مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری مهندس برق

مهاجرت کاری مهندس برق

مولدهای برق، سیستم‌های برقی و مهندسین برق و الکترونیک همگی به‌عنوان قلب جامعه‌ی مدرن شناخته می‌شوند. مهندسین متخصص قرن ۲۱ قادر به کارکردن با فناوری‌های پیشرفته نظیر سیستم‌های تولید برق، تلویزیون، رادیو، سیستم‌های مرتبط با تصویربرداری‌های پزشکی و سایر موارد که در این مقاله ذکر شده است خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت کاری مهندس برق این مقاله را مطالعه کنید.

مهاجرت کاری مهندس برق

از کلیدی‌ترین مشاغل درزمینهٔ برق و مخابرات، مهندسی برق است. انرژی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر کشوری به‌حساب می‌آید که در میان آن‌ها برق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا جایی که میزان تولید و مصرف آن در قسمت تولید، از شاخص‌های رشد اقتصادی در کشورها محسوب می‌گردد.

مهاجرت مهندس برق

وظایف مهندس برق

تحقیق، طراحی، توسعه ابزار و تجهیزات الکترونیکی در صنایع مختلف از کارهای اصلی مهندسین برق هستند. ازجمله اموری که متخصصین این رشته پس از مهاجرت کاری مهندس برق و همچنین در داخل کشور مسئولیت آن را بر عهده‌دارند، به شرح زیر می‌باشند.

 • پژوهش‌های علمی در بخش آکوستیک، اپتیک، فیزیک و فناوری نانو
 • مخابرات و ارتباطات در قسمت‌های موبایل، رادیو، تلویزیون و ارتباطات ماهواره‌ای
 • هوا و فضا در بخش رادار، دستگاه‌های هوانوردی و ارتباطی
 • بخش حمل‌ونقل دستگاه‌های الکترونیکی خودرو، دستگاه‌های ردیابی و مسافت سنج
 • نظامی در قسمت‌های ارتباطات، ناوبری و دستگاه‌های تسلیحاتی
 • ساخت و تولید ماشین‌آلات صنعتی و کنترل‌کننده‌های منطقی قابل‌برنامه‌ریزی
 • برق‌کشی دستگاه‌های پزشکی و آزمایشگاهی
 • ارتباطات داده‌ای در بخش کامپیوتر خانگی، لب تاپ، کامپیوترهای جیبی و ماشین‌های خودپرداز بانک‌ها

شرایط بازار کار مهندسی برق در کشورهای اروپایی

در بسیاری از شرکت‌های فن‌آوری در کشورهای حوزه شن گن و کانادا جای خالی وجود دارد و این شرکت‌ها نیازمند استخدام‌های جدید در تمام بخش‌ها، اما بیشتر به‌ویژه در زمینه مکانیک، خودرو و مهندسی برق هستند.

چشم‌انداز کار نیز درزمینهٔ مهندسی برق خوب است. در برابر پیش‌زمینه افزایش دیجیتال‌سازی در کشورهای اروپایی، زمینه‌های جدیدی از فعالیت در فناوری اطلاعات و ارتباطات مخابراتی وجود دارد که نیاز به دانش مهندسی در درک نحوه کار فناوری دیجیتال دارد.

چشم‌انداز شغلی مهندسی برق آلمان

برای مهندسان در خارج از کشور، فرصت‌هایی برای صعود به بالای نردبان شغلی وجود دارد. در صنعت کشورهای اروپایی، بسیاری از اعضای هیئت‌مدیره و مدیران شرکت‌های تولیدی، کار خود را به‌عنوان مهندسین آغاز کردند.

مهاجرت مهندس برق به کشورهای اروپایی و کانادا

همچنین چشم‌انداز درخشان در سطوح حقوق و دستمزد نیز منعکس‌شده است. برای مثال، مهندسین برق و مهندسی ساختمان می‌توانند به‌طور متوسط ​​بین ۳۶ تا ۴۵ هزار یورو درآمد کسب کنند. درآمد هرساله خدمات افزایش می‌یابد و بعد از ۱۰ سال به حدود ۵۰ هزارتا ۶۴ هزار یورو می‌رسد. برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه، درآمد متوسط ​​در برخی از حوزه‌ها می‌تواند به بیش از ۷۰،۰۰۰ € در سال افزایش یابد

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته برق

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولاً از طریق مهاجرت از طریق رشته برق اقدام می‌کنند که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش رشته برق از دانشگاه‌های خارج از کشور بتوانند نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام کنند، البته شایان‌ذکر است این روش یکی از روش‌های مهاجرت از طریق رشته برق می‌باشد روش‌های دیگر نظیر مهاجرت کاری مهندس برق و اخذ اقامت سرمایه‌گذاری با رشته برق نیز وجود دارند.

