بود.

متوسط درآمد این مهندسین در آمریکا در حدود ۸۵.۰۰۰ دلار به‌صورت سالانه، در استرالیا در حدود ۶۵.۰۰۰ دلار در سال است. این مبلغ در کشور انگلستان برای مهندس معماری باتجربه پایین که تازه استخدام می‌شود به‌صورت ۵۰.۰۰۰ دلار در سال است و افرادی که بیش از ۵ سال سابقه کار در این رشته را داشته باشند، متوسط درآمد آن‌ها ۶۵.۰۰۰ دلار در سال خواهد بود. (تا زمان نگارش این مقاله)

مهاجرت کاری مهندس معماری به کانادا

برای کار در کانادا به‌عنوان مهندس معمار فرد باید بتواند مجوز کار داشته باشد با این حال اگر تحت نظارت یک معمار در شرکت معماری کارکنید، نیاز به دریافت مجوز نخواهید داشت.

به طور کلی می‌توان گفت که بازار شغل معماری در کشور کانادا از شرایط خوبی برخوردار است و شاغلین در این رشته درآمد خوبی دارند و طی چند سال آینده با افزایش فعالیت در بخش ساخت و ساز، میزان تقاضا برای این شغل نیز بیشتر خواهد شد. تقاضای شغلی برای مهندس معمار در استان‌های ساسکاچوان و آلبرتا بیشتر است.

مهاجرت مهندس معمار

مهاجرت کاری مهندس معماری به آمریکا

تمامی ایالت‌های امریکا دارای هیئت ثبت‌نام معماری هستند و افرادی که متقاضی کار در این کشور هستند باید مجوز داشته باشند. بااین‌حال روش‌های مختلفی برای دریافت ویزای کار معماری در ایالات‌متحده آمریکا وجود دارد حتی اگر متقاضی مجوز نداشته باشد.

برای اینکه بتوانید در رشته معماری در ایالات‌متحده کار داشته باشید باید بتوانید یک کارفرما را مجاب نمایید که از شما حمایت نماید یا اینکه از طریق ثبت شرکت معماری اقدام نمایید.

مهاجرت کاری مهندس معماری به نروژ

دریافت ویزای کار نروژ بسیار سخت و پیچیده است و ممکن است فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور کسب نکنید. این کشور علی‌رغم داشتن فضای زیاد برای استخدام معماران نسبت به استخدام افراد خارجی سختگیر است.

مهاجرت کاری مهندس معماری به چین

برای کار قانونی در چین شما باید از طریق مسیر مجوز استخدام برای ویزای کار (Z visa) درخواست کنید. برای کار در شهرهایی مانند پکن و شانگهای شما به مدرک لیسانس و حداقل دو سال تجربه در زمینه تحصیلات تکمیلی و بدون سابقه کیفری دارید. پس از وارد شدن به چین باید مجوز اشتغال خود را به مجوز کار تبدیل کنید. سه نوع از بنگاه‌های معماری در بازار چینی وجود دارد: مؤسسات طراحی دولتی، مؤسسات طراحی خصوصی کوچک / متوسط ​​و شرکت‌های طراحی خارجی.

مهاجرت کاری مهندس معماری به استرالیا

 بسیاری از معماران، شهر ملبورن را اینگونه توصیف می‌کنند. همچنین ملبورن و دیگر شهرهای استرالیا ویژگی بارزی که برای معماران دارد این است که از افراد تازه کار و یا مهاجر که خواهان آغاز یک پروژه معماری خلاقانه هستند، به‌خوبی پشتیبانی می‌نماید. شما به عنوان معمار، شهرهای ملبورن و سیدنی را به مانند موزه‌هایی از ساختمان‌ها و معماری‌های خلاقانه خواهید دید

و از طرفی همچنان جای خالی‌تر برای ساخت و سازها و خلاقیت‌های بیشتر در معماری را خواهید یافت و بنابراین از نظر وجود موقعیت شغلی و تقاضا برای رشته و حرفه‌تان اصلا جای نگرانی نیست. متوسط درآمد معماران در استرالیا ۸۲۶۰۰ دلار در سال می‌باشد.

سؤالات متداول

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کاری مهندس معماری کدم‌اند؟

اگرچه فرصت‌های شغلی فراوانی برای مهندسی معماری تقریباً در تمام شهرهای کانادا وجود دارد؛ اما در برخی شهرها نیاز بیشتری به نیروی کار متخصص در این حرفه وجود دارد.ساسکاچوان، انتاریو و مونیتوبا به دلیل رونق ساخت‌وساز در این شهرها فرصت‌های ایده آلی برای مهاجرت مهندسان معماری از کشورهای خارجی دارا می‌باشند.

میزان درآمد مهندس معماری در کانادا چگونه است؟

میزان حقوق مهندسان معماری در کانادا بالاست؛ به‌نحوی‌که افراد با سابقه کم حدود ۶۰.۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند. هرچه میزان سابقه افراد بالاتر برود مسلماً میزان درآمد نیز افزایش می‌یابد؛ به‌طوری‌که مهندسان با سابقه و مجرب چیزی حدود ۸۵.۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند و می‌توانند با آن یک زندگی ایده آل را در کشور کانادا مدیریت نمایند.

مهم‌ترین فاکتورها جهت اخذ ویزای کاری کانادا برای مهندسی معماری کدم‌اند؟

سن، تحصیلات، سابقه کاری مرتبط، دریافت جاب آفر، سازگاری و تسلط بر زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی ازجمله فاکتورهای اساسی برای موفقیت در اخذ ویزای کاری کشور مهاجرپذیر کانادا محسوب می‌شود. ازآنجایی‌که دریافت جاب آفر معتبر شانس افراد را در مهاجرت کاری به کانادا به نحو مؤثری بالا می‌برد، ایران ایندید بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در این راه یاری‌رسان هم‌وطنان خواهد بود.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری مهندس معماری کدم‌اند؟

در هر کشوری که صنعت ساخت‌وساز رو به رشد و پیشرفت باشد، قطعاً موقعیت‌های شغلی فراوان در کنار درآمد بالا وجود خواهد داشت. در حال حاضر کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، آلمان، اتریش، ایتالیا، عمان، قطر، امارات و چین ازجمله کشورهایی هستند که آینده درخشانی را برای مهندسان معماری از سراسر جهان فراهم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.