بورسیه تحصیلی رشته برق در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان‌پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته برق در خارج از کشور و یا اخذ ویزای کاری برای مهندس برق با موسسه‌های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور موردنظر تماس حاصل فرمایید.

مشاغل مرتبط با مهاجرت کاری مهندس برق

اخذ مشاغل مهندسی برق در بسیاری از بخش‌های جهان به افراد پیشنهاد می‌گردد. برای مثال دولت استرالیا، این‌گونه گزارش داده است که نرخ بیکاری در گرایش مهندسی برق کمتر از حد متوسط بوده است و در مقایسه با دیگر مشاغل این گرایش در سال ۲۰۱۶ رشد بسیاری داشته است. این گزارش در خصوص کشورهایی نظیر آمریکا و انگلستان هم صدق می‌کند، چراکه این دو کشور خواستار کارکردن فارغ‌التحصیلان گرایش مهندسی برق و الکترونیک در صنایع نیز بوده‌اند.

شرایط کار مهندس برق در اروپا

مهندس برق فردیست که با مباحثی نظیر طرح‌ریزی، توسعه و حفظ سیستم‌های برقی یا استفاده از فناوری‌های ادغام‌شده و کسب آگاهی‌های تجاری سروکار دارد. به خاطر داشته باشید که مهندسین برق قادر به دریافت ۸۵،۰۰۰ –  ۶۱،۰۰۰ دلار (دلار آمریکا) خواهند بود. برای یک مهندس برق حرفه‌ای شدن، شما به کسب آگاهی تجاری برای مدیریت پروژه‌ها و انجام وظایف چندگانه نیاز خواهید داشت.

شما به‌عنوان یک مهندس برق قادر به شرکت در فعالیت‌های گروهی و در کنار آن کسب تخصص در عناوینی نظیر معماری، فناوری‌ها، دیگر مهندسی‌ها (مهندسی عمران) و بر عهده گرفتن نقش‌های مختلف با توجه به مقیاس پروژه انتخابی خواهید بود. یک مهندس برق قادر به کار کردن بر روی یک یا چند پروژه خواهد بود و مسئولیت‌هایی نظیر ساخت مدل‌ها، عکس‌برداری‌های مختلف، ارائه طرح‌های تخصصی، انجام تحقیقات، بودجه‌بندی، نظارت بر هزینه‌ها، برقراری ارتباط با مشتریان و پیمان‌کاران، ارزیابی پروژه‌های اجراشده، تفسیر داده‌ها و سرویس کردن تجهیزات را بر عهده خواهد گرفت.

عمده اشتغال که با گرایش مهندسی برق در ارتباط است

 • تولید نیرو و تأمین آن
 • ساخت
 • حمل، نگهداری و توسعه زیرساخت‌ها
 • تولیدات
 • ارتباطات و رسانه‌ها
 • نرم‌افزار کامپیوتر و طراحی نرم‌افزارها
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • تحقیق و فناوری علوم

در هر یک از این صنایع امکان تحقیق، توسعه، طرح‌ریزی، انجام آزمایشات و حفاظت برای افراد وجود خواهد داشت. پیشرفت شغلی در اینجا به معنای اخذ جایگاه سرپرستی و ایفای نقش مدیریتی می‌باشد.

واژه توقع از حقوق و دستمزد به معنای این است که افراد خواستار دریافت حقوق بیشتری می‌باشند. گزارش Payscale بدین شرح است که متوسط حقوق سالیانه مهندسین برق در کشور آمریکا در سال ۲۰۱۵، مبلغ ۷۲،۱۳۹ دلار بوده است، این در حالی است که دستمزد دیگر مهندسین برق ۷۰،۶۷۵ دلار می‌باشد.

درآمد مهندس برق

دیگر مشاغل مرتبط با گرایش مهندسی برق در اروپا

اگر شما قصد دنبال کردن و اخذ مشاغل مهندسی سنتی رادارید، باید گفت که بیش از چندین گزینه‌ی انتخابی برای شما وجود نخواهد داشت. فارغ‌التحصیلان گرایش مهندسی برق قادر به کار کردن در بخش‌های مهندسی خارج از کشور نیز خواهند بود. به‌علاوه امکان کسب مهارت در بخش IT، درس ریاضیات و حل مسائل مرتبط با گرایش مهندسی برق و اخذ مشاغلی چون مدیریت بخش IT، امور مالی و کار کردن به‌عنوان یک مشاور برای شما وجود خواهد داشت.

شما به‌عنوان یک فارغ‌التحصیل مهندسی برق که در بخش IT تخصص دارد قادر به کارکردن در سازمان‌های مختلفی خواهید بود. مشاور بخش IT شدن، برقراری ارتباط با دیگر مشتریان، راهنمایی دادن به آنان در خصوص چگونگی استفاده از فناوری اطلاعات و چگونگی غلبه کردن بر مشکلات را می‌طلبد. با در دست داشتن مدرک مهندسی، کسب تجارب کاری اولیه و صداقت در بخش IT و بخش مشاوره شما قادر به افزایش شانس خود برای ایفای نقش موردنظر خواهید بود.

مهندس هوانوردی نیز از دیگر مشاغلی است که برای فارغ‌التحصیلان گرایش مهندسی برق مناسب می‌باشد. شما به‌عنوان یک مهندس هوانورد قادر به شناخت علوم، فناوری‌ها، اصول ریاضی، تحقیق، طراحی، توسعه، حفاظت، بررسی عملکرد مهندسی عمران، نظارت بر ارتش نظامی، سلاح‌ها، ماهواره‌ها و حتی سفینه‌های فضایی خواهید بود. همچنین شما قادر به حل مسائلی که در طول طرح‌ریزی، توسعه، آزمایش‌ها، بررسی ترافیک‌های هوایی و مدیریت پروژه‌ها اتفاق می‌افتد خواهید بود.

درنهایت موسسه مهاجرتی ویزا نیو از بهترین مؤسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هم‌وطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با تضمین و تضمین کامل می‌باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه مهاجرت کاری مهندس برق با ما در تماس باشید.

آینده شغلی مهندس برق در کانادا

کارخانه تجهیزات الکتریکی، شرکت‌های برق و مخابرات، بخش‌های خصوصی و دولتی و طیف وسیعی از صنعت تولید، فرآوری و البته حمل‌ونقل در کشور کانادا نیازمند مهندس برق متخصص و مجرب می‌باشند؛ به‌طوری‌که مهاجرت کاری مهندس برق را به پروسه‌ای سرنوشت‌ساز و ثمربخش مبدل می‌کنند. در حال حاضر با توجه به نیاز بازار کار کانادا به این‌گونه مشاغل، بهترین روش برای اقدام ویزای کاری، دریافت جاب آفر است؛ به این منظور موسسه مهاجرتی ایران ایندید یاری‌رسان شما در این فرایند مهاجرتی خواهد بود.

عناوین شغلی مهندس برق در کانادا شامل مهندس دستگاه‌های کنترلی، طراحی الکترونیک، تنظیم توزیع برق، کنترل فرآیند الکترونیک و آزمون الکترونیک می‌باشند. مهم‌ترین شهرهای کانادا برای تضمین آینده شغلی مهندس برق تورنتو، ونکوور، کلگری، مونترال و بریتیش کلمبیا می‌باشند. مهندسان برق در این شهرها علاوه بر فرصت های شغلی متعدد، درآمد خوبی نیز دارا می‌باشند؛ متوسط حقوق سالیانه مهندس برق در کانادا حدود ۷۰ الی ۹۰ هزار دلار برآورد می‌شود.

سوالات متداول

افزایش جمعیت نیوزلند به این معناست که انتظار می رود تقاضا برای مهندسان برق همچنان قوی باقی بماند. آنها برای کار روی: توسعه مسکن و پستهای فرعی مورد نیاز هستند. ارتقاء شبکه سراسری – شبکه فشار قوی که برق را در سراسر کشور حمل می‌کند.

مهندسان برق در زمینه هایی مانند مهندسی سیستم های قدرت یا تولید تجهیزات الکتریکی تخصص دارند. اکثر مهندسان در ساختمان های اداری، آزمایشگاه ها یا کارخانه های صنعتی کار می‌کنند … برخی از مهندسان سفرهای زیادی به گیاهان یا محل کار در اینجا و خارج انجام می دهند. بسیاری از مهندسان یک هفته استاندارد ۴۰ ساعته کار می‌کنند.

هیچ مهندسی برق رشته ای در حال مرگ نیست، در حقیقت، با تغییرات سریع فناوری و نوآوری، نیاز به تخصص مهندسان ElectricaL برای پروژه‌های تحقیق و توسعه شامل دستگاه‌ها و سیستم‌های الکترونیکی وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